Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:From Animesuki Persze azóta változhatott a helyzet.
De ez szerintem nem cáfolja, amit fentebb írtam. XD Vagy nem értem, mire fel másoltad be. XD (Ja, az ilyen "készítők" szót meg nyugodtan helyettesítsétek be a megfelelőre, "mangaka, író, játéktervező, akármi", nekem sincs mindig időm, hogy utánanézzek, mi miből készült.)
Hakuma Riyuichi írta:ez a Star Driver eléggé hajaz grafikailag a Suol Eaterre, de nem tűnik rossznak.. lehet, hogy folytatom. :-P
Nem véletlen, mindkettőt a Bones stúdió követte el, sőt, még a rendező is ugyanaz. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Csak azért másoltam, mert hogy akkor úgy tűnt*, hogy nincs köztük romantikus kapcsolat, szóval nem biztos, hogy a kishúgfétiseseket tartotta szem előtt az író, lehet neki is voltak poén helyzetei a húgával anno, és abból merített ötletet egy mérsékelten kiaknázott témához. :)

*Már azóta tuti jött ki több kötet, de annak még nem néztem utána, hogy abban hogy állnak egymással.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Változatlanul a Hayate no Gotoku-One Piece kettősön edződöm. :3

HnG-ből mondjuk nem sok van hátra, szal már a második sorozatot falom, míg az OP-től egy kissé elment mostanában a kedvem... (Ez a Skypiea arc egy kövér nullával egyenértékű... >_>)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Skypea lehet, hogy leggyengébb saga, de még mindig jobb mint egy random felállunk egymás ellen Bleach arc. Gyorsan végzel ezzel a résszel aztán lassan jön az epicness. : ) Hol tartasz azon belül?
Én mostanában Panty-t néztem meg Hokuto No Ken-t. Az utóbbival szünetelek egy kicsit, addig be kéne iktatnom egy Victory Gundam-t.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ATM ott vagyok, mikor Robin, Zoro, a tata, meg Wiper felálltak Enel ellen. (Szal jah, szerencsére már nincs sok hátra. :3)

Utána meg jön a sokak által dicsért Water7 + Enies Lobby kettős, szal remélem, azok képesek lesznek feledtetni velem Skypieát.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Skypea arc: azért a vége felé, mikor Luffy alázza Enelt, ott azért ott van az a bizonyos epicness :) persze a Water7 és az Enies Lobby az kb verhetelen idáig.

Ha már One Piece, én utoljára a Hebi-hime részekig néztem meg, most megint kicsit parkol, hogy haladjak a most futóakkal :)

A nagy Star Driver lázat nem igazán értem, bár nézem: szerintem nevetséges, hogy napközben kerülgetik egymást, jópofiznak, éjszaka meg jön a Mecha of the Week. Értem én, hogy nem kell komolyan venni, de valahogy a Glittering Crux módszerei finoman szólva is gagyik, nem tudom elfogadni őket, hogy ez a bugyuta bagázs az ellenfél.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Luffy vs. Enel éppen, hogy súrolja az epicness alsó határát. De ne siessünk ennyire: Water 7 előtt még ott van a Davy Back Fight is ami szintén rohadt jó. :) A lényeg, hogy innentől kezdve nem kell unatkoznod.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

A Davy Back Fight szerintem a legalja a történetnek kb. komolyan elgondolkodtam ott hogy abbahagyom :) de a W7/EL részek meggyőztek hogy érdemes tolni. A Thriller Bark elején is kicsit úgy éreztem, hogy nem lesz ez az igazi, de amint összeállt az arc, onnantól kemény volt. A Sabaody Archipelago pedig meglepett, nem voltam felkészülve erre :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Most miért, mi bajod a Davy Back Fight-tal? : D Thriller Barkkal én is úgy voltam, hogy az elejét rohadtul untam, meg nem akartam zombikat nézni. Aztán amikor megjött Moria ott kezdett érdekessé válni a dolod, aztán Nightmare Luffy, Oars...szóval epic lett az is. A Sabaody elején meg félre is tettem a cuccot mer' nem voltam kíváncsi arra, hogy buborékokkal szórakozzanak Luffyék meg kellett, hogy gyűljenek a részek, de amikor nekiálltam újra akkor engem is meglepett... nagyon jó volt az az arc, egyik kedvenc. : ) De Impel Down-ról is csak jókat lehet mondani.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Panty & Stockings

Hmm...az utolsó két részben röhögtem úgy három beszóláson, így a 3/10-et megadom neki, végülis volt annyira jó, mint egy átlag Naruto epizód. A plothoz gratula a rendező úrnak, indulhatna a japán M.Night Shyamalay hasonmásversenyen. ("A rendező, akinek egyszer sikerült.") De szerintem inkább rendezzen egy hentait normális rajzolással, ami csak arról szól, hogy Panty végigkeféli a várost, és mindenki jobban jár. Nálam mindenesetre megkapta a "szezon legrosszabbja" címet. Vizsgaidőszakos aggyal azt hinné az ember, hogy minden hülyeséget könnyebben befogad, de ez így is kiakasztott. :dirr: A "to be continued" meg érdekes lesz, főleg, hogy ugyanaz lesz a plot, mint ami most volt a végén, és még el is árulták előre. Ja, és a japán rendőrség ne a gengsztereknél keresse a drogot. A Gainaxnál van mind, akik valszeg úgy nyomják magukba, mint Garterbelt a flashback epizódban, mert hogy ilyet józanul ember ki nem talál, az biztos. Bocs, ez most kellett.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Nálam mindenesetre megkapta a "szezon legrosszabbja" címet.
LOL, hasonlóan érzek a Togainu no Chi-vel, bár én messzebb megyek, mert szerintem nem csak a szezon, hanem az egész idei év legrosszabb sorozata.
Egy akkora igénytelen szemétkupac volt ez az anime, hogy csodálom, hogy a VN fangirljei nem rohamozták még meg a stúdiót és taposták ki a készítők beleit. A grafika minősége a béka segge környékén tartózkodott, a harcjelentek bénán voltak (már amikor nem állóképeket kaptunk helyettük), szereplők egysíkúak maradtak, a sztori zavaros és vonatott volt, mindezt pedig megfejelték az animetörténet legirritálóbb férfiszereplőjével (bár legalább volt bennük annyi jóérzés, hogy kinyírták a végén). Ha lehet hinni a fangirlöknek, akkor a VN-ben sokkal több lehetőség lett volna, csak éppen nem használták ki. Akkor már inkább csináltak volna belőle yaoit, nem vagyok ugyan oda érte, de ennél még azt is jobban élveztem volna! A sorozat egyetlen értékelhető pontja Shiki volt, de őt meg szinte alig szerepeltették. :roll:
5/10 (és ez is egyesül Shiki érdeme)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Panty & Stockings
Ez az az anime, amit már úgy kép + trailer alapján is droppolni mertem, és úgy fest, hozta is az elvárt "színvonalat". Ergo jól tettem, amit tettem. :D
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Titkos írta:Panty & Stockings
a japán rendőrség ne a gengsztereknél keresse a drogot. A Gainaxnál van mind, akik valszeg úgy nyomják magukba, mint Garterbelt a flashback epizódban,
Erre gyanakodtam az End of EVA óta. :D :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én pont ellenkezőleg vagyok vele, szerintem a Panty & Stockings simán az év animéje, elsősorban azért, mert évek óta az egyetlen olyan anime, amin tényleg tudtam nevetni. Lehet agyatlan toilet humor, de azt legalább jól csinálja, nem úgy mint a Kuragehime, My little sister, meg a többi low budget. =P

9.5/10

Amit még nézhetőnek találtam az idén: Shiki, Rainbow.

Az FAILje pedig mindenképp a High School of the Dead 2/10
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Mariko már mindent leírt előttem, kb. hasonló véleményem van a Togainu no Chi-ről. Valójában fogalmam sincs miért szenvedtem végig, egyszerűen pocsék volt. Habár nem ismerem se a BL játékot (csak pár képet láttam belőle), se a manga változatokat, ennek ellenére úgy gondolom, hogy ez a sorozat egy rendkívül gyenge feldolgozás volt.

Nemrég azt olvastam valahol, hogy többen folytatást várnak, mert úgy gondolják egy "jól sikerült" második szezon talán javíthatna a csorbán. :shock: Gondolom ez az ötlet csak a nagyon elvetemült fanok agyszüleménye!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:Nemrég azt olvastam valahol, hogy többen folytatást várnak, mert úgy gondolják egy "jól sikerült" második szezon talán javíthatna a csorbán. :shock: Gondolom ez az ötlet csak a nagyon elvetemült fanok agyszüleménye!!!
Ez nem egy szimpla kis csorba, hanem leesett és ripityára tört! :roll: Ezt már az életben helyre nem hozzák!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:
Titkos írta:Panty & Stockings
Ez az az anime, amit már úgy kép + trailer alapján is droppolni mertem, és úgy fest, hozta is az elvárt "színvonalat". Ergo jól tettem, amit tettem. :D
Én is kb. csak a rendező miatt adtam neki egy esélyt, aztán az első 1-2 részből láttam is, hogy ez mi lesz, szóval onnan már csak akkor néztem meg 1-1 epizódot, ha Sankakun írták, hogy kivételesen magas benne a fanservice/idiótaság faktor, és igazából el is lehetett könyvelni már az elején, hogy ez ilyen konstans "otthon hagytam az agyamat" sorozat lesz, na de hogy a végén még az egészen csavarjanak, és megpróbáljanak romantikát, történetet, meg hasonlókat belepasszírozni, miközben egyszerre komolykodnak is, meg nem is... na, ez tényleg kiverte a biztosítékot nálam.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem bejött a Bugyi és Harisnya, talán mert én bírom az altáji humort. De szerintem a vége is jó volt, egyáltalán nem akarta magát komolyan venni akkor sem, ami volt, az mind a fun része volt. Azt nem értem, hogyan lehet viszont olyanokkal összehasonlítani, mint a Kuragehime. Totál más a kettő. Ennek ellenére, noha kevésszer nevetek animéken nagyot, de a Hime 10. részen többször hangosan felröhögtem. A dráma mellett szerintem iszonyat poén is, főleg amit a bátyó meg a ribancz összehoznak.
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: BSW »

Péter írta: Lehet agyatlan toilet humor, de azt legalább jól csinálja, nem úgy mint a Kuragehime, My little sister, meg a többi low budget. =P

9.5/10
Néha akkora hülyeségeket tudsz írni, hogy az csak na.
Ha megmondod nekem, hogy a Kuragehime-nek és az OreImo-nak mi köze van ehhez a sorozathoz, vagy a toilet-humorhoz, akkor gratulálok.
A "low budget" be meg már ne is menjünk bele.

Egyébként nálam Panty & Stocking 6.5/10, a vége is vegyes érzéseket hagyott bennem.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Köszönöm a tartalmas hülyézést. Egyébként nem hasonlítottam hozzá, azt mondtam, hogy a Panty jól csinálta azt amit csinált, és vicces volt, nem úgy mint más, humorosnak szánt sorozatok, amik szerintem egyáltalán nem humorosak. Például ha azt mondom hogy a South Park vicces, a Jó barátok nem, az azt jelenti, hogy az egyik humora bejött, a másiké nem, de azt nem, hogy a kettőnek köze van egymáshoz, teccikérteni? =)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

öh enyhén átmentek offba meg Panty and Stocking értékelésbe.... *khmm, nem szól bele, csak figyelmeztet, nemődógaamúgy*

Nos, én jelenleg nekifogtam megnézni a Motto To Love Ru cenzúrázatlan verzióját, így legalább van mit nézni rajta ^^

Újranéztem kb. hatodjára az Ouran-t, melyet nem tudok megunni. :D Ja és csakmost vettem észre, hogy van egy rész ahol erős cenzúra van, csak nem túnik fel! : Az ikrek szobájában van egy elefántos giccses váza, aztán ikrek felkelnek, bejönnek az iker-szolgálólányok és Kaoru lerántja magukról a takarót. Hikarunk van egy alsógatya Kaoru nemi szervét pedig az előbb látott elefántgiccs takarja melynek orrából konfetti meg szalagok pattanak ki. Következő kép: az iker szolgálólányok üres tekinettel elhagyják a szobát. Kaoru Hikarura csimpszkodik XD Ezt eddig mért nem vettem észre? Most is csak véletlenül. Akit érdekel a 15-ös rész legelején van. :)

És asszem most megyek nekifogok A Tu Aru Majutsunak vagy minek, mert havernak megígértem, hogy még idén nekifogok :P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:öh enyhén átmentek offba meg Panty and Stocking értékelésbe.... *khmm, nem szól bele, csak figyelmeztet, nemődógaamúgy*
Mindig ez van, ha épp befejeződik egy sorozat, ami ráadásul még rendesen meg is osztja a nézőket. XD Szerintem ez még nem annyira durva off. :wink:
Ayla írta:Nos, én jelenleg nekifogtam megnézni a Motto To Love Ru cenzúrázatlan verzióját, így legalább van mit nézni rajta ^^
Ugye, mondtam. :D Egyébként épp jókor kezdted el, holnap ki is jön az uncensored utolsó rész a sorozatból. :) Majd én is véleményezem, csak legyen időm megnézni a végét, sajnos még a múlt heti rész is itt várakozik a vinyómon. Mondjuk innen már kétlem, hogy elszúrnák, főleg, hogy ha jól láttam a preview-ból, pontosan ugyanaz a sztori lesz a vége, mint ami anno az első mangasorozatnak volt. :) Jelenleg az egyetlen szívfájdalmam, hogy miért csak 12 részes lett a második szezon, amikor simán van annyi manga-alapanyag, hogy 26 rész is kitelt volna belőle. (Bezzeg az első szezon meg 26 lett, ami csak kb. követi a mangát.) Így sajnos az anime nézői jópár epic jelenetről lemaradnak. (Pl. az "evil-Haruna" chaptert úúúúgy megnéztem volna animében. :( Főleg, hogy az a seiyuu-t is próbára tenné. XD) Viszont, hogy kissé meg is védjem a készítőket, ebben a 12 részben elég jól osztották el a szereplőkre jutó screentime-ot, kb. minden fanboy kellően sokat láthatta szerepelni a kedvencét.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Togainu no chi: enyhénszólva szar! tailerből jobbat vártam.... a grafikát rettenetessen összecsapták a mozgásról nem is beszélve! és az egyetlen grafikailag jobbnak induló teljessen érthető részt hagyták ki: Shiki vs. Akira. és Rinnek, hogy lett pár nap alatt 10 centicel hosszabb a haja? (+még szarul is állt neki)

Ouran: egyszer láttam, de mi észrevettük a cenzúrát.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Otome Youkai Zakuro
Kellemes meglepetés volt ez a sorozat. Igazából nem számítottam többre némi könnyed fanszerviznél, de már az első részből kiderült, hogy itt bizony némi humor is lesz, aztán a drámai vonal megjelenése sem váratott sokáig magára, a végére pedig egy egész korrekt kis történet kerekedett ki belőle, ráadásul a rövid terjedelem ellenére minden szereplőre szenteltek annyi időt, hogy megismerhessük és megszerethessük őket. ^^ A befejezés kissé összecsapott lett, de mivel a manga még fut, ezért várható volt, hogy így fogunk járni. Szívesen megnéznék belőle egy folytatást, de úgy vettem észre, hogy nem kapták fel annyira, hogy bevállaljanak belőle még egy szezon, a mangát minden esetre követni fogom.
8/10

Nurarihyon no Mago
Közepesen elcseszett adaptációt kaptunk. Mondjuk, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy már a mangánál is túl kellett jutni az első néhány köteten, hogy beinduljon a történet, de az animében ha lehet még egy fokkal rontottak az élvezhetőségen. Igyekezték húzni a sztorit amennyire csak lehetett, és ennek érdekében felesleges töltelékjeleneteket pakoltak mindenhová. De kit érdekel, hogy mit szerencsétlenkedik Kiyotsugu-kun amikor a youkaiok éppen ölik egymást?! Az fájt a leginkább, hogy teljesen szétbarmolták az Inugami fightot, ráadásul nem is értem miért volt rá szükség, így sem lett hosszabb mint eredetileg, szóval még csak időt sem nyertek vele. :roll:
Remélem a folytatásra DEEN-ék kicsit összeszedik magukat, és azt már tisztességesebben adaptálják (bár ez sajnos nem jellemző rájuk :().
7/10 (a manga miatt)
Kép
Avatar
Misaki-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.06. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Misaki-chan »

Én tegnap kezdtem el a Kaichou Wa Maid-sama! - t. Nagyon jo*-* Tervezem a mangát is.


És tudnátok valamilyen Animét-mangát ajánlani nekem?:)
"I hear your voice,
piano sorrow ... "

Kép
Válasz küldése