Aoi Anime oldal

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Eddig télleg nem volt ilyen téma? :tard: Vagy csak vak vagyok? Namindegy, majd a mod átrakja... :dirr:

Szóval, fészbúk, ha valakit érdekel:
https://www.facebook.com/aoianime.hu/

Az egész úgy kezdődött, hogy 2 hete influenzával vagyok itthon. = sok szabadidő.
Ennek örömére elkezdtem kicsit átdizájnolni az oldalt, na nem annyira vészesen, csak ugye ez itt lassan 2018, szal hamarosan kisebb felbontásokra / mobilra stb is optimalizált lesz a dizájn. Ennek örömére (meg mert dizájn elemnek jól mutat majd egy fb gomb :P) csináltam egy ofisöl fb oldalt is.

Szerintem majd az aktuális frissítések, hírek ide is be lesznek linkelve.

szal... lájkoljatok :dirr:

aki utálja a fészbókot, annak majd lehet később lesz twitter is, ha majd lecsekkelem, mi a rosseb az :P


Az új 28. századi dizájnról teszt verzió nemsokára indul, remélem hajlandóak lesztek tesztelni és fikázni :).
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nagy császárnő vagy Hikari!

Az oldal frissítése, tényleg jó lesz. Az FB oldalra én húzom a számat, tudom, hogy egyesek inkább az FB-t míg mások a twittert kedvelik jóbban. Ha csak az FB marad akkor majd valamit kitalálok, hogy oda tudjam beküldeni a híreket.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hikari írta: 2017.12.11. 21:47 aki utálja a fészbókot
Ez nekem szólt. :D
Hikari írta: 2017.12.11. 21:47majd lehet később lesz twitter is
És ez is. (Ott legalább van acc-om, meg valamennyire praktikus is.)

A mobilokra optimalizált felbontás meg külön welcome a részemről, elég sokszor használom telóról az oldalt (vagy legalábbis a fórumot).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Twitterem nincs, Face-em ugyan van, de azon meg nem igazán szoktam animézni, viszont ahogy mondod, nem árt haladni a korral, lehet, hogy valakiknek majd hasznosak lesznek ezek a funkciók. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Amíg igazából a hírek megosztása zajlik fészen, nincs vele semmi baj, bár nem ártana összekötni valahogy az API-kat, hogy a hírírónak lehetősége legyen azonnal az FB-oldalra is küldenie a hír linkjét (elméletben lehetséges, gyakorlatban hát... kétséges). Ugyanezt el lehet játszani a Twitter esetében is, és ezzel energiát lehet spórolni.

A dizájnra meg kíváncsi vagyok.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Bár Twitterre szökőévente egyszer lépek fel, szerintem jó ötlet lenne ahhoz is hozzákötni az oldalt. Szeretem nagyon a fórum felületet, de azért kíváncsi vagyok hogy fog beválni a facebook oldal. :D Legalább van egy animés oldal, amit nyugodt szívvel követhetek. XD
Ha végre lesz időm, örömmel fogom tesztelni az új fórum felületet is.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hogy a linkek az új hírekhez hogy kerülnek ki fb-ra, azt nem a beküldőnek kell megoldania. Nekem úgyis előbb le kell okéznom aoin a beküldött hírt. A facebookra linkelést majd megoldom én. Úgy tudom fb összeköthető rss forrással is, szóval konkrétan ez a része a dolgoknak nem probléma.
Persze userek direktbe is posztolhatnak fb-ra, ha szükséges. Egyelőre asszem nyitott a postolás, szükség esetén majd átállítom jóváhagyásosra.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Facebook felejtős, a Twittert viszont követni fogom, feltéve hogy lesz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2017.12.12. 15:15-kor.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Junchi írta: 2017.12.11. 22:12 A mobilokra optimalizált felbontás meg külön welcome a részemről, elég sokszor használom telóról az oldalt (vagy legalábbis a fórumot).
Rui-chan írta: 2017.12.12. 00:04 Ha végre lesz időm, örömmel fogom tesztelni az új fórum felületet is.
Félreértések elkerülése végett: az aoianime oldal lesz átalakítva, nem a fórum. A fórum a legutóbbi frissítés óta valamennyire mobilbarát lett, jobb nem lesz :). Viszont a logó kicsit bénán néz ki kis felbontásban, azon fogok javítani.
De a nagy átalakítás az aoi főoldalon lesz majd.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Fészen lájkoltam :) Twitter nekem idegen terület valahogy nem tudok a felületével meg barátkozni. (Reddit szintúgy)

Mobil barát főoldal bejövös :)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Hikari írta: 2017.12.12. 07:27 Nekem úgyis előbb le kell okéznom aoin a beküldött hírt. A facebookra linkelést majd megoldom én. Úgy tudom fb összeköthető rss forrással is, szóval konkrétan ez a része a dolgoknak nem probléma.
Ilyesmire gondoltam, csak egy lépést és pár kattintást spórolsz azon, hogy ahogy engedélyezed, automatikusan generál az oldal nevében egy posztot is. Csak ez az a része, amit nem tudok, hogy az FB API-n keresztül mennyire lehetséges (konkrétan nekem is sokat segítene egy ilyen az RRFs-en, ezért is vetült fel bennem).

Szerk.: Épp beszélgetek egy fejlesztővel, lehetséges. Az RSS-t kell az API-vel kötni, két kulcspár és token hitelesítővel rábírható, hogy az új RSS elem (az engedélyezett hír) automatikusan kihírezésre kerüljön az FB oldalon.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Helyzetjelentés:

Tegnap véletlen töröltem az eredeti css-t :dirr:, ezért aztán most meg kell várni, hogy teljesen elkészüljek az újjal.
Ezért átmenetileg nem elérhető az aoi.
De holnap vagy max holnapután felkerül a frissített tesztverzió.
A finomhangolásokat kénytelen leszek majd apránként utólag elvégezni, de a lényeg, hogy minél gyorsabban felkerüljön a működő oldal.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Tesztverzió indul. A bal felsõ sarokban egy ideiglenes script kiírja a viewport méretet, ha hibát jeleztek, ezt is adjàtok meg.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bevallom, kissé féltem, hogy vagy annyira megújul majd, hogy rá sem ismerek (nem lesz "Aoi feelingje"), vagy esetleg erősen koppintani fog pl. AA-tól, de eddig határozottan tetszik! :)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Azt még elfelejtettem, hogy a "cikkek" alá fog kerülni minden, ami most eltűnt a menüből, tehát az összes japán támájú dolog, stb. Ezek majd idővel fognak felkerülni, főleg december végén lesz rá időm.
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Tetszetős lett az új külső, olyan kellemes ránézni. Végre egy oldal, ahol a dizájn javítása nem rombolással jár. :thumb:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az ismertetők részlegben új funkció a scrollozós listák. Ezt szintén lehet tesztelni desktopon és mobilon is, hogy működik-e.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nekem reggel a tableten 600 széles viewport mellett volt egy csomó üres hely jobbra, amire rá lehetett scrollozni - miközben a tartalom szépen a bal 600 pixelen csoportosult.

Most asztali gépen vagyok, itt perpill minden oké.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Köszi a visszajelzést. Ha visszatérõ a hiba (browser cache törlés után is), akkor esetleg egy screenshotot linkelhetnél róla.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hikari írta: 2017.12.18. 18:13 (browser cache törlés után is)
Ez a megoldás. Opera minin nálam is szét volt csúszva (az oldalsó menük miatt, amik először alul túlságosan jobbra helyezkedtek el), de a törlés után jó lett, chrome-on alapból jól, egymás alatt jelentek meg a kijelzőhöz alkalmazkodva a menük.

A teljes nézet pedig szépséges lett, köszi! Firefoxon nekem mondjuk túl nagyméretű, így lejjebb vettem, de ez egyéni szoc. prob.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Csinos lett a megujult dizájn mint funkcionálisan mint kinézet terén. Gratula Hikari szép munka. :thumb:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Surci »

Közben én is figyelemmel kísérem a főoldal fejlődését, örülök hogy ilyen tetszetős lett. Amit javasolnék még, az egy "Tetszik"-FB-gomb a fejléc jobb oldalára, amivel automatikusan lájkolja a látogató az Aoi FB-oldalát is, és nem kell külön felmennie rá, hogy ott tetszikelje :D Így egyszerűbb lenne több tizenéves FB-huszárt bevonzani :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Tegnap óta átírtam a kódot, hogy php7 kompatibilis legyen. Bár igyekeztem mindent letesztelni, de előfordulhat, hogy hibaüzenetet dob az oldal egyes helyeken. A bihajelentést most bekapcsoltam az oldalon, ha hibát láttok, jelezzétek itt.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Tetszik az oldal az pedig külön jó, hogy van twitter fiók is :) Köszönöm az eddigi fáradalmakat is!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Örülök a pozitív visszajelzéseknek, akkor az oldal modernizálása sikeres volt.
Válasz küldése