Emlékezetes/szép/megható jelenetek animékben (nem befejezés)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Surci írta:Sakiano: Amikor Akemi meghal Shuuji karjaiban
Ha már Saikano: a sorozat vége. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Iriya no Sora UFO no Natsu

első meghatódásom akkor esett, amikor "táncoltak a tűzkőnél"

szóval a domb tetején való repkedés és Asaba szalad a repcsi után és megható zene... júúúj *_* a szemem is bekönnyezett... cép volt és jólesett... :sobsob: ::daisuki:: ::hehe::
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Amikor a Serial Experiments Lainben a földönkívüli alak benéz Lain szobájának ajtaján. Vagy amikor a Alice beszélget "Lain"-nel akinek szürke végtagjai vannak.

Ezt a két jelenetet máig nem sikerült megértenem/feldolgoznom/elfogadnom.
Ja és ez leginkább az emlékezetes kategóriába fér bele a 3 közül...
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Wolf's Rain: Amikor Blue találkozik Yaidennel a 26. részben. Azon kevés anime illetve filmjelenetek egyike volt, ahol már majdnem a sírás kerülgetett.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

CowBoy Bebop- Spike halála.. kicsit megdöbbentem, a megható az a bejátszás ami utánna volt (ahogy a végén kialszik egy csillag- ahogy az a indián haverja megjósolta) és a legvége amikor lehet látni az arcán, hogy mosolyog. "Ezt a terhet viselned kell"
Trigun- Wolfwood amikor már nincs sok hátra, és letérdel a templomban, vállán a nagy kereszt alakú fegyverrel, majd amikor sír, és bejönnek a képek Vash-ról, Milli és Meryl-ről, meg ahogy mondja hogy még nem, még nem akarok meghalni.. velük szeretnék még maradni..

Ami nagyon jó volt a Yu Yu Hakusho-ban, amikor Koenma megjelenik, és kérdezik tőlle, hogy ő is fog-e harcolni (elötte a szárazjég-effekt belépés se volt rossz) mire az- Hát szerinte a harc kimenetele az első 3 csatában el fog dőlni, de ha rosszul alakulnának a dolgok.. -és erre lerántja a palástját, és ott van a hátán egy Jet-Pack!!! :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Chrno Crusade: 18.resz vege, amikor Chrno es Rosette bevalljak egymasnak, h mennyire fontos nekik a masik, h barmi tortenhet, csak a masik ne haljon meg..le kellett allitanom, annyira konnyeztem..es most is borsodzik a hatam..
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Nekem is van jó pár kedvenc jelenetem, ezek közül néhány:

Elfen Lied végén Kouta és Lucy ölelkezése (könnyfakasztó)
Trigun-ban Wolfwood haldoklása a templomban.
Slayers-ben mikor Rezo-t legyőzték.
Sayuki-ban Homura és Goku végső küzdelme

De az abszolut kedvenceim DBZ-böl vannak. Pl:
Gohan dühkirobbanása Cellnél és könnyek közt válik belöle Ssj2.
Vagy Piccolo önfeláldozása Gohanért még az elején.
És még rengeteg van... :wink:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Tsubasa Chronicle 30. rész (2nd season 4. rész):
Amikor Sakura visszaemlékezik arra amit az apja mondott neki, hogy nem számít melyik világban jársz, a holtakat nem lehet visszahozni az élők közé. És a rész vége, amikor a telihold alatt mindenki eloszlik a fényben. :cry: Valamiért nem tudtam megállni sírás nélkül.

Tsubasa Chronicle 31. rész (2nd season 5. rész):
Amikor Syaoran visszaemlékezik elhunyt apjára, miközben beszélget ugyanazzal az emberrel, csak másik világban. Természetesen csak ő tudja hogy ez a fiú, valójában az édesapja volt Clow Királyságában. És a vége, mikor elbúcsúzik tőle, hogy viszlát, Apa, nagyon megérintett.

Úgy tűnik ilyen drámai hatással van rám ez a sorozat mostanság. :oops:
Ssj2Viko írta:Trigun-ban Wolfwood haldoklása a templomban.
Ezzel egyetértek, nagyon szívbemarkoló volt ahogy ott halt meg a templomban, térdreborulva.
IloveRenji írta:Chrno Crusade: 18.resz vege, amikor Chrno es Rosette bevalljak egymasnak, h mennyire fontos nekik a masik, h barmi tortenhet, csak a masik ne haljon meg
Valóban megható jelenet volt, csak Aion ne törte volna meg ezt a meghitt percet. :mad:
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

RahXephon: A 19. rész, főleg a vége. A maga módján legalább annyira szívszaggató, mint az EVA-ban a Touji-s epizód.
És ugyanezen animéből a 24. részben, mikor Ayato és Haruka végre összejönnek. Ez mondjuk tipikusan nem az a rész volt, ahol a sírás kerülgetett, inkább fennhangon ujjongtam, hogy VÉGRE! VÉGRE!
Aztán ott van a 26. rész legeslegvége, ami azért volt emlékezetes, mert ebből legalább látszik, hogy valamikor Haruka is majdnem olyan gyögyörű volt, mint Reika... :wink:
Avatar
Little_One
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.08.05. 19:08

Hozzászólás Szerző: Little_One »

Full Metal Alchemist....azt nem tom melyik rész pontosan, de ebben van az, amikor egy nőnek öltözött őrült gyilkost keresnek és az elfogja Winry-t és Ed-et is. Na ott aprót reálisan, valósághűen ábrázolták a valódi halálfélelmet. Kezdek kiakadni az olyan animéktől, amikben mindenki félelem nélkül áldozza fel az életét, meg simán kiáll isten tudja milyen ellenfelek ellen. Itt télleg egy olyan reakcióval szembesültem, amit el tok képzelni a valóságban is. Amikor gyakorlatilag csak az ösztönös védekezés maradt....

Ettől a résztől komolyan lehidaltam....:)
"They may have taken your body from me, they may have taken your life force, but they cannot take my memories or the love we shared."
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

NGE:Shinji és a Dummy-plug esete amikor is élőben nézheti végig ahogy az apja parancsára majdnem megöli az EVA01 az egyik barátját.
FMA:SPOILER Hughes halál,Nina és a kimérás kisérlet. SPOILER
Gungrave: A liftes jelenet az annyira jól megvan csinálva ahogy a lift két részre van "felosztva"-az egyik világos a másik meg sötét,árnyékos-és akkor egyik részen ugye ott áll Brandon másikon Harry(gondolom nem kell mondanom melyiken kicsoda) középen pedig a rész határán ott a pisztoly.Ez annyira jól szimbolizált szinte az egész anime lényegét,zseniális húzás volt.
RahXephon:19 rész.Elég nagyot ütótt bár maga a 18.rész eléggé rávezetett a dologra + nem is sejtettem hogy pont Asahina-t fogják elővenni(a 18.+19.rész előtt.)és ahogy írtátok először teljesen azt hittem hogy "ugyan,ebből mégis hogy lesz drámai rész" mert hát az kis utazgatás stb. nem igazán adott okot arra hogy most akkor egy komolyabb résszel állok szemben habár azért voltak rá kissebb utalások hogy itt azért készülőben van valami de a vége teljesen meglepett.Ez az amire abszólút nem számítottam hogy végülis Asahina is egy Xephon "pilóta" és ami a legszomorúbbá tette az egészet hogy ugye ő maga nem is igazán értette hogy mi történik mintha csak egy hasadt személyiség lenne az egyik a Xephon pilóta másik pedig a sima Asahina aki mit sem sejtett eddig az meg ahogy írta a naplóba az utolsó sorokat és ahogy az kirajzolódott a városon az nagyon szívbe markoló volt meghát ugye a legvége hisz Ayato sem tudta hogy ki ellen harcol valójában.
Trigun:SPOILER!!! Wolfwood halál.
Hikaru no Go:SPOILER!!! Sai eltünése.Isumi egyéni drámája a profik válogatásán.
Kurau Phantom Memory:Yvon és a boldogság megtalálása valamint elvesztése.
Kino no Tabi:Bármelyik része.
Cowboy Bebop:A Gren-es részek.
Asszem így most elsőre ennyi.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Little_One írta:Full Metal Alchemist....azt nem tom melyik rész pontosan, de ebben van az, amikor egy nőnek öltözött őrült gyilkost keresnek és az elfogja Winry-t és Ed-et is. Na ott aprót reálisan, valósághűen ábrázolták a valódi halálfélelmet. Kezdek kiakadni az olyan animéktől, amikben mindenki félelem nélkül áldozza fel az életét, meg simán kiáll isten tudja milyen ellenfelek ellen. Itt télleg egy olyan reakcióval szembesültem, amit el tok képzelni a valóságban is. Amikor gyakorlatilag csak az ösztönös védekezés maradt....

Ettől a résztől komolyan lehidaltam....:)
Asszem itt hidaltam le először én is a FullMetal-tól. Sok ilyen jelenet van benne, amikor ennyire ledöbben az ember,.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nana - Ep5
Ren és Nana elválása....akárhányszor megnézem mindig sírok rajta....
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

TMM:Amikor elfogják MiniMicát és kinozzák. ::bawl::
FMP Fumoffu:Utolsó rész.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Greed halála az FMA-ban... :_(
Fushigi Yuugi, ismét csak halál, Nuriko...
Inuyasha Movie...First Kiss :)
Kaleido Star, húúú hemzseg :D
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Nana Ep. 05 - Az szerintem is nagyon rossz rész volt,amikor Ren otthagyta Nana-t
Nana Ep. 14 - Na,ez nagyon durva volt,amikor Shoji "lebukott"...undorító >.<
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Lehet engem csak a halálesetek hatnak meg vagy nem tudom :P
Naruto 19. rész, Haku
Wolf's rain, a tánc teliholdnál, Cheza éneke
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jiyuu írta:Wolf's rain, a tánc teliholdnál, Cheza énekel
Jujj, azt én is annyira szerettem :)
abban még szép rész az volt, amikor ment a Run wolf warrior, run szám (amit naon szeretek)... mégha Chezat nem igazán kedveltem is...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jiyuu írta:Fushigi Yuugi, ismét csak halál, Nuriko...
Jaja, az nekem is odavágott, főleg, hogy az FY-ből ő volt a kedvencem T_T
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Nekem is...Nem nem azért mert pasi létére női ruhákat hordott :D Én mondjuk simán nem haltam volna meg egy olyan mártirkodo szukáért mint Miaka...Duhitő hogy az animében szereplő pasik 40 százaléka beleszeret egy ilyen.... Na jo. Mérges voltam/vagyok/leszek hogy Nuriko igy halt meg ...>.< És nem találom seholsem a zenét ami akkor megy mikor haldoklik... Pedig naon tetszik.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jiyuu írta:Fushigi Yuugi, ismét csak halál, Nuriko...
Az is, meg Chirikoé is kiütött. :( (És félve jegyzem meg, hogy Miakával semmi bajom. ^^")
Kép
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

*újratolt

xDD Chirikon csak azért akadtam ki mert még kisgyerek. Ha már a gyerekeknél tartunk, Grave of the fireflies-t nagyon nehezen tudtam megemészteni, iszonyat letargikus hangulatom volt az anime után, de nagyon nagyon tetszett.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jiyuu írta:Chirikon csak azért akadtam ki mert még kisgyerek.
Pontosan, szerintem a kisgyerekektől szokatlan önfeláldozása volt az, ami olyan emlékezetessé tette azt a jelenetet.
Kép
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Na eszembe jutott mitől rázott ki a hideg. Mikor Mai majdnem öngyilkos lett a 15. rész végén. Aztán Kagutsuchi újjászuletett (vagy mi ),és huuwwaaa :O A zene meg a látvány, bár csak pár pillanat volt az egész de nagyon tetszett. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jiyuu írta:Na eszembe jutott mitől rázott ki a hideg. Mikor Mai majdnem öngyilkos lett a 15. rész végén. Aztán Kagutsuchi újjászuletett (vagy mi ),és huuwwaaa :O A zene meg a látvány, bár csak pár pillanat volt az egész de nagyon tetszett. :D
Az tényleg ott volt. :D (amúgy lehet félreértettem, de öngyilkos is lett, csak a Childjával együtt ő is újjászületett, bár ebben én sem vagyok biztos ^^")
Kép
Válasz küldése