Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Ricz
Sensei
Sensei
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.09.06. 18:08

Itt van az ősz, itt van újra,
uborkaszezon lesz most énnekem,
Tudja Isten, hogy mi a francot
nézzek, de valami muszáj lesz.

(Petőfi Sándor, ha napjainkban is élne)

Goblin Slayer - A manga első fejezetei kimondottan véresek, gore a beszámolók szerint, aztán átmegy inkább háremvígjátékoskodásba, a gore alábbhagy, de állítólag hozza így is a szintjét. Kis fenntartásokkal, de kíváncsi leszek rá.
Sword Art Online: Alicization - Szokás szerint a szezon végén, de mivel ez eddig a leghosszabb arc az egyik fan ismerősöm szerint, nagyon jó esély van rá, hogy a szokásos 2 évados menet mellett még ketté is lesz bontva, mert 26 részbe nem fognak beleférni. De mivel az A-1 adaptálja, szerintem hozni fogja a korábbi szintet, amit már igazából csak a keményvonalas fangörcsök tudnak még mindig élvezni.
Ulysses: Jehanne Darc to Renkin no Kishi - Az első részébe belenézek, és ha nem kaptok gyászjelentést, mert elvitt az agyérgörcs, akkor jól jártam.
Gyakuten Saiban: Sono "Shinjitsu", Igi Ari! Season 2 - Az eső évad az első játékokat dolgozta fel nagyon durván lebutítva a legutóbb megjelent játék szintjére, ami arra volt jó, hogy a fiatalabbakat is bevonzza a franchise-ba. Ennek fényében már ettől a szezontól sem várok kiemelkedően sokat.
RErideD: Tokigoe no Derrida - Utálni fogtok, de a nagyobb nevek és az original alap nem minden esetben terem aranyat, szóval én fenntartásokkal állok neki. Különösen úgy,hogy még stúdió nevünk sincs, hogy legalább valami fogalmunk legyen a várható színvonaltól.
Gaikotsu Shotenin Honda-san - Egy csontváz, aki a könyvesboltban dolgozik, és várhatóan elég abszurd a humora? Count me in.
Zombieland Saga - Tuti úristen, hogy semmi köze nem lesz a Zombieland filmhez, de egy résznyi esélyt adok neki.
Okoshiyasu, Chitose-chan - PINGVIN!

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.09.06. 18:18

Ricz írta:
2018.09.06. 18:08
De mivel az A-1 adaptálja, szerintem hozni fogja a korábbi szintet, amit már igazából csak a keményvonalas fangörcsök tudnak még mindig élvezni.
Én akkor fogok majd igazán tapsikolni, ha eltűnik végre a francba ez az irritáló isekai-jelenség. Oké, tudom, a helyére majd valami más idegesítő trend fog úgy is kerülni, de még a moe-éra sem volt ennyire arcbamászó...
Ricz írta:
Utálni fogtok, de a nagyobb nevek és az original alap nem minden esetben terem aranyat
Nem fogunk, sőt én egyet is értek ezzel az állásponttal. Végignézve a kedvenc alkotóimat, gyak mindegyiknek van valami félresiklott, gyengébb próbálkozása, például Yuasának erősen tepernie kell a következő sorozatával, hogy feledtetni tudja a Devilman Crybaby okozta kellemetlenségeket. Ikuhara meg nem tudom, mit tervez, de még egy Yuri Kuma Arashi már ártana az egészségnek.

Akosss
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2018.09.06. 19:25

Ó, Istenem, hogy lehet egy őszi szezon ennyire sótlan? Én három sorozattal szemeztem (azaz néggyel), de nem fűzök nagyobb reményeket egyikhez sem.

Kaze ga Tsuyoku Fuiteru - Az évek során több ehhez hasonló sportanime készült, amik nem érdekeltek különösebben és nem is sikerültek túl jól, ez viszont kíváncsivá tett azzal, hogy a Fune wo Amu szerzőjének regényéből készül, amit nagyon szerettem, hátha ez is jó lesz. Az mondjuk most meglepett, hogy 23 részes lesz.
Yagate Kimi ni Naru - Jó lenne már látni, hogy végre készül egy jó yuri anime, ami nem a Citrus/Netsuzou Trap vonalon mozog, és ez talán beváltja a hozzá fűzött reményeket, csak aztán lehet, hogy tényleg unalmas lesz, mint ahogy jucuky mondja. Meg a karadesign se tetszik. xD
RErideD - Egy próbát megér nekem is.

Még a Golden Kamuy az, ami érdekel, csak úgy terveztem, hogy majd egyben nézem az első évaddal. A Zombieland Saga-ba meg belenézek majd just for the lulz, szal mi ez a cím, meg ez a nagy titkolózás körülötte, meg ez a PV, meg Miyano Mamoru a főszereplő, ráadásul a MAPPA csinálja? xD
Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.09.06. 20:38

Őszi szezonból is csak pár animét néztem ki, de nem baj, mert nyárról úgyis marad a Banana Fish és SnK 3. évad.

Ingress: Még mindig baromira érdekel, vajon egy kiterjesztett valóságon alapuló, területfoglalós mobil játékból milyen animét lehet készíteni. :D

RErideD: Egy próbát megér, kéne már egy jó sci-fi, lassan elfelejtem a műfajt.

Tokyo Ghoul:re: Jobban sikerült adaptáció, mint a sima és mama Sasaki kalandjait viszonylag nagy érdeklődéssel követtem már az első szezon alatt is. ^^

A szezon végén egyben fogom megnézni az Uchuu Senkan Tiramisu 2. évadát, mivel rövid epizódokból áll, darálva jobban üt. :lol:

SAO S3 majd kedvtől, hype-tól, meggyőzéstől függően lehet bekerül a követendő listába.
Kép

Jucuky
Haladó
Haladó
Nem:

Hozzászólás Szerző: Jucuky » 2018.09.06. 21:29

Junchi írta:
2018.09.06. 18:18
Ricz írta:
De mivel az A-1 adaptálja, szerintem hozni fogja a korábbi szintet, amit már igazából csak a keményvonalas fangörcsök tudnak még mindig élvezni.
Én akkor fogok majd igazán tapsikolni, ha eltűnik végre a francba ez az irritáló isekai-jelenség. Oké, tudom, a helyére majd valami más idegesítő trend fog úgy is kerülni, de még a moe-éra sem volt ennyire arcbamászó...
Ricz írta:
Utálni fogtok, de a nagyobb nevek és az original alap nem minden esetben terem aranyat
Nem fogunk, sőt én egyet is értek ezzel az állásponttal. Végignézve a kedvenc alkotóimat, gyak mindegyiknek van valami félresiklott, gyengébb próbálkozása, például Yuasának erősen tepernie kell a következő sorozatával, hogy feledtetni tudja a Devilman Crybaby okozta kellemetlenségeket. Ikuhara meg nem tudom, mit tervez, de még egy Yuri Kuma Arashi már ártana az egészségnek.
Ikuhara ezt tervezi a MAPPA-nal jövőre.
Kép

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.09.06. 21:41

^Jaja, én kíváncsian várom (a Yuri Kumánál talán nem lesz nehéz jobbnak lennie, bár az is mókás volt a maga módjánXD).

Ősziből? Tiramisu 2 ALAP. Aztán engem is érdekel az I.G-től a futós Miura Shion cucc (Kaze ga blabla), ha már befejezett regényt adaptál. (Amúgy LOL, a karadizi a Haikyuura emlékeztet.)
A BL-be vagy a yuriba talán belenézek és marad a Banana meg a Shingeki.

Egyelőre ennyi? (Sono toki, kanojo wa? Rerided? Tsurune?)

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.09.06. 23:05

(Közben rájöttem, hogy kifelejtettem az őszi listámból az új JoJo évadot (kellett nekik idő előtt levetíteni az első részt, most a MAL nyári szezonosként tünteti fel...), illetve marad még a Shingeki.)

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.09.07. 16:51

Jucuky írta:
2018.09.06. 21:29
Ikuhara ezt tervezi a MAPPA-nal jövőre.
Eeeez most vagy valami kellemes meglepetés lesz, vagy... valami kellemetlen.

Meglássuk.

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.09.07. 20:02

Jucuky írta:
2018.09.05. 13:21
Ami engem meglepett a szezonban az a Harukana Receive. Szeretem a sportos sorozatokat, a lányokkal foglalkozó, normálisabból meg rendesen hiány van, de ebbe félve kezdtem bele, hogy inkább a szép nők bikiniben témára fog rámenni és nem a sportra. Abszolút azt hittem, hogy majd a tollasos lesz inkább az én ízlésem. Alapvetően képmutatás lenne egy Free! fanolás után azt mondani, hogy a csajok strandröpizzenek pufajkába, vagy valami, de azért egy minimális tartalmi körítést szerettem volna mellé.

Ehhez képest abszolút meggyőző a dolog. Mármint persze azért vitathatatlanul kihasználják a készítők, hogy bikinis lányok sportolnak, de e mellé van hangulata, vannak izgalmas meccsek, az összes csaj imádnivaló és aranyos. És ugyan van némi feszültség a Kana és az "ex-csaja" vonalon, viszont egyelőre ezeket jól kezeli és nem körít mellé tengernyi könnyet és a nagybetős DRÁMÁT. Szóval most úgy vagyok vele, hogy szinte sajnálom, hogy vége lesz, mert pont ilyennek képzelek el egy nyári, üdítő sorozatot, ami nem akar túl komoly lenni, de azért akar értelmes plotot a csini, lenge öltezetű csajoknak.

Szinte ott vagyok, hogy ha szezonos top hármat kéne csinálnom, még a dobogóra is felférne a Banana Fish és a Hataraku Saibo mellé.
Minden mondat megéri a maga "+1"-esét, annak ellenére is hogy direkt lassabban nézem, hogy ne egy dupla epizódos meccs közben kelljen egy hetet várni a következő részre. Persze ettől függetlenül is egy Kirara sztoriról van szó, szóval mindenképpen "csajos/aranyos" vonalon mozog a cucc stílusa, de ettől függetlenül is kimondottan kellemes, és zeneileg pölö meglepően erős kis szösszenetről van szó továbbra is, ahhoz mérten meg pláne, hogy a Hanebado! anime verziója egy brutális trainwreck ami azóta több soron tiporta sárba a "Keijo testvér sztorija" vágyamat, és az über-férfias Megalo Box a tavaszi szezonból is szépen kifulladt két rész után, úgyhogy ilyen téren is örülök hogy adtam esélyt a cuccnak. A Hataraku Saibou mellett a másik legaktívabban nézett cucc a részemről, ami mellé egyébként a Grand Blue is jobban beférkőzhetne, ha nem lenne a tempó a kelleténél többször siettetett, a látvány meg sokszor egy középkategóriás hentai szintjén.

Ami az őszi szezont illeti:

- Tensei Shitara Slime Datta Ken: az ilyesféle isekai sztorik NAGYON sokszor nem tudnak érdekelni, viszont ez a cucc legalább próbálkozni látszik azzal hogy a főszereplőből egy slime-ot csinál, ergo a szörny langrétra abszolút legalját, úgyhogy kíváncsi vagyok hogy mit fog kihozni a cucc ebből.

- Hinomaru Zumou: az egyik masszívan anti-Hero Academiás ismerősöm hónapok óta reklámozza ezt a cuccot mint a HA-nál ezerszer jobb "underdog-sztorit", és már csak ezért is bele fogok nézni, mert személy szerint a HA-val nincs különösebb gondom (azon kívül hogy a 'net sokszor masszívan túlértékeli, de ez nem a cucc hibája).

- Okoshiyasu, Chitose-san: aranyos bugyutaságnak látszik, amire kapható vagyok.

- Index III/Jojo Part 5: direkt vettem egybe a kettőt, mert együtt képviselik a "nézném, csak..." halmazt. Az előbbi azért, mert akármennyire bizarr-érdekes Kamachi stílusa ha egyszer Index ügyben le vagyok maradva mint a borravaló, míg a Jojo témából nekem elég volt a Part 3-ig bezárólag, a P4 már nem fogott már annyira hogy érdekeljen a franchise további alakulása.

- Gyakuten Saiban S2: igazából ez is mehetne az előbb említett halmazba, de voltaképpen csak azért nem akaródzom nézni, mert egyrészt az S1 ölég rosszul dolgozta fel az első két játékot, másrészt tekintve, hogy az S2 teljes egészében az Ace Attorney 3-at látszik feldolgozni, még nagyobb lesz az esély az elcseszett adaptációra, mert ez volt az a rész az eredeti triológiából, amiben egy egész játékot átívelő sztorivonal volt jelen több ügyön keresztül. És egyébként sincs szükség még egy bizonyítékra arra, hogy a 2006-os Haruhi sorozat méltóbb módon dolgozta fel az AA-t pár percen belül.

- Goblin Slayer: Nagyon attól függ, hogy milyen módon adja elő magát. Ha Cross Ange-Akame ga Kill módon akkor ironikus módon nézhető lesz, viszont ha az AoT-féle sótlanabb-komolyabb vonalon fog mozogni, akkor felejtős lesz valószínű.

- Irozuku Sekai no Ashita kara: első, sőt, többszöri olvasatra is elég "...mi?" jellegű a sztori, úgyhogy már csak ezért is kíváncsi leszek rá.

- Senran Kagura: Shinovi Master: a 3DS-re megjelent epizódok sztorija, de még az első TV sorozat is viszonylag szórakoztatóbb volt annál mint amilyennek a franchise látszik, viszont a Sony platformos epizódok elég keményen kimerítik a "heréljünk ki egy franchise-t minden hülyeséggel, és nyomjunk bele ötmillió kidolgozatlan szereplőt is" fogalmát, ahogy a "leplezetlenül tejeljük azt a szereplőt, amelyiket a legtöbben a waifu-juknak tartanak" fogást is, úgyhogy elég ferde szemmel nézek erre az új sorozatra, mivel a cím és a poszterkép alapján a Sony-s játékokból merít majd a sorozat. Viszont a poszterkép inkább idézi a 3DS-es részek hangulatát, úgyhogy ki tudja, hátha most az egyszer tudnak kezdeni valami jót a Sony epizódokkal.

Visszatérve egy kicsit a mostani szezonra ha már felkerült Ikuhara személye a legutóbbi hozzászólásokban: még nem kezdtem el utolérni magam vele, de egyre gyakoribb leírásnak látszik /a/-n az "Ikuhara műfaj Madoka-ja" a Revue Starlight kapcsán, és az első két résznek tényleg volt egy bizonyos szintű Ikuhara beütése, tehát nem csak a Yuri Kuma Arashi látszik az egyetlen modern hasonlítási pontnak az úr új sorozatát illetően.
Kép Kép

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2018.09.11. 19:29

Na csak eljutottam az őszi szezon szemlézéséhez, de a Shingeki S3 második felén túl elég lesz nekem két új:

Goblin Slayer: A mangójából olvastam pár fejezetet, remélem magát jó komolyan vevő gagyinger gore-hentcucc lesz belőle, kéne valami guilty pleasure, ha már a Berszark S3-at még mindig csesztek bejelenteni :dirr:

Gakuen Basara: alap, meglátjuk mennyire működik gimis környezetben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.09.12. 20:00

A Dantalian no Shoka szétbarmolása óta kábé köpök a Gainaxra, de valamiért most kicsit örülök. Folytatják a Gunbustert, illetve már van végre egy dátum az Ouritsu Uchuugun folytatásához is. Utóbbi 2022, vagyis bő egy évtizeddel, ha nem többel a bejelentése után. Persze, nem kötöttek többet az orrunkra, de még azt se, hogy legalább 3 éve egy jogi vita miatt nem hallani felőlük lófütyköst se.

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.09.17. 21:54

Nem tudok betelni ennek a cuccnak mostanság a jeleneteivel. Annnyira EPIC az egész!!! (Kár, hogy a twitter mindig torzít a feltöltésen.:/) A'szem, ha lesz időm, ebből vágom a következő amv-m. :cool:

pintergreg
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.09.18. 09:43

Ricz írta:
2018.09.12. 20:00
A Dantalian no Shoka szétbarmolása óta kábé köpök a Gainaxra, de valamiért most kicsit örülök. Folytatják a Gunbustert
Lehet azt még folytatni? :shock: Nekem eléggé kerek volt (mangát nem ismerem). A Diebuster annyira nem jött be, kivéve a vége. Az feltette az i-re a pontot, legalábbis a Gunbustert illetően.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.09.18. 11:49

pintergreg írta:
2018.09.18. 09:43
Lehet azt még folytatni? :shock: Nekem eléggé kerek volt (mangát nem ismerem). A Diebuster annyira nem jött be, kivéve a vége. Az feltette az i-re a pontot, legalábbis a Gunbustert illetően.
Mivel a Gunbustert még nem láttam, én a Wings of Honneamisével vagyok így. Az röviden annyi volt sztoriban, hogy "Verne Gyula világában valaki Gagarin útjára vállalkozik". És körülbelül a csapongó koncepció ellenére ennyi volt benne. Miféle csillagháborús tervekkel lehet ezt úgy tovább szőni?
De esélyesen úgy lesz folytatás, hogy nem folytatás készül, hanem csak egy időben előretolt spin-off. Másik helyszín, másik karakterek, és csak nyomokban utalnak a korábbi címekre.

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.09.18. 16:16

pintergreg írta:
Lehet azt még folytatni? :shock: Nekem eléggé kerek volt (mangát nem ismerem).
Ugyanez a kérdés mászott ki az én számon is, mikor megláttam a linkelt hírt. Már a Diebustert is halál felesleges volt imo elkészíteni (főleg, hogy az egész sztori legérdekesebb aspektusát, az idődilatációs problémát sikerült szinte teljesen eltüntetni), erre az új inkarnációra meg még annyi szükség sem lesz.

pintergreg
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2018.09.18. 18:05

Ricz írta:
2018.09.18. 11:49
én a Wings of Honneamisével vagyok így. Az röviden annyi volt sztoriban, hogy "Verne Gyula világában valaki Gagarin útjára vállalkozik". És körülbelül a csapongó koncepció ellenére ennyi volt benne. Miféle csillagháborús tervekkel lehet ezt úgy tovább szőni?
Az nekem tetszett. Van egy egyedei hangulata, részletesen kidolgozott világgal. A folytatással kapcsolatban szkeptikus vagyok.

Junchi írta:
2018.09.18. 16:16
pintergreg írta:
Lehet azt még folytatni? :shock: Nekem eléggé kerek volt (mangát nem ismerem).
Ugyanez a kérdés mászott ki az én számon is, mikor megláttam a linkelt hírt. Már a Diebustert is halál felesleges volt imo elkészíteni (főleg, hogy az egész sztori legérdekesebb aspektusát, az idődilatációs problémát sikerült szinte teljesen eltüntetni), erre az új inkarnációra meg még annyi szükség sem lesz.
Ráadásul idegesítőek voltak a karakterek...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.09.18. 18:05

Szerintem is totál felesleges ez a harmadik -buster inkarnáció, és nem csak azért, mert a Gunbuster önmagában egy kerek kis szösszenet volt. Na persze az is, mert tényleg megállja a helyét önmagában, de inkább az zavar, hogy már a Diebuster-t is teljesen felesleges, a Gunbuster mítoszba való beilleszkedés után ácsingózó újramelegítésnek éreztem, és tekintve, hogy az új FLCL-ről se hallottam sok jót, abszolút nem hiszem, hogy az új -buster lenne pont az a project, ami éppenséggel jó lenne. És személy szerint nem vagyok meggyőzve arról, hogy egy tényleges ötletszikra okán rángatták elő ezt az IP-t, mert ahhoz az elmúlt pár évben eléggé fel lett fedezve ahhoz, hogy meg lehessen lovagolni azt a kult-klasszikabb vonzerőt ami kiépült az OVA köré, az egykori Gainax vonalat most újramelegítők (ide értve a Trigger-t is) pedig tudják, hogy Nyugaton milyen a dörgés.

Egy NAGYON picike részem mondjuk örül, hogy elő lett húzva a Gunbuster, mert a maga nemében még mindig viszonylag érdekes OVA-nak tartom részben pont azért, mert amennyire egy Aim for the Ace koppintásnak látszik az elején egy extra adag kevésbé prűdebb fanservice-el megfejelve (főleg az első VHS-LaserDisc kiadás ha jól emlékszem), annyira válik egy jobb super-mecha cuccá a dolog, amiben ráadásul nem is férfiak domborítanak az "üvöltöző mecha pilóta" szerepében, miközben dől a '80-as évekbeli szintipop zene pölö az ötödik részben, és az űrutazásból származó "időeltolódás" is egy központi dráma elem. És akármennyire erőltethetik a témát ezzel az új -busterrel, a Gunbuster egy olyan fajta keverék amit tényleg egy anime-original kreálmánnyal lehet összehozni, egy szándékosan "hé, hallottuk hogy nyugaton észrevették a Gunbuster-t, ideje tejelni belőle" húzás pedig elég nagy valószínűséggel a nyomába nem fog érni annak a közepes fokú túlzással eklektikusnak nevezhető mixnek, amilyen a régi OVA volt.

pintergreg írta:
2018.09.18. 18:05
Ráadásul idegesítőek voltak a karakterek...
Yep... Őszintén szólva nekem az FLCL sem tetszett annak bárminemű vizuális és muzikális érdeme ellenére, és a Gunbuster-hez képest elég kemény szentségtörésnek éreztem, hogy egy kvázi-FLCL stílusú és kinézetű sztorit akartak eladni *a* folytatásnak, mégha bizonyos szinten előfutára volt a TTGL-nek a vizuális jegyeket, és a humor egy részét tekintve.
Kép Kép

Válasz küldése