Live Action

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Andro »

Andicilin írta::shock:
Nem, nem arra célzok, azt evidensnek vettem, meg egyébként is láttam már. Én konkrétan erre a speciálra célzok, amiről egészen idáig nem hallottam.
Nem tudom. Ezek szerint igen.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, a főoldalt innen hányan követik, de látom, iskariotes kirakott egy Death Note live action-ről szóló cikket és tényleg nem azért, de ehhez a trailerhez, illetve a cikk végén lévő, roppant "elmés és érett" rendezői kommentárhoz én csak annyit tennék hozzá: mikor kezdjük a triggerelést? :D
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2017.03.26. 14:24 a cikk végén lévő, roppant "elmés és érett" rendezői kommentárhoz én csak annyit tennék hozzá: mikor kezdjük a triggerelést? :D
Ugyan már, ha abból a szentháromságból akár csak egy is hiányzik, az már nem is felnőtteknek szól XD. Amúgy én még mindig nem tudom, hogy mennyire érdekel ez a feldolgozás... mondjuk mivel Netflix, ezért legalább hamar lesz róla egy csomó kritika, amik alapján el lehet dönteni, hogy érdemes-e bepróbálni :D.

Szerk.: most nézem, hogy ráadásul ez nem is sorozat lesz, hanem csak egy film... majd elválik, annyiból mit tudnak kihozni (még a japán DN filmeket se néztem meg...)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Jajistenem. Most belegondoltam, vajon kinek írok. Erőszak, pipa. Káromkodás, nagyon kevés. Meztelenkedés...? Hát, néha. Bizonyára nem kényeztetem el a felnőtt közönséget :drop:

Biztos velem van a baj, de az, hogy örül, hogy ilyenekkel rakhatja tele a filmjét, bennem ilyen középső csoportos érzeteket kelt. Ugráljunk a díványon, mert anya elment hazulról. Meg káromkodjunk, mert az olyan felnőtt. Rágyújtani nem akar az óvoda mögött...?

GITS/DN filmek azért érdekelnek, de nem kaparom a falat.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről is jobban díjaznám, ha egy sorozat készült volna el, de gondolom az azért kicsit rizikósabb lett volna. A Netflix eddigi sorozatai nagyon kemények mind történetben mind pedig képileg is. Szerintem nem akarták ezt kockára tennie egy ilyen sorozattal, bár lehet ha még komolyabbra vették volna a figurát akkor simán eltudott volna menni egy nagyon komoly drámai sorozat irányába. Gondolok itt ilyen Breaking Bad felütésre, tehát a srác jót akar, de aztán ugye egyre inkább összedől a rendszere míg végül oda minden. Vagy elmehettek volna Dexter/Hannibal fajta irányba is. Bár úgy gondolom ezek a fajta feldolgozások már csak nyomokban tartalmaztak volna DN alapjait.
Persze azért valahol optimista vagyok a rendezőt nem nyomta agyon egy 100 millió dollár költségvetés mint a GitS-et, és nem is kellett megbirkóznia azzal, hogy filmesítsd meg a világ legismertebb animéjét a Dragon Ball-t effekttel. Szóval lehet, hogy jó lesz, fő az optimizmus :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Btw, ami engem zavart így a trailer alapján:

-Light egy jóképű, megnyerő, a társadalom szemében elismert személy. Ezért is tudott annyi szemétséget csinálni és ezért nem gondoltak rá olyan sokáig Kiraként. Itt ez a "gettóban bujkáló, rendőrök elől menekülő, Eminem in da hood" gyerek nagyon távol áll bármilyen eddigi Light/Kira ábrázolástól.

-Az egésznek ilyen hülye tinifilm-hangulata van. Valaki a ponponlányos résznél beírta kommentekben, hogy "az egyik lesz MisaMisa, igaz?" és lehet, hogy ezen még röhögtem is volna, ha nem nekem is pontosan ez jut az eszembe... Tisztára ilyen Dragonball Evolution 2 érzésem volt végig, akkor is egy olyan animéből csináltak tinifilmet, aminek eredetiben köze nem volt hozzá. A DN-nek is csak annyi van, hogy korban tinédzser a főszereplő a történet első felében.

-És akkor erre jött még ez a hülye rendezői komment, aki tényleg úgy reagált, mint az alvaro által említett óvodás, hogy "Fú, ez most felnőtt film lesz és hát mi mással is lehetne jelezni, ha valami felnőtt, mint azzal, ha sok vért, dugást és káromkodást rakok bele?" Véletlenül sem mondjuk az olyan témákkal, mint társadalomkritika, mi a gonosz, stb., amikről mondjuk az eredeti DN szólt...

De legalább a notesz jól néz ki, bevallom, az eredetiben picit mindig furcsálltam, hogy egy több ezer éves Shinigami-note annyira tiszta és egyáltalán nem viseletes, mintha aznap vette volna Ryuk a papír-írószer boltban. :lol:
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Balus »

Tegnap volt szerencsém sajtóvetítésen megnézni a Ghost in the Shell-t. Összességében szerintem egy jó film lett, és messze az eddigi legjobb amerikai élőszereplős anime-adaptáció, viszont ahhoz, hogy a nagyközönség számára is élvezhető legyen, kellett bizonyos kompromisszumokat kötni.

Akit érdekel, ebben a cikkben elolvashatja bővebben a véleményemet.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: matta »

Részben Balus összefoglalóján felbuzdulva én is adtam egy esélyt a Ghost in the Shell filmnek. A fentiekkel teljes mértékben egyet értek, egészen jó kis film kerekedett belőle. Egy ismerősöm kérésére összeszedtem a gondolataimat a filmmel kapcsolatban, gondoltam megosztom veletek is.
1) Összességében egy jó "popcorn" film lett belőle, gyakorlatilag azt kaptam amire számítottam. Azt hiszem, hogy ha ennél filozófikusabbra/komolyabbra vették volna, akkor max művész mozik játszanák. Látszik az erőfeszítés, hogy annyit tartsanak meg az eredeti üzenetből amennyit csak lehet, úgy, hogy mégis szélesebb közönséget tudjanak megmozgatni. Igazából több elmélkedés maradt, mint amire számítottam.
2) Volt egy csomó olyan jelenet, ami gyakorlatilag egy az egyben másolva volt az animéből. Épp azok voltak kiválasztva erre, amik számomra is emlékezetesek voltak, de őszintén szólva jó részük nem hozta azt az élményt, amit elvártam volna. Ezért igazából örülök, hogy nem a '95 anime remakejét láthattam, hanem egy új kerettörténetet. Ettől függetlenül volt egy-kettő ami nagyon is betalált:
SPOILER
amikor a robot test fizikai korlátait túllépve harcol a tankkal és a végére bekerült termoptic eltűnős jelent
Az újak közül dr. Ouelet-t pedig nagyon bírtam. Persze elég kiszámítható, de akkor is.
3) Úgy éreztem, hogy a készítők elkeseredetten harcoltak a whitewash vádak ellen, az Őrnagy származása implizit ki is van mondva. Scarlett Johansson igazán komolyan vette a szerepet és szerintem jól is alakított.
4) Ami nem tetszett: volt egy két jelenet ami eléggé amatőrre sikeredett és nekem eléggé kilógott a filmből.
pl.:
SPOILER
Arc tapogatós jelenet
értem a motivációját, de szerintem egy kissé bután lett megvalósítva.
vagy:
SPOILER
harc a discoban, nem tudják elérni az Őrnagyot és csak várják, hogy megoldódjon a dolog magától.
Illetve volt egy-két jelenet, ami annyira klasszikus és a látvány miatt annyira bele kellett tenni, de nekem valahogy nem illett oda.
5) Ami még nem tetszett: sokszor volt benne ez a "poszt-apokaliptikus - sci-fi - so deep - elmélkedő- hümmögő" zene, amivel az Én a Robot is tele volt és ott annyira megutáltam, hogy ha bárhol felbukkan hasonló, az nagyon tud irritálni. A végén a credit alatt őszintén felüdülés volt, hogy felcsendült a "creation song".
6) A látványvilága egészen lebilincselő volt, ha más miatt nem is, de emiatt mindenképp megérte moziba menni.
Egyébként jól láttam, hogy az óriás reklám hologram figurák között
SPOILER
van egy burkás nő?
Van még egy dolog, amin elgondolkoztam:
SPOILER
Az elején mutatják az "ébredés" részt, először nagyon furának találtam a fuldoklást. Aztán meg olyan érzésem lett, hogy a születés szimbóluma is lehetne akár, mint az első levegővétel az új testben, vagy mint a babáknál amikor felsírnak. Erre meg jött a fake vízbefulladásos emlék. Lehet, hogy az emlékválasztás nem teljesen véletlen? Gondolom az Őrnagynak is kell lélegeznie, mivel emberi agya van, vagy hogy van ez? Illetve biztos maradnak a tudat alatti agyműködések amik a létfenntartással kapcsolatosak és át kell szokni a cyber testre...

Lehet, hogy nincs semmi jelentősége, de szerintem akkor is érdekes.

Idő közben néztem egy-két reviewt is, ott pont azokat a dolgokat emelik ki pozitívumként, amik nekem nem tetszettek, így kíváncsi lettem, hogy mi a ti véleményetek.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2017.03.28. 10:03 Btw, ami engem zavart így a trailer alapján:

-Light egy jóképű, megnyerő, a társadalom szemében elismert személy. Ezért is tudott annyi szemétséget csinálni és ezért nem gondoltak rá olyan sokáig Kiraként. Itt ez a "gettóban bujkáló, rendőrök elől menekülő, Eminem in da hood" gyerek nagyon távol áll bármilyen eddigi Light/Kira ábrázolástól.

-Az egésznek ilyen hülye tinifilm-hangulata van.
Igen, ezek elég aggasztóak. Jobban tették volna, ha megfogadják Gigguk tanácsait. :D
Kép
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: matta »

Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.07.24. 00:40 Jézusatyaúristen... :lol:
Valahogy úgy. :D Egyébként köszi, hogy linkelted, két napja láttam, csak nem akartam már megint én beszélni erről a cuccról, mert a végén tényleg úgy festene, hogy "Titkos már így megjelenés előtt lehúzza az egészet a vérbe!", de...hát mit mondjak, tényleg "nem semmi". :D Tudtátok, hogy Light igazából egy empatikus, az embereknek mindig is segíteni akaró srác volt, aki képes volt akár hülyére is veretni magát másokért? :D Sőt, az egész DN-el való gyilkolási vágyára is igazából egy "gonosz démon" vette rá, aki ilyen Kyubey-s fausti módon belerángatja az egészbe. :D Eddig én sem, de két nappal korábban sok mindent át kellett értékelnem magamban... XDDD L meg oké, hogy fekete lett, de ekkora ziccert kihagyni... :(

Amúgy viccen kívül, Lightra visszatérve: ebben az a lol, hogy akik fanolják, pl. Surci, ők azért fogják utálni, mert kiherélték a karaktert, én meg, aki rühellte, szintén utálni fogom (csak ezúttal másképp XD), mert nem egy ilyen szerencsétlennek a haláltusáját akarom élvezkedve nézni a legutolsó részben, hanem tényleg egy rohadékét, aki rászolgált a halálra. Szal ezt inkább csak sajnálom, meg rossz nézni, ahogy szenved, mert szánalmas, másrészt úgy érzem magam, mint amikor a shounen fightokban mondják, hogy ők az ellenfelüket a legerősebb formájában kívánják legyőzni, nem valami gyengített/butított változatban. :( XD Viszont egyetlen pozitívumként én is csatlakozom a "Willem Dafoe live action Ryuknak született!" mondatot skandálók táborába. :D Misa Misával meg (már ha egyáltalán ebben a verzióban ez a neve... XD) remélem lesz nagy hősszerelmes románc, minimum úgy elcseszve a két karakter viszonyát, mint az Öngyilkos osztagban tavaly ilyenkor a Joker-Harley szálat. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akosss írta: 2017.07.24. 00:40 Jézusatyaúristen... :lol:
Ha valami miatt plusz pontot fogok ennek a vacaknak adni, az Ryuk alias Willem Dafoe. Még úgyis elég parán hozza, hogy amúgy a sminkjét se látni. :)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2017.07.24. 01:03 Misa Misával meg (már ha egyáltalán ebben a verzióban ez a neve... XD) remélem lesz nagy hősszerelmes románc, minimum úgy elcseszve a két karakter viszonyát, mint az Öngyilkos osztagban tavaly ilyenkor a Joker-Harley szálat. XD
Mia Sutton-nak fogják hívni és természetesen barna lesz a haja. Annyit tudni róla, hogy a cheerleader-es a szerepe szerint. Misat egyébként Margaret Qualley fogja alakítani aki látható volt már az "A hátrahagyottakban" és a "Rendes fickókban" is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.07.24. 20:27Mia Sutton-nak fogják hívni és természetesen barna lesz a haja.
Ami még a japán live action-ben védhető volt olyan szöveggel, hogy "jó, hát ez azért "live action", hogy minél valósághűbb legyen és Japánban azért elég ritka a természetes szőke ember", viszont így ebben az amcsi környezetben még LOLabban fog hatni. Jó, nem mintha a hajszínen múlna a karakter, csak tényleg mintha direkt minden létező módon próbálnának elhatárolódni az eredetitől. Csodálom, hogy Ryuk nem valami glóriás angyalka. :D
iskariotes írta: 2017.07.24. 20:27Annyit tudni róla, hogy a cheerleader-es a szerepe szerint.
Erről meg az ugrott be, hogy észrevettétek, hogy mennyire próbálják ezt a "tini vonalat" erőltetni? :D Az eredetiben kb. majdnem mindegy volt, hogy Ligt hány éves, az iskolai jelenetek minimálisak voltak (most speciel így fejből csak annyi ugrik be, amikor az osztályteremből néz ki unottan az ablakon, illetve később az L-el való híres/hírhedt teniszmeccsük, de ez utóbbi is már valami egyetemi környezet, ha jól emlékszem), illetve mindig úgy éreztem, hogy ez a "kamasz a főhős" dolog leginkább csak a célközönség miatt kellett, mert azért mégis csak egy Jump mangáról beszélünk, de nem véletlen, hogy már a sztori elején is utolsó éves és igen hamar továbblépnek az életének izgalmasabb korszakára. :D Na, itt meg masszívan erre a "high school musical"-feelingre mennek rá, már várom a klisés, kigyúrt focicsapat-kapitányt is, aki eddig naponta megverte Lightot, de most a DN révén ő lesz az első áldozat. :D (Mekkorát fogok röhögni, ha ez tényleg bejön... XDDD)
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Alapvetően nincs bajom a live-actionökkel, sőt, a többségük, mint a Death Note, Nana, 4-gatsu no Lion, Rurouni Kenshin, Tokyo Ghoul, Your Lie in April, vagy akár a ReLife igencsak jól sikerültek. Csak nem szabad hagyni, hogy az amerikaiak adaptálják a mangákat!
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Leara »

Boku Dake ga Inai Machi (Netflix sorozat):
nem sok live action feldolgozást néztem eddig, de az utóbbi években belefutottam pár jóba, szóval egyre inkább megjött a kedvem ahhoz, hogy többnek is adjak esélyt. Mivel a BokuDake anime első felét anno nagyon szerettem, de a második felére elég kapkodós lett, a mozinak pedig tudtommal más vége lett, ezért örültem, mikor kiderült, hogy lesz végre egy feldolgozás, ami követi a manga cselekményét. Jó, persze annak is megvannak a maga hibái, ennek is az első felét találom jónak, de azért szórakoztató maradt végig.
Azt kell mondanom, hogy nagyon jó kis sorozat kerekedett ki belőle. A casting nagyon bejött, minden színész jó választás volt... a gyerekeket külön ki kell emelnem, a fiatal Satorut és Kayot játszó színészek awww~~~. Szóval ajánlom mindenkinek, akinek hozzám hasonlóan nagyjából bejött az anime, de nem volt vele teljesen elégedett... hátha a mangás történések majd jobban bejönnek :D.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Fullmetal Alchemist live-action

Nos, megnéztem, és milyen jól tettem. Igen, azt kaptam, amit vártam, nagyon élveztem a filmet. Nem, nem tréfálok, mert azóta is ott csücsül a gépemen és nem akarom letörölni róla. Van nem egy változtatás a mangához képest, amiket nem lövök le, mert túl spoileresek. Egyébként nem viszi végig a mangát, a film az Ötös Laborbeli eseményekig mutatja be a sztorit, meg kapunk egy picit a manga végéből. Így gyakorlatilag a manga első harmadát dolgozza fel, és van esély a folytatásra. Főleg a végefőcímdal utáni pici jelenetet nézve.

A színészi játék jó volt, én meg voltam vele elégedve. Nem voltak akkora túlkapások, Yamada Ryosuke (Edként nagyon cuki! ::jsmile:: ), Dean Fujioka, Hongo Kanata (Envy! ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: ) és a többiek meggyőzően alakítottak. Honda Tsubasa Winryje is jó volt, bár nem értem, minek szerepeltették annyit, mikor nem nagyon csinált semmit. A ruhák klasszak voltak, a helyszínek gyönyörűek (én is elmennék oda), az épületek, berendezések is mintha a mangából lettek volna kiemelve. A CGI is megérte a pénzét, mert a látvány gyönyörű lett, kár, hogy az alkímiából nem kaptunk eleget.

Mindenkit figyelmeztetek, hogy NE VÁRJÁTOK VISSZA EGY AZ EGYBEN A MANGÁT, mert akkor nagyon csalódni fogtok. Ugyanis, mint írtam, nem egy változtatás történt, amik szerintem jót is tettek a filmnek. A fő konfliktus nem oldódik meg, a hét homonculusból csak hármat kapunk (Lust, Envy, Gluttony), így a többiek még váratnak magukra. Engem mondjuk értek meglepetések, de ezeknek örültem. Ahogy észrevettem, inkább a lelki dolgokra és a drámára helyezték a hangsúlyt, így kevesebb a harc. De kell hagyni valamit későbbre is.

Mivel tavaly nyáron már hivatalos bejelentés volt egy második filmről, szerintem tuti lesz folytatása. Sőt, ha így haladnak, akár trilógia is lehet belőle. Én örülnék neki. ::jsmile::

Aki nem látta még, nézze meg, de ne hagyatkozzon az én ítéletemre, mivel ez az én saját véleményem, amit leírtam. Nem pedig szentírás. ::jsmile::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Ayla »

20 nap múlva ezt kell torrentezni:

Bleach Live Action
https://youtu.be/oblZrnM9p6A

Nekem egészen bejön. Persze nem profi, de csak annyira néz ki gagyinak, mint a Death Note és számomra ez éppen elég. A zene jó, a kosztümök is egészen jók, a CGI meg NAGYON JÓ.

BRING IT ON.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Ayla írta: 2018.07.02. 13:03 20 nap múlva ezt kell torrentezni:

Bleach Live Action
https://youtu.be/oblZrnM9p6A

Nekem egészen bejön. Persze nem profi, de csak annyira néz ki gagyinak, mint a Death Note és számomra ez éppen elég. A zene jó, a kosztümök is egészen jók, a CGI meg NAGYON JÓ.

BRING IT ON.
Nekem is tetszik, bár a Bleach mangát és animét nem szeretem. De ezt tutira meg fogom nézni. Egyébként úgy tudom, hogy az első Arc-ot dolgozzák fel a filmben. Egyébként kizárt, hogy július végén már le tudjuk szedni, minimum 2-3 hónap múlva, talán ősszel már lesz hozzá felirat. Addig maximum gagyi kamerás verziót fogsz találni felirat nélkül. Én inkább megvárom normális verziót. FMA-ra is vártam, míg kijött szépen februárban és nem bántam meg.

A Death Note-nál az amerikaira gondoltál, gondolom. Mert a 2006-os DN-filmek szerintem az akkori technikai eszközökkel is simán remekek lettek. A dorama pedig (a sorozat) ugyan sok helyen átírja a sztorit, de nekem nagyon bejött.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Különösebben én se komálom a Bleach-et, az első és az utolsó Aizenes sztoriív rendben volt, a többi meg meh. Erre azért kíváncsi leszek, mert amúgy elég grandiózus vállalkozásnak ígérkezett anno. A remények beváltása meg más tészta, az úgyis nézés közben derül ki. Egyszer nézős holmit várok tőle igazából, mint a live actionök 95%-ától.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Mondjuk a live-action, mint műfaj, az animések körében amolyan mostohaműfaj sajnos. Pedig vannak nagyon jól sikerült alkotások, egyszerűen csak nem szabad 100%-ban az adott mangát/animét visszavárni. Mert egyrészt még egy 12X45 perces játékidőbe is lehetetlenség mindent belerakni, nemhogy egy két órás filmbe. Másrészt pedig, van, ami rajzolva nagyon jól néz ki, de élőszereplősen vagy nem kivitelezhető, vagy hülyén fog kinézni. Sokan általában azért fújolnak a live-actionre, mert láttak egyet, ami valószínűleg az Attack on Titan volt, és ez elrettentette őket és minden live-actiont ehhez mérnek, mert mindegyik biztosan borzalmas.

De ott vannak ellenpéldaként olyan live-actionök, mint a Rurouni Kenshin trilógia, a 2006-os DN-filmek, az Ajin, Tokyo Ghoul, vagy sorozatban a LIFE, Hana Yori Dango (a japán!), Yamato Nadeshiko Shichi Henge (ami nálam magasan veri az animét), esetleg a Yamada-kun to 7-nin no Majo. De még sorolhatnám.
A Fullmetal Alchemistet nem sorolom be, mert az elég megosztó lett, nekem pl. nagyon tetszett (le is van töltve), újranézős film, másoknak meg nem jött be. Egyébként a film nemzetközi szinten is tarolt.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A leggyakrabban nem is azzal van a főprobléma, hogy magát az alapanyagot várják vissza, hanem az, hogy maguk a változtatások gyakorta mennyire nem fekszenek az eredeti műbe bele. Elmesélik a történetet máshogy, na bumm. Ez az adaptáció kulcsa. A Devilmant is szeretik fújolni, pedig ott azért megvolt még mindaz, ami egy Go Nagai-művet jellemez, vagyis az alkotó ismérveihez ragaszkodtak a változtatások kereteiben. Az Ajint mondjuk pont nem láttam, de az anime alapján egy Die Hard 3-jellegű filmet várnék el, ami beoltottak a Sebezhetetlennel. Ha ez megvan, akkor pipa. A Kenshinnél sem ismerem, de ha nem tudnám, hogy live action, akkor azt mondanám, hogy történelmi filmként is megállná a helyét a helyenként nyilvánvaló hűtlensége ellenére (mondjuk a Mennyei Királyság c. filmen ebben aligha tesz túl, de mondjuk szép párhuzamost lehet vonni a Kenshin és az MK közé, mert nagyjából hasonlóan kezelik a saját történelmi korukat). A régebbi DN-filmek meg nem tudom. Az első tényleg egy jó és feszült darab volt, de a másodiknak a vége egy totális asspull volt, és nem is feküdt bele igazán a lefektetett alapokba.
SPOILER
Vagyis túltolták L karakterét azzal, hogy megjátszotta a saját halálát, hogy hagyjon Kirának lehetőséget kibontakozni és felfednie magát előtte, amihez vállalta a járulékos veszteségeket is, ami meg pont, hogy tőle teljesen karakteridegen.
Mondjuk én ellenpéldának meg a Space Battleship Yamato live actiont mondanám, ahol amit lehet, megváltoztattak, és nem igazán vált a film előnyére. Eleve olyan a műtől teljesen blődségeket vontak bele, mint a skizofrén tudathasadt élő bolygó (ami eredetileg egy egymás körül keringő ikerbolygó volt, amiket egy-egy humanoid faj lakott), a kristályszerű idegenekig, akik megszállják a testet és átveszik az irányítást felette, hogy aztán megrontsák a szervezetet a saját formájukra, és akkor még nem említettem, hogy a szereplők jellemét és motivációit is történetidegenné tették. Külön Arany Málnát érdemel az az elgondolás, hogy a hajó navigátora és körletparancsnoka egyben a vadászpilóták parancsnoka is. Végül is, ha kilövik, akkor csak megbénul a hajó, mert nincs aki irányítsa, hogy merre van az amarra, tiszta sor...
SPOILER
Aminél már leverte az agyam az ékszíjat, az két dolog volt:
1) külön elmondják, hogy a görbületbe lépés előtt a hajó előtt nem lehet semmiféle akadály, mert a görbület pont a tér meghajlításán alapszik, szabad kell legyen az út a célig. Erre a film végén átvezetik a hajót görbületben az ellenséges skizo-bolygón.
2) a Kozmotisztító egy gépezet volt, amit beszereltek a Yamato hajóba. Az eredeti 1973-as verzióban ez még különálló gép volt, a 2199 remake-ben a hajóba építették ezt a radioaktív sugárzássemlegesítő terraformáló eszközt, ami világos, hiszen mindkét sorozat utáni 3 évben, amíg az új fenyegetés jön, az emberiség a Kuiper-övön túli külső űr kolonizálásába kezd vele. A live action nem, ott egy ember lesz, akit felruháznak ezzel a szuperképességgel, hogy ő maga lesz a jelenlétével a terraformálás kulcsa. Wágner Tamás Ferenc...
Az eredeti sztori lényege (még a későbbi 2199 remake-ben is) az egészséges patriotizmus és az ökológia kérdéskörei, a tetteink környezetünk iránti felelőssége, és ezekből semmit nem kaptunk, amit meg igen, annak sincs semmi értelme.
Amúgy pont emiatt félek a régen beharangozott és (6 év sikertelen casting után) elvileg már pre-produkciós fázisba sikeresen áttolt Galaxy Express 999 live actiontől. Az semmi egyéb, mint "a hős útja" történet, Tetsurou személyiségének örökös tesztje, miközben rendre olyanok vannak benne, ahol felmerül a kérdés, hogy hol kezdődik az ember és hol a gép, az öröklét áldásának és átkának súlyai, a lélek (amit Leiji az élőkhöz köt, míg a kibernetizáltak kiüresedett, emberségüktől megfosztott héjak) szerepe, miközben a mai világunk kvázi pesszimista görbe tükre. (Külön érdekesség, hogy az 1979-es sorozat egyik kései részében a genderkérdés is előkerül egy identitásválság köré font részben és az ezzel összekötött pro-kontra fanatizmus [a la mai SJW-k].)

Long story short: ha pont azt cseszik el, ami az eredeti műnek az éle, feldolgozhatják akárhogyan, akármilyen rendesen átírva, akkor elcseszték az egészet. Egy Bleach-nél, Hana Yori Dangonál vagy Yamato Nadeshikonál erre túl nagy lehetőség nincs, azok botegyszerű sztorik. Még a Yama Onna Kabe Onna is (ami amúgy egy oneshot manga live action-doramája) tartotta magát az alapjának egyetlen ismérvéhez: hogy az egyik lány deszka és zavarja, hogy sose veszik észre, a másik meg folyton a mellbőségével tűnik ki. A Jigoku Shoujo sem egy hű de jó live-dorama, már abban az értelemben, hogy bár a részek egyike-másika pont érdekes és felfedezi az emberben rejlő sötétséget, mégis hasonlóan az animéhez, gyakorta fordult unalomba, egyes történetek holt érdektelenek lettek vagy egy kaptafásak, és a saját keretét is elég rosszul vezette fel a nyomozó újságíróval. És az még közepes lett, ahogy a Dororo vagy Gegege no Kitarou live filmje is (bár a Gegegének pont egy kicsi kellett volna, hogy jó legyen). A Kenshin is lényegében egy bosszúsztori a Meiji-restauráció idejébe ágyazva, és annak eleget is tesz, pont annyit fejt le az eredetiről magának, amennyit kell, és ami fontosabb: önálló filmként is meg tud állni.
Technikai értelemben az, hogy a közönség nagyja azon mormog, hogy "nem azonos a sztori és ezért rossz", csak az egyik probléma általában ezekkel, amit ki lehet küszöbölni, hogy az embert ne érdekelje. De ehhez egy csomó másik ponton helyt kell állnia. Bár véleményem szerint, aki pont azzal jön, hogy "nem ugyanaz a mangával/animével párosítva", az nem igazán értette az alapműnek a lényegét, mibenlétét sem.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Blöccs LA-hoz: Lehet, hogy nosztalgia címszó alatt bevállalom, ha már annoanno elkötelezett fanboya voltam, pedig nagyon távol állnak tőlem ezek az "animéből live action" adaptációk. A Kenshin 1 mondjuk egész vállalható volt, azt az egyet pont láttam, és még tetszett is.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Ricz: Pedig sokszor olvasom/hallom az animésektől egy-egy live-action után, hogy "XY szereplő nem volt benne", vagy "ezt, vagy azt a cselekményt miért hagyták ki?", vagy "az animében/mangában ez sokkal hosszabban volt benne", vagy a kedvencem az "XY szereplőnek nem is ilyen színű a haja!"
Szóval többségében belekötnek olyanokba, amikbe tök felesleges, aztán megy a fanyalgás. Mellesleg, ha mindent beletennének, egy végtelen hosszúságú film lenne az eredménye. Sokszor még egy animében sem adaptálnak mindent az adott mangából.
Amúgy elrontani bármit el lehet.
Mondjuk én sok olyan live-actiont láttam anno, amiről csak később tudtam meg, hogy az alapja manga. Pl. Dragonzakura, Iryu Team Medical Dragon, vagy a Cat Street. Mondjuk utóbbinak egyetlen hátránya, hogy a sok kötetes mangát 6X45 percben dolgozták fel, ami olyan felemásra sikerült. De nem lett rossz.

Junchi: Akkor ajánlom a Rurouni Kenshin másik két részét is, mert legalább olyan fantasztikusak, mint az első. Sato Takeru szerintem a lehető legtökéletesebb választás volt Kenshinnek. Nemcsak azért, mert én személy szerint imádom a színészt, hanem mert az egész megjelenése, a mozdulatai, a gesztusai tisztára olyanok, mint az anime-beli Kenshinnek.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése