Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

outsyder, mintha csak magamat olvasnám :D
Ha nem kapom meg a heti Bleach adagomat, megjelennek rajtam az elvonási tünetek^^"
"Mi a különbség a király és a lova között?"
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Hát nálam nincsenek annyira drasztikus jelek..ha azt nem számítjuk, hogy ovisan Sailor Moonosat játszottunk hugommal joghurt pálcikákkal XDD De ettől eltekintve nem vagyok ilyenek által túlzottan befolyásolható, el lehet ezt teljesen választani a valóságtól szerintem.
Mondjuk abból a szempontból nagyon hasznos az anime nézés, meg a manga olvasás is, mert lusta vagyok esetleges magyar feliratok vagy fordítások után nézni, szívesen nézem japán hanggal-angol felirattal, vagy angolul, ami azért meg is látszik agyam nyelvi féltekén..japánt is szívesen tanulnék, talán felső oktatásban lesz rá lehetőségem, mivel most nincs, csak szavak ragadnak rám. De soha nem gondoltam volna, hogy pont a japán nyelv fog megtetszeni, szvsz nagyon szép ^^" (azóta kapok idegrohamot, ha valaki úgy reagál a japán szóra, hogy csingcsangcsung..)
Engem zakkantnak nem néznek miatta, bár sokan azonosítják a közelemben ezt a gyerekmesék fogalmával, egyik barátommal rendszerint egetrengető veszekedéseket folytatunk ezügyben, mivel képtelen elhinni, hogy egyáltalán nincsenek rám semmilyen negatív hatással (mmint komolyabbal XD) és marha nagy hülyeségnek tartja..mondjuk ezek a szóváltások elég kellemetlenül érintenek néha, eszméletlenül fel tud húzni -.-" Ellenben másokkal sikerült megszerettetnem.
Anyám rendszerint megjegyzi, hogy milyen idegesítőek a hangok ha egy légtérbe kerülünk, de sikeresen túltette magát a dolgon, toleráns :D Ennek hatása mondjuk, hogy olykor hangszín utánzásba fogok ha valakit a plafonra akarok kergetni, mióta pedig elkezdtem a Kanont egyre gyakrabban kicsúszik a számon, hogy Uguu XDD Az ilyenek mindig beleragadnak a fülembe.
Sajnos a kézügyességem rémes, olykor rajzolgatok ezt-azt de hipernyomi nagyszemű egyedek születnek csak rendszerint, órai unaloműzésnek remek XD Alakul a mangás kispolc is, de nem vettem még túl sokat, meglátjuk ebből mi lesz. Jam, és manga fílingű emotikonok ellepik néha az msnt..volt már, hogy megkaptam mi ez az idegesítő izé. Van, hogy valamely rajzolt viselet nagyon megtetszik, de legritkább esetben tudok venni vmi hasonlót, bár osztálytársaim szokták mondani, h úgy nézek ki mint egy rajzfilmfigura, lol. Japán zene is megtetszett, bár még ezzel is csak ismerkedési fázisban vagyok.
Asszhem valahogy íígy, bocsi kicsit hosszas lett ^.^
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

"Jeleket" leginkább hozzám közel állók vesznek észre rajtam - pláne ha tanúi, hogy animét nézek, vagy mangát olvasok :cool: Azon már nem ütköznek meg, hogy "mesét" nézek, hiszen a Micimackó elé is ugyanolyan csillogó szemmel ülök le a mai napig, mint 5 évesen. (de azért ki szoktam javítani őket, hogy az anime nem feltétlenül mese) Egyébként külső jelek nem nagyon vannak. Hjam, az msn- képem hónapok óta az itt is látható Rakka... ::jeye::
Inkább olyasmi változásokat tapasztalok, hogy végre van motivációm angolt tanulni, mivel kezdem unni a magyar subok vadászatát. Meg erősen szándékozom a jövőben beíratkozni valamilyen japán nyelvtanfolyamra.
Hja, az volt még egy aranyos eset, mikor egyik szaktársam egy előadáson kiszúrta a conon szerzett Pokka teámat, és megkérdezte, hogy mi az, és honnan van. Elég nehezen tudtam magyarázni a dolgokat, mivel pont a kulcsszavakról - con, anime, manga, sőt japán animációs film, sőőőt, sailor moon, és komolyabbakat már mondani se mertem - nem volt halvány dunsztja se. Végül megkérdezte, hogy akkor én most mi is vagyok szabadidőmben, ilyen rajzoló, vagy miféle állatfaj, mire megnyugtattam, hogy csak rajongó. De szerintem a mai napig sem érti. ::hehe::
Avatar
Kiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.01. 14:43
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Kiya »

Hát... jelek? Csak az hogy mikor meghallotam anyámtól hogy mehetek kövi conra ráhúztam a fejemre az üres mandarinos zacsit kifutottam az udvarra és elkezdtem körbe körbe szalagálni. ::japtoun:: Ja meg az ha max. 3 napig nem jutok anime közelbe kezdenek kijönni rajtam az elvonási tünetek!
Ja meg nincs elég pénzem mert mindent mangára meg DVD-re költötem.
De legalább nem unatkozok és mindig van mit olvasni/nézni ::jthrill::
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Megváltoztam, eddig nem volt semmi az életemben amiért így rajongtam volna, eljárok az AnimeCon-okra pedig az út van vagy 3-4 óra de megéri.
DVD-ket és mangákat vásárólom, az AnimeStars magazint is olvasgatom,
sokat nyomozok animék után főleg a régiek után, fanficseket is írok,
bemutatókat tartok az animékről/mangákról más osztályoknak és a TV újságot is lesem nem lesz-e valahol anime.
Eddig míg nem telt el úgy nap, hogy ne néztem volna animéket.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Megint eltelt egy kis idő... megint változtam egy 'csöppet'.

26 Helybéli animést szedtem össze.... ^^
Ha megismerkedem egy új emberrel rendszeresen ez a negyedik kérdésem: 'Szoktál nézni Animaxot?'

Ha az üzletben manga vagy szótár (japán) esetleg nyelvoktató könyv van már messziről kiszúrom.
-alig várom hogy pénzt költhessek un hülyeségekre
-reggelente attól függ hogy felkelek-e időben ha aznap kijött-e az új bleach v egyéb rész estleg új mangafejezet, stb. Oyankor képes vagyok 1 órával hamarabb is kipattani az ágyból
-a padomon, a suliban leszedhetetlen naruto-ikonok jelentek meg ragasztva/nyomtatva, meg egy vésett transzmutációs kör, hogy még véletlenül se tudják eltakarítani a takarítónők
-az Uchiha-s kispárnám nélkül semerre sem megyek hosszabb távra
-a telefont úgy tartom mint L :oops:
-az ismert animerajongó barátaimat szinte letámadom :lol:
-ha nagyobb közösségekbe megyek (pl. kórus vagy zabi) nem mulasztom el az alkalmat hogy vigyek magammal egy MONDOt v mangát csakhogy aztán ott heverjen az asztalon amíg nemolvasom--> így kiszúrják az érdeklődők
-5 embert 'megtérítettem'
- a telómon az üdvözlet: Moshi Moshi ^^


Lehet orvoshoz kéne menni....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Tény, hogy megváltoztatott. Vannak érdekes dolgok. Például a kedvencem, amit szerintem egy magical-girlből szedtem össze, nevezetesen a "ha idegen ember jön, akivel kedvesnek kell lenni szorosan összezárt láb, két kéz pedig elöl összekulcsolva és kedves mosoly". És ezt nem tudom abbahagyni. Pedig már engem is zavar, de egyszerűen mint valami beépült reflex @_@ Még egy magical-girlből (veszélyesek ezek..) szedett a folyamatos "ehehe"-zés, ha valamit rosszul mondok mondok és kijavítanak. >D
Vannak még tipikus loli benyögések, nyaralás alatt pl folyamatosan hauu~-t mondogattam minden szép szuvenírre >). Aztán van az a nagyon idióta "jajdeariii" beállás, ami szerintem Ryugu Rena-santól lett átvéve (Higurashiból van a leányzó) - bár lehet másnál is láttam - tehát összekulcsolt kézfejek és rázom a fejem. Na emiatt néztek rám nagyon hülyén spanyolórán, hajajaj... :lol:
Ja és ami még talán feltűnőbb az a "fej oldalra hajtása". De ez tök aranyos tőlem, mondjuk mikor már a sokadik fényképet nézem magamról, és szinte minden másfelediken oldalra van hajtva a fejem és lolisan mosolygok az már frusztráló x3
Na eddig ennyi. Majd lehet jönnek még...x33
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Ehhh...szörnyű dolog ez...újabb jelek kezdenek rajtam jelentkezni.xD
Ugyebár a japánok pálcikával szenek...nyah...japán éttermet sajna még nem találtam,de a kínai gyorsbüfében(Bp-ről kijövet auchan+székesfehérvári auchan) ahányszor ott járok,mindig egy rakat pálcikával térek haza+nekem már természetes h ott nem késsel-villával eszek(mint a szüleim+az összes többi épp akkor ott evő ember)....xD
Ha betávedek vmelyik könyvesboltba(Most fő célpontom a Marcaliban található Alexandra )...mangákat meg hasonlót+ japán könyveket keresek,nézegetek:D
Jah és...van pár mangaalkotós könyv+még több "manga" a fent emlíztett boltba!:D
Mmm...nem tudom h van-e olyan japán kaja,mindenesetre kinait meg tai-it találtam...de nagybevásárlásoknál mindig egy halom snacki szerű tésztalevessel térek haza::D
Szeressük az instant ramen-t!:D
Hmmmm.....ja és még azon filózok h ki-mi legyek a következő con-on+ha kiballagtam a sulimból...és elkerülök más vidékre...lehet h néha hétköznap is felveszek 1-1 cp kiegészítőt.XD
Anno a sulinkba egyszer felvettem egy neko-fület...enyhén hülyének nézett az egész osztály.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nálam poszterekben,gépes háttérben,winamp skinben mutatkoznak meg a "jelek".Meg aztán csak jobbkézzel vakarom a fejemet,ha nincsen semmi gondom,akkor enyhe excel-es beütés.Az előző táskámon gigászi betűkkel hogy ANIME 4EVER, a mostanin is ez van.Bár ha nincs nálam a táskám,nem látszik h animét nézek.Volt még egy időben Chobits-os ébresztőhangom,ami az anime introját takarta.Amint reggel meghallottam,rettenetesen megijedtem.Azóta másra ébredek.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Friss mellékhatások:

-jön a nyár (ebből következik) rakott szoknya hosszúszárú zoknival :vigyor:
-az arckifejezéseim egyre torzabbak XD (az ismerősök néha már megijjednek)
-a kirakati ruhákon elősször azt figyelem meg h hasonlít-e valamelyik anime/manga szereplő cuccára ...
-néha ikarimaaku-t rajzolok az öklömre, csakhogy még nagyobb legyen a hatás :D
-hangos op ill. ed éneklések papírral a kezemben az utcán, ha nincs 'olyan' sok ember.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ha jó a kedvem,akkor előjön az excel énem,ami nagy pusztítással jár,ehez még hozzáadódik a nagyfokú ügyetlenségem..Ezek együtt katasztrófát okoznak... :lol: Más esetekben Oe Kintarou a Golden Boyból.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Úgy kezdtem el tartani a telefont mint L a Death Note-ból...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

még mindg tudom fokozni önnmagam hülyeségeit: a szavak azonmód eltorzítása, hogy a japánosan jellegzetes ’ü’ hang kerüljön a szó végére.... :oops: ::jeye::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shiroigo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.12.05. 14:29
Nem:
Tartózkodási hely: Algyő

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Shiroigo »

Hát mit ne mondjak... nekem ez a kérdés alapból nem tetszik mert attól függ kit kérdezünk. Ha minket kérdeznek akik nézik a válasz egyértelműen az h nincs semmi komoly káros hatása ha a szüleinket a válasz egyhangúan h csak káros hatása van ha barátainkat akik nem szeretik úgy is azt mondják h csak egy hülyeség. Nekem például van szerencsém heves csatározásokat vívni anyummal még most is. Nálunk ha szóba kerül ebédnél muszáj "japán mese"-ként megneveznem különben robban az egész család... Csak tudnám miért^^. Bár nem igazán értem mi a baj vele. Jönnek azzal h olyan erőszakosak... ilyenkor szoktam azt mondani, hogy igen van olyan is. De akkor gondoljunk csak bele a felnőttek által elfogadott "gyerekmesékbe" amiket még könyvből olvasnak nekünk kiskorunkban esti meseként. Pl. Jancsi és Juliska. Dióhéjban arról szól, hogy ha van egy mostohaanyud és az kivisz az erdőbe vigyázz mert ott fog hagyni és ha van olyan szerencséd h egy idős néni segít rajtad szintén vigyázz mert ha sokat eszel be fog vágni a sütőbe és meg fog enni. Hófehérke szintúgy... Szebb vagy a királynőnél akkor az hiúságában meg akar majd öletni . Akárhányszor kedves embert látsz az első gondolatod legyen az hogy lehet hogy rosszat akar különben meghalsz. Csipkerózsika, hamupipőke, szépség és a szörnyeteg .. mind ilyen. És akkor jönnek azzal h 2 ember verekedése milyen erőszakos. (bár tényleg van durva pl. Elfen Lied de az ugyanúgy el van látva korhatárral mint a filmek amiket az miatt már meg se szólnak a durvaságuk miatt) Lehet hogy ez csak az én véleményem de én ezt nevetségesnek tartom. És nem hinném h ezek a motívumok befolyásolnának. (már animézés előtt is verekedtem lány létemre^^). Lehet van káros hatása de semmivel se kevesebb mint más mesének vagy filmnek. Az összes filmben ugyanez megy. A 11 éves húgom 6 éves kora óta zombis filmek mellett alszik el, meg a fűrész és az összes többi horror. De engem megszólnak szüleim ha "mesét" nézek. Jelek... hát előfordul:D elmentem gimnáziumba akkor 35 főből egyedül én szerettem az animét. Senkivel se tudtam róla beszélni mert úgy néztek rám mint aki meghibbant. És akkor szépen lassan kezdtem megismerni új osztálytársaimat és akkor kezdtem el rá venni őket h nézzenek meg egyet-egyet. Lányok többsége oda volt a shoujo animékért és most a fiúk 2/3ada nézi A Onepiece-t, Narutot és Bleachet Dragon ball-t .. valamint egyéb rövisebb animéket.. Ennyit arról hogy nem mondanak véleményt arról amit nem ismernek:D Nálam jelek akkor mutatkoztak eddig mikor nagyobb packokban néztem Onepiecet és a végére értem. Hát akkor meg tudtam volna őrülni .. de csak a kíváncsiság miatt. Ilyenkor 5 perc hiszti aztán keresek mást amivel elüthetem az időt:D. Legutóbb 1 hónapja volt mikor manga segítségével 3 nap alatt megnéztem/olvastam a Onepiecet 312-től 474-ig. Durva egy dara volt:D de összességében rendben van. Mellesleg amit szintén nem értek... mikor leülök és valamit megnézek angol hanggal esetleg felirattal kapásból odáig annak hogy ezzel is csak tanulok. Ez a japánnal nem így lenne?:D pláne hogy jövőre szegedi egyetemen japán szakra fogok jelentkezni... ha sikerül legyőznöm anyukám erős tiltakozását .. már pedig sikerülni fog mert úgy látom enyhül.. annak ellenére h még mindig egy szégyen foltnak tartja amellett hogy a bátyám informatikusnak készül SZTE-n... hát érdekes kérdés és még órákat tudnék róla fecsegni de szerintem így is túl hosszúra hoztam:D köszi ha végig olvastad^^
Avatar
Shiroigo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.12.05. 14:29
Nem:
Tartózkodási hely: Algyő

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Shiroigo »

hmm.. belegondoltam picit.. azért tényleg van egy pár jel... pl.:
- ha megnézzük a telefonom kapásból 80 zene található rajta.. mindegyik anime op vagy ed (azért csak 80 mert csak ennyi fér)
- kajáláskor véletlen mindig kicsúszik a számon egy itadakimasu mielőtt észrevenném h kimondtam
- mikor valamit "megparancsolnak" automatikusan egy erősen elnyújtott Haiii-t nyögök ki
- ha szerelmi storykat mesélnek nekem alapból animés vonatkoztatásokat hozok fel xD
- a rizst kizárólag pálcikákkal vagyok hajlandó enni még suliban is-.- mindig ott vannak a táskámbanxD
- plusz ha kérdeznek bármelyik órán a terveimről elkezdem mondani a japánnal kapcsolatos terveim (mert szerintem fel kell vállalni ha tetszik valami) hirtelen észreveszem h átcsaptam az animékről való fecsegésbe .. ezt tanárok annyira nem szeretik ehhe-.-" de legalább kevesebbet kérdeznek:D
- talán a legsúlyosabb h ha barátnőimmel vagy haverjaimmal sétálok és jön szembe egy pasi és a 2 barátnőm elkezdenek beszélni hogy mennyire jó pasi és engem is kérdeznek.. alapból azt nézem mennyire hasonlít egy bishounenrexD ha haverok csajról kérdeznek meg már alapból a ruhát nézem hogy mennyire aranyos:D
- valamint valamennyire átvettem a fagyos, szúrós szemű, "2szer meggondolom mielőtt hozzászólok" lány szerepét és kifejezetten gonosznak is tartanak:D
- ha kapok kölcsön mangát... képes vagyok este alvás helyett is azt olvasni .. igen elég kellemetlen volt 1600 oldal manga olvasás után kb 10 perc alvással suliba menni mikor 8 órám volt:D mázli h jött a hétvége egy napig fel se keltem csak kajálni ... igazából tovább is tudtam volna aludni de leesett hogy kijött a Kimi ni todoke kövi része és akkor már nem bírtam tovább:D
ui.: befejeztem csak meg ne kövezzetek a sok szöveg miatt
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ezt a topikot még nem látogattam,,,,
akkor most kaptok:
az animemánia alapvető jelei rajtunk néha túlzottan is megmutatkoznak.... na jó nem vok fangörl, csak simán hülye oszt cső
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Andro »

Rám jó hatással voltak/vannak az animék. Sok hasonló érdeklődésű embert ismertem meg, anno jártam pesten anime-meetre, meg sok animeconra, jelenleg ficeket írok, szerepjátszom, stb. Sosem lettem amúgy fanatikus, ha egy ideig nem jutok animéhez nincsenek elvonási tüneteim.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

mi is mostanában a szerepjátékunkon vidulunk jót!
PL: eljátszottam múltkor Shizuo-t a DRRR!-ből és nem találták ki! (na igen ezt kitalálósdiként játszuk)
a legjobb barátommal meg Death Note-hülyék lettünk :D
haverom>Ren!>_< (ez az én kedvenc karim ezért elnevezett)
én> Ryuk! (ez az ő kedvence és én is elneveztem)
és egyszerre hatalmas egymásbaborulás és fangörlös (lányosan magasan kissé visítós) kiáltás
>ALMAAA!!!!!!! :-P
valakinek hülyének is kell lenni#Đ

meg az L féle ülés:
beülök így a gép elé erre rámugrik és székestül dőltünk el, ahogy volt!

ez eddig két példa a sokmilliós hülyeségeinkből.

mi lettünk az osztály Defekt-Duója:D, és is imádok pálcikával enni főleg a konzervhalat paradicsommal,
a jap beszólások szintúgy megvannak, és a folytonos kitűzők és egyébb fétisek viselése!

ne féljetek van még bőven ilyesmi, csak már szuflám nincs sok. ::japtoun::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kazumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.01.22. 18:29
Nem:
Tartózkodási hely: ágyad alatt
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Kazumi »

hmm...
az animék alapvetően a jellemem részévé váltak,őszintén nem tudom mi foglalkoztatna ha ez nem, úgy érzem maga az hogy animés vagyok adott nekem valamit ^-^... tagságot egy klubba vagy nemtom :D de ezen felül ösztönöztek rá hogy animátor pályán gondolkozzak, saját honlapom, és rengeteg új netes ismerősöm lett... a nyelv és a kultúra annyira nem fogott meg...

sok minden :D,
általában elég 15 perc hogy valaki megkérdezzem tőle az vagyok-e, sokan mondják hogy úgy viselkedem mint vmi rajzfilm szereplő, (ez nem feltétlenül dicséret de én szeretem :D) nincsenek kitűzőim, semmi feltűnő ami utalna rá... de rengeteg japán szó ragadt a fejemben, és időnként beleépítem őket a mondataimba ^^", meg persze hordok magamnál pár rajzot :3
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Valamely tekintetben a beszédstílusomat, öltözködési szokásaim, alapvető szokásaim, és az életritmusomat is átrendezte. Gyakran azt vettem észre hatással volt az egyre formálódó látáskörömre. Véletlen egybeesések, de amit mondott az adott történet az valójában az életemnek egy darabjáról szólt abban a státuszban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hű... utoljára 4 évvel ezelőtt írtam ide. Nah ez sok idő :D

A jelek?
- félkiló kiegészítő és telefondísz: animés.
- 2 polcsor manga
- 4 szekrénypolcnyi cosplay és kellékei
- konstans pénzgyűjtés cosplayre ami azt eredményezte, hogy 3 éve szeretnék egy gitárt, de még mindig nem szántam rá a pénzem, mert közbeszólt az otaku vágy
- elvonási tünetek felfokozódása: hála a még mindig minimális szintű mindennapi animés haver jelenlétnek, amikor egy animés ismerőssel találkozom, akkor jujjneki. Be nem áll a szám.... ˘˘"
- FanFiction írás
- sajnálatos módon elég nagy százalékban abszolút tsundere jellem..... nem szándékos, csak úgy jön, nem jó az a való életben, nagyon nem...
- akármilyen vendégházban, kiállításon vagy olyan helyen vagyok ahol vendégkönyv van... abba csibiket rajzolok. Huhh.
- továbbra is ha tehetem animehősnőként vonulok az utcán hiszen 60 évesen már nem tehetem... és most is zsibbadnak a térdeim az L-féle üldögéléstől c:

Érdekelne, hogy Ti, akik még mindig itt vagytok az elmúlt időszak alatt, ha megírnátok: ti mit változtatok? : ) Ugyanazok a jeleitek? Elmúltak, lettek újak?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

No, én is!
Én az elmúlt években "lehiggadtam", ami annak is köszönhető, hogy jó pár éve feloszlott az Egri Anime Filmklub, és a szélrózsa minden irányába széledt a kis banda. Míg velük voltam, ezért nagyon sok mindent magamraszedtem.
- Egy teljes polcnyi manga
- Viszonylag sok figura (ezek közül a Zeta csajokra vagyok a legbüszkébb)
- Rengeteg Newtype és Animage
- Néhány artbookom is van, de tudjuk milyen drágák azok

A lenyugvás óta a digitális gyűjteményem az, ami nagyon nő, főleg manga téren (mivel animét manapság egyáltalán nem nézek). Mondjuk kockaságom legkiemelkedőbb húzása a Neptunban a "Japán haladó 1 - közepes" bejegyzés. Mindezt azért a hét kötetért, amit Nyul vett nekem Japánban.
- A manga mappám jóval 20 giga fölött van, a legbüszkébb ebből a Yamaguchi Miyuki gyűjteményemre vagyok, ami szinte nagyjából teljes.
- És aminek a jelentős része japánul van.
- Gyűjtésem a fanartokra is kitejed, és ezzel együtt a "képgyűjtésre" úgy általában. A mappa mérete több, mint 8 giga, és közel 23 ezer fájlt tartalmaz. Shearer szavaival élve letöltöttem a Deviantartot. :P
- Rajzolok, néha kacérkodok a mangarajzolás gondolatával is, de annyira jó és/vagy kitartó sajna nem vagyok.

Amikor középsulis voltam, és virágát élte az animézés-mangázás, kicsit féltem attól, hogy kinövök belőle. Nem nőttem ki, csak változtam. Kicsit sajnálom, hogy egyre kevésbé látom értelmét annak, hogy animézzek, és egyre inkább érdekelnek a szinte beszerezhetetlen mangák, de ez van.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sárkánybaby írta: - És aminek a jelentős része japánul van.
- Gyűjtésem a fanartokra is kitejed, és ezzel együtt a "képgyűjtésre" úgy általában. A mappa mérete több, mint 8 giga, és közel 23 ezer fájlt tartalmaz. Shearer szavaival élve letöltöttem a Deviantartot. :P
Hehh, ez nálam is van csak kb szorozd be hárommal és még add hozzá a felét :dirr:

Amúgy újdonság: vizsgaidőszakban motiváló animét kell nézni
Megtörtént már másodjára és most kapcsoltam. Nagyon pozitív. Mert ezek általában nem olyan hypeosak, de ösztönöznek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Amúgy újdonság: vizsgaidőszakban motiváló animét kell nézni
Megtörtént már másodjára és most kapcsoltam. Nagyon pozitív. Mert ezek általában nem olyan hypeosak, de ösztönöznek.
Esetleg nézd újra a világ legmotiválóbb anméjét, úgyis mondtad, hogy akarsz majd belőle egy rewatchot.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Esetleg nézd újra a világ legmotiválóbb anméjét, úgyis mondtad, hogy akarsz majd belőle egy rewatchot.
A linkre sem kellett kattintanom, hogy tudjam, miről van szó. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése