Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.04.29. 17:59

Junchi írta:
2018.04.22. 18:21
Tehát akkor láttál mindent, amit érdemes volt Gundam címszó alatt megnézni. :D (A többiek szerintem vitatkozni fognak velem, FIGHT ME! Na jó, a 0079-et, meg a Zetát is, de csak Char miatt.)
Őszintén szólva, olyan sokkal több Gundamet nem is nagyon akarok nézni a komolyabbak közül (egyedül talán a Turn A Gundam-et), és a Build Fighters/G-Gundam kettős is elsősorban azért érdekel, mert inkább a koncepcióval való szórakozás a főbb szempont semmint a "Zeon megint gyakja a kolóniát" felállás, a G-Gundam esetében meg aztán végképp érvényes már csak a mémek és az olyan Gundam dizájnok, mint teszem azt a Tequila Gundam miatt is.

Junchi írta:
Nekem ez úgy általában véve nem működik, mint Lupin. A Fujiko is össze-vissza kísérletezgetett az új stílussal, designnal, és a többi marhaságával, de legalább egy különálló vágányra terelte az egészet.
Időközben megnéztem a harmadik részt is, és ha van is kifogásom a Part 5 stílusával szemben, inkább csak az hogy Lupin nem kapott egy új zakószínt, csak hogy a sorozat vizuálisan is jelezze a külömbséget a P4-hez képest. Ezt leszámítva nekem nincs gondom ezzel az iránnyal, mert habár egy bizonyos fokig "radikálisabb" Lupinról van szó most, az még szerintem jól simul bele a könnyedebb Lupin hozzáállásba a nagyobb részben még mindig bugyuta stílusnak köszönhetően, amihez aztán viszonylag óvatosan van adagolva az a bizonyos fajta "kutya kutyát eszik" mentalitás, mert szerintem az még belefér, ha egy, a nap bármelyik szakában direkt rá vadászó bérgyilkos csapat ellen eléggé felkészül az ember. Arról nem is szólva, hogy Lupin maga is egy kissé ódivatú ember, szóval nála szerintem még jól jön ki az, ha nincs annyira idézőjelesen összeházasodva a fair play fogalmával egy ennyire bele-a-pofádba szintű és mennyiségű ellenféllel szemben. A Fujikós sorozatot egyébként jó, hogy felhoztad, mert ott sem vette volna ki rosszul magát ez az erőszakosabb vonal, csak közben a nagy művészete való törekvés közben effektíve minden ki lett szipolyozva belőle, ami a Lupint szórakoztatóvá tudja tenni (kivéve persze, ha Lupin/Jigen, és valamilyen szinten Zenigata szerepeltek), és ehhez képest a P5 nem hogy jóval közelebb áll a Lupin szórakoztató oldalához, de a mostani szezon közösségi hálós témája is jópofán van kezelve. Az még ettől függetlenül is áll persze, hogy mindkét sorozat eltér a megszokott Lupin képtől, de ha a kettő közül kéne választáni, tízből tísszer a P5-öt választanám azonnal.

Junchi írta:
Ezzel a cuccal meg úgy vagyok, hogy ha van is valami értékelhető húzása, azt utána rendre el is szúrja valami baromsággal (ld. legutóbb a 13. epizód, ami szerintem baromi jól sikerült, de a 14-esben jól pofán is lettem vágva a borzalmas writinggal és rendezéssel). Ettől még egész szórakoztató cucc, csak ne nagyon gondoljon bele az ember, mert akkor hamar viszketni fog a szeme a sok ostobaságtól, illetve forgatókönyvbéli hiányosságoktól. (Egyébként én egész megkedveltem Zero Two-t. Nem hittem volna, hogy így lesz.)
Igazából a FranXX világa akár viszonylag érdekes is lenne, mert valahol így is érdekes-szerű az az elképzelés, hogy egy ennyire nyilvánvalóan steril világban a civilizációt védő emberek pont olyan mechákat vezetnek, amik a férfi és a nő kapcsolatára építenek, de ja, engem inkább az zavar hogy két rész alapján a cucc mintha nem nőne fel önön témájához, és KÖZBEN viselkedik úgy mintha most előadná a tutit a szexre utalásokkal. Bár azért így is remélem hogy ha más nem, legalább 02-val tud majd kezdeni valami érdemlegeset, mert ez a DAHLING mód a második részben is elég meh volt már.
Kép Kép

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.05.03. 20:28

Te jó ég, ez a Wotaku ni olyan magasan szezonkedvenc nálam, amit nem hittem volna. Eddig mind a 4 részt masszívan imádtam, olyan szinten relatable otaku-fujoshi life dumák/tettek vannak benne, emellett még baromi életszagúak az interakciók és kellően mókás a romantika is.
Ha lenne időm tuti epblogolnám. A mai részben is az a Sailor Moon-Dragon Ball blabla-indítás, az a pasidnál parókás kép kicsikarása, az a mell-téma és civakodás (és még Naru is rá van állva a méretre, annyira nőcis volt). Ha ez így megy tovább még a végén bekerülhet a 9-10-es kedvenceim közé. WTH, akarommm!!!!!!44

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.05.08. 07:18

Golden Kamuy ep5

Nem nagyon használom ezt a kifejezést, de most muszáj: Hijikata egy badass mofo. Ezzel a designnal + a karddal és puskával + Nakata Joujival (már el is felejtettem, mennyire zseniális a pali, olyan keveset hallani mostanság, vagy csak én nézek rossz animéket hozzá?) mondjuk nem nehéz.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.05.17. 09:11

Azt rebesgetik, hogy a Yakusoku no Neverland stábja valahogy így alakul majd:
Producer: Yuichi Fukushima
Director: Kyohei Ishiguro (Shigatsu wa Kimi no Uso, Occultic;Nine)/Yoshitoshi Shinomiya (Your Name Flashback Scene Unit Dir.)
Character Design: Masayoshi Tanaka (DARLING in the FRANXX, Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.)
Animation Production: CloverWorks

Kíváncsi leszek, hogyan ültetik át Demizu Posuka rajzstílusát... Egyébként az animét hivatalosan még be sem jelentették (talán majd jövő héten). :D

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.05.27. 17:56

annarancs írta:
2018.05.17. 09:11
Azt rebesgetik, hogy a Yakusoku no Neverland stábja valahogy így alakul majd:
Producer: Yuichi Fukushima
Director: Kyohei Ishiguro (Shigatsu wa Kimi no Uso, Occultic;Nine)/Yoshitoshi Shinomiya (Your Name Flashback Scene Unit Dir.)
Character Design: Masayoshi Tanaka (DARLING in the FRANXX, Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.)
Animation Production: CloverWorks
Most már azt is tudni, hogy Noitamina anime lesz és 2019 januárjában indul. Ezek szerint valószínűleg 11 vagy 22 részes lesz... remélem, az utóbbi, mert 11 rész marha kevés lenne hozzá :shock:

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.05.27. 19:49

Úúú, már bejelentő PV is van hozzá? Egészen tetszenek a főszereplő gyerekek hangjai. :D

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.05.27. 22:12

^ Érdekesnek tűnik az anime. Mivel a Banana Fish két szezonos lesz, várható volt, hogy a téli szezonnál előbb nem fogják indítani. Remélem az animében is megtartják a rajzstílust, mert nagyon bejön.

Poénból ránéztem AniCharton az őszi szezonra, hátha kerültek már be oda is animék. Néztem egy nagyot, amikor szembe jött velem az Ingress, mint cím. Gondolkodtam, gondolkodtam, vajon honnan ilyen ismerős. Aztán egyszer csak beugrott, a Niantic előző játéka, a Pokemon Go-sok mindig szokták írni, hogy aki játszik az Ingress-szel, küldjön be portálokat, hátha átteszik Pokestopnak. Fogalmam sincs egy alapvetően mobilos, területfoglalós játékból hogyan fognak animét kihozni.

Tudom, korábban azt írtam, addig nem nyúlok egy ujjal sem a Tokyo Ghoul:re-hez, amíg nem kaptam rá bizonyítékot, hogy jobb lesz, mint a korábbi sorozatok. Aztán mégis rávettem magam és eddig egész kellemes csalódás. Sasaki kedvelhető és érdekes a másik szemszögből nézni az eseményeket. Az animáció sokkal jobb, plusz nem takarják ki a képernyő felét, ha vérengzés van. Persze az idegesítő karakterek itt is felbukkannak, olyankor kissé csökken a lelkesedésem, de alapvetően kibírható ez a része. Egyébként a helyén kell kezelni a cuccot, bár seinennek van címkézve, sokkal inkább shounen.
Kép

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.05.28. 21:03

Rui-chan írta:Remélem az animében is megtartják a rajzstílust, mert nagyon bejön.
Az idáig megjelent karakterrajzok bizakodásra adnak okot. :D

Golden Kamuy ep. 8: A Touken Ranbu animék után melegséggel töltötte el a szívem, hogy Hijikata-san nem feledkezett meg Izuminokami Kanesadáról. :') A Hisoka-wannabe viszont kicsit ijesztő volt.

Nil Admirari no Tenbin: Kíváncsiságból elolvastam előző héten az anime alapjául szolgáló VN összefoglalóját, így a legújabb, 8. részben meglepetések már nem értek, cserébe viszont viszolygok szinte az összes férfiszereplőtől... Remek. :knife:

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.06.01. 18:54

Nézegettem a nyári chartot kicsit ma, hátha lesz valami nézhető, de ezúttal sem akadt meg túl sok mindenen a szemem...

A Kaiji spin-offot (Chuukan Kanriroku Tonegawa) mindenképpen, illetve a tavaszról nyárra átrakott Chio-chant, hátha valami vállalható kreténség lesz.

A többi nope, nagyon max a Banana Fish, merthogy ennek - állítólag - valami hű-de-velős sztorija van, de erre még alszom párat.

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.06.01. 19:53

Nálam Banana (retro adaptáció), SnK3 (Eruri hájp), Yama no csajok3 (kirándulós cukiság) tuti.

Egyebek talán (pl. új Free)... majd meglátom. Beérném mondjuk most csak a fenti hárommal.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.06.01. 22:10

Részemről a nyári szezonból a Shingeki 3, az Overlord III (ha már az első két évadot megnéztem), a Chio-chan, a Back Street Girls (rossz ötletnek tűnik, de egy próbát talán megér), a Banana Fish, a Hanebado! (ha tényleg tollasoznak, és nem gagyi ecchi lesz belőle), a Free! 3 és a Gintama legújabb évada van tervben. A Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes és a Tsukumogami Kashimasu is mérsékelten érdekesnek tűnnek, ezekbe is belenézek majd. Marad tavaszról a HeroAca 3, a S;G 0, a GeGeGe no Kitaro, illetve a Kakuriyo no Yadomeshi. Nem fogok unatkozni. :'D

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.06.03. 18:23

Részemről ezek lesznek a nyári szezonosok közül.

Banana Fish: Az egyetlen, ami miatt húzom a számat, hogy a '80-as évekből áttették a mai világba a settinget. Maga a történet és a karakterek érdekesnek tűnnek, plusz a műfajban (shoujo! o.O) eddig nem sok hasonlót láttam. Beleolvastam a manga első fejezetébe, de inkább kivárom az animét.

Lord of Vermillion: Egy kezemen meg tudom számolni eddig hány olyan játékon alapuló animét láttam, ami jól sikerült, mégis adok ennek egy esélyt.

Shingeki no Kyojin S3: Gondolom ezt nem kell részleteznem. XD

Tenrou: Sirius the Jaeger: 10 év késéssel élem ki a tinilányos-vámpíros-vérfarkasos időszakomat. :D ^^" A Devils Line-nál csak jobb lehet...

Free S3: Ezt egyelőre talonba teszem, annyira nem hoz már lázba.
Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.06.03. 18:45

Részemről ez a nyári egy uborkaszezon lesz.

Egyfelől a Kaiji-spinoffot, a Chuukan Kanriroku Tonegawát céloztam meg, meg a tegnap indult FLCL Progressive szeptemberben jövő folytatását a FLCL Alternative-t. Ezen kívül talán követem még a Diabétesz Cím The Anime Happy Sugar Life-t és a Satsuriku no Tenshit, mert nincs kizárva, hogy be kell álljak az utolsó pillanatban lektorálni ezeket.

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.06.03. 18:52

Shingeki 3, Banana Fish, Kaiji spinoff, Gintama, talán Free... kb. ennyi, talán 1-2 sorozatot még hozzácsapok, ha valamit nagyon dicsérnek. Legalább lesz időm régebbi animékre (oké, mindig ezt mondom, aztán úgyis elcseszem valami mással az időmet XD).

Ja, és ha már itt vagyok: végül mégis belekezdtem az Amanchu! 2. évadába, bár nem voltam elájulva az elsőtől. Gondoltam, jár neki még egy esély, hisz anno az Aria se tűnt nagy számnak az első évad alapján, aztán idővel csak megszerettem. Nos, az Amanchunál ez nem történt meg, bár vannak jó pillanatai, de most derült ki, hogy az előző szezonja valószínűleg úgy ahogy volt, borzalmas adaptáció lett. Miért is? Mert ott egy olyan sorozatnak tűnt, ami tényleg a búvárkodással foglalkozik, míg ebben a másodikban kb. egy rész ha volt erről, ráadásul azóta bejött egy csomó természetfeletti cucc. Oké, mit is várhatnék az Aria mangakájától, állítólag a mangában már az elejétől kezdve jelen voltak ilyesmik, de attól még az animében baromi hülyén jött ki, hogy kb. egyik pillanatról a másikra kezdték el ezeket bedobni, mert időközben rájöttek, hogy nem tudják mindig kikerülni :D.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.06.04. 21:16

Lassan közeledünk a szezon végéhez, itt egy kis helyzetjelentés:

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen: 22 részes elvileg az anime, ebből eddig 21 ment le, és egyáltalán nem úgy néz ki, mintha egyetlen epizódban le lehetne zárni a bonyodalmat. A sok üresjárat és a csigatempóban csepegtetett információcseppek után ugyan végre beindult a történet, de már túl későn. Előfordulhat, hogy a valódi lezárást csak OVA-k formájában kapjuk meg (ezt támaszthatja alá az is, hogy eredetileg 26 részes sorozatról szóltak a híresztelések). A lassú tempónak azért előnye is akadt, egész sok és aranyos Syaoran × Sakura jelenetet kaptunk.

Gegege no Kitarou (2018): Nem rossz, csak annyira nem is izgalmas, mint azt az elején reméltem. Nagyon repetitív: legtöbbször a részek első felében bemutatják a heti konfliktust, majd a másodikban Kitarou (ritkábban Neko Musume) egy rövidke harc után mindent megold. Amint elrugaszkodnak egy kicsit a Monster Youkai of the Week formulától, máris érdekesebbé válik az anime. Talán éppen emiatt az eddig látott epizódok közül nekem a szellemvonatos tetszett a legjobban.

Kakuriyo no Yadomeshi: Aoi gyermekkori megmentőjével kapcsolatban sokkal okosabbak még nem lettünk (továbbra is Jóképűoni és Rókakoma tűnik a legvalószínűbbnek), de legalább szépen lassan javul a kapcsolata Jóképűonival. Szinte már túl jól alakulnak a dolgok, biztosan kiderül majd valami disznóság hamarosan, ami szétválasztja őket.

Mahou Shoujo Ore: Be kell vallanom, a 10. rész fordulatára nem számítottam, pedig már megtanulhattam volna, hogy ebben a sorozatban senki és semmi nem az, aminek látszik. :'D

Wotaku ni Koi wa Muzukashii: Szép és jó, remekül elszórakozok rajta, csak egy kicsivel több romantikát elviselnék a fő páros között, elvégre járnak, vagy mi... Szerencsére jövő héten talán pont ezt a problémát orvosolják majd. :3

------
Ufotable-anime készül a Weekly Shounen Jumpban futó Kimetsu no Yaiba című mangából. Az első néhány fejezet alapján standard démonölős shounennek tűnik, szerintem teszek majd vele egy próbát.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.06.05. 03:34

annarancs írta:
2018.06.04. 21:16
Gegege no Kitarou (2018): Nem rossz, csak annyira nem is izgalmas, mint azt az elején reméltem. Nagyon repetitív: legtöbbször a részek első felében bemutatják a heti konfliktust, majd a másodikban Kitarou (ritkábban Neko Musume) egy rövidke harc után mindent megold. Amint elrugaszkodnak egy kicsit a Monster Youkai of the Week formulától, máris érdekesebbé válik az anime. Talán éppen emiatt az eddig látott epizódok közül nekem a szellemvonatos tetszett a legjobban.
A régebbi iterációk is hasonló sémát követtek, bár ott mindig volt valami nagyobb ív a háttérben. Valami most is megmutatkozik ebből egy-egy jelenettel, de még nem fűzték összébb sem. De ha ugyanaz a séma lesz most is, akkor egy darabig nem fogjuk látni, hogy mire és hova fut ki. Személy szerint emiatt gondolkodok azon, hogy pihentetem, részeket halmozok, és majd később letolom inkább egyben vagy legalábbis nagyobb adagokban.

Gyakorlatilag én most félszemmel nézem a sorozatot, pont emiatt. Mint mikor a DBZ-t néztem újra évekkel ezelőtt, akkor is a fillerrészek inkább zajfogónak mentek a háttérben. Mert nem voltam kíváncsi arra, hogy két sztoriív között milyen szerencsétlenségek árán tanul meg Goku vezetni mondjuk. A régebbi iterációit meg csak azért követtem szemmel is, mert nem volt hozzá felirat. Ennek ellenére mondjuk nagyon már nem is rémlenek, csak általánosságban.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.06.10. 20:08

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen finálé: Egyelőre nem találtam semmi hiteles infót a folytatásról, Kero-chan viszont a rész végén enyhe utalást tett rá, hogy nem ér itt véget a Clear Card-hen adaptációja. Remélem, hogy így is lesz, mert legalább egy velősebb mozifilm vagy 4-5 OVA kell ahhoz, hogy kerekké váljon a történet, ugyanis ez az utolsó epizód nem zárt le semmit. Ha csak a mangát akarták népszerűsíteni, arra bőven elég lett volna 12 rész is... Egyébként szép és aranyos volt az anime, csak a csigatempó bosszantott benne (meg most ez a "Ha kíváncsi vagy, mi történik Sakuráékkal, olvasd el a mangát!" befejezés). 6/10

Válasz küldése