Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Láttam a Wich Huntert, ajánlották csak elfelejtettem ki, pedig meg kéne köszönnöm neki. :) Jó az az anime eredeti a sztory meg nincsenek benne nagy hősködések, ha léteznének ilyen képességek akkor megeshetett volna a vlóságban is. Ez volna nekem a legnagyobb pozitívuma. 1 valmi volt számomra roszpont: nagyon lassan ment a sztori az elején. Úgy a 10. résztől tetszett meg igazán. A Wolf Raint is ajánlották már, úgyhogy az lesz a következő ha befejeztem a Golden boyt. ^_^
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én most fejeztem be a Hack//sign-t.
Attól függetlenül, hogy se sztorija, se cselekménye, se kiugró momentumok, semmi érdekes nincs benne, mégis lehet, hogy bevonul a kedvenc anime-jaim Pantheon-jába.Egyszerűen nem értem hogy miért.
Ilyen a anime-vel még nem találkoztam, hogy bár logikusan végiggondolva semmi értelme sincs, mégis tökjó.Megérte (tényleg) végigszenvedni azt a 26 részt, mikor annyi duma van benne, hogy az már tényleg felesleges, cselekmény pedig nulla.Mondanivaló úgyszintén.
Na mindegy, tényleg jó kis sorozat. ::frog::

A wolf's rain-ről már én is hallottam, lecsekkeljük!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

A hack//sign első két részét láttam, de aztán ott abbahagytam... Lehet, hogy nem kellett volna, majd egyszer megnézem végig is.
Ryagelle: Örülök, hogy láttad és tetszett is a WHR. Viszont én valamit nem értettem... A levadászott boszorkányokkal mit csináltak? Az STNJ-t gondolom kihasználták valami miatt, csak nem tudom miért... Kicsit pocsék az angoltudásom, szótárt használni meg már luxus... ::japtoun::
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Luluko, én tudok ajánlani egy olyan szótárt amit filnézés közben szoktam használni, mert nagyon gyors, és azthiszem 280000 szó és szókapcsolat van benne.Lehet hogy kirakjuk az aoianime-ra, mert írtó jó segítség lehet ha valaki, nem érti pontosan a feliratot, és emiatt gondjai vannak.
http://www.jomagam.hu/programok/zip/szotar6_sfx.exe
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Köszi Nakahara, te oltári nagy segítség vagy néha! Vagyis majdnem mindig ^^ Most asszem megyek Robint nézni, hátha megértem miről van szó... 8)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Dozo yoroshikul onegaisimasu!
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Lulu: Nem tudom pontosan én se mit csináltak velük nem mutatták soha azt hiszem vagy talán csak a végén (rég láttam már). De a szövegekből arra lehet következtetni hogy állatkísérletekhez hasonló dolgokat műveltek velük élveboncolást stb... Belőlük állították elő azt a szert ami ellenál a többi witch craftjának (egy darabig legalábbis).
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Köszi szépen! Közben nagyjából már én is rájöttem, hogy mit csináltak velük... ^_^
Avatar
Gauss_chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.05.16. 09:14
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gauss_chan »

Rhyagelle írta:Lulu: Nem tudom pontosan én se mit csináltak velük nem mutatták soha azt hiszem vagy talán csak a végén (rég láttam már). De a szövegekből arra lehet következtetni hogy állatkísérletekhez hasonló dolgokat műveltek velük élveboncolást stb... Belőlük állították elő azt a szert ami ellenál a többi witch craftjának (egy darabig legalábbis).
SPOILER veszély!
Aki még nem látta a Witch Hunter Robin-t, ne olvassa el a hozzászólást!!!!!
Bár már elég régen volt hogy megnéztem, de szerintem is erről van szó.
Az STNJ vezetője, akinek most nem jut eszembe a neve, azon fáradozott, hogy a hunterek között többé ne legyenek boszorkányok, csak síma emberek. Ez persze Solomon HQ-nak nem tetszett, ezért küldték többek között a kommandósokat is. Amon is a Solomon HQ-nak dolgozott.

Robint is a Solomon HQ küldte, de neki más volt a küldetése.
Meg kellett találnia azt a tárgyat, ami a kulcs a boszorkányok erejéhez.
Ez volt a tolókocsis boszi botja.

Aztán később Solomon HQ rájött, hogy Robin kicsoda is valójában, miután látták mekkora lett az ereje. Az a lényeg, hogy Robin egyenes ágú leszármazottja annak a pár boszorkánynak akiknek akkora ereje volt, hogy istennek hívták őket és a többi boszorkány is őket szolgálta.
Ezért veszélyt jelent az emberiségre és ezért küldtek rá annyi huntert.

Hát nagyjából ennyi. Elég sok szálon fut a cselekmény és a végén kapcsolódnak csak össze. Az biztos hogy nagyon jó anime.
Vendég

.hack

Hozzászólás Szerző: Vendég »

.hack mindenek felett 8)
Tehát vegyük át, hogy mi van:
  • .hack//SIGN: Nagyon jó!! :D
  • .hack//LIMINALITY: Érdekes!! :)
  • .hack//Legend of Twilight's Bracelet: Nagyon jó!! 8) 8) 8)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Énis szinte beleszerettem a Hack/sign-be mostanában.Nagyon megfogott.
Már el van rendelve, hogy a köv. hét Wallpaperje is Hack/sign-es lesz :D .
Egyébként, nem tudod véletlenül azt, hogy ki is valójában Maha, és mi a szerepe a sorozatban?Nagyon kiványcsi vagyok a véleményedre/meglátásodra ezügyben, ő a kedvenc karakterem a sorozatból.Olyan titokzatos.
Vendég

Maho

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nakahara írta:Énis szinte beleszerettem a Hack/sign-be mostanában.Nagyon megfogott.
Már el van rendelve, hogy a köv. hét Wallpaperje is Hack/sign-es lesz :D .
Egyébként, nem tudod véletlenül azt, hogy ki is valójában Maha, és mi a szerepe a sorozatban?Nagyon kiványcsi vagyok a véleményedre/meglátásodra ezügyben, ő a kedvenc karakterem a sorozatból.Olyan titokzatos.
Na akkor a kicsit vagy a nagyon spoileres változat érdekel?
1) A kicsit spoileres
Maho egy hacker játékos aki a titokzatos ellenségnek dolgozik. Feladata, hogy Tsukasát minél inkább abban a hitben megtartani, hogy nincs szüksége a valós világra, így nem fogja keresni az okokat, amiért ő nem tud kilépni. Késöbb aztán összehaverkodik Tsukasával, és a titokzatos ellenség ellen fordul...
2) A nagyon spoileres!!!
Maho valójában nem létező játékos. Morgana a titokzatos ellenség alkotta meg, az Epitaph of the Twilight alapján (az alkonyat eposza... ennek szerepe lesz a PS2 játékokban és a Liminalityben). Ő az eposzban a 6. fejezet.
Miután a .hack//SIGN végefelé eltalálja egy olyan ronda szörny, mint amilyen Tsukasanak is van, az adatai átalakulnak, és ő újá születik Miaként (ő egy szereplője a PS2 játékoknak), de a késöbbiekben vissza fog alakulni a "gonosz" Mahová
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Sziasztok!

Nos én teljesen új vagyok, még most kezdek ismerkedni az anime és manga világával,ezért aztán szívesen veszek minden segítséget és okítást :wink:

Immáron 5 anime áll a hátam mögött amiket megnéztem.Nos ez azt hsizem nagyon széles skálán mozog, Szomszédom Totoro, Whisper of the heart, Ascaflowne-The Movie, a Ghost In the Shell, a Chihiro Szellemországban, és végül amit ajánlani szeretnék az a Ruroumi Kenshin Oav1.
Miután még új vagyok csak szubjektív tapasztalataimat tudom elmondani.Úgy hallottam, hogy sokak szerint semmi köze a sorozathoz, más történet, más jellemek viszik végiga cselekményt a történelmi kalandfilmben mint a Tv-sorozatban. Nos én nem tudom, csak ezt az Oav-ot láttam egyenlőre.
A történet 4 epizódból áll, egy kisfiú felnőtté válásának története, Japán történelmébe ágyazva. Eléggé véres és akciódús, sok elgondolkodtató motívummal, amit a "friss" rajongók ( így én is :oops: ) még nem igazán ismernek.
A Ruroumi Kenshin OAV1 egy belső viszályokkal teli, kiegyensúlyozatlan világban felnövő gyermek története, aki olyanná válik, mint a környezete.
Kegyetlen bérgyilkossá válik, aki a nemes célt( béke, és megvédeni az ártatlanokat) csak háború árán tudja elképzelni, viszont egyik áldozata menyasszonya révén észreveszi a világ szépségeit, a mindennapok csodáját, és rátalál a helyes útra is...
Talán nem elég pontosan írtam le mindent hiszen mint mondottam új vagyok:)
Hát köszönöm a figyelmet:)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Üdv a fórumban Ynah! Szép az avatar képed.
Ahogy olvasom, nagyon jó filmekkel kezdtél ::jsmile::

Nézzél sok animét, és szólj sokat hozzá a fórumhoz.. haha ::taka::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szia Hikari!

Arigato a kedves szavakat és fogadtatást. Tetszettek az eddig látott filmek, most ha minden igaz meg tudm szerezni a Evangeliont. Nem igazán igazodom ki sajnos a témában, így nem nagyon tudom, hogy most amit ajánlanak az melyik is és érdemes-e megvennem?

Megszerezhetem az Eva death and Rebirth-et, az End of Evangeliont és a Neon Genesis Evangelion the end of the Eva-t

Nem tudom,hogy most ez a film 3 része, vagy csak ugyanaz egy néven.Ha valakinek lenne kedve felvilágosítani erről, nagyon nagyon örülnék:)

Sziasztok: Edynah
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Hello Yanh!

Az Eva (Neon Genesis Evangelion) egy 24 (26? szégyen nem jut eszembe pontosan majd kijavítanak :)) részes sorozat és a filmek Eva Death and Rebirth és a End of Evangelion(= Neon Genesis Evangelinon the end of Eva) a sorozat befejező részei. Szerintem először nézd meg a sorozatot mert anélkül a 2 filmnek nem sok értelme van. Sok szerencsét!
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szia Rhyagelle!

Nagyon köszönöm...mostmár ezt is tudom. :) A gond az, hogy a sorozatot nem tudom, nem tudtam eddig megszerezni, csak a két filmet,azt is egyenlőre csak elvileg.De akkor megpróbálom megszerezni.

Bezzeg az Escaflowne-nak megtudom szerezni 13 részét, bár azt írta a hölgy,hogy ez az összes sorozatrész.Nekem ezzel szemben azt mondták, hogy sokkal több része van az Escaflowne-nak és nem csak 13, szóval béka ::frog:: van a levesben, mert így nincs meg az összes rész. Hmm..nahh most ezt eléggé össze-vissza írtam..remélem értitek:)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ynah írta:A gond az, hogy a sorozatot nem tudom, nem tudtam eddig megszerezni, csak a két filmet,azt is egyenlőre csak elvileg.De akkor megpróbálom megszerezni.
A USTEAM FTP-t ajánlom, ott fenn van az Evangelion összes része, nagyon jó minőségben.
Ha gondjaid vannak esetleg az FTP használattal, biztos akad itt a fórumon segítő kéz ::jeye::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát igen.Gondjaim azok vannak...pláne az FTP-kel...hogy is van az? És hogyan lehet hozzácsatlakozni?Valaki okítson ki :hammer:
Hjjjajjj....és hogy lehet azt csinálni,hogy az aláírásod alatt is legyen egy kép?Persze elolvastam a Gy.I.K-et,de azért valkai ilyen 8 éves szinten elmagyarázná egy 23 éves antitálentumnak? :drop:

Köszi:)
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nahh és találtam egy olyat is, hogy Neon Genesis Evangelion Collection 0.1. Azt mondja,hogy Játékidő kb 120perc ...nos és ez micsoda?:) Van még egy pár ilyen kérdésem..nyugodtan lőjetek :gun: le ha már nagyon túlpörgök és irdatlan butákat kérdezek. ( Tanulok :wink: ) Tőletek!

Szép napot mára.Sziasztok
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Ynah: Ha fel akarsz lépni az Ustem-re, akkor úgy is meg tudod csinálni, hogy símán elmész erre az oldalra. ftp://212.92.18.113/ És már tölthetsz is. Vagyis úgy csináld, hogy jobb egérklikk, és máolás mappába. Amúgy itt van az egész Escaflowne. Én is innen töltöttem le. És ha elfogatsz egy tanácsot nézd meg a Gravitation-t. Nagyon jó ::neko::
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Köszönöm Momoko! Megfogadok minden tanácsot:) Jajj de kutya meleg van. Most láttam,hogy megy a Bábok című japán film a mozikban.Tudtok róla valamit?
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Jajj még valami.Van valami jelszó vagy felhasználónév az FTP-hez? Nem nagyon tudom hogyan is van ez az egész,sajnos :oops:

Meg még azt is szeretném megtudni,hogy hogyan is küldhetek a honlapnak wallpaper-t? Mert találtam pár különlegesen szépet.
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Képet küldeni: a főoldalon ott a link email küldés küldesz Hikarinak 1 emilt és vagy csatolod a képet vagy (ha humánusabb a természeted :D) csak 1 linket küldesz hogy nézze meg tetszik e neki is jó lenne e hét képének stb. Az USTEAM ftp hez nem kell login bárki felléphet nem kér jelszót. Ha sokat akarsz letölteni (és sokat akarsz majd letölteni nekem elhiheted :)) akkor nagyon tudom ajánlani letöltésvezérő használatát. Cute FTP, FlashFXP vagy bármi ilyesmit. Ha nem tudod megszerezni ezeket szívesen átküldöm ha használsz valamit ezek közül: ICQ MSM, Mirc.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Megkérdezhetem, hogy merre találtad azt a Kenshines képet Ynah? Meseszép!
Válasz küldése