Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
annarancs
Profi
Profi
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.26. 13:39

Animét kap a Jump SQ magazinban futó Kono Oto Tomare! manga. Akinek tetszett a Chihayafuru, az bátran tegyen majd ezzel a sorozattal is egy próbát. Itt nem karutáznak, hanem kotón játszanak (kis ízelítő a mangában felbukkanó darabokból). Akadnak sablonosabb elemek is a történetben (iskolai klub, versenyek), de a szereplők jól kidolgozottak, szerethetőek. Ami nekem külön szimpatikus (a gyönyörű zene mellett), hogy szerelmi háromszögnek egyelőre nyoma sincs a műben. <3
A technikai részletek kicsit aggasztanak (egy relatív új stúdió készíti majd az animét, a rendező is kezdőnek tűnik), de kár lenne előre temetni az adaptációt. A szinkronszínészekről még nincs hír, de egy tippem már van az egyikükre. A manga olvasása közben már a kezdetektől Sakaguchi Daisuke hangját társítottam az egyik főszereplőhöz, Shinpachihoz Kurata Takezou-hoz. :D

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.07.26. 20:50

Mondottam volt, hogy egy post-szerkesztés formájában ejtek majd szót a szezon többi általam érdekelt részéről, viszont odakerülni egy kicsit tovább tartott mint vártam, úgyhogy inkább egy külön hozzászólás lesz szentelve neki.

- Yama no Susume S3: A szezon egyetlen folytatása a részemről, és azért is veszem előre, mert nagyjából hozta azt amit vártam: továbbra sem *annyira* erős karakterdinamika mint teszem azt a Yuru Camp esetében, de továbbra is egy csalókásan komolyabban (vagy inkább tisztességesebben) vett "[insert hobbi] BANZAI" jellegű cucc, aminek az új nyitánya jó példa volt a sorozat effektíve leglényegesebb karakterdinamikájára Aoi és Hinata között, ahol az utóbbi minden gyerekessége ellenére inspiráló erővel tud hatni az előbbire a hegymászást illetően.

- Shinya! Tensai Bakabon: Az Osomatsu-san elsöprő sikere után (az első évad a valaha készült legtöbb eladásokat generáló animék csoportjának lett) nem lepett meg, hogy a Pierrot, pontosabban a Pierrot Plus ismét megpróbálkozott egy másik Akatsuka manga reboot-olásával, viszont ennek ellenére is beismerem, hogy a szezon előtt nagyjából nulla érdeklődést tanúsítottam iránta, amolyan "eh, egyszer majd valamikor belenézek" alapon. Ez változott meg, mikor az első képek alapján elég határozottan tűnt úgy, hogy a vizuális stílust mindenképpen igyekeztek az Osomatsu-san mintájára kialakítani (egy valamivel vastagabb vonalvezetéssel megfejelve, de a lényegen nem sokat változtat), és ezt csak tetézte azt, hogy az Osomatsu-san kezdéséhez hasonlóan a Bakabon is egy paródia-áradattal kezdett, amit szándékosan hagytam ki, mert akármennyire volt hatásosan furcsa kezdés az "elődnek", ha egyszer nem mutatta meg teljes mértékben, hogy mire képes a sorozat. Ezért történt az, hogy direkt a második résszel kezdtem, mert egyrészt ebben az esetben is meg lett mutatta az, hogy milyen stílusban fog csordogálni a sorozat, másrészt azért, mert kiderült, hogy *annyira* azért nem majmolták az Osomatsu-san sikerét/stílusát, kezdve azzal hogy a reboot fogalma egy kissé erős is lehet erre a cuccra. Itt tényleg inkább arról van szó, hogy a szereplőgárdát a 21. századba helyezték, de csak azért hogy több humorforrást generáljanak, szemben az Osomatsu-sannal, ahol ezen felül maguk a karakterek is jóval másképpen lettek előadva. Ennél a pontnál is látszik meg egyébként, hogy annak idején az Osomatsu-san milyen merész újraélesztés volt, mert a mostani Bakabon anime jóval közelebb áll Akatsuka stílusához, itt is megtalálható az ő sajátosan furcsácska-bugyutácska-aranyos humora és karakterkreálási mentalitása, amibe néha-néha azért csak becsúszik egy 18+ közeli kikacsintás, és talán emiatt is érződik jobban rétegcuccnak mint az Osomatsu-san volt. Az ottani humoron érezni lehetett egy afféle "írói tökösséget" a bárminemű taplóság alatt (ami a későbbiek folyamán jobban kis is ütközött, mert az a cucc nem kímélte a szereplőit, ha személyes démonokról volt szó), míg eddig a Bakabon inkább egy animált sitcom-hoz hasonlítható, ami lehet hogy eddig kevésbé ambíciózusabb, de egyúttal talán könnyebben is fogyaszthatóbb mint az Osomatsu-san volt. Személy szerint annak az első évadát határozottan bírtam, és hiába másabb eddig a Bakabon, a maga módán eddig erre az újramelegítésre se lehet panasz, már csak az amiatt az aprópó miatt sem, hogy amíg az Osomatsu-san esetében Takahiro Sakurai alakította a hatosikrek leginkább segfejebb tagját, addig itt a "straight man" Unagi-inu szerepében határozottan aranyosan hozza a szociális környezetét rendben próbálni tartó, jóindulatú figurát.

- Shoujo Kageki Revue Starlight: "Ikuhara Ikuhara nélkül" - zanzásítva ez lenne a véleményem az első epizódról, de bővebb lére eresztve se tudnék jobb jelzőt ráaggasztani, maximum úgy, ha hozzáveszem, hogy egyrészt Ikuhara a cucc, másrészt pedig hagyományosabb shoujo, vagy akár kicsit Imas/Love Live is lehetne, mert az utóbbi jelleg leginkább az idézőjelesen nyugisabb, "mindennapi" jelenetekre jellemző vonás, ami a jelleghez mérten viszonylag jól mutatja be az egyes szereplők habitusát, azonban persze nem lenne revű a revű, ha nem lenne szó drámaibb előadásmódról, és itt jön a képbe a nem-Ikuhara vonás. Már a nyitányban is bőven leszűrhető, hogy nagyobb volumenű történésről van szó valójában mint ami első blikkre lejön, és ez inkább a rész második felében csúcsosodik ki, ahol nem csak a majdnem-yuri bukkan fel, de a vizualitásokat, és a dialógus egyelőre rejtélyesebb, a néző számára direkt nem túltárgyalt jellegét tekintve is, ami az előbb említett shoujo/kicsit-idolszerű hangnemmel párosítva ad a cuccnak egy picit régimódibb stílust, ezt megfejelve az Ikuharásabb jelleghez illő kicsit elvontabb "szemléltetéseket" és mozgalmasabb, színpadiasabb stílussal. Ez utóbbi kapcsán egyébként díjazandó a részemről, hogy amíg a Yuri Kuma Arashi-nál Ikuhara sokkal előrébb helyezte az ÜZENETET AKAROK KÖZVETÍTENI mentalitást, mint az azt a tényleges cselekménybe és szereplőábrázolásba való ágyazást, addig ezt a cuccot nem fenyegette a kezdés alapján, szóval kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogják majd elkerülni azokat a buktatókat, amik a YKA-t meghasaltatták.

- Hanebado!: Az első hsz végére biggyesztett Asobi Asobase-hez hasonlóan nem véletlenül hagytam ezt a cuccot a végére, mert az eddig bepróbált nyári cuccok közül ez hagyta a legkeserűbb ízt a számban, sajnos. Sajnos azért is, mert ha csak a vizualitásokat nézném, akkor egy top kategóriás cuccról van szó, ahol a tollaslabda, mint sport ellenére is példaértékű kidolgozásról van szó nem csak a karadizájnok, és nem csak az általános, de a meccsek alatti koreográfiát nézve is, egyszerűen látszik rajta, hogy az animációs stáb a szívügyeként kezeli a cuccot, és nem véletlenül a sakugát, mint jelenséget méltató kommentek és blogírások üdvöskéje is. Azonban a vizualitások nyilván nem tudnak egyedül egy cuccot elvinni a hátukon, a Hanebado esetében pedig ez hatványozottan igaz, mert hirtelen nem is tudom felidézni, hogy mikor láttam ennyire túldramatizált sport cuccot. Itt körülbelül olyan, mintha a tollaslabda okozta volna a Third Impactot a két főszereplő(nek tűnő) csajszi számára, de olyan szinten hogy az egyik esetében még a "szanaszét vagyok törve érzelmileg" üres szemek is befigyelnek párszor, míg a másik kvázi terrorban tartja a saját csapatát és zavar el csatlakozni potenciálisan kívánó elsőéveseket csak azért, mert anno elvesztett egy meccset. Egyszerűen túl komolyan veszi magát a sztori eddig, amin nem segít sokat az sem, hogy a szereplők múltjából még nem sok volt meglibbentve eddig, ami amúgy nem lenne egyáltalán probléma, ha nem lenne ennyire a hangsúly azon, hogy a Tollaslabda Impact mennyire megnyomorította őket a jelek szerint. Aztán a rész vége fele a terrorizáló csajszinak végre kezd leesni a tantusz, és ez az EGYETLEN pont, ami miatt még hajlandó vagyok adni egy esélyt a cuccnak: egy ilyen túldramatizált kezdés után szinte katarzis értékű lesz az, ha végre elkezdik élvezni a játékot és a sztori is reflektálja ezt, ami kapcsán egyébként nem tudom megállni, hogy ne hozzam fel a Harukana Receive-t, amiről az előző kommentemben írtam. Hiába Kirara adaptáció, hiába van olyan aranyosabb stílusa amit esetleg taszíthat egyeseket, ott egyrészt tényleg élvezik a sportot (hogy az Isten verné meg, mert kész röhej volt a Hanebado első része után berakni a HR másodikját, és érezni, hogy nem tévedésből egy elcseszettebb NGE-t raktam be a VLC-be), másrészt hiába van karakterek közötti, múltból eredő dráma, már a második részben történik valami előrelépés és "pozitívum-beleinjektálás", ami megint csak a Hanebado ellen fog szúlni durvára (vagy inkább annak k-val kezdődő változatára, mert tényleg nehéz körbeírni, hogy mennyire "gyógyító" élmény a HR ehhez képest) ha nem lesz hozzáállásbeli javulás. Nem tartozik szervesen a sorozathoz, de egy külföldi oldal -ha jól emlékszem a Kotaku, de lehet rosszul rémlik- kinyilvánította, hogy végre itt van egy sport anime sorozat ami erős lányokról szól, miközben csak arról feledkezett meg, hogy az Aim for the Ace lassacskán öt évtizede tűnt fel először animált formában, a Mila a Szupersztár sem egy túlzottan mai termés, és személyes vélemény, de a két évvel ezelőtti Keijo-ban sem egy óvódás csoport volt a főszereplő.
Kép Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.07.29. 10:49

Hataraku Saibou ep. 4.

Ettől az animétől teljesen kész vagyok! XD Persze a jó értelemben, mert eddig minden epizódot végig röhögtem. Az ismeretterjesztő része is rendben van, sok olyan információt beletettek, amire ha jól emlékszem az Egyszer volt... az élet francia rajzfilmben nem tértek ki. Ehhez hozzátartozik az is, hogy azóta sokkal több mindent megtudtak az emberi testről.
Na, azt viszont nem tudom eldönteni, hogy kinek szánták. Eleve valahol a tizenéves korosztály lehet a célközönség, kisebbeknek nem igazán ajánlanám az ilyen jelenetek miatt. Utána viszont beraknak ilyet is a részbe.
Basophil pedig a legjobb sejt evör! :lol: Az egész epizód tele volt a szövegelésével. Utána olvastam, IRL se tudják igazán, mi is a szerepe.

Ha ez nem lenne elég, feltűnt egy mazochista baktérium. :D

Az új Shingeki rész is jó volt. XDDD
Kép

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.29. 11:15

Fate/Grand Order TV anime (Babylonia történetszál a CloverWorks stúdiótól; teaser PV) és 2 film (Camelot a Production I.G prezentálásában) bejelentve.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.07.29. 14:14

annarancs írta:
2018.07.29. 11:15
Fate/Grand Order TV anime (Babylonia történetszál a CloverWorks stúdiótól; teaser PV) és 2 film (Camelot a Production I.G prezentálásában) bejelentve.
Ezt épp beszélgettük ezen a végen. Nagyon szar választás. Babilónia a játék a első szériájának 7. fejezete, és egyetlen érdeme, hogy dark. Sztori röviden: Gilgamesh uralkodása idején az istenek úgy döntenek, hogy kipusztítják az embereket. Ezért rájuk küldenek egy Beast osztályú ellenfelet, Tiámatot (ha valakit érdekel, Tiámat nem tud beszélni, csak "aaaaaaaa"-zni különböző hangmagasságokban, amitől a föld reng és sebződnek). Ezért Ritsuka és Mash elmennek Istárhoz, Ereshkigálhoz és Quetzacoatlhöz is segítség reményében. Közben Enkidu is színre lép (a hosszú zöld hajú a teaser elején).
Eddig is olyan GFO naiék jöttek, amelyekhez nélkülözhetetlen volt a játék, talán a First Order kivételével (de az meg azért volt vacak, mert sokat akartak egyszerre ölelni és felesleges változtatások voltak, pl. Medusa Alter, aki amúgy az Avenger osztályú Gorgó...), szóval ez is tutira az lesz. Ha ennyire kellett egy Enkidu - Gilgamesh páros a fanoknak, arra ott van a Fate/Strange Fake, ahol jobban ki van dolgozva ugyanaz a sztori köztük...

Amúgy egy Camelotos mozifilmet emlegetnek még, ami meg a játék első szériájának 6. fejezete, és nemrégiben jött ki az amerikai szerverre.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.08.03. 03:19

annarancs írta:
2018.08.03. 00:18
(a halálosan komolyan tollasozó lányok -igen, egy újabb Gigguk-videó-
De amúgy már megint igaza van. :lol: Én is pont azt néztem, hogy gyakorlatilag ez a mostani két "sportcsajos show" igazából pont az a két véglet, amilyennek szvsz nem kellene lennie egy sportsorozatnak... XD Az elsőnél erőltetik ezt a túlzott drámázást és komolyságot (pedig a dizájn legalább biztató volt, úgy értem, nem ezt a moe, fél-loli dizájn erőltették, hanem inkább tényleg a Free!-s srácokra hajaztak a csajok testfelépítésben), a Harukana Receive meg az ellentéte, a szokásos "moemoekyun", ahol nem igazán tudod az egész versenyt, meg sportot komolyan venni, mert semmi tétje nincs az egésznek ezzel a hangulattal. Ez van, Keijóból csak egy van, majd talán 10 év múlva csinálnak egy hasonlót. :D
Kép

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.08.03. 13:15

Azért a Hanebado! dizájnja sem éppen reális, legalábbis a frizurák egy része nem tűnik éppen logikus választásnak a tollaslabdához (játék közben nem igaz, hogy nem lóg a szemükbe a hosszú haj, hiába van copfba fogva). :'D

Az új Code Geass anime egy februárban a mozikba kerülő film lesz.

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.08.03. 17:44

Titkos írta:
2018.08.03. 03:19
annarancs írta:
2018.08.03. 00:18
(a halálosan komolyan tollasozó lányok -igen, egy újabb Gigguk-videó-
De amúgy már megint igaza van. :lol: Én is pont azt néztem, hogy gyakorlatilag ez a mostani két "sportcsajos show" igazából pont az a két véglet, amilyennek szvsz nem kellene lennie egy sportsorozatnak... XD Az elsőnél erőltetik ezt a túlzott drámázást és komolyságot (pedig a dizájn legalább biztató volt, úgy értem, nem ezt a moe, fél-loli dizájn erőltették, hanem inkább tényleg a Free!-s srácokra hajaztak a csajok testfelépítésben), a Harukana Receive meg az ellentéte, a szokásos "moemoekyun", ahol nem igazán tudod az egész versenyt, meg sportot komolyan venni, mert semmi tétje nincs az egésznek ezzel a hangulattal. Ez van, Keijóból csak egy van, majd talán 10 év múlva csinálnak egy hasonlót. :D
Azt most is elismerem, hogy a Harukana Receive nem feltétlenül metál cucc Kirara adaptáció révén, viszont ha az első rész után is egy tipikus "idunno, nekem viszonylag tetszik, viszonylag aranyos-jópofa-satöbbi"-nek látszott, addig a Hanebado kezdése után megnézett második HR után szvsz egy aránylag tényleg vállalható stuffnak látszik, pláne ahhoz képest, hogy pölö vizuális stílusban is simán lehetne egy Keijo v2 a Hanebadoból, ehelyett van agyhugykövet okozó bűnrossz drámázás és TOLLASLABDA TRAUMATIZÁLT MINDENKIT utánérzés. Az is igaz persze, hogy a Kirara cuccok stílusa alapvetően kissé ízlés/tolerancia függő, és pölö a GochiUsa, vagy a Kiniro Mosaic első évada már nekem is kissé "kyun" volt, de a HR eddig a jobb/türhetőbb tábort erősíti részben a főszereplő páros közti oktató-ösztönző dinamika miatt is, de a "benga genki" jelleme is úgy van összerakva, amit személy szerint szimpatikusnak tartok, és a Kinema Citrus becsületére váljon, hogy nem csak az okinawai nyár jön át állandó jelleggel, de a meccsek tempója/dinamikája is elég rendben van (a szalsza, mint zenei stílus pedig érdekes, de működő addíció). Ja, és a karakterdráma se késztet arra hogy hosszában felkúrjam az ereimet (aminek mondjuk konkrét tétje *annyira* tényleg nincs per pill, de az is azért mert csak most indul a sztori, és részben Haruka "beavatásáról", részben a múltbéli dolgok meglegyezgetéséről szól a fáma), mert a Hanebado esetében nagykanállal lehetne enni az angstot és a szereplők taplóságát akármilyen rendezési bravúr ellenére is, mégha állítólag az ötödik rész alapján még lehet akár Cross Ange jellegű Szórakoztató Katasztrófa is. Amiért kár, mert nem egy mangás panelből simán árad egy kicsit Keijo-s "badass" faktor, de jó kérdés, hogy megéri-e végigszenvedni a drámát, amikor a HR-ben legalább valamilyen szintű pozitívum van a sport iránt, nem pedig egy Gendo/Ragyou "sportifikált" változataként van mutatva.
Kép Kép

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.08.03. 17:58

Nocsak, lesz animéje a Mix mangának, avagy egy újabb Adachi Mitsuru baseball-cucc kap adaptációt.

Ennek örülök, mivel a Touch erősen szimpatikus volt, a Cross Game meg még inkább, ráadásul ez ugyanabban a középsuliban játszódik, mint a Touch, és a felállás is úgy tűnik, echte ugyanaz, max annyi különbséggel, hogy az itteni Minami be lett vonva az Uesugi családba (persze itt máshogy hívják őket, de nah :D).

Remélem, azért megüt majd egy nézhető színvonalat, illetve azt is, hogy a mangának vége lesz addigra, mert mind a Touch, mind a Cross Game teljesen, mangahűen feldolgozták az akkori forrásaikat.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.08.08. 06:34

Kettőt veszek elő, és egyik sem konvencionális valamilyen értelemben.

Nekopara: Koneko no Hi no Yakusoku - 5/10

A lassan hete megjelent ONA voltaképp az új játékkal együtt jött ki, és félévvel játszódik a Vol. 0 és a Vol. 1 játékok előtt. Mindenki még gyakorlatilag kiscicának fogható fel, bár Cinnamon már inkább süldő, nemrég ivaréretté vált macskusz. Aztán jön korban Maple, Azuki, Coconut... aki pedig, ha megnézi őket, valahogy nem ez lenne a benyomása, hanem az, hogy a heterokrómiás Coconut a legidősebb. Na mindegy...

Ami a leginkább meglepett, hogy nem olyan lusta az animáció, mint az OVA esetében, hogy pár lassabb mozdulat mellett főleg állóképeken mozgó szájak teszik ki az animációt, hanem tényleges testmozdulatok is vannak ebben. Ha elkezdeném számolni, más típusra 2-3x több lenne, mint az OVA esetében. Ott ugyanis mindent elvertek az openingre.
Külön plusz pont, hogy a szövegkönyv ugyanaz, mint a játékverzióé.

Na de... Feketeleves is van ám.
A szövegkönyv mégsem teljesen ugyanaz, kimaradtak fontosabb mondatok. Van egy jelenet, ahol Azuki (előbb linkelt képen a legkisebb, barna) tesz egy megjegyzést Coconutra, hogy mennyire közvetlen. A megjegyzésének semmi értelme nincs, mert azt arra tette egyébként, hogy Coconut előtte mondta, hogy eddig ő volt a család új cicája. Ez az apró infó gyakorlatilag kimaradt az ONA-ból.

Hangnem váltás. Mindenki baromi happy és örömködős, amivel az elején pont, hogy a témát nem segítenéd előre, hogy otthon érezzék magukat, hanem csak kényelmetlenebbül. A VN jóval emberibb hangnemmel operál és nem olyan elcseszett egyik-másik szinkronhang.

Aztán, maga a téma. Nem tudom, hogy ez most valami trend a japánoknál, hogy újabban minden óvodás kinézetű kislánynak be kell pisilnie, és azon kell rugózni hosszan, de ez más a második ilyen záros időn belül. Az előbbi az Utawarerumono Kuon gyerekkorát feldolgozó specialjában volt, amit a játékok új kiadásához raktak össze. Annak a teljes egésze akörül forgott, hogy a kislány nem szobatiszta, rá kéne nevelni. Itt a befogadásukat követően van egy esti jelenet, amikor a péksrác megnyugtatja ChocoVanit (korábbi képen bal szélső és jobbról a második, ikrek amúgy), akik másnap reggelre bepisilnek. Ezzel még nem lenne önmagában baj, de onnantól kezdve valami 4-5 percen át erről szól a jelenet, hogy a kettő bepisilt, mindenki be szokott kiskorában, és egymást köpik be és tagadják le a dolgot... Érteném a lényeget, hogy fontos, mert a gyereknevelés része, de attól még ahogy prezentálva van és volt eddig, az valami ku*va gáz, jobb szó híján.

Na meg a rendezés. 3 részre oszlik: a befogadás, elfogadás, a bepisilős mizéria, valamint a karácsonyozás. Ennyi. Nincs egy rendes ív, csak amolyan szemelvények. Mondjuk az OVA-nak se volt semmiféle sztoriíve, mert ami lett volna, azt szépen legyalulták a pi**ába, és ami érdekessé tette volna (a másodrangú polgárként kezelés, az öntudati kérdés, hogy most állatok ők vagy emberszerűek, amivel gyakorlatilag megint az alapjogaikat pedzegetik, plusz az ösztöniségük). Nagyon az Ajin OVA #2 jutott eszembe, ami amolyan "kivágott jelenetek füzére" volt. Na, mert ez is.

Toshi Densetsu Series #05 - 2/10

*sóhaj* Igen, hentai, de maradjatok velem erre, mert
1) ismerem az alapanyagot (mangát);
2) egy általános jelenséget veszek elő ennek kapcsán;
3) magáról az epizódról nem fogok sokat beszélni.

Szóval, mi ezzel a legnagyobb bajom? Nos, az, hogy kiadták. Ütik a döglött lovat, hátha még felkel egy utolsó vágtára. Azt leszögezhetjük, hogy maréknyi hentait szerethetünk a sztorija miatt (már amelyiknek van), vagy a kivitelezése és kreatív kezelése miatt, és a TDS az utóbbi volt. A városi legendáknak adott egy szexuális töltetet, gyakorlatilag újramagyarázta, mesélte őket. Eleinte. Talán a legnagyobb poén és önreflexió is a második részébe szorult, amikor a Kör/Ringu szellemlánya bevallja, hogy a horrorral már nem érnek el semmit, ezért váltanak pornóra, mert arra mindig lesz igény.

De ha már jelenség... mi az? Nos, ez a döglött lóverés. A 4. részben ugyanis látványosan animálni se volt pénz, a kép nagyja állókép volt, temérdek röhejes elrajzolással, vagy maga a szitu. Ahogy a lektorom mondta lényegében: "Azt hittem, hogy a srác szerintem ott döglött meg a lepedőn, mert a végéig meg se mozdult, csak a csaj pörgött rajta 14 percen át." Ami pedig azt illeti, ez a színvonal megvan itt is, csak úgy fest a Mary Jane meg tudta azt csinálni, amire a Collaboration Works nem volt képes: jól csoportosítani a büdzsét. A CW ugyanis az Eroge! kapcsán a következőt csinálta: kiadták az első 2 részt, hosszú szünet. Az a 2 rész az egyik csaj sztoriszála elejétőla végéig. Majd később kiadták egy részbe tömörítve egy másikét. Majd egy negyediket, ami a kettőt fűzi össze valahol középen. Majd egy siralmas 5. részt a játék végéről, de még a tényleges lezárás előtt. Aztán 6. részt, ami már benne sincs a játékban, viszont ez az epizód folyamatosan késett, odázták, majd kiadták raszterezett fényképekre animált karakterekkel (a la Recorder to Randoseru 3, Rozen Maiden (2013) pl.). Az MJ pedig követi a mangát, ráadásul hűen. És itt kezdődik a baj. Lesz még egy rész szeptemberben, és ott már az összemixeléses dolog lesz, ami úgy ahogy van felrúgja a városi legendát átértelmezős koncepciót, "for the sake of holy and mighty sex". A manga is ennél a pontnál ment végérvényesen zuhanórepülésbe és instant földalatti járatfúrásba kezdett. Ezt is csak azért vállaltam be fordításkor, mert az MJ még egy olyan stúdió hírében volt, hogy eddig a pontig sose viszi el a műveit, hanem röviden lezárja.

A jelenség pedig nem egyedi, hogy a semmiből berendelgetnek 1-2 részeket újabban, ahelyett, hogy lezárnák és hagynák békében. Ilyen volt a Maki-chan to Nau és a Tropical Kiss, amelyek a maguk színvonalát képesek voltak megtartani, de egyébiránt az a jellemző, hogy az ilyen újra és újra berendelt részekkel egyre hatalmasabb léptekben lesz minősíthetetlen a produktum. Lásd Eroge!, ami az első 3 résszel még azt mondom, hogy jó, nézhető. Az 5. részén az agyérgörcs kerülgetett már, és folyamatosan azért fohászkodtam, hogy véletlenül se kerüljön elő a játék legundorítóbb jelenetsora (szerencsére nem is került elő). Az Euphoria alapból egy nem túl vállalható cucc, de az eleje még szintén nézhető, hogy aztán erőszakpornó legyen végérvényesen belőle faltól falig.

+1 indok, hogy miért az a bajom, hogy megjelent: nem árulok el nagy titkot azzal, hogy elég sok ilyen hulladékban benne volt a kezem, főleg amiatt, amit a szériában Sadako is elmondott: mindig van rá igény. Elég sokszor olvastam viszont azt, hogy megéri az én szövegezésemmel nézni, mert mindig kerül bele valami extra (ami nem igaz, csak slamposan fogalmazom meg folyton a sorokat, és ritkán ismétlem meg ugyanazt a mondatot), vagy épp valami új kifejezést tanulnak belőle (ami általában annak a jele, hogy untam). Aztán emiatt jöttek a kérések erre-arra-amarra, ami egy darabig ment is, bizonyos határok közt. Csak aztán egyre kevésbé kezdtem bírni magát a műfajt. Többek közt azért, mert jöttek ezek a feltámasztó epizódok, vagy épp valami elképesztően ötlettelen volt a szövegkönyv is, amit nem lehet feljavítani egy hangyányit se... Na meg a kiszámíthatóság, az a hangyaf*sznyi történetmorzsa elaprózása, alibizés arra, hogy animáljanak 18 percnyi akciót. Aztán egyre több olyan volt, amihez olajozásnak jók voltak ezek, hogy azoknál 110%-on tudjak pörögni. Egyre többet raktam le az élvezhető feliratokból az asztalra normál sorozatok, OVA-k terén, és 10 esetből ha 1x kerülnek szóba azok a hentai fordításaimmal szemben, amik így is töredékei a teljesnek. (ಠ_ಠ) Szóval, leadtam, nem vállalok többet, és csak egyet ígértem meg az újabbakból, hogy azt megcsinálom, ha kiadják valaha, az pedig ShindoL Emergence mangájának adaptációja. Azon kívül, szeretném lezárni szépen a megkezdetteket. Csak hogyan zárjam le azt, amit a húzott szemű nekrofil yakuzák folyton exhumálnak? És akkor még kérdés az, hogy mit tartok a leghülyébb döntésemnek?

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.08.15. 07:19

Ricz írta:
2018.08.08. 06:34
Na meg a rendezés. 3 részre oszlik: a befogadás, elfogadás, a bepisilős mizéria, valamint a karácsonyozás. Ennyi. Nincs egy rendes ív, csak amolyan szemelvények. Mondjuk az OVA-nak se volt semmiféle sztoriíve, mert ami lett volna, azt szépen legyalulták a pi**ába, és ami érdekessé tette volna (a másodrangú polgárként kezelés, az öntudati kérdés, hogy most állatok ők vagy emberszerűek, amivel gyakorlatilag megint az alapjogaikat pedzegetik, plusz az ösztöniségük). Nagyon az Ajin OVA #2 jutott eszembe, ami amolyan "kivágott jelenetek füzére" volt. Na, mert ez is.
Én ezt a lolis OVA-t még nem láttam (talán majd megnézem ezt is, "nézzük meg, ha már Nekopara" ürüggyel XD), ellenben a nagyon várt első OVA-t már Szilveszterkor megnéztük haverokkal (Scineram & Co. XD), de gondolom az mindent elmond róla, hogy nekolány-fanként mostanáig nem írtam az egészről semmit. Na persze nem arról volt szó, hogy katasztrofálisan rosszul sikerült volna, épp csak tök átlag lett és ennél azért többet vártam volna egy ilyen hypeolt címtől, másrészt ahogy mondod, valahogy az egész ilyen összedobált szemelvénynek tűnt. Aki játszott a játékkal (soraidból úgy veszem ki, hogy te igen XD), annak persze nyilván más élmény valamennyire, mert be tudja lőni, hogy épp az adott kiragadott rész a játékon belül mikor játszódik időben, meg ilyesmi, de nekem így nagyon a levegőben lógott az egész. Illetve ahelyett, hogy tényleg az ilyen érdekesebb kérdésekkel foglalkoztak volna, mint amit te is írsz (hogy akkor ők most embernek vagy állatnak számítanak, másodrendű állampolgárok, sőt, ha az utcára sem mehetnek a nyakörvük nélkül, akkor kvázi rabszolgák, stb.?), elővettek ilyen iszonyú klisés, a rosszabb KyoAni animék és hasonló moe agyrákok "bonyodalmait" idéző húzásokat, mint pl. a legelső sztoriív történetét, ahol ha jól emlékszem, kerek 20 percig ment azon a szenvedés, hogy a srác haza akarja őket küldeni, de ők meg vele akarnak maradni, viszont ezt nem merik neki elmondani és egy igazi elnyújtott műbalhé az egész, ahol persze a huszadik perc végén minden megoldódik, mivel végre elkezdik megbeszélni a problémáikat, amit akár már a játékidő második percében megtehettek volna, de persze akkor nincs a rágódás, meg egyéb lelki szenvedések, amikkel frankón kitöltöttek 20 egész percet. -___- Az ilyentől hülyét tudok kapni az ehhez hasonló slice of life moe cuccokban, ahol vagy nincs is érdemi bonyodalom és minden irreálisan happy, vagy ha van is, akkor valami felfokozott, bolhából elefántot csináló hülyeségen megy a nagy erőltetett dorama. Ez amúgy mindhárom sztorira jellemző volt, csak a második és harmadik fázisban már valami történetre halványan emlékeztető dolog is megjelent, nem csak a puszta szenvedés töltötte ki a teljes játékidőt. Úgyhogy meg is akartam kérdezni valakitől, aki játszott a játékkal, hogy ott is megvannak ugyanezek a plot-elemek, épp csak értelmesebben tálalva, vagy pedig az OVA beleesett a "megpróbáltunk történetet írni egy alapvetően pornó műhöz" hibába és azért lett ilyen némileg fura/erőltetett a végeredmény? XD Mert a cuki cicalányok része működött a dolognak, épp csak minden más érződött gyengusnak.
Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.08.15. 14:35

Titkos írta:
2018.08.15. 07:19
...
Igen, gyakorlatilag, ami megjelent, az összessel játszottam. Meg ugye az OVA-t fordítottam is. Két lektor kezén ment át, egyikük se játszott egyik címmel se, de nem is szerették. Az egyikük gyűlölte, hogy 20-10-10 percekre bontott három szemelvényt kaptunk 0 történettel, negatív tartományba fordult ívvel (a játék ellenére is észlelhető volt ez a hiányosság), a másik próbálta volna szeretni, de csak rákérdezett: "A játék is ennyire unalmas?" Szóval, talán kimondhatjuk, hogy nem abban van a hiba, hogy más lenne az élmény, mert játszottunk vele. Ez tényleg ennyire rossz lett. Az egyik korábbi Mondóban írtam egy összefoglalót az akkor 4 játékról a vizuál rovatba, aztán a most júniusiban az OVA-ról. Elég sokat elmond, hogy a tervezett 1 oldalba nem fértem bele, 2 lett, és a másik cikkemből vettem el az oldalszámot, amit amúgy sem tudtam volna kitölteni (koreai bootleg animék). Kijegyzetelem, hogy miket róttam fel neki:
- gyatra animáció: kisebb és lassabb mozdulatsorok és szájmozgás az egész 40 percben, miközben az OP mozgalmasabb, nincs megállás alatta, vagyis az elvitte a animációs büdzsé oroszlánrészét.
- irritáló hangok: csak szólaltass meg egy-egy karaktert egymás után az OVA-ból és a játékból, és ki fog derülni, hogy Azuki és Maple hangja rikácsol az eredetihez képest, Shigure pedig mintha tesztoszteronbeöntést kapott volna az elején, hogy aztán ösztrogénkoktél keretében vékonyítsa el a sajátját. Ezen kívül a jelenetek is inkább a happy-happy jegyében más tónust kaptak, mint az eredetiben, vagyis jóformán mindenki inkább óbégat. Fun fact, hogy Vanilla és Kashou hangja (Inokuchi Yuka és Tachibana Shinnosuke) az egyedüli veterán, mindenki más kizárólag hentai szerepeket kapott eddig vagy totális kezdő.
- történetvezetés hiánya: ezt megbeszéltük.
- adaptációként még siralmasabb: a cikk elején pedzegetem a korábbi VN adatptációk módszereit, hogy mi jellemző A különféle sztoriszálak összeolvasztása, mint a Green Green vagy a School Days; teljesen újat alkotnak, mint a Shuffle!; vagy mindent feldolgoznak egyszerre fejezetesen, mint a Grisaia no Kajitsu és a Yosuga no Sora. (A Fate-re jellemző "minden szálnak külön adaptációt" nem említettem.) Csak ugye a Nekoparának egyetlen medre van (mint az Utawarerumonónak), amitől nagyon eltérni nem lehet. Viszont mégis sikerült életképtelenné tenni azzal, hogy kihagyták a kérdéseket, mint Kashou fő belső konfliktusait, a csávó egyszer nem monologizál ezen egy mondatot se, illetve azok a jelenetek lettek elnyújtva, amelyek egy visual novelben még viccesek, de animében arcot tenyérbe temetően kínosak. Ilyen volt pl. a havibajos jelenet, amikor valami gyógyszerreklám láttán kell Kashou-nak elmagyaráznia, és persze, hogy nem értik rendesen, mindenki őket bámulja emiatt, a srácnak meg jobban ég a pofája, mint London 1666-ban. Vagyis azt a hibát követte el, hogy túl hű akart lenni, de rendezés közben rájöttek, hogy "hoppá, máris elvettük ezzel az OVA felét, mi lesz majd a többivel?". Amire megszólalt a sarokban pórázra vert, szukakutyaként tartott, a stúdió munkatársainak kötelező öltáncosa és kéjhölgye, Shinnosuke, hogy "akkor dolgozzuk fel a nagyobb jeleneteket gyorsan!".

Mert amúgy a játéknak az említett kérdések a főélei, de ezen kívül karakterdrámák, mert minden felvonásban megismerjük kettőnek a hátterét. Miként kerültek oda, mit éltek meg, mi fűzi őket Kashou-hoz, miközben viszik tovább a kérdéseket rajtuk keresztül. Ha a Steames verziót játszod, akkor egy-két éles és hirtelen vágást veszel észre egyik-másik ponton, ahonnan kivágták a pornójelenetet, de anélkül is megállja a helyét a játék, és ez benne az elismerésre méltó.

Válasz küldése