AoiAnime Fórum

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Most eljutottam végre oda, hogy megjavítottam az email küldést a fórumon. Így most már elvileg küld a fórum megint emailt privát üzenetekről, regisztrációkor, stb. Ha esetleg észlelitek, hogy tényleg működik, vagy pont hogy nem, lécci jelezzétek itt. Köszi.
És elnézést, amiért egy ilyen fontos funkció nem működött egy darabig...
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Tisztelettel jelentem sikeresen müködik a rendszer :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: kommentek kerültek áthelyezésre a Monster, a Lupin és a Drágám a Francba' nevezetű topicokba.

Továbbra is kérnék mindenkit, hogy mielőtt gyűjtőfonálba (animeajánló vagy a szezonos) postol, kérem nézzen rá, hogy van-e az adott CUCCnak saját topicja az "Animék" alfórum három oldalán - beleértve magamat is, a Lupin/Fujikót úgy elküldtem az ajánlósba, mint a huzat... :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Risa »

Ebben a legszebb az, hogy igenis végignéztem az Animék részleget is, hogy nehogy megint takarítani kelljen utánam. XD És eskü nem láttam a Monster topikját. De akkor most meaculpázom egy sort. :hammer:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hikari, lehetett valami gebasz a hét hátterével a 14. hét környékén? Először azt hittem, lemaradtam egyről, de úgy látom, kimaradt a 14. a https://aoianime.hu/images/ könyvtárból. Sőt, a 15. és 16. heti szerintem ugyanaz volt, csere nélkül.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Igen, asszem egyik héten volt egy kis zűr, konkrétan nem volt több előkészített háttér, amire cserélhetett volna a rendszer. Így én cseréltem le kicsit késve, de az már a hét vége fele volt, így gondoltam, maradjon ugyanaz háttér még egy hétre. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

Moderátori közlemény: Nem mintha a jelenlévő törzsbrigádnak ilyesmitől tartania kellene, mert egy (ex?)usert leszámítva nem jellemzőek itt a flémek, de azért jelzem, hogy mostantól a moderátorok a figyelmeztetés mellett átmeneti (1 és 7 napos) bannal is élhetnek, ha nagyon elszabadulnának a kedélyek. Előtte természetesen indoklással egybekötött figyelmeztetést kap az illető, hogy legyen szíves befejezni a cirkuszolást, mert különben....

A permaban továbbra is adminisztrátori hatáskör.

Ez belekerül a mod-kiskátéba is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nem értek egyet. Ha valamit bizonyított a mostani esemény, az az, hogy a t. moderátrok nem elég érettek arra, hogy saját hatáskörükön belül akár temp bant osszanak ki, mert nem tudják a személyes érzelmeiket a fórum szerepkörüktől elvonatkoztatni, és a teljes fórumközösség, a fórumkisebbségek védelmében és nem pedig a saját klikkjük érdekében kamatoztatni.

Ezt a fórumszabályzatba is belenyomni, hogy jogot formálhassanak rá és kibújhassanak a felelősség alól, zülleszti és nem segíti a fórumot.

Alapvető elv, hogy egy jól működő közösségben a moderátor kvázi adminisztratív és diplomata szerep, mert bármiféle erőhöz nyúlás nélkül is képesek a helyzeteket kezelni.

Nekem elég nagy csalódás volt, amit itt látnom kellett, "öröm" látni, hogy a Surci-klikk most még el is kezdi az ő rendjüket bebetonozni, és a továbbiakban sem tervezi, hogy önvizsgálatot tart és visszatér az udvarias módszerekhez.

Hikarinak kellene közbelépnie, de eddig eléggé megengedő próbált maradni, nem is tudom hogy észleli-e a veszélyt.

(Surci/Titkos válaszok amik azt demonstrálják, hogy nem látják objektíven önmagukat, vagy azt hiszik, hogy többségi támogatás összegyűjtsével mentegethető a tisztességtelen viselkedés, kíméljenek.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

Azért mégiscsak reagálnék erre, mint az egyik érintett (pláne ha már "klikk" is el lett rólam nevezve):

A fenti jogosultságot nem én és Titki jártuk ki magunknak, hanem Hikari osztotta le, mondván hogy ha esetleg napokig nem néz a fórum felé, és kialakul valami cirkusz, ne tomboljon a lángháború akár napokon keresztül. Azt szintén jelezte, hogy két mod egyöntetű véleménye kell a temp-ban kiosztásához (ez gondolom nem nyugtat meg, mivel szerinted mi egy "klikkben" játszunk).
Vree írta: 2018.06.03. 10:59 Alapvető elv, hogy egy jól működő közösségben a moderátor kvázi adminisztratív és diplomata szerep
Alapvető elv, csak kérdem én hogyan tudod ezt kivitelezni EZEN a kb. 15-20 ember által látogatott fórumon, ahol a két olyan tag a moderátor, akik nem a fórum felett lebegnek mint "Isten lelke a teremtéskor a vizek felett" és csak akkor szólnak hozzá, amikor már modként kell megnyilvánulniuk, hanem mindketten részt szoktunk venni az itteni eszmecserékben aktív tagként? Előre nem látható a legtöbb esetben, hová fog jutni egy beszélgetés vagy vita. Most akkor ne szóljunk hozzá semmihez, mert ha egy évben egyszer modként be kell szállni valami vitát rendezni, akkor hitelesek legyünk kvázi örök kívülállóként? Btw épp emiatt nem reagáltam az elmúlt cirka 1 évben Tulokos egyetlen kommentjére se, mint ahogy a mostani cirkuszban sem vettem részt, de ha neked még ez sem elég "hiteles" akkor nem tudok mit tenni - mert akkor meg azzal jönnél hogy "há te amúgyis utazol Tulokosra". Ami ugyan nem igaz, mert épp ezért nem reagáltam EGYETLEN megnyilvánulására sem.

Én alapvetően fórumer szerepkörben vagyok itt jelen, úgy postolok, úgy vitázok, úgy érvelek, eleve így gondolok magamra és nem modként.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59 a Surci-klikk most még el is kezdi az ő rendjüket bebetonozni
Azért került a kiskátéba, hogy ne lehessen szó nélkül temp-bant nyomni, azaz pont a funkció korlátozásának érdekében. Ergo ha a felhasználó sérelmezné a dolgot, hivatkozhat rá, hogy egy szankció alkalmazásának van egy menete.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59 a továbbiakban sem tervezi, hogy önvizsgálatot tart és visszatér az udvarias módszerekhez.
Ezt kifejtehtnéd kissé bővebben, ugyanis nem érzem hogy az elmúlt időben akkora moderátori diktatúra tombolt volna részünkről a fórumon. Az elmúlt 1,5 évben összesen 3 alkalommal nyilvánultam meg moderátorként (egyszer Katanát utasítottam helyre hogy fejezze be a floodolást, egyszer Tulokos kapott egy figyelmeztetést egy 3 hétig tartó folyamatos cirkuszolás után, utoljára pedig a mostani esetben) Titkinek meg asszem ez a mostani volt az első alkalma.

De magam is várom az észrevételeket, sőt most már kérném is MINDEN fórumer megnyilvánulását ezzel kapcsolatban. Meg amúgy is eltelt másfél év, lehet minősíteni az új moderatúra működését.

Ps.: ez a "fórumkisebbség" ez mi akar lenni? Remélem itt nem arra gondoltál, hogy azok, akik nincsenek a modokkal egy véleményen. Mert ha netán mégis, kérlek sorold, amikor ilyen esetekben bármilyen mod-jogosítványhoz nyúltunk volna.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vree írta: 2018.06.03. 10:59Nem értek egyet. Ha valamit bizonyított a mostani esemény, az az, hogy a t. moderátrok nem elég érettek arra, hogy saját hatáskörükön belül akár temp bant osszanak ki, mert nem tudják a személyes érzelmeiket a fórum szerepkörüktől elvonatkoztatni, és a teljes fórumközösség, a fórumkisebbségek védelmében és nem pedig a saját klikkjük érdekében kamatoztatni.
Ezt a "Surciék klikkje" szöveget már az Offban sem értettem, amikor a múltkor felhoztad. A jelenleg aktív fórumozók többsége kvázi tulokos ellen szavazott. Ezek szerint majdnem az egész, jelenleg aktív fórumközösség a "klikkünk", esetleg PM-ben mindenkit lefizettünk/megfenyegettünk, hogy "velünk érts egyet, különben..." ? Az, hogy te egyedül valamiért ennyire körömszakadtáig véded, a te dolgod, de ha közben másik X embernek meg elege volt belőle, akkor nyilván nem fog 6-8 másik ember csak azért szenvedni, idegeskedni napi szinten, mert szerinted tulokoshoz úgymond "hozzá sem szabad érni", mert az már "moderátori visszaélés". (Btw, magam részéről a tulokos-ügyben egyedül Surcival és Hikarival PM-eztem, mint moddal és adminnal, a többiek véleményét mind nyilvánosan, az Offban kértem ki, többek között pont ezért is, nehogy bárki azzal jöjjön, hogy "a modok biztos befolyásolták a véleményeket titokban", vagy mit tudom én...)
Vree írta: 2018.06.03. 10:59Ezt a fórumszabályzatba is belenyomni, hogy jogot formálhassanak rá és kibújhassanak a felelősség alól, zülleszti és nem segíti a fórumot.
Kedves "barátod" folyamatos köpködése másfél éven át (sokszor ordenáré, személyeskedő stílusban) természetesen emelte a fórum színvonalát, igazi kulturált, intelligens viták melegágya volt...ja, nem. Amúgy meg múltkor még pont az volt a bajod, hogy túl "vague" a szabályzat, vagyis hogy nem eléggé egyértelmű, hogy egy ilyen esetben mihez is van joguk a modoknak. Erre ha most beleírjuk, akkor meg az a baj.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59Alapvető elv, hogy egy jól működő közösségben a moderátor kvázi adminisztratív és diplomata szerep, mert bármiféle erőhöz nyúlás nélkül is képesek a helyzeteket kezelni.
Akkor nem értem, hogy miért van mégis minden fórumon olyan moderátori lehetőség, mint a moderátori figyelmeztetés, vagy a temporal/perma ban. Ezek szerint ezek mind hibásan működnek, hiszen a modnak "erőhöz nyúlás nélkül" kell tudnia kezelni minden helyzetet. Csak azt nem tudom, hogy ha ezek az erőszakmentes megoldások hónapokon/éveken át is csődöt mondanak, akkor szerinted utána mi legyen a következő lépés? Tűrni a világvégéig, meg hagyni, hogy a folyamatos kötekedés miatt "lezülljön a fórum"? (Ahogy te mondtad.)
Vree írta: 2018.06.03. 10:59Nekem elég nagy csalódás volt, amit itt látnom kellett, "öröm" látni, hogy a Surci-klikk most még el is kezdi az ő rendjüket bebetonozni, és a továbbiakban sem tervezi, hogy önvizsgálatot tart és visszatér az udvarias módszerekhez.
Meg azt is "öröm" látni, hogy Surcival itt két éve vagyunk modok, ez idő alatt ez volt az egyetlen olyan eset, amikor tényleg belengettük a ban lehetőségét (és végül még csak meg sem történt, persze tudom, az is a mi hibánk, hogy tulokos magától ment el végül, mert "elüldöztük", vagy ilyesmi...), mivel az összes többi békésebb módszert már kimerítettük és láthatóan nem volt semmi foganatjuk. Erre te ebből az egy esetből ilyen messzemenő következtetéseket vonsz most le, hogy "hát igen, ezek már a kezdődő sztálini diktatúra jelei!" és hogy mostantól itt boldog/boldogtalan bannolva lesz.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59Hikarinak kellene közbelépnie, de eddig eléggé megengedő próbált maradni, nem is tudom hogy észleli-e a veszélyt.
Itt eddig egyedül te észlelsz csak valami "veszélyt"...
Vree írta: 2018.06.03. 10:59(Surci/Titkos válaszok amik azt demonstrálják, hogy nem látják objektíven önmagukat, vagy azt hiszik, hogy többségi támogatás összegyűjtsével mentegethető a tisztességtelen viselkedés, kíméljenek.)
Én nem tudom, hogy ezen szövegem most mennyiben demonstrálta ezt (gondolom szerinted teljes mértékben XD), de akkor még annyit leírnék, hogy szerintem ebben az esetben te legalább annyira érzelmileg érintett vagy, mint mi Surcival, épp csak a másik oldal irányába vagy elfogult. Mégpedig azért, mert ahogy már az Onani mangánál is kiderült, te érzékeny vagy az ilyen "bullying" szituációkra, egykori önmagadat látod ilyenkor visszatükröződni az esetben és van egy olyan érzésem, hogy tulokosnál is neked az egészből nagyrészt annyi jött le, hogy "a nagy jock modok jól befenyítik szegény srácot, mert megtehetik, neki pedig nulla védekezési lehetősége van". Aztán ahogy az Onaninál, lehet most ennél is megkapom majd tőled, hogy "feldughatod magadnak a véleményedet" (vagy hogy mondtad XD), de van egy olyan érzésem, hogy ez az egész "én leszek tulokos védőügyvédje"-mentalitás nálad valahonnan innen gyökeredzik. Plusz a "klikk" nálad is ugyanúgy megvan, csak amíg a tulokos-ellenesek oldaláról hallhattunk Offban nem egy megnyilatkozást, addig a "tulokos pártiakat" kemény két ember képviselte, tulokos maga, illetve te. Ezért arra hivatkozol, hogy neked is van ám "táborod/klikked", csak azok csendesek, offline-ok, vagy nem mernek szólni, mert a félnek a véresszájú modoktól. Ezzel az érvvel meg nem tudok mit kezdeni, Surcival nem eszünk embert, mondtam, hogy bárki nyugodtan hozzászólhat, hogy mi a véleménye tulokosról, nyilván nem az lesz, hogy "azt is bannoljuk, aki vele ért egyet". (Amire te vagy a legékesebb példa. XD)
Surci írta: 2018.06.03. 11:52De magam is várom az észrevételeket, sőt most már kérném is MINDEN fórumer megnyilvánulását ezzel kapcsolatban. Meg amúgy is eltelt másfél év, lehet minősíteni az új moderatúra működését.
Erre meg én is csak egy +1-et tudok nyomni, akármelyik modnak lehet szólni bármikor ha valaki úgy érzi, hogy itt valami üldözés és diktatúra folyik, ugyanígy lehet azt is értékelni, hogy eddigi, másfél éves pályafutásunk alatt a fórumozók szerint hogyan végeztük Surcival a munkánkat.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Amint az offtopicba is írtam, ebben a legutóbbi esetben én sem láttam okot banra, és mindkét felet hibásnak éreztem abban, hogy elfajultak a dolgok. Ráadásul eleve végleges bannal ment a fenyegetőzés. Ugyanakkor bevallom, nem tudok minden kétoldalas postot alaposan átolvasni, főleg nem hetekre visszamenőleg, hogy megállapítsam, kinek van igaza, és hogy adott ember tényleg trollkodik, vagy sem. Így kénytelen vagyok a moderátorokban bízni. Nyilván ők is emberek, és hozhatnak rossz döntést hirtelen felindulásból (ezért gondoltam, hogy csak ideiglenes bannal élhetnek), ugyanakkor néhány esetben szerintem kevésbé ártalmas kiosztani egy egy napos pihenőt (akár több résztvevőnek is) amikor elszabadulnak az indulatok, minthogy a fórumközösség megosztva egymás torkának essen hülyeségek miatt.
Az ideiglenes kitiltás lehetőségét tehát nem azért adtam a modoknak, hogy legközelebb ész nélkül használják, hanem hogy ezzel is jelezzem, csak ideiglenesen lehet kitiltaniuk tagokat kritikus esetben, és hogy legközelebb hasonló helyzetben próbáljanak mérlegelni, és közösen döntést hozni, hogy szükség van-e szankcióra, vagy sem. Ahelyett, hogy engem kérnének meg egy permban kiosztására úgy, hogy csak 2 nappal később nézek a fórumba, és azt sem tudom, mi volt az előzmény. Mert ez utóbbi sem lenne helyes, akárhogy is nézzük.

A múltkori esetben - az alapján, amit elolvastam belőle - számomra az hiányzott legjobban, hogy egyik fél sem próbálta lezárni az ügyet, és abbahagyni a vitát. Tehát ha mondjuk Titkos figyelmeztette volna Tulokost, hogy oké, lehet véleménye, tiszteletben is van tartva, de most már hagyja abba a vitát és váltson témát, mert zavarja a fórumozókat, és erre Tulokos továbbra is nyomta volna a szöveget, akkor simán helyénvalónak éreztem volna egy rövid pihenő kiosztását.

Én a magam részéről bízom a moderátorokban, hogy a jövőben - érezve a felelősség súlyát - , megpróbálják helyesen mérlegelni az adott szituációt.
Emellett megkapták a megfelelő tájékoztatást, hogy kitiltani csak kettejük közös akaratával és előzetes, nyilvános figyelmeztetés után lehet. Tehát meg kell adni a kérdéses usernek a lehetőséget, hogy abbahagyja.
Ez szerintem a korábbi rendszerrel ellenben (ami úgy hangzott, hogy 3 mod figyelmeztetés után egyből ban jár, amit én osztok ki) még sokkal megengedőbb is a user felé, kevesebb hirtelen felindulásos visszaélésre ad lehetőséget a modok részéről, és legrosszabb esetben is csak ideiglenes kitiltáshoz vezet. Plusz a permban csak a legindokoltabb esetekre (spammer / szándékos trollkodás, stb) maradt, amit nem nagyon kell mérlegelni.

Egyébként meg nem hinném, hogy a kitiltás túl sokat lesz használva a jövőben.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vree írta: 2018.06.03. 10:59 Alapvető elv, hogy egy jól működő közösségben a moderátor kvázi adminisztratív és diplomata szerep, mert bármiféle erőhöz nyúlás nélkül is képesek a helyzeteket kezelni.
Ez egy alapvető baromság. A moderátori feladat nem látszólagosan (é.: kvázi) adminisztratív, hanem teljes mértékben adminisztratív, mivel a feladatkör magába foglalja a fórum rendjének fenntartását. Ebben benne vannak hozzászólások áthelyezése a megfelelő helyére; újak nyitása, ha szükséges; korábbiak bezárása, amikor feleslegessé válik; és a fórum szabályainak betartása (figyelmeztetéssel, temp vagy perma bannal), vagyis egy afféle rendvédelmi feladat is, ami kizárja a diplomatikus dolgot, hiszen egy autoriter feladat. A rendőr se fog lyukat beszélni a hasadba, hogy miért ne alkoholizálj a nyílt utcán, hanem igazoltat, figyelmeztet, és ha nem vagy hajlandó együttműködni, vagyis értsd: betartani azt a jogszabályt, amit a nyílt utcán alkoholizálással megsértesz, akkor meg is büntet. A te értelmezésedben ez utóbbinál a rendőr gyakorlatilag visszaél a hatalmával. És most olyan esetről beszélünk, ahol a delikvens konstans megsértette a fórum rendjét, korábban is bezsákolt figyelmeztetést, ennek ellenére folytatta. Magyarul: nem volt kooperatív, amíg nem azt a nótát fújtad, amit ő hallani akart.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59 a t. moderátrok nem elég érettek arra, hogy saját hatáskörükön belül akár temp bant osszanak ki, mert nem tudják a személyes érzelmeiket a fórum szerepkörüktől elvonatkoztatni, és a teljes fórumközösség, a fórumkisebbségek védelmében és nem pedig a saját klikkjük érdekében kamatoztatni.
Ez elég nagy tévedés, mert ezzel azt mondod ki gyakorlatilag,hogy a moderátor ne is vegyen részt a fórum életében, mert mindenképp felmerül a személyes érintettség egy ponton. Ez pedig nagyon durván idealista, mert a valóságban ott bukik meg, hogy késő lesz, mire tényleg be kell avatkoznia és nem fog mérlegelni, mialatt gyakorlatilag leég az egész hodály. Mintha elvárnád azt, hogy a tűzoltóknak az oltás előtt meg kéne vizsgálniuk a ház tervrajzát, hogy hol érdemes belocsolni a vizet, hogy minél hatékonyabban olthassák el, ahelyett, hogy cselekednék azt, ami a feladatuk a vészhelyzetben... Irreális.
Vree írta: 2018.06.03. 10:59 (Surci/Titkos válaszok amik azt demonstrálják, hogy nem látják objektíven önmagukat, vagy azt hiszik, hogy többségi támogatás összegyűjtsével mentegethető a tisztességtelen viselkedés, kíméljenek.)
Az objektivitás is ugyanolyan utopisztikusan idealista nedves álom, mint azok az "elvek", amikre reflektáltam fentebb. A valóságban olyan ez mint a tangens függvény: sosem éri el a nullát, és a legjobb képlet az, ha minél több változót (egyéni véleményt) emelsz be a helyzet tényállásai mellett. Már pedig a delikvensünk esetében a tényállás sorozatos rendbontás volt, az örökös flameszítás, amit a kooperáció és kompromisszum teljes hiánya és negligálása tetézett a párját ritkító egoval. Persze, simogassuk meg a gyerek buksiját az után, hogy belenyúlt a villával a konnektorba, miután 30x előtte kifejezetten kértük, hogy ne nyúljon bele, ahelyett, hogy preventíven az érdekében ráverünk a kezére, nehogy tényleg belenyúljon vele. Igen, ez utóbbit én az idealizmussal együtt az emberi hülyeség netovábbjába sorolom, hogy a tényleges züllesztő, szabályszegő elemeket is meg kell védeni (esetleg ne nyissuk ki a sopronkőhidai és a szegedi börtön ajtaját is?).

Az egész kérdés egy trolley problem, ahol egy idealista szempontjából nincs jó válasz, csak rossz és kevésbé rossz.
Hikari írta: 2018.06.03. 13:59 Amint az offtopicba is írtam, ebben a legutóbbi esetben én sem láttam okot banra, és mindkét felet hibásnak éreztem abban, hogy elfajultak a dolgok. Ráadásul eleve végleges bannal ment a fenyegetőzés. Ugyanakkor bevallom, nem tudok minden kétoldalas postot alaposan átolvasni, főleg nem hetekre visszamenőleg, hogy megállapítsam, kinek van igaza, és hogy adott ember tényleg trollkodik, vagy sem.
Ezzel csak annyi a probléma, már ha megengedsz ennyi kiegészítést, hogy nem most indult a dolog. Másfél évnyi kommentet, több topikot kellett volna átrágni, hiszen ennek az eredője ilyen régre nyúlik vissza. Surci és Titkos egész eddig tűrtek (ami már önmagában kisebb csoda, mert másutt igen rövid úton tették volna takarékra a stílusa miatt emberünket), aminek van egy határa, és most jött el az, amikor a szelep nem bírta a nyomást. Gyakorlatilag hosszú lejárattal most történt az, amit később is írtál:
Tehát ha mondjuk Titkos figyelmeztette volna Tulokost, hogy oké, lehet véleménye, tiszteletben is van tartva, de most már hagyja abba a vitát és váltson témát, mert zavarja a fórumozókat, és erre Tulokos továbbra is nyomta volna a szöveget, akkor simán helyénvalónak éreztem volna egy rövid pihenő kiosztását.
És annak idején ezt többször is eljátszottuk, hogy "Tulokos, jó lenne már a takarékláng a témára és a stílusra." Ahogy írtam is ott az offban, az egyiket 1,5 hónap alatt háromszor indította újra a nulláról, majd egy másikat szintúgy, ugyanabban a formában a minősítésekkel teletűzött formában, és kapta is diplomatikusan, többször is kifejtve, hogy a használt jelzői mennyire egy szűk réteget vetít fel, bolhából mindenki agyonnyomó elefánttá. Aztán leállt a koncentráltról, és adagokban folytatta ugyanazt, ahol tudta a témáját.

A véleménykisebbség még egy dolog, de a főbb bűn az a kompromisszumra törekvés és a kooperáció hiánya, amit aztán be is ismert, hogy a részéről szándékos volt. Ez meg egy olyan attitűd, ami szintúgy kisebbség, de káros formula, és ilyenkor felmerül a kérdés: mi a fontosabb.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2018.06.03. 18:12 A valóságban olyan ez mint a tangens függvény: sosem éri el a nullát
Nem bírom megállni, meg köze sincs a témához, de muszáj, mert böki a szemem: te a kotangens függvényre gondolsz.

A többibe most nem megyek bele, max kap tulokos egy utolsó vastapsot tőlem, hogy még távozása(?) után is sikeresen összehozott egy ilyen tl;dr vitát.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ricz írta: 2018.06.03. 18:12
Hikari írta: 2018.06.03. 13:59 Amint az offtopicba is írtam, ebben a legutóbbi esetben én sem láttam okot banra, és mindkét felet hibásnak éreztem abban, hogy elfajultak a dolgok. Ráadásul eleve végleges bannal ment a fenyegetőzés. Ugyanakkor bevallom, nem tudok minden kétoldalas postot alaposan átolvasni, főleg nem hetekre visszamenőleg, hogy megállapítsam, kinek van igaza, és hogy adott ember tényleg trollkodik, vagy sem.
Ezzel csak annyi a probléma, már ha megengedsz ennyi kiegészítést, hogy nem most indult a dolog. Másfél évnyi kommentet, több topikot kellett volna átrágni, hiszen ennek az eredője ilyen régre nyúlik vissza. Surci és Titkos egész eddig tűrtek (ami már önmagában kisebb csoda, mert másutt igen rövid úton tették volna takarékra a stílusa miatt emberünket), aminek van egy határa, és most jött el az, amikor a szelep nem bírta a nyomást.
Egen, ezért is írtam, hogy nekem nincs erre kapacitásom, ezért ne nekem kelljen kiosztani bant és megítélni annak helyességét. Ugyanakkor hallottam, hogy nem csak a két mod húzta fel magát Tulokos kirohanásain. Ezért adom át a kitiltás jogát a modoknak, akik gyakorlatilag mindent látnak és elolvasnak, tehát jobban meg tudják ítélni, ha valaki folyamatosan a fórumozók agyára megy. Ugyanakkor csak ideiglenes kitiltást oszthatnak, így ha adott esetben túl szigorúan is döntenének, az érintett user nem lesz örökre bannolva, pár nap pihenőt mindenki el kell hogy tudjon viselni. Aki pedig nem ért egyet a bannal, legalább megnyugodhat, hogy a modok nem permbant osztanak, tehát nem eliminálnak végleg usereket, csak mert nem tetszik az arcuk. Ettől diplomatikusabb megoldást nem nagyon tudok elképzelni, de jöhetnek a javaslatok.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

Moderátori közlemény: a fórum átláthatóságának érdekében kicsit szelektáltam, az ezer éve nem frissült rendezvényes, OFF-os, stb... topicokból jópár átkerült az Archívumba. Ha valakinek nagyon hiányzik valamelyik, jelezze, és visszateszem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha valaki spambot, akkor a felhasználót is töröljük? (Nyitott valami tört magyarsággal íródott spam mail topicot, azt elvileg az előbb töröltem.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.10.26. 14:22 Ha valaki spambot, akkor a felhasználót is töröljük? (Nyitott valami tört magyarsággal íródott spam mail topicot, azt elvileg az előbb töröltem.)
Mivel elég sok spambottal futottam össze a saját oldalamon, én azt javaslom, hogy igen. Mert ha vált az algoritmus, hogy "HA fórum hsz-t nem tud írni, AKKOR használja a PM-rendszert", az kellemetlenebb, mert akkor annak kell a kiküldött leveleket törölni, aki hozzáfér az adatbázishoz. És ez az, amit a botok esetében nem tudsz megmondani, hogy van-e benne ilyen elágazás.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2018.10.26. 14:22 Ha valaki spambot, akkor a felhasználót is töröljük?
Szerintem ez magától értetődően igen. Haszna később sem lesz, az ilyenekre meg nem sok szükség van itt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a visszajelzéseket, látom, már törölte is lett azóta. :) A biztonság kedvéért azért rákérdeztem, anno volt pl. olyan, hogy Cruelnek az én mailcímemről mentek vírusos mailek, szóval nem tudtam, hogy a spambot saját nicknevet használ, vagy pedig a fentihez hasonlóan csak "rácsatlakozik" valaki máséra?
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Tekintve, hogy a fórum motorja phpBB, ami nyíltan elérhető motor, vannak olyan botok, amelyek képesek az ilyen nyílt motorokhoz saját felhasználót nyitni, amennyiben kötnek hozzájuk egy mail címet. A "rácsatlakozós" voltaképp egy böngészős vírus inkább.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem is tudom, volt-e valaha ilyen jó heti háttérkép, mint ez a mostani. :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Valakinek van rá ötlete, hogy az anime részlegen belül a "Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes" topic miért van "jelentve"? (Rózsaszín és ott van mellette egy felkiáltójel, bár sejtésem szerint ezt csak az admin/modok látják.) Valami spam-post miatt jelentette valaki, amit időközben törölt Hikari, de elfelejtette levenni a topicról a "flaget", vagy mi volt?

Edit: A "Játékok" részlegen belül a "Visual Novel típusu játékok" topic is ugyanígy járt.

Mondjuk ha tippelnem kellene, szerintem erről a felhasználóról lehet szó, akivel kapcsolatban már kb. egy hónapja írtam Hikarinak, hogy valszeg spambot és amennyiben tényleg az, az egész accountját törölni kellene, de ahogy nézem, Hikari ezt a PM-emet még el sem olvasta, remélem azért minden oké náluk ^^"
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nálam semmilyen rózsaszín felkiáltójel nem látszik, úgyhogy valószínű arról van szó, hogy a sima felhasználók nem látják. Tőlem csak ennyire futotta a segítség, remélem a többinek lesz valami hasznos tippje, vagy ötlete. ^^"
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

Szerintem spambot szabadult el a topicban és valaki a post helyett az egész témát jelentette. Megpróbáltam lezárni de nem igazán jött össze. Hikari tudna tenni ezügyben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Úgy rémlik, hogy ezekben a topicokban én (is?) jelentettem reklám és/vagy spam miatt postokat. Elnézést, ha véletlenül az egész témát sikerült jelentenem... :sweat:
Válasz küldése