Miyazaki Hayao

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Kedvenc filmed?

Hauru no ugoku shiro - A vándorló palota
10
10%
Sen to Chihiro no kamikakushi - Chihiro szellemországban
30
31%
Mononoke hime - A vadon hercegnője
28
29%
Tonari no Totoro - My Neighbor Totoro
8
8%
Laputa
4
4%
Kaze no tani no Naushica - Nausicaa of the Valley of the Wind
16
17%
Kiki's Delivery Service
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én régen láttam a Chihirot, (akkoriban, mikor kijött) és akkor nem tetszett annyira. Lehet hogy most látnám, jobban bejönne, nem is annyira figyeltem rá anno.
Azóta láttam a Mononoke Hime-t, és nem volt rossz, egészen tetszett.
És láttam a Grave of the Firefliest is, ami bár nem Miyazaki, de Ghibli, és hasonlóan tetszett kb.

Nem mondom, hogy a kedvenceim közé tartoznak az animéi, de egész kellemes időtöltés :)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de már megvásárolható a Vándorló Palota 2990 Ft-ért. Magyar/japán szinkron, illetve magyar felirat van rajta.
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

juppíííííííííí :taps: ::tenshii:: ::hehe::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Csak a Chihiro-t láttam (az sztem tökjóóóóó),de nemsokára megnézem a többi cuccot is ::jsmile::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

:)

... megvettük a Vándorló palotát dvd-n... olyan kevés az extra... ::jtears::
mint a Chihirónál... ott is kevés... a Chihirón felirat sincs ::jtears::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

régebben láttam a Chihirot,az nem fogott meg igazán,de a mostani,a Vándorló palota nagyon tetszik. :) bár néhány Chihiro-hoz hasonló elemet véltem benne felfedezni,meg volt 1-2 mese-elem,ami szerintem nem feltétlenül illett a történethez,de jók a poénok is! :D csak azt sajnálom,hogy a moziról lekéstem...
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Sztem az h egy történet hasonlít egy másikra ha ugyanaz az alkotó nem túl meglepő... :lufi:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

na jó,de attól,hogy egy alkotótól származnak,még lehetnek teljesen különbözőek is... :) engem a hasonló elemek csak azért zavarnak,mert így a Chichirora emlékeztet...és nem tudom.talán túlontúl rosszmájú):D)vagyok,de lehet azért alkalmazza olyan előszeretettel a "Chihiros megoldásokat",mert annak nagy sikere volt....
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Naushica-ra szavaztam, szerintem annak volt a legjobb története, abban vannak a "legszebb" gondolatok szerintem.

nem sokkal mögötte történetben pedig mononoke hime, de az még az ellentétező szerelmi szállal is jobban meg van fűszerezve,

totoro gyönyörűen idillikus, de a történet azért még hagy magában kívánni valót.

chichiroban a különböző kitalált lények nagyon megfogtak(meg ez a disznóvá zabálta magát ezt még mindig nem tudom felfogni), egyszóval a rajzi világ volt a kiemelkedő.

howl...howl....különlegesen kihangsúlyozza a szeretet és a megértést.

laputát most így hirtelen nem tudom úgy semmiért kiemelni, de szintén ott van :)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Amaya írta::)

... megvettük a Vándorló palotát dvd-n... olyan kevés az extra... ::jtears::
mint a Chihirónál... ott is kevés... a Chihirón felirat sincs ::jtears::
:P Tegnap megnéztem újra a Chihiro-t DVD-n. Japánul. A felirat hiánya annyira nem zavart, mert úgyis tudtam ki mit mond, mert 1-2szer láttam már, de egyébként elég furcsa. Miért nincs rajta felirat!?!?!? Ennyire lusta a kiadó vagy mi? Vagy valami jogi ökörködés?
Amúgy csak 1 Miyazaki filmet láttam úgyhogy annyira nem volt nehéz választanom :P
Ja és a filmről annyit, hogy jók a festett hátterek. Tényleg jók. Meg minden jó generálba.
Egyedül a zenével van egy kis bajom. A végén már folyamatosan ugyanaz. De egyébként az is jó.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ignesis írta:na jó,de attól,hogy egy alkotótól származnak,még lehetnek teljesen különbözőek is... :) engem a hasonló elemek csak azért zavarnak,mert így a Chichirora emlékeztet...és nem tudom.talán túlontúl rosszmájú):D)vagyok,de lehet azért alkalmazza olyan előszeretettel a "Chihiros megoldásokat",mert annak nagy sikere volt....
Elképzelhető de ez nem ok...biztos elfogyott az ötlet :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nemsokára megyek moziba,és végre menézhetem a vándorló palotát...már nagyon kíváncsi vagyok rá... ::fujisan::
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Egyértelműen a Tonari no Totoro!!!
Imádom, mindig felvidít, nem csoda, hogy a stúdió logóján is ő van.
Porco Rosso-t viszont hiányoltam a listáról.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Kemény három filmet tudhatok a hátam mögött Miyazaki életéből, ezek közül a Mononoke Hime tetszett talán a legjobban, vhogy minden benne van, ami kell: az értékes gondolatok, a reális karakterek, a szokásos stílusjegyek. Kb. ugyanezt tudom elmondani a Nausicaa esetében is, habár azért lehet érezni, hogy elég korai alkotás, és nem a külsőségek miatt, sokkal inkább a történetvezetés és az időbeosztás tűnt fel (jó, én a későbbi Miyazaki filmeket láttam előbb, szóval ez így még rá is tesz). A Chihiro szerintem az előző kettővel összehasonlítva újszerű, ettől függetlenül nagyon tetszett, főleg a hangulata és az ötletei miatt.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én nagyon szeretem Miyazaki (és úgy általában a Ghibli stúdió) munkáit.

Hogy, miért, azt már kifejtették előttem is: érdekes gondolatok, melegség, kedvesség, szép kivitelezés. Az abszolút kedvenc...Hmm... Talán a Nausicaa és a Laputa. Talán mindkettő a hangulata miatt. A Porco Rosso-t még nem láttam, de a Totoro, Chihiro, Mononoke hime...stb mind nagyon tetszettek ^_^
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Szülinapomra megkaptam (vagyis vettem de nem az én pénzemből :cool: )a Chihiro dvd-t :D Najó..hát nemrossz így másodszorra sem :!: Még megnézem párszor :D
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Chiigirl írta:Szülinapomra megkaptam (vagyis vettem de nem az én pénzemből :cool: )a Chihiro dvd-t :D Najó..hát nemrossz így másodszorra sem :!: Még megnézem párszor :D
ahh kár, hogy nem csókoloztak a haku-val.. még mindig sirok emiatt, iogazán lehetett volna vmi, bár kicsit fiatalok, de akkoris... :cry:
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Szerezd meg a szerzői jogokat és csinálj 1 olyan kiadást amiben 4-5 évvel idősebbek :D
Ez az ő korukban eléggé elképzelhetetlen...vagy ha mégse lenne az akkor képzeld el milyen durva lenne ha a 10 éves körüli kisemberek már csókolóznának ::jwar:: elég beteges :whaaa:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Én is meg akartam venni a Chihirot, de sajna nem volt akkor pénzem, ha meg volt, akkor másra költöttem. EGyszer letöltöttem de hibás volt a fájlt :lol:
Amúgy nekem Mononoke Hime a kedvencem ezek közül.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Nekem lett volna rá pénzem mert csak 1000 ft volt :-P de mind1 mert szülinapom volt :lol:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Chiigirl írta:Szerezd meg a szerzői jogokat és csinálj 1 olyan kiadást amiben 4-5 évvel idősebbek :D
Ez az ő korukban eléggé elképzelhetetlen...vagy ha mégse lenne az akkor képzeld el milyen durva lenne ha a 10 éves körüli kisemberek már csókolóznának ::jwar:: elég beteges :whaaa:
aha, de szerintem télleg nem lett volna olyan nagy gond ha 14-15 évesek esetleg, mert szerintem egy 14 éves csaj is megijedt volna ha disznóvá válnak a szülei.. vagy tévedek..? :weh:
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Attól függ h mennyire gyenge idegzetű...de amikor az alagúton mentek át akkor kihagyhatták volna azt a részt amikor az anyjához bújik mert az már 1 kicsit lélleg gáz lenne ha 14-5 éves lenne.Amugy meg tök mind1 mert ez már így marad...de azért álmodozni lehet :cool:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lehet, hogy kicsit :woff: , de nem látta valaki már a Ged Senkit?
Avatar
Six' freed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.12.23. 11:31

Hozzászólás Szerző: Six' freed »

Nem találtam olyan témát, ahol kérdezhetek, szóval itt kérdezem meg: nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy hívták azt a kétlábú jómadarat, amin a szélvölgyiek... izé... lovagoltak (madaragoltak?) a Nausicaä-ban?
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Eddig csak a Chihirot, a Vadon hercegnőjét és a Vándorló palotát láttam, ezek közül nálam toronymagasan a legutolsó nyert.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Válasz küldése