Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Risa
Szakértő
Szakértő

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.07.03. 18:12

Piano no Mori

Bár vannak gyengeségei, és a mangához képest messze nem ad át annyi érzelmet és belső gondolatot, vívódást, és bizonyos magyarázatok híján egyes cselekményelemek furcsán misztikusan hatnak, számomra ez volt a szezonkedvenc. Lehet egyébként, hogy csak elfogultságból. Mert az ilyen művektől hasít belém a fájdalom, hogy bár ez volt minden vágyam, nem volt lehetőségem rendesen megtanulni zenélni, és az ilyen művek szoktak rádöbbenteni újra és újra, hogy a klasszikus zenénél nincs csodálatosabb.

Az anime látványra sajnos roppant fapados. Bár nagyon hűen követi a manga dizájnját, és vannak gyönyörű képek (főleg az erdőről), de az animáció gyengécske, a komolyabb zenei betétek alatti CGI meg elég illúzióromboló. Az anime hosszabb traileréből kiderült, hogy a zenei rendezésen nem spóroltak: a szereplők zenéjét nemzetiségüknek és életkoruknak megfelelő zongoristák szólaltatták meg, ezért némileg megbocsátható, hogy a vizuál látványosan low-budget. Kai karaktere pedig olyan kedves és magával ragadó, elszántsága, bátorsága és közvetlensége - különösen az otthoni hátterét tekintve - csodálatra méltó, a zongorajátéka (és annak költői ábrázolása) meg valahogy boldogsággal tölti el a szívem.

Az anime ugyan még nem tart ott, de a manga nagyon szépen bemutatja, hogy a főbb karaktereknek mindnek megvan a maga keresztje, amivel valahogyan meg kell birkóznia a verseny során. Nagyon tetszett, hogy ezek a problémák bár első ránézésre nem egyforma súlyúak: van, akinek "csak" egy túlvédő és túlságosan kompetitív apa elvárásainak kell megfelelnie, és van, akinek súlyos tragédiák árnyékolják be az életét, de a szerző nagyon szépen bemutatja, hogy az adott egyénnek az életében a látszólag kisebb probléma is hatalmas akadályt jelenthet. Attól tartok, hogy a pszichológiai vonalra a második évadnak sem lesz elég ideje, de ne legyen igazam.

Nice touch, és szerencsére az animében is előjött, hogy sajnos a zenei versenyek esetében is számítani lehet a zsűritagok elfogultságára és korruptságára.
SPOILER
Ezért is volt hatalmas öröm számomra, hogy a manga végén mégis elismerték Kai unkonvencionális stílusának létjogosultságát.

7/10-et kap tőlem, mert lehetne sokkal jobb is (főleg így utólag, a manga ismeretében), de ezt vártam a legjobban minden héten. Annyira, hogy sokszor még az angol feliratot sem vártam meg. A klasszikusok kedvelőinek mindenképpen ajánlom.
Kép

Junchi
Fanatikus
Fanatikus
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.07.04. 08:20

Chuukan Kanriroku Tonegawa ep1

Te jó ég... Ha már a Kaiji is erősen rétegcucc volt, akkor ez a spin-off egy rétegcucc a rétegcuccokon belül, és még úgy is az, ha az ember azért képben van a Kaijival vagy Fukumoto munkásságával (függetlenül attól, hogy ennek nem ő a szerzője).

Maga az anime egyébként vígjáték, illetve önparódia, bár elég felemás lett a végeredmény. Voltak pillanatai, mikor megnevettetett, de félek, hogy ez a felállás hosszútávon nem fog működni, a narrátorból például már most elegem van, ahogy akcentusban affektálgat össze-vissza. A grafika szerencsére nem lett lebutítva (ugye ilyenkor bevett szokás ez), Tonegawa új hangja viszont nagyon nem passzol, pedig alapjáraton bírom Morikawa Toshiyukit, de ide nem volt épp a legszerencsésebb választás.

Van egy olyasmi sejtésem, hogy végig pengeélen fog táncolni ez a sorozat, illetve olyan szempontból fújok is rá, hogy egy ilyenbe öltek pénzt ahelyett, hogy animét készítettek volna FKMT valamelyik lezárt mangájából, mondjuk az isteni Kurosawából, ha már cameózott is anno a tag a Kaiji második openingjében. Úgy meg pláne nagyobb veszélyben van, hogy a másik cucc, amit kinéztem a szezonból (Chio-chan), szintén vígjáték, annyira meg nem az esetem a műfaj, hogy ennyit nézzek belőle, ráadásul egyszerre. Lehet párbaj elé állítom őket, aztán azt tartom meg, amelyik három epizód elteltével dallamosabban játszik.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.04. 11:29

Tavaszi szezon vol. 2:

Boku no Hero Academia 3rd Season félidő: ugyan fürdőruhás recap epizóddal kezdett, továbbra is egy színvonalas, gondosan elkészített adaptációnak tartom. Halad tovább az előző évadban lefektetett úton, azaz szépen lassan bontogatja a hősök és a társadalom kapcsolatát, miközben a karakterek építéséről sem felekezik meg. Továbbra sem ez a valaha készített legjobb shounen, de mindenképpen a jobbak közé sorolható. 7-8/10 környékére tenném.

Last Period: Owarinaki Rasen no Monogatari: Meglepően szórakoztató kis reklám/paródia, amely leginkább a mobage játékosok számára lehet igazán élvezhető. Én leginkább a régi facebookos játékok kapcsán tudtam átérezni egy-egy helyzetet. (Gondolom az anime alapját képező mobage kollaborációi nyomán) számos más franchise szereplői is felbukkannak a sorozatban (pl. Higurashi no Naku Koro ni). Ugyanakkor, mivel egy mobilos játék népszerűsítése céljából készült a mű, kapunk egy pure fanservice epizódot is, plusz van képük kijelenteni az utolsó rész végén, hogy ha érdekel a történet folytatása, játszanod kell a játékkal. xD 5/10

Hoozuki no Reitetsu 2nd Season: Sono Ni: Annyira megszerettem ezt a sorozatot, hogy a kissé laposabb befejezés ellenére is megadom rá a 8/10-et. Kicsit sajnálom, hogy Mustard-sannak (Karashi) nincs humanoid alakja, mert a személyisége alapján szerintem ő illik leginkább Hoozukihoz, remekül megértik egymást, de egy nyulat mégsem fogok shippelni egy démonnal, it just feels so... wrong. :drop: :drop: :drop:

Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) 2: erős 8/10. :D

Risa beszámolói alapján utólag talán majd a Piano no Mori (TV) és a Rokuhoudou Yotsuiro Biyori kerülhet pótlásra tavaszról. Tervben van még a Hisone to Maso-tan és a Lost Song is, utóbbi egy barátom ajánlása.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.07.04. 15:37

Junchi írta:
2018.07.04. 08:20
Chuukan Kanriroku Tonegawa ep1

Te jó ég... Ha már a Kaiji is erősen rétegcucc volt, akkor ez a spin-off egy rétegcucc a rétegcuccokon belül, és még úgy is az, ha az ember azért képben van a Kaijival vagy Fukumoto munkásságával (függetlenül attól, hogy ennek nem ő a szerzője).
Nekem behozta a bugit (a "zawát"?) az idegeimre, és ha bejön 2-3 rész után is, akkor holt ziher előkapom a Kaijit.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.05. 17:31

Bejelentették az októberben kezdődő JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind vagy Vento Aureo) főszereplőinek szinkronhangjait, illetve egy rövid teaser videót is kaptunk. :D

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.07.05. 17:56

annarancs írta:
2018.07.05. 17:31
Bejelentették az októberben kezdődő JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind vagy Vento Aureo) főszereplőinek szinkronhangjait, illetve egy rövid teaser videót is kaptunk. :D
Várjuk! :D Btw:

"Yasuhiro Kimura (Three Leaves, Three Colors) and Hideya Takahashi (Keijo!!!!!!!!, Anonymous Noise) will direct the anime..."

Ez már jó jel, lehet a japánok is látták ezt a videót? :lol:
Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.07.05. 19:03

Rui-chan írta:
2018.06.03. 18:23
Lord of Vermillion: Egy kezemen meg tudom számolni eddig hány olyan játékon alapuló animét láttam, ami jól sikerült, mégis adok ennek egy esélyt.
Annyiban módosítanám a korábbi hozzászólásomat, hogy a Lord of Vermilliont parkolópályára teszem és megpróbálom helyette a Hataraku Saibout. :D Az a fehérvérsejt megvett kilóra. XD Emellett kéne valami lazaság, aztán ezt találtam az ízlésemhez legközelebb állónak. Az Egyszer volt... az élet francia rajzfilmet nem hiszem, hogy überelni fogja, de még bármi kisülhet belőle.

Uchuu Senkan Tiramisu
Hű, erről muszáj írnom, mert egy kezemen meg tudom számolni, eddig hány anime vígjátékon tudtam tényleg röhögni! Ez pedig pont ilyen volt. XD Szerintem akkor jön át igazán a poénok nagy többsége, ha az ember tisztában van a mecha cuccok sablonosságaival, vagyis tudja, mikor mit parodizálnak éppen. Persze anélkül is ütnek a dolgok a rendesen, csak akkor jobban. Amcsi vígjáték vonalon is olyanok jönnek be, mint a Csupasz pisztoly, Airplane, Nagy durranás, stb. A Tiramisu pedig ehhez hasonlót adott elő, szóval minden epizódon majdnem beestem az asztal alá a röhögéstől. Oké, itt is volt 1-2 olyan dolog, ami nem igazán volt kompatibilis a humorérzékemmel, de annyi baj legyen. A rövid részeknek köszönhetően pörögtek a poénok, egyik epizódot sem mondanám unalmasnak. Az OP-ED páros nekem felejthetőre sikerült és az aláfestő zenéket sem fogom nagyon hallgatni. Grafika szempontjából átlagos, hozza a 2018-ban elvért szintet. Bár itt pont nem kellett annyi mindent meganimálni, újabb plusz pont a 7 perces részeknek.
Itt még az sem zavart, hogy kvázi alig tudtunk meg valamit a világról és az epizódok sem függtek össze annyira.
Simán 8/10, egy esetleges folytatást tuti nézni fogok.
Kép

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2018.07.05. 19:37

Nekem elég lesz a Shingeki S3 a nyári felhozatalból, azt viszont rohadtul várom! :cool: A Tonegawán még gondolkodom, de annyira most nem érzem a késztetést, főleg hogy a tavasziakkal is el vagyok maradva.

Konkrétan egyet se fejeztem be a téli szezonból sem, a Kokkoku kukázásra került, a FranXXX-ot lenyomom ha már a kétharmadáig elvacakoltam vele, de egyre inkább MEH -__- A Sors/Szaft is talonba került, bár az még a könnyebbik fajta, attól csak a Szaftkodást várom, a többi része úgyis a szokásos hülyeség. :D Kőkapu Nulla meg akkor, ha kijött az egész.

Yaigen, ez a hír eléggé elsikkadt. A mangának vége, remélhetőleg itt is megkapjuk a zárást. Ha Cruel nincs is most, Ruival akkor is elnézegetjük.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.07.07. 06:41

Na, és akkor a szezon engem érintő másik fele: Chio-chan.

Hátt... Nem mondom, hogy unatkoztam volna alatta, de azért a nevettetés vádjával sem lehet éppen illetni. /a/-n találkoztam amúgy össze nem is olyan rég a mangájával, egy-két fejezetet végigkövettem az ottani threadekben, és az alapján egész fogyasztható volt, viszont ugyanazt érzem most az animéjével, mint télen a Takagi-sannal: Ez is egy olyan gag cucc, ami mangában mintha jobban szuperálna, ráadásul ugyanazt a low-budget grafikát tolja, mint a Takagi.

Ergo tényleg az lesz, amit pedzegettem itt fentebb is: párbajozni fognak a Tonegawával, és amelyik kellemesebben dorombol, azt tartom meg. A másik repül.

A Banana Fishbe még lehet belenézek, ha kijött már legalább 3-4 rész, bár azt már most látom, hogy a karakterdesignjának nem én leszek a célközönsége...
Ricz írta:
2018.07.04. 15:37
ha bejön 2-3 rész után is, akkor holt ziher előkapom a Kaijit.
Elhiheted, azzal már most jobban járnál.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.07. 09:40

Belelestem én is néhány nyári sorozatba.

Hanebado!: Remekül animált tollaslabda + yuri(?) ANGST. Az egyébként nem rossz OP alapján abban reménykedek, hogy ez a nagy világfájdalom az elején csak kontrasztnak kell, hogy látványos legyen, mikor a régi ellenfelek immár csapattársként újra felfedezik a játék örömét.

Banana Fish: A japán srác (Eiji) olyan ártatlan és kíváncsi, akár egy kismacska. :3 A másik főszereplő, Ash nagyon vagány fiatal bandavezér, de már az első részből sejthető, hogy rengeteg borzalmas dolog történt vele. Vajon mit hoznak ki egymásból? Pörgős, érdekes kezdés, várom a folytatást.

Back Street Girls: Gokudolls: Kissé ijesztő, de egészen vicces jelenetei is voltak (pl. párhuzamok az idol szakma és a yakuza lét között). Nem lenne rossz anime, ha lenne benne animáció... Oké, mozognak a szájak beszéd közben, meg néhány egyszerűbb mozdulatot is meganimáltak, de ez akkor is kevés, szinte már diavetítés megy. A találó szinkronszínészi játék ellenére is inkább majd a mangát kezdem el olvasni valamikor.

Chio-chan no Tsuugakuro: Annyira szerettem volna nevetni rajta, de elég ritkán találták el a poénok időzítését. Már az opening sem jött be, a lobogó keblek benne rögtön az elején letörték a lelkesedésemet. Nem volt így sem bődületesen rossz az első rész, de valószínűleg tényleg jobban működik a humor a mangában.

Yume Oukoku to Nemureru 100 Nin no Ouji-sama: Szerezd meg hát mind, szerezd meg hát mind! Hercegek! Kíváncsiságból belenéztem, egynek elmegy kategória. Egy fiatal OL-t megidéznek az álmok világába, hogy ébressze fel a gyűrű formájában elzárt hercegeket, hogy azok aztán majd leszámoljanak az álomfaló szörnyetegekkel. A főhősnő (aki valójában az álmok világának hercegnője, csak a mi világunkban rejtették el a szörnyek elől) rögtön az első részben két hercegre is szert tesz, akiknek egész jó a kémiája (az egyikük komolyabb, morgós fazon, a másik pedig nagyon laza, szinte már túl könnyelmű alak), de ennek ellenére nem hiszem, hogy folytatom az animét.

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2018.07.07. 13:58

A Chio-chan engem sem nyűgözött le, PV alapján sokkal erősebb kezdésre számítottam, de biztos lesz ez még jobb is később. Talán jobb is, ha a legpoénosabb sztorikat későbbre tartogatja és nem fullad ki rögtön a legelején.

A Banana Fish is tetszett, de baromira kapkodtak, semmi átvezető két párbeszéd között, egyszer ezen a helyszínen vagyunk, aztán már tök máshol, rögtön megismertünk vagy 10 karaktert... nem volt követhetetlen, de a rendezése nagyon fura volt nekem. Remélem ez nem amiatt van, mert szeretnének 19 kötetet 22 részbe belesűríteni.
Kép

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.07.11. 07:32

Junchi írta:
2018.07.04. 08:20
Chuukan Kanriroku Tonegawa
Ep2

Eh... hiába akarna ez a cucc humoros és önparodisztikus lenni, ha egyszer egy jó poénra jut négy másik fárasztó/erőltetett/idegesítő, a narrátort meg lője már le valaki, kérem szépen!

A másik dolog, amibe az első rész után bele sem gondoltam, de most igen, hogy itt azok a fószerek vannak tulajdonképpen főszerepre szerződtetve és próbálnak humorosak lenni, akik az eredeti Kaiji sorozatban emberek százait tették tönkre, húzták őket le ott, ahol csak tudták, némelyeket
SPOILER
még halálba is küldtek, akár egyetlen éjszaka alatt (rúdon járás, ugye).
Szóval amellett, hogy vígjátéknak meglehetősen kétes, még illúzióromboló is, legalábbis nehezen tudok elvonatkoztatni, hogy Hyoudo, a pszichopata, elmebeteg öreg itt most a komikus főnök, akinek legfőbb beosztotta, Tonegawa, mindenáron meg akar felelni.

Nagy valószínűséggel a következő részt még megnézem, de akkor már inkább a Chio-chant tartom meg a szezonból, főleg, hogy ezt 24 epizódosra tervezik, te jó ég...

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.07.11. 13:56

One Room S2 - ep. 00-01

Már maga az első sorozat sem volt egy hatalmas megfejtés a belső POV megoldású és kivitelezésű "beleéléses mindennapokba", mint egy eyecandy léleksimogatás a magányosak számára. Viszont ez a legnagyobb baja is, mert az animált "hétköznapi szerepjáték" nem működik, mivel nagyon egy megoldásra lyukaszt ki, nem hagy igazán időt reagálni se, hogy valamit mondanál ott viszont, vagy megkommentelnéd, mert a csaj máris válaszol vagy valami másra terel. Eyecandy-nek továbbra is az, habkönnyűnek megmaradt, csak a megvalósítás nem az igazi még mindig. De még legalább a hasonszőrű hentai-oknál messzemenően élvezhetőbb. Azoknál ugyanis ritka kevés ciki dolog van.

Tonegawa ep. 2
Junchi írta:
2018.07.11. 07:32
Szóval amellett, hogy vígjátéknak meglehetősen kétes, még illúzióromboló is, legalábbis nehezen tudok elvonatkoztatni, hogy Hyoudo, a pszichopata, elmebeteg öreg itt most a komikus főnök, akinek legfőbb beosztotta, Tonegawa, mindenáron meg akar felelni.
Ha belegondolsz, ez tulajdonképpen a japán belső vállalati struktúra, a karrierizmus, törtetés kifigurázása is, hogy a bürokraták és a középvezetők élete milyen. A humor elég abszurd alapjáraton, hogy a pszichopata cégvezetőnek minden bélrezdülését kénytelenek követni, aki voltaképp élet-halál feje a cégen belül, mert csak az állásukat is így tarthatják meg, mivel annak elvesztése a japán közfelfogásban az elképzelhető egyik legnagyobb szégyen. A középvezető meg egy sor egyívású ember, "szürke senki" felett dolgozik, akikért felelősséggel tartozik (pl. megjegyezni a nevüket, ismerni őket), illetve irányítja őket. Erre meg a legjobb alanyok a fekete ruhások, hiszen alig van pofára is különbség köztük a dresszkód miatt. Valamint a középvezető számára röhejes, hogy mit kell megtennie azért, hogy a cégvezető kegyét minimum megtarthassa.

Szóval imho, a sorozatot nem egészen csak egy Kaiji spin-offként kell értelmezni, hanem a japán munkamorál, vállalati világ paródiájaként is. Aminek feltehetően további éle is lesz, mert azért 24 részben alapjáraton sem valami érdekes Tonegawa elősztorija, de legalábbis nem annyira, mint Kaiji pachinko előtti szenvedése egy fél évadon keresztül, mert abban már a függőség, valószínűségek, lehetőségek, a körítése miatt érdekesebb kérdéseket vonultat fel, minthogy honnan jött és ki ez a krumpliképű uzsorás.
Na meg, "az éremnek mindig két oldala van". A Kaiji őket kívülről mutatta meg, most pedig belülről látod részleteiben.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » Ma, 07:56

Vége az álmatlan éjszakáknak, végre megvan, mikor indul a Gakuen Basara! A napokban megjelent PV-ből nem csupán az októberi kezdés derül ki, de az openingből is hallhatunk egy kis részletet. Are you ready guys? Let's do it!!!4 :dirr:

A Natsume Yuujinchou filmhez is érkezett egy ízelítő videó. A japán mozik szeptember végétől vetítik, szóval a netre hozzánk gondolom valamikor jövőre jut el.

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » Ma, 19:23

annarancs írta:
Ma, 07:56
Vége az álmatlan éjszakáknak, végre megvan, mikor indul a Gakuen Basara! A napokban megjelent PV-ből nem csupán az októberi kezdés derül ki, de az openingből is hallhatunk egy kis részletet. Are you ready guys? Let's do it!!!4 :dirr:
De jó hogy kihírezted, megvan az őszi szezonom egyik stabil darabja :D Eleve bírom a spin-offokat, kíváncsi leszek mennyire fog működni gimis környezetben :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Válasz küldése