Emlékezetes/szép/megható jelenetek animékben (nem befejezés)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Emlékezetes/szép/megható jelenetek animékben (nem befejezés)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ide lehet írkálni azokat a jeleneteket, amik valamiért nagyon megmaradtak bennünk, miközben egy adott animét néztünk.

Figyelem! A katartikus befejezések más topic témáját alkotjákitt!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Akkor legyek én az első? :)
Ghost in the Shell - Stand Alone Complex 2nd GIG: Batou beszélgetése Goudával a tetőn, ahol a Particularist Eleven rituális öngyilkosságot követett el.
Ugyanez az anime: Hideo Kuze és Motoko a romok alá szorulva, Kuze feltárja Motoko előtt az általa elképzelt forradalmat.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mai-HiME - Tate meghal, és mindezt az ő szemszögéből nézzük. Ahogy lassan megszűnik körülütte a világ és elcsendesedik minden, és már nem hallja ahogy Mai bevallja neki hogy mennyire szereti... Hihetetlen, én tényleg sírtam.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Na itt fel tudnék jópár jelenetet sorolni, ezért most csak egyet ragadnék ki:
「楽しい夢だった。」* (by Haruka, Kimi ga Nozomu Eien, 14. rész - mikor elbúcsúzik Takayukitól). Egyike a sorozat 10 pontos részeinek, kár, hogy "egyéb tényezők" lerontották az összhatást.

*: "tanoshii yume datta", kb. 'kellemes álom volt'.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ide én is jó sok mindent tudnék beírni, de úgysem jut minden az eszembe, szal egyenlőre:

SPOILEREK!

Mai-otome 18. epizódja: mondhatni az egész, de különösen Aoi önfeláldozása, mikor leveti magát a szikláról.

Scrapped Princess: a herceg leszúrja Pacificát. Az nekem nagyon hirtelen csavar volt, szó szerint megijedtem.

Trigun: 1. Mikor Vash megöli Legatot, 2. Rem minden jelenete ^^

Hirtelen felindulásból most csak ennyi ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Gunparade March: Ha jól emlékszem, 5. rész... Az egyik szereplő halála... Meg az a zene alatta... *sniff* T_T

Fullmoon wo Sagashite: Nekem a vége tetszett, annyira szép jelenet, olyan örömteli, hogy Takuto és Mitsuki egymásra találnak. ^_^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

hát hol is kezdjem...
A megható kategóriában a Tsubasa kapitány egyik része volt emlékezetes, amikor az egyik gyerek szerelmes volt egy csajba(nemtom a neveket) és a meccs előtt selyemkendőket kapott tőle. Megfogadta hogy ha nyer elmondja a csajnak hogy szereti...sajnos nem nyert, de kiderült hogy a csaj is szerelmes belé. (nemtom, nekem megható volt)

Az emlékezetes kategóriában a Slayers NEXTben az a rész amikor leütőst játszanak és Xellos kicseréli Lina ütőjét... (nekem tetszett)
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én a Vandrad második szezonjából ragadnék ki egy jelenetet. Volt abban egy olyan rész, amikor egy szennyezett légkörű bolygóra ért a csapat, és ott minden ember beteg volt születésétől fogva a nagy szennyeződés miatt. És a pilóta srác ott nagyon megkedvelt egy kislányt, aki szívesen hallgatta az amúgy hülye történeteit. Megígérte a kislánynak, hogy majd kiviszi a szabadba a gondozóból, amikor a bolygó felé tartó ellenséget legyőzte. De mrie ez megtörtént volna, a kislány meghalt. Az egészben az volt a legszebb, hogy a kislány készített egy babát, ami ezt a srácot formálta. ÉS meghalt, mielött teljesen befejezte volna, nevezetesen a haja maradt le. ÉS a srác emlékként leborotválta a haját, hogy a kislánynak teljes legyen a munkája. Az egy megható jelenet volt.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Surci írta:Trigun: 1. Mikor Vash megöli Legatot
+ amikor Wolfwood meghal :cry:
Elfen Lied: Az a jelenet, amikor az a lány elárulja Lucy-t és a gyerekek megölik a kiskutyát.
Hirtelen nem jut eszembe több, ami nem befejezés lenne...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem a Mai Otomeben Aoi halala, es a She, the Ultimate Weapon-ben, az utolso elotti resz vegen, en azon nagyon sokat sirtam..ah mondja a Chise h Gomen, gomen..nem tudom miert pont ott szakadt el a fonal..
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Trigun - Wolfwood halála
Naruto - Zabuza & Haku arc befejezése
Grave of the fireflies - abban több ponton is
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hmm,a FLCL utolsó részében a vége felé amikor Haruko megkérdezi Naota-t hogy vele tart-e.Aztán ránéz,elmosolyodik majd azt mondja:,,Persze hogy nem,hisz még gyerek vagy.".
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Rage írta:Na itt fel tudnék jópár jelenetet sorolni, ezért most csak egyet ragadnék ki:
「楽しい夢だった。」* (by Haruka, Kimi ga Nozomu Eien, 14. rész - mikor elbúcsúzik Takayukitól). Egyike a sorozat 10 pontos részeinek, kár, hogy "egyéb tényezők" lerontották az összhatást.

*: "tanoshii yume datta", kb. 'kellemes álom volt'.
Hmm, ez nekem is abszolút a kedvencek között van (meg Haruka meséje is a végén).

Aztán Saikano, utolsó rész 2. fele, tsunami, Chise utolsó harca... Gyönyörű.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Nos én a Full Moon wo Sagashitéből ragadnám ki a 42. részt...ez az, ami engem eléggé sokkolt...nagyon szomorú.

SPOILER!


Nos a 42. részben Mitsuki végre biztosra veszi, hogy találkozhat Eichi-kunnal. De ekkor megtudja hirtelen, hogy a fiú meghalt már egy ideje.
Vagyis Mitsuki amire az elmult évét tette, (miota tudja, hogy meg fog halni hamarosan) teljesen felesleges volt, hiába váltotta be az ígéretét, és emiatt életét is feláldozta, a fiú már nem él.
Így Mitsuki számára MINDEN ami fontos volt az életben, véget ér. Nagyon fájdalmas látni, ahogy az élet is kialszik a szemében, semmi sem érdekli, egyszerűen lelkileg meghal...Ezen a részen kénytelen voltam még én is majdnem sírni, de rendesen megkönnyeztem...pedig nem vagyok sajnos a sírós típus.
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

a DBZ-ben Son Goku útja Kaitóhoz. Son Gohan túlélése a szabadban. mind a kettő vicces volt és én végig izgultam hogy kivel mi lesz.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Bleach-ben amikor Ichigo meg az apja Ichigo anyjának a sírjánál beszélgetnek...mindig sírok amikor azt nézem...
Szintén Bleach-ben amikorIchimaru elmegy a Hueco Mundoba.Akkor is sírtam.
Hanatarou desu.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En meg Bleachen nem sirtam..meg nem volt olyan jelenet ami megrikatott volna..
ellenben a Fullmetal Alchemistben amikor lelovik Hughes-t, azon meg mindig nem sikerult tultennem magam :cry:
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Csak egy ilyen jelenetre emlekszem:
Hitsuji no Uta, amikor Chizuna megvagja a sajat kezet, hogy a verevel megitassa szenvedo occset Kazuna-t, holott o maga is szenved.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A Prince of Tennis vége felé, amikor Ryoma elmegy Amerikába, és búcsúznak tőle a többiek. Engem az annyira meghatott :cry:

Edit: Nem is tudom, hogy ezt hogy hagyhattam ki: Digimon Adventure utolsó rész illetve Tamers utolsó rész. Mindkettőn sikeresen elbőgtem magam anno ^^"
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Raisu 2006.05.04. 20:11-kor.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

novalisk írta:Nos én a Full Moon wo Sagashitéből ragadnám ki a 42. részt...ez az, ami engem eléggé sokkolt...nagyon szomorú.

SPOILER!


Nos a 42. részben Mitsuki végre biztosra veszi, hogy találkozhat Eichi-kunnal. De ekkor megtudja hirtelen, hogy a fiú meghalt már egy ideje.
Vagyis Mitsuki amire az elmult évét tette, (miota tudja, hogy meg fog halni hamarosan) teljesen felesleges volt, hiába váltotta be az ígéretét, és emiatt életét is feláldozta, a fiú már nem él.
Így Mitsuki számára MINDEN ami fontos volt az életben, véget ér. Nagyon fájdalmas látni, ahogy az élet is kialszik a szemében, semmi sem érdekli, egyszerűen lelkileg meghal...Ezen a részen kénytelen voltam még én is majdnem sírni, de rendesen megkönnyeztem...pedig nem vagyok sajnos a sírós típus.
Na igen, ez tényleg az egyik legfájdalmasabb rész, bár a végére minden jóra fordul. :)

Jaj, meg az AnC-ből az a rész, amikor Aki szinte szitává lövi Tooyát... Basszus, azon majd' elsírtam magam, az annyira kész volt...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A Honey & Cloverben amikor Ayu szerelmet vall Mayamanak, amikor viszi a hatan...en annyira sirtam, annyira szomoru volt!!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

A Chrno crusadeből a vidámparkos jelenet. Nagyon szép és megható, ennél már csak a sorozat vége volt szebb... :)
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A Hoshi no Koe-ben (bar az mar majdnem a vege), amikor nem kapja meg az uzenet veget a fiu..en ugy sirtam..bar vegig bennem volt h vmikor elsirom magam, hat ott kijott a dolog :cry:
Ha mar itt vagyok azert van vmi amit szeretnek tudni, csak nem vagyok benne biztos..ugye a vegen nem hal meg a lany? Es ujra talalkoznak, nem? Mert az ujsagban az volt h az az urhajo amin a lany volt az tulelte az egeszet, es lehet h hazerkezik..csak a szivem megszakadna ha meghalna
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Pata írta:Grave of the fireflies - abban több ponton is
Jajj, ne is említsd ezt a filmet! Ha meghallom a kislány hangját, már sírógörcs kerülget. :cry:
Raizen írta:A Chrno crusadeből a vidámparkos jelenet. Nagyon szép és megható, ennél már csak a sorozat vége volt szebb... :)
True. Bárcsak Aion ne rontaná el Chrno és Rosette meghitt pillanatát.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Sakiano: Amikor Akemi meghal Shuuji karjaiban
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése