Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Kedvenc anime

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Mi a kedvenced, mit ajánlanál másoknak, és miért?
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

* aki a meseket szereti, rossz ember nem lehet, ugye :wink:. elso korben foleg hayao miyazaki osszest ofcoz. ("laputa, castle in the sky", "spirited away", "kiki's delivery service", "princess mononoke", "whisper of the heart", "my neighbour totoro", "nausicaa of the valley of the wind", "grave of the fireflies"...) ezeket a muveket a fiatalabb korosztaly sem fogja unni, de az idosebbeknek is kinal gondolkodni valot. (ezek tobbnyire hayao miyazaki nevehez kapcsolodo filmek)
* ha sci-fi-t, cyber-t, vagy mecha-s filmeket szeretnel, akkor a "ghost in the shell"-t es az "akira"-t feltetlenul, a "patlabor the mobile police"-t, a "battle angel alita"-t szinten. a "chobits", a "hack sign" is jo, bar az mar mas mufaj. a "neon genesis evangelion", a "rahxephon", a "gasaraki" es a "full metal panic" is tetszett, bar ezek kevesbe.
* kozepkori japan szamurajos-ninjas tortenetek kedveloinek a "samurai x rurouni kenshin"-t (sorozat), a "ninja scroll"-t (egesz estes), a "tsukikage ran"-t (sorozat) tudnam ajanlani. (az elso ketto dramaibb, a tsukikage inkabb amolyan japan western tortenet - jajj).
* konyebb, vidam, romantikus sorozat az "ai yori aoshi", az "azumanga daioh" vagy a "chobits" egy resze, nagyon kedves noi foszereplokkel. a "mahoromatic automatic maiden" gyengebb szerintem, de nem rossz.
* egyeb igenyesen elkeszitett anime-k: "noir" (ket bergyilkosno kutat a multja utan), "haibane renmei", "love hina", "video girl ai", "blue submarine 6", "jin-roh", "mezzo forte".

ezekrol a filmekrol eleg konnyen lehet leirast talalni, tobbnyire en is ez alapjan valasztottam oket. nincs kedvencem, mindegyik tetszett. mit hagytam ki? :wink:

gyroscope
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára giroszpók 2003.02.18. 22:07-kor.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én két anime-t szeretnék ajánlani.Mindkét mű elég komoly, mindenféle humor nélküli.
Az egyik a SoulTaker a másik a Haibane Renmei.
A soultaker volt az első animesorozatom(jól beleválasztottam), és örökre bennem fog maradni.A mű rendkívül nehéz, 1-2-3 nézésre sem biztos hogy megért belőle mindent aki nézi, mégis megéri, mert mindenféle sallangtól, másolástól, ötletlopástól mentes zsírprofi anime, hihetetlen seiyuu munkával, hihetetlen (giganime-okat megszégyenítő)animációval(de tényleg), és mellé szintén hihetetlen(ül beteg) sztorival, és karakterekkel.Nem kell elkenődni egyébként, ha az első 6 részből egy árva mukkot sem értünk, az utolsó 3 részben minden kiderül(nem úgy mint a Lain-ben :lol: ).Egyszóval (na jó három) irtózatosan érdemes megnézni annak aki komolyabb animeokat keres, és nem talál.A művet röviden így jellemezhetném: Apocalyptic struggle!

A másik a Haibane Renmei című anime.

Ezt a művet kb.3 hete láttam.Rendkívül hangulatos unikum storyval rendelkező anime szintén(úgylátszik valaki gondolkodik még manapság úgy, hogy egy animációsfilmben kamatoztatja művészfilmes ambícióit(nagyon helyes, hát csak így tovább, mert többet is ér :!: ).
Nagyon érdekes.Nézem-nézem a sorozatot és kb. az 5. résznél feleszmélek (EZT MOST MINEK NÉZEM, VAN EGYÁLTALÁN ENNEK ÉRTELME).Nembaj továbbnézem.A lényeg az, hogy kb. 8. részben kezd történni valami, mire végül rájövök, hogy itt nem az a lényeg mi történik, hanem az hogy hogy, és ennek a filmnek nem történetmesélés a célja, hanem egy adott (megfoghatatlan)hangulat közvetítése a nézőhöz.Ettől eltekintve van a filmnek sztorija, csak nem az a lényeg.
Kiemelném a sorozat utolsó részét, melyenben minden kiderül, és amely olyan hihetetlen érzékkel lett megrendezve, amely a legtöbb művészfilmet kenterbe verné minden szempontból.A két főszereplő Reki és Rakka seiyuu-jaai (Junko Noda,Ryou Hirohashia) a legnagyobbak között vannak, és hihetetlen tehetséggel formálják meg karakterük jellemét (különösen Junko Noda(Reki) aki egyszerűen kimondhatatlanul hihetetlen szinkronhangszinész) a szintén csodálatos és éteri és egyébként is gyönyörűen magasztos Japán nyelv segítségével.
A Haibane Renmei utolsó részének egyes jeleneteiben, (már nem tudok mit írni) még egyszerű, és keresztrímekkel is találkozhatunk, mely a dialógusokat angyali zeneiségűve változtatja, és a legmagassabb szférákba emeli ezt a megkérdőjelezhetetlenül mesteri, és hihetetlen művészi értékekkel felvértezett JAPÁN ANIMÁCIÓS FILMET.
Meg kell őket nézni!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nakahara-sama nem szeretnél animebemutatókat írni??? :D

Szinte rábeszéltél a Haibane Renmei-re, nagyon felkeltette az érdeklődésemet... Erősen a Lain-re emlékeztet (külsőre) :wink: :wink: Talán azért mert Yoshitoshi Abe-san keze is benne volt a dologban?
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nem tudom képes lennék tartani egyfajta modort a leírásomban.
De lehet, egyszer megpróbálom féken tartani a billentyűzetemet.
A HAibane Renmei, már tényleg nagyon kikívánkozott.
Egyébként, ha nem írok leírást kap az oldal tőlem AMV-t, aminek a 1/4-e már kész is van.Annyit elárulok, hogy a Ghost in the Shellből, és az Akirából készült.
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Aki szereti a Fushigi Yuugit annak feltétlenül ajánlom a Fushigi Yuugi-Eiko Den-t. Ez a 3. OVA. Az egyik novella alapján készült.
Azzal kezdődik, hogy Miaka és Taka összeházasodnak. A négy isten univerzuma újra előkerül, és egy Mayo nevű lány találja meg, aki szerelmes Takába. Elhatározza, hogy bemegya könyvbe, és megváltoztatja a történetet....

Igatzán jó a története, és Tasuki nagyon cuki benne.
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Momoko!Nem úgy értettem, hogy a te avatárodat.Majd én is csinálok magamnak egy animált képet.Az animált avatár ötlete nem jutott még eszembe egyszer sem.
Az egyébként mit jelent, hogy egy gif dvd-rippben van meg :) :?:
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én is nagyon ajánlanám a Fushigi Yuugit, de véletlenül sem az OVAkat, hanem a sorozatot. Az egyenesen fantasztikus!!! De mondjuk a listámon csak a 2. helyen áll, mert ami az FY-nél is jobb, az az Ayashi no Ceres. Különösen ajánlom mangáját, mert szerintem az még szebb és jobb, mint maga a sorozat. Pedig a sorozatot is nehéz felülmúlni! ^^
Ajánlom még a Flame of Reccát, amit még nem néztem végig, de a 12. részig nagyon pozitív a véleményem. ^^ Aztán nagyon-nagyon jó még a Gravitation, a Fruits Basket (Éljen Kyo!!!), az Utena, az X, a Tenchi Muyo, a Slayers, az ElHazard, a Lain, az EVA... Persze még sorolhatnám, de csak ennyi kedvencem jutott hirtelen az eszembe... Ja, és most nézem az Ai Yori Aoshit és a Pita Tent és mindkettő nagyon kawaii!!! :P
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Én sem az OVA-kat ajánlom. Csak a 3.-at. Az első kettő élég béna.
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Hikari írta:Szinte rábeszéltél a Haibane Renmei-re, nagyon felkeltette az érdeklődésemet... Erősen a Lain-re emlékeztet (külsőre) :wink: :wink: Talán azért mert Yoshitoshi Abe-san keze is benne volt a dologban?
Valószínűleg, nézd csak!Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Teljes a hasonlóság!!! :shock:
És valóban: Yoshitoshi Abe volt a rendező, legalábbis azt olvastam. A Lain-ben pedig karakterdizájnerként működött közre.
Hoppá, tényleg: Letöltöttem a Haibane Renmei 1. részt, meg is nézem! :P
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A fekete hajú lány melyik animeből lehet?
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Gőzöm sincs! :oops:
KeWiN

Hozzászólás Szerző: KeWiN »

Udv mindenkinek !

Kedvenc animek...hat nehez kerdes. Sok kedvencem van... egy parat sorolnek beloluk :) A klsszikusokon kivul, amiket mar mindenki kuvulrol fuj (NGE, Lain) tudom ajanlani a Full Metal Panic -ot, nagyon jo a humora, szepen van megrajzolva. A tortenete roviden : van 1 csapat akik a rend fenntartasara ugyelnek a foldon (a fold nagyjabol a mostani technologiai szinten jar). 1 tengeralattjaron van a bazisuk, es onnan csapnak le a vegyi es biologia fegyvergyarakra, terroristataborokra stb. A fo fegyveruk az "ARM SLAVE" nek nevezett mechek(oriasrobotok, de nem kell megijedni, nem 1 agyatlan mechas anime :)) ). A pilotak, egyike (a fohos) egyesz eletet haboruban toltotte igy kisse katonai bealitottsagu (lenyegeben sosem elt civil kornyezetbe, csak katonak kozott, 16 eves kb). A tortenet kezdeten az a feladatuk, hogy megvedjenek 1 nagyon ecchi ^^ lanyt, akit valoszinuleg a KGB el akar rabolni. Mivel eggyik kormany sem tamogatja oket, igy be kell a lany kornyezetebe epulni, tehat a sracot beiratjak abba az iskolaba amelyikbe a lany jar, hogy igy tudja oriizni. El lehet kepzelni mennyi komikum tortenik egy teljesen "civil" kornyezetben, a fohossel aki soha eleteben meg gyakorlatilag nem volt civilek kozott :))

Huhhh, elfaradtak az ujjaim, a kovetkezo kedven bemutatoja majd kesobb :)
pacica

Hozzászólás Szerző: pacica »

Kedvenc anime? Ez nehéz... Mindig más. Most éppenséggel a Kyuuketsuki Miyuért rajongok. De imádom az Inu-Yashat is. Meg azokat amelyikben jó sok a vicces rész. Pl. a Slayers. Meg amik szépen vannak rajzolva, mint a Miyazakik, vagy az Oh!My Goddess. Meg még sokminden...Nem vagyok valami válogatós. Ja,de! A robotos, repülős, űrben játszódó sztorikat annyira nem csípem. :knife:
[/url]
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Minidg az a kedvenc amit nézek. :) Még ha az kedvenc 10 et kéne összehozni akkor is bajban lennék. ^_^
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Egyetértek Rhyagelle-el! Bár a CCS-t nem lehet számomra most még fölülmúlni. Ha valaki tud valami jó CCS oldalt, az szóljon!!! Mondjuk nagyon szeretem én is az FY-t. Na meg favorit még a PitaTen is! :angel:
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Hmhm... nekem anime-mozifilmek közül még mindig Akira a verhetetlen legjobb, pedig az egyik elsö volt amit láttam még valamikor hosszu évekkel ezelött.. ^^ Egyetlen ami majdnem annyira tetszett az a Vampire Hunter D: Bloodlust volt.. persze van még sok ami nagyon jó, de ez a kettö megközelíthetetlen.
Sorozatokból meg.. Sailormoon.. :D Az utólérthetetlenül aranyos meg imádnivaló.. A másik két kedvenc meg két méltatlanul ismeretlen sorozat a Violinist of Hameln és a Super GALS! Kotobuki Ran. Meg még Videogirl Ai, Lain, Bebop, ésatöbbi.. ^_^"
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Case: a Violinist of Hameln-t honnan szedted le? Érdekelne, de nem nagyon találom meg. Nem tudnád megosztani valahogyan? A levélcímem megtalálható itt az oldalon, icq: 173525651, előre is köszi.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

enpet3010 írta:Case: a Violinist of Hameln-t honnan szedted le? Érdekelne, de nem nagyon találom meg. Nem tudnád megosztani valahogyan? A levélcímem megtalálható itt az oldalon, icq: 173525651, előre is köszi.
Mummff... azt még 1-2 éve sikerült megtalálni valami random irc-fserveren... o_O/ Az 1-18 részek megvoltak jóideje, csak a maradékot nem találtam sehol addig.. és vagy 2 hetet álltam a queue-ban mert epizódonként kellett leszedni és midengyikért külön vagy 2-3 napot kellet sorba állni~ :shock: (*khm* de ez nem érdekel senkit gondolom.. :? )
Szoval.. feltoltogetni sajna nem toom sehova, de ha esetleg jarsz meetre akkor at tudom irni? Ummh? Egyebkent nagyon fura sorozat (foleg mivelhogy alig van benne animáció) és az emberek tobbsegenek altalaban nem tetszik, de en speciel meg imadom. :)
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Na, csak hogy innen se maradjak ki. :wink:
:?: A Praclifalva /tudom 1000 éves, de nagyon komáltam/ anime v. sem :?:
Nekem a kedvencek kb. időrendben: Hello,Kurt!, Rock 'n' Cop, SM, Catseye (he-he, már tudom a címét), aztán egy nagy ugrás; DB (sajna nem láttam elejétől :cry: ), DBZ, SM, Digimon (ja, :?: ezt amerikainak írják, valóban az :?:), és háhá a legjobb: One Piece!!! :twisted: jeee! De ezekről írtam már az RTLII-vel kapcsolatban.
Izé.. azért itt is megemlítem, hogy aki tud valamit a One Piece-ről, akkor ossza meg velem, plííííííííííííííízzzzz......most látom hány óra (0:08, csak a +,-1h miatt írtam ide)....Ideje menni :-_-:
Konban wa!
Na, milyen vagyok??
Fejlődőképes...csak ne visszafele :x
Jövőre irány Japán!!!!!
Avatar
YumeRuby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2003.05.02. 14:52
Tartózkodási hely: -->

Hozzászólás Szerző: YumeRuby »

Nyohnyohnyoh, kedvenc anime. Mostanában kicsit instabil a listám, mert az idei friss felhozatal eléggé jól indult... :D

Mindenesetre pillanatnyi állás (a klasszikusoktól most eltekintek, azokat mindenki sejtheti magától is :D):
.hack (sign, liminality, udeden) ~ nem tehetek róla, amilyen nehezen bírtam a sign első részeit, annyira rá vagyok kattanva most. :oops: Életem kihívása lett, hgy megszerezzem az AI Bustert. :D
DNAngel ~ még manga korában, valahol az első kötet után eldöntöttem, hogy ez jó. Igaz, az anime most épp úgy tűnik, teljesen összekavarja a sztorit, de attól még jó marad. :D
Kiddy Grade ~ az első tíz részt két hónapig tartott megnéznem; a maradékot másfél napig. A szereplőkkel ugyan továbbra sem tudtam megbarátkozni, de a sztori félidőtől kezdve színvonalat ugrott. :shock:
Full Moon wo Sagashite ~ Ugyan az anime változat szvsz elég közepes lett, de attól még szeressük. :D
Futottak még: Tokyo Underground, Scrapped Princess, E's Otherwise, Naruto, Furuba, meg sokan mások. :D
Hmm, most úgy tűnhet, rácsavarodtam az elmúlt két év termésére... :shock: Lehet benne valami. ^_^
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Sajnos nem láttam túl sok anime-t, pedig a bátyámnak van egy csomó. Amit viszont láttam, és egyszerűen imádom az a:
:arrow: Cowboy Bepop. Eszméletlen jó a humora, és baromi szépek a rajzok. Óriási sorozat. Igazán vetíthetné a tévé az ehez hasonlókat mondjuk a harmadik műszak, vagy a Cobra 11 mellett.
:arrow: Ghost in The Shell. Négyszer néztem meg eddig. Mindig lenyűgöz a képi világa. És utánna órákig, sőt napokig gondolkodom a történteken. Kultuszfilm lehetne.
:arrow: Full Metal Panic. Imádom. Ez is baromira humoros, azokat a helyzeteket, amik vannak benne... Ja és militarista vagyok, úgyhogy duplán teccik a film. Nagyon kidolgozottak benne a fegyverek :gun: . A GITS-ben is, csak kicsit érdekesen néz ki a P90 és az F2000 hibridje :sniper: .
:arrow: Oh my Godness: csak egy részt láttam belőlle, de tetszett.
:arrow: Kenshin. Keveset láttam belőlle. de az a kevés nagyon tetszett.
:arrow: Chihiro Szellemországban. Na igen, ezt a filmet annyira szeretem, hogy még oldalt is csináltam neki. Nem tudom elmondani, miért jó, látni kell. És döntsd majd el te, hogy az a megszámlálhatatlan összetevőből felépülő alkotás, amit láttál, tetszett-e. Mert tényleg anyi minden megfoghatja benne az embert...
Üdv:
Betax
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én most néztem meg az animatrix összest, és egyszerűen le vagyok nyűgözve.Olyan képi elemek vannak egyes részekben, hogy percekig észre sem vettem, hogy tátva maradt a szám.(Ez komoly.)
Kötelező néznivaló.

Lehet egyébként, hogy jobb lett, mint a film lesz.
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Love Hina :D Mikor a 3. részben Motoko el akarja kapni a fickót, és majd meztelenül végigkergeti a házon a a kardal. :) Legjobb. :knife: :D
Betax: GITS az kultuszfilm szerintem.... :wink:
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Válasz küldése