Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2018.06.03. 18:39

Buffy, the vampire slayer

Végre megnéztem. Nincs miért osszam, hogy hol volt jó vagy rossz, mert szimplán zseniális volt számomra.
Nekem ez az egész sorozat 99%-ban a leggyönyörűbb fanszervíz volt amit én valaha képernyőn láttam eddigi életem során (oké, a Kuroshitsuji ringbe száll...). <3

A sorozat után megnéztem az additional kisfilmeket, meg gálákat meg miegymás kulisszák mögötti forgatásokat és így 2018-ban még mindig nem találtam sehol egy több tízezrek által olvasott blogot, ahol igenis kijelentik, hogy a Buffy kösszépen sehol nem original, és Whedon nem az atyaúristen, mert LÉTEZNEK ANIMÉK.

A Buffy nekem olyan volt mintha valami live actiont néztem volna. :D
Action, seinen, vampire, high school, horror, comedy, fantasy, human enhancement + witchcraft, hogy a Bűbájos boszi rajongó énem is maximálisan ki legyen elégítve!!

Engem nem zavart, hogy esetek 70%-ban tudtam mi lesz. ÉLVEZETES VOLT.
*megtörli nyáltól csorgó állkapcsát*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.07.20. 08:56

Befutott egy trailer az új Doctor Who évadhoz. Jodie Whittakert eddig totál más stílusú filmekben/sorozatokban láttam, szóval nem nagyon tudtam elképzelni, milyen Doctor lesz, de az eddigiek alapján úgy érzem, kedvelni fogom :D.

pintergreg
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.07.20. 21:53

Leara írta:
2018.07.20. 08:56
Befutott egy trailer az új Doctor Who évadhoz. Jodie Whittakert eddig totál más stílusú filmekben/sorozatokban láttam, szóval nem nagyon tudtam elképzelni, milyen Doctor lesz, de az eddigiek alapján úgy érzem, kedvelni fogom :D.
Nice! Én nagyjából sehonnan nem ismerem, mint a többi dokit eddig. :P
Erősen gondolkodom, hogy kéne egy DW rewatch még előtte, de elvinné minden időm mint a tavalyi Stargate rewatch. :roll:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.09.05. 19:47

Henry Cavill lesz Geralt a Netflixes The Witcher sorozatban. Hát ööö, oké, még nem dolgoztam fel az infót, sok rajongói casting jobban tetszett, de azért kivárom a végét :D (egyébként bírom Cavillt, szóval tényleg kíváncsi leszek rá).

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.09.06. 11:39

Leara írta:
2018.09.05. 19:47
Henry Cavill lesz Geralt a Netflixes The Witcher sorozatban. Hát ööö, oké, még nem dolgoztam fel az infót, sok rajongói casting jobban tetszett, de azért kivárom a végét :D (egyébként bírom Cavillt, szóval tényleg kíváncsi leszek rá).
LOL, pont ezt akartam most linkelni. :D "Kissé" aggódom... :dirr:

Edit: hehe, fankomment: "Tom Hiddlestont el tudnám képzelni Dandelionként, Csőre Gáborral a szinkronhangjaként, pont mint az első részben :D"

Yes please! :D
Kép

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.09.06. 16:05

Leara írta:
2018.09.05. 19:47
Henry Cavill lesz Geralt a Netflixes The Witcher sorozatban.
Utána kellett nézzek, hogy ki ez az alak, de elmondaná nekem valaki, hogy Geraltot miért nem egy 40-es hapsi alakít majd? Nem az lenne casting szempontjából értelemszerűbb?

Na mindegy, belenézni belenézek ebbe az új sorozatba, bár nekem a Netflix inkább Stranger Things 3-at szolgáltasson!

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.09.06. 20:45

Junchi írta:
2018.09.06. 16:05
elmondaná nekem valaki, hogy Geraltot miért nem egy 40-es hapsi alakít majd? Nem az lenne casting szempontjából értelemszerűbb?
Nope, Geraltot az ősz haja miatt szokták idősebbnek gondolni/képzelni, meg valamiért a játékban tényleg olyan 40-esnek néz ki, pláne mióta szakálla is van benne :D. Cavill amúgy 35 éves, szóval az életkora passzol a karakterhez. Geralt amúgy a lengyel feldolgozásban sem nézett ki idősebbnek.
Amúgy Yennefernek meg Eva Greent szeretnék nagyon sokan, őt még én is el tudnám képzelni... hát, kíváncsi vagyok, hozzá kit választanak.
Titkos írta:
2018.09.06. 11:39
Edit: hehe, fankomment: "Tom Hiddlestont el tudnám képzelni Dandelionként, Csőre Gáborral a szinkronhangjaként, pont mint az első részben :D"

Yes please! :D
No, please :D! Hiddleston (és más brit színészek) nekem csakis eredetiben jöhetnek, bűn őket szinkronnal hallgatni XD. Lokihoz még a karakter miatt illett Csőre Gábor hangja, de továbbra sem értem, hogy más Hiddleston szerepeknél miért ragaszkodnak hozzá, mert baromira nem passzol (sőt, én igazán már Lokiként sem szeretem őt hallani, hiába az egyik kedvenc szinkronosom, de már kb. mindenben főszerepel, ezért ezerféle más arc is beugrik, amikor meghallom Lokit magyar hanggal... szóval Dandelion esetében is csak zavarna, de Hiddleston amúgy tényleg jó lenne a szerepre XD).

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.09.06. 20:46

Nekem az jutott eszembe, hogy Geraltként legalább nem kell majd utólag, digitálisan eltávolítani a bajuszát. XDDDD

Egyébként annyi színész szaladgál még Hollywoodban, szerintem találtak volna olyan embert, akit nem kell megöregíteni. Főleg az írókon múlik, hogy milyen karaktert dobnak össze Cavillnek, de ahogy Superman-nel elbánt, az azért fáj.
Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.09.09. 21:56

Viszont Ciri helyére egy BAME-színészt keresnek, amitől a fejem megtalálta az asztallapot. +1 ok, hogy miért nem fogok fizetni a Netflixért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricz 2018.09.10. 22:51-kor.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.09.10. 11:50

Rui-chan írta:
2018.09.06. 20:46
Nekem az jutott eszembe, hogy Geraltként legalább nem kell majd utólag, digitálisan eltávolítani a bajuszát. XDDDD
XDDDD Jó volt a poén, viszont az a vicc, hogy amúgy de. :D Ricz linkjéből idézve "...a sorozat pedig teljes egészében a könyveken alapszik, figyelmen kívül hagyja a játékot.", na most a könyvekben Geraltnak emlékeim szerint sosem volt bajsza/szakálla, sőt, az egyik jelenetben volt is valami olyan mondata, hogy nem szereti egyiket sem, csak a baj van vele. XD És ez utóbbit is abban az egyetlen jelenetben mondja, amikor épp borotválja lefelé és akkor is csak azért van 1-2 hetes szakálla, mert úgy elverték, hogy épp lábadozott és közben megnőtt neki. XDDD Persze lehet, hogy ez apróság egy komplett sorozatra nézve, de ha már annyira "könyvű adaptációnak" készül, remélem az ilyenekre is figyelni fognak majd, nem pedig a Witcher 3-as játék copy + paste karija lesz Geralt külsőleg. (Btw, a játékokban is csak a harmadik részre növesztett szakállt. XD)
Ricz írta:
2018.09.09. 21:56
Viszont Ciri helyére egy BAME-színészt keresnek, amitől a fejem megtalálta az asztallapot. +1 ok, hogy miért nem fogok fizetni a Netflixért.
1. Majd a link végéről szedd ki az egyik "l"-betűt, mert így hibás és nem hozza be az oldalt. (Itt most az idézetben kijavítottam, csak az eredeti postba nem tudok beleszerkeszteni.)

2. A hírről meg: Na BAMEg! :dirr: (Elnézést. XDDD) Viccen kívül: az a lol, hogy ugye a Witcher alapból is foglalkozik ilyen témákkal, mint rasszizmus, kirekesztettség, előítéletek, stb. Épp csak jóval...hogy is mondjam... intelligensebben van annál a sztoriba beleírva, mint hogy "bumm, itt egy fekete/ázsiai/akármilyen nem fehér rasszú főszereplő és őt pusztán a bőrszíne miatt mindenki cseszteti". Legalábbis nekem van rá egy ötösöm, hogy azért kell pont Cirinek egy ilyet castingolni, mert ugye a karakter élettörténete alapból sem egy vidám mese és így majd fullba lehet nyomni a melodrámázást vele kapcsolatban, hogy "ez, ez, meg ez történik vele ÉS még mindemellett kisebbségi is! T___T" Plusz ürügynek sem lesz rossz, hogy ha esetleg a sorozat megbukik, mert neadjisten brutálszar lesz (erre azért egyenlőre simán látok esélyt, egyrészt elég annyit mondanom, hogy "Netflix-féle Death Note", másrészt meg elég érdekes, hogy eddig bármiféle érdemi infó helyett csak annyit tudtunk meg, hogy a főszereplő egy népszerű, de amúgy elég gáz színész és neki kell majd eljátszania egy meglehetősen árnyalt karaktert, a másik fontos szereplőnél pedig még a konkrét színészt sem tudjuk, de az fontos, hogy semmiképp ne legyen fehér), akkor majd ilyesmikre kenhetik rá. (Ugye az SW is finoman szólva árnyéka önmagának, mióta a Disney vette át, ott pl. a Solo filmnél lőtték el azt, hogy "a rasszista fehér férfiak buktatták meg", hogyne, véletlenül sem a rendezőcsere és egyéb tényezők miatt szarrá változott film, meg a Disney általános SW-hez való hozzáállása buktatta meg saját magát... :D)

A könyvek tekintetében meg ez azért fura, mert bár lehet, hogy Sapko konkrétan a szereplők bőrszínéről nem írt (bár lehet újra kéne olvasnom a bemutatásokat és még erről is találnék infókat), de ordít az egészről, hogy a történetben szereplő királyságok úgymond "europid jellegűek". Akik félig-meddig keletiek (épületeik, kultúrájuk, stb. alapján), azok a nilfgaardiak, de azért ők sem annyira távol-keletiek, hogy mondjuk minden nilfgaardit kínai színész játsszon el, inkább a törökökre hajaznak. (Btw, ez lehet csak az én headcanonom volt olvasás közben, de ugye Sapko szeret valós történelmi eseményeket is beleszőni a mi világunkból a Witcher univerzumába és ahogy Nilfgaard délről terjeszkedve folyamatosan kebelezte befelé az északi királyságokat, az nekem tisztára ilyen "támad az Oszmán Birodalom!"-feeling volt 1500 körülről... :D Aztán lehet, hogy ez hülyeség... XD)

Na mindegy, majd meglátjuk a végeredményt, aztán nyilván utána ítélünk, de azért nem semmi, hogy erről a sorozatról eddig csak rossz, érdektelen és gagyi hírekkel tudtak eddig szolgálni számomra a tisztelt készítők. :dirr:

Edit: Igyekszem leállni a vészmadárkodással, de találtam egy képet a cikk alatti kommentekben, ami némileg hűen ábrázolja félelmeimet... :lol:
Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.10.06. 10:20

Tudom, egy fél jelenetből nem lehet következtetni az egész sorozatra, de ez most megvett kilóra! Jodie nagyon szimpi Doktornak, és úgy látszik a nemváltást sem kezelik túlerőltetéssel. :)
Kép

pintergreg
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.10.06. 18:16

Rui-chan írta:
2018.10.06. 10:20
Tudom, egy fél jelenetből nem lehet következtetni az egész sorozatra, de ez most megvett kilóra! Jodie nagyon szimpi Doktornak, és úgy látszik a nemváltást sem kezelik túlerőltetéssel. :)
Várom már. ::hehe::
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.10.06. 23:18

Eddig tiszta genderbend Matt Smith, bírom. :3 XD
Kép

pintergreg
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.10.08. 21:27

The Woman Who Fell to Earth: Imádom Jodie akcentusát.
SPOILER
A szörnyektől nem voltam elragadtatva, eléggé álmos epizód volt ez, mintha sokkal inkább a kompániára koncentrált volna mint a dokira, pedig mindenki nyilván azt várta. Nekem valahogy eddig nem annyira Smith-es, inkább talán kicsit Tennantos, vagy igazából valahol a kettő között van stílusra. Ahogy szónikus csavarhúzót csinált, meg ahogy felöltözött az nagyon bejött. Egyelőre bírom az új dokit.
De a vége, á…

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.10.11. 18:59

Na, közben meglett Ciri és Yennefer is. Akik aggódtak egy fekete/ázsiai Ciri miatt, azok most már megnyugodhatnak :D. Nem rossz castingok, bár Yennefert én egyáltalán nem ilyennek képzeltem el, szép a színésznő, de nincs olyan "végzet asszonya" kisugárzása, mint pl. Eva Greennek... de még nem láttam őt semmiben, szóval lehet, hogy játék közben másabb.

Válasz küldése