Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

HUhatszal

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Lassan mar elmondhatom magamrol, hogy igen sok animet lattam.

Kedvencek kozott termeszetesen:
  • Neon Genesis Evangelion (sorozat , ovak egyarant)
    X ( The movie, es a sorozat is )
    Ayashi No Ceres
    Angel Sanctuary
    Samurai Deeper Kyo
    Kenshin (sorozat, ova egyarant)
    Blood
    Ninja Scroll
    Kite
    Ghost in the Shell
    Noir ( A noir nagyon megfogott foleg Chloe miatt.. )
De most lattam a :

The Voices of a Distant Star

c animet, es igen kellemesen csalodtam.

Egy kerdes: Szoktatok nezni normalis japan filmeket?

pl.:
  • Battle Royale
    Battle Royale2
    Tuzviragok
    Zatoichi
Mondjuk ezekben az a kozos, h a kedvenc szinesz/rendezom jatszik bennuk: Kitano. :)
Sad but true...
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

a Battle Royale 2 az normális? :D én úgy hallottam, hogy utángyártott hulladék...
de szamuráj-filmeket igen, újabbakat is (Mibu Gishiden, Tasegore Seibei, Zatoichi)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kyo-Sama írta:Egy kerdes: Szoktatok nezni normalis japan filmeket?
Define "normal". xD
Nekem amugy majdnem barmi Kurosawatol (jo, azon belul is a Ran es a Youjimbo *_*), a Battle Royale jopofa volt, de a #2 mar imho szemet... A Zatouichi is jo (Asano~), bar lehetett volna jobb is, de Kitanotol nekem a csucs a Hanabi, az egy kegyetlenul szep film. (Aztan ott az Ichi, a Versus, a Shark Skin Man, meg meg par vicces film... ^^)

Amiket most nagyon kivancsian varok: a Longinus (mert egyreszt Kitamura Ryuuhei, es a Versus nagyon halal volt, masreszt Atsushi~), es a Last Quarter, mert egyreszt Kagen no tsuki feldolgozas (ami az egyik legszebb manga, amit valaha olvastam), masreszt Haido~
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Shackallor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.08.05. 21:48
Tartózkodási hely: Throne Chamber of Uruk

Hozzászólás Szerző: Shackallor »

DarkstaAaR^.^ írta:
Shackallor írta:EVA és DBZ 4ever!!! Azok a legjobbak :P
hát elég szélsőséges az ízlésed :)
Az nem is kifejezés! :D

Azóta mindenesetre megnéztem a Gilgamesh [Live-Evil]-t, és az is nagyon cool! Ajánlom mindekinek :wink:

Ha már itt járok, nem tudja vki, honnan lehet letölteni a 21. részét?
Az usteam-en sajna nem találtam :([/img]
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Az én kedvenceim és ajánlom azoknak:

Mononoke Hime <-- akik szeretik a fantasyt és a Miyazaki filmeket
Weiß Kreuz <-- akik szeretik az akciót, meg a jó bishouneneket ^.^
Azumanga Daioh <-- akik rossz kedvben vannak és szeretnének felvidulni
Gunmarade March <-- akik szeretik egy kicsit a mechát és nagyon a romantikát
Record of Lodoss War <-- akik szeretik a sárkányokat és a fantasyt
Neon Genesis Evangelion <-- akik szeretnének huzamosabb ideig depressziósok lenni ^^"

Hát úgy ennyi lenne a jelenlegi állás szerint. Később majd ez is kibővül. :)
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Nah szal!!

Azumanga Daioh!!! <--- Fáradt be isszonyu ütős poénok és aranyos történet, mindenkek ajánlom!

Love Hina <---- Ütős Ecchi egy baromi nagy fordulattal a végén. Aranyos romantikus, és BAROMI NAGY POÉNOK VANNAK BENNE.

D.N.Angel <---- Isteni jó kis Fantasy tele jó animációkkal, és nincs benne unalmas rész! KÖTELEZŐ DARAB

Chobits <----- Aki a Love Hinát szerete, az ezt is fogja! Romantikus Ecchi!

Eva <----- Nos igen tényleg kultusz, de beteggé válik a végén, és egyhén Pszihó! Szal ez első 20 részt mindenkinek ajánlom ;´)

Macross Zero <----- A többi macrosstól eltérően ez nem Mecha beállítotságu, romantikus misztukus, kár hogy az utsó (5.) rész még készül....

Nahh ennyit mára... Jó Reggelt ::vic::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Merma 2004.08.31. 18:26-kor.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Narumi Írta!
Neon Genesis Evangelion <-- akik szeretnének huzamosabb ideig depressziósok lenni ^^"
:goodpost: 1 mondatban a lényeg! Thanx :)

Amúgy ha valaki el akar szakadni az Eva-tól és visszacsöppenni a való életbe, akkor a Macross Zero segít!! :P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Neon Genesis Evangelion <-- akik szeretnének huzamosabb ideig depressziósok lenni ^^"
Nemt'om, en az Evan max. azert voltam kibukva, hogy hogyan lehet vmit ennyire eltolni... Ha vki mindenkeppen depis akar lenni, az nezzen pl. Ryviust vagy Berserket - egyik sem olyan artsy-fartsy, mint az Eva, de sokkal melyebbre hatolnak az emberi lelekbe, es sokkal felkavarobbak.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

a Berserk-ben egyetértek, de nekem az Eva is tetszett. (pedig én nem is tudtam előre, hogy depis a vége szal meglepi volt :) )
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ryviussal egyetértek. Az NGE-nél sokkal mélyebbrehatolóbb!
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Ryviust nem ismerem, viszont a Berserk megvan... Sajna odáig még mindig nem jutottam el, hogy megnézzem... :ossigh:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

picit a japán filmekhez: alapból én is inkább Kurosawa-fan vagyok, bár még csak a Rashomont, a Testőrt és a 7 szamurájt láttam (mindegyikben benne van a nagy kedvenc színészem, a rabló a Rashomonban :roll: ), de azért Kitano is nagyon tetszik. A Bábok gyönyörű film, és aki nem látta a kikujiro nyarát, de szereti Kitanót, az mindenképpen nézze meg. Iszonyú fárasztó japán vígjáték, már értem, hogyan kezdte Kitano kabarészínészként :D persze ő a főszereplő :roll:
kicsit off, de egy koreai film is nagyon jó sztem, a Tavasz, Nyár, Ősz, Tél.. és Tavasz Kim Ki-duktól.

animék közül pedig a két egyértelmű kedvencem az Utena (és még a movie is tetszett) és a - szerintem - legviccesebb anime, a Kodomo no Omocha. sajnos csak a mangája van meg végig, ha vki tudja, hol lehet az animét 36 felett megszerezni, az szólhatna. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaen írta:animék közül pedig a két egyértelmű kedvencem az Utena (és még a movie is tetszett) és a - szerintem - legviccesebb anime, a Kodomo no Omocha. sajnos csak a mangája van meg végig, ha vki tudja, hol lehet az animét 36 felett megszerezni, az szólhatna. :)
Nocsak nocsak, egy Kaen... :D
Az Utenával maximálisan egyetértek, Kodochát meg még nem volt idegem végignézni ^^"""" Viszont a Scrapped Princess kezdi beverekedni magát a szeretett animéim listájára =D
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Woowww... Kean csípádzom a nőszemélyt az Avatarodon :)

Amúgy ha röhögni akarsz akkor Azumanga Daioh és nem egy kis ecchi humor sem, Love Hina.

sajna a Kodomo no Omocha-bol nekem sincs meg a többi.... :(

de azé sok sikert a megkeresésükhöz :wink:
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Kaen írta:picit a japán filmekhez: alapból én is inkább Kurosawa-fan vagyok, bár még csak a Rashomont, a Testőrt és a 7 szamurájt láttam (mindegyikben benne van a nagy kedvenc színészem, a rabló a Rashomonban :roll: ), de azért Kitano is nagyon tetszik. A Bábok gyönyörű film, és aki nem látta a kikujiro nyarát, de szereti Kitanót, az mindenképpen nézze meg. Iszonyú fárasztó japán vígjáték, már értem, hogyan kezdte Kitano kabarészínészként :D persze ő a főszereplő :roll:
kicsit off, de egy koreai film is nagyon jó sztem, a Tavasz, Nyár, Ősz, Tél.. és Tavasz Kim Ki-duktól.
Kurosawa-tól én a Rashomont, meg a Ran-t láttam de vmiért egyik se tetszett, Rashomonnak kicsit csattanósabb is lehetett volna a vége.
Utána néztem és a rablót játszó színészt Toshirô Mifune-nak hívják, és sztem is nagyon jól játszott.
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Hát ha ecchi humor akkor már Goldenboy :)
Love Hina sztem inkább romantikus vígjáték, de mind2 nagyon vicces :lol:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Merma: én is^^ legszebb nő animékben^^
egyébiránt az Azumanga tényleg nagyon aranyos. a Love Hina nekem annyira nem jött be.. talán ha férfi lennék, jobban élveztem volna^___^

Mako: ne add fel a KoDoChát! :D feleannyira sem fárasztó, mint példának okáért az Excel :) neked amúgy meddig van meg? :roll:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

ja mint romantikus vígjáték: Aoi Yori Aoshi? csak - részt láttam, az nem volt rossz. de még nem néztem tovább.

és Mifune.. köszi. ha tetszett, nézd meg a többit is, amit említettem, ott is nagyon jó :roll: amúgy imho csattanós a Rashomon vége.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DarkstaAaR^.^ írta:Kurosawa-tól én a Rashomont, meg a Ran-t láttam de vmiért egyik se tetszett, Rashomonnak kicsit csattanósabb is lehetett volna a vége.
Um... A Rashomonnak olyan a vege. Olvasd el a novellat, amibol keszult. ^^;; Egyebkent meg szerintem is eleg csattanosra sikeredett (meg ha nem is vmi nagy katarktikus end, de szerintem pont az a lenyeg). Egyebkent ha ezek a filmek nem tetszenek, akkor nezd meg a Het szamurajt, a Testort (Youjimbo), meg hasonlokat. Mar legalabb negyszer lattam mindegyiket, es meg minden alkalommal hulyere tudom rohogni magam rajtuk (nameg baromi jo filmek).

Ami Mifunet illeti, o eleg gyakran jatszott Kuroszavanak (a fenti ket filmben is o jatssza a foszerepeket). Ha jol emlekszem, a Veres tron (a Macbeth-feldolgozas) volt az utolso, amiben a Kuroszava adott neki elore megirt szoveget... az az utanikban kb. annyit mondott neki, hogy "ez a szereped, menj, es jatsszad." xD eh, ilyen egy szineszzseni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Kaen írta:ja mint romantikus vígjáték: Aoi Yori Aoshi? csak - részt láttam, az nem volt rossz. de még nem néztem tovább.
Ma néztem meg az első részét, és naaagyon tetszett! ^.^
(Amúgy Ai Yori Aoshi)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Elyon írta:
Kaen írta:ja mint romantikus vígjáték: Aoi Yori Aoshi? csak - részt láttam, az nem volt rossz. de még nem néztem tovább.
Ma néztem meg az első részét, és naaagyon tetszett! ^.^
(Amúgy Ai Yori Aoshi)
Kiváncsi vagyok, hogy majd a végén is ugyanezt mondjátok-e. ::jhihi::
Nekem spec. bejött mert én bírom a fanservicet, márpedig abból az Ai Yori Aoshiban van bőven. Mázlista Kaoru jóformán a kisujját se mozdítja meg és mégis egymás után sorban droolnak rá a csajok...
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

paTKany írta:Nekem spec. bejött mert én bírom a fanservicet
A micsodát?...
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Elyon írta:
paTKany írta:Nekem spec. bejött mert én bírom a fanservicet
A micsodát?...
fanservice = olyan jelenet ami a történet szempontjából lényegtelen és csak azért kerül be egy animébe/mangába, hogy kielégítse a rajongókat. (Az Ai Yori Aoshiban pl. ilyen Tinának az a "rossz" szokása, hogy szereti tapogatni más nők melleit.)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nekem most a top 10-be a Chrno Crusade került be. Az aztán egy nagyon szép anime.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pata írta:Nekem most a top 10-be a Chrno Crusade került be.
Same here. (Hozzáteszem, az elején még nem hittem, hogy ennyire jó lesz. :cool: )
Az aztán egy nagyon szép anime.
Teljes mértékben egyetértek, a befejezés (imho) tökéletes.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése