Yakusoku no Neverland

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Yakusoku no Neverland

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2019.01.10. 22:01

Yakusoku no Neverland 1. epizód

Szerintem nagyon jól indult, és kellően megrázó, nem úgy, mint a szintén jó alapanyagból készült, ám botrányosan rossz Mahou Shoujo Site. Szép a grafika, remek az opening, a seiyuuk is illenek a karakterekhez. Szépen dolgozza fel a mangát, nem zsúfolt és hála égnek a sokkoló jelenetet nem enyhítették egy kicsit sem. Oké, talán egy icipicikét, de akkor is hatásos lett, ahogy annak lennie kell. Kár, hogy első lépésben csak tizenkét epizódra terveznek.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Re: Yakusoku no Neverland

Hozzászólás Szerző: Surci » 2019.01.14. 20:39

Új topicot kreáltam ennek, mert a Dororororororo mellett a másik sorozat amit többen is követünk a szezonból és rá is szolgálhat a figyelemre, és bár a Noitamina neve ma már sajna semmire nem garancia, örülök ha retardsónenek helyett ilyesmiket látok benne. Nekem egyébként semmi infóm nem volt róla, de az első epizód meglehetősen hatásosra sikeredett, csak kár hogy egy futó mangából készül, így nem lesz lezárva az évad végéig. Mindenesetre várom a többi részt, és remélhetőleg nem jut a BokuDake sorsára.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2019.01.15. 08:44

Az első évadot tervezik 12 epizódosra, ami kb. a szökésig tart majd szerintem. Gondolom így mérik le, hogy van-e igény továbbra is animére. Remélem, hogy lesz, mert a manga kiváló és talán az animének sikerül elkerülnie a Mahou Shoujo Site anime gyenge verzióját. Remény az van rá. A stúdiót amúgy nem ismerem, nem is hallottam még róla, de talán nem is baj. Én amúgy sem stúdió alapján választok animét.

Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2019.01.18. 02:31

Ep. 2: Rohanunk (míg az első rész csupán az első, 55 oldalas fejezetet adaptálta, addig a második epizódban már az 5. végéig jutottunk el; egy átlagos fejezet kb. 18 oldalas). Ezzel pedig az a baj, hogy elveszik az a feszültség, nyomott hangulat, ami a mangának ezt az első ívét átjárta és igazán élvezetessé tette. Vannak kisebb, igazából jelentéktelen változtatások, de sajnos a nagy sietségben szerintem kevésbé elhanyagolható részletekre sincs idő kitérni. :/

higashikata
Haladó
Haladó
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: higashikata » 2019.01.21. 22:12

Egyenlőre csak az első részt néztem meg, ami eléggé durva.
SPOILER
Jó, a kerítés, a kapu, meg a nyakukon lévő sorszámozás is gyanús volt, de akkor is. ^^"
Felvezetés szempontjából megvett a sorozat kilóra, de ez a grafika, Pffff... :D Ezek az gyermekarc-ábrázolások a manga sajátja vagy a stúdió látványos hülyesége?

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2019.01.22. 14:51

higashikata írta:Ezek az gyermekarc-ábrázolások a manga sajátja vagy a stúdió látványos hülyesége?
Talán az anime eddigi legnagyobb erőssége, hogy egészen jól megtartotta a manga rajzstílusát, szóval jah, az eredeti műben is ilyen, sőt még ilyenebb fejekkel találkozhatsz. A kellően kifejező ábrázolás nélkülözhetetlen a megfelelő atmoszféra megteremtéséhez, és szerintem ehhez a történet(ív)hez ez illik. A JoJo sem lenne ugyanaz valami generic shounen rajzolással; a folyamatosan változó stílus a különböző partok egyedi hangulatának alapját adja. :D
Kicsit máshogy fogalmazva: nekem bejön a manga rajzolójának játékos, könnyed, ugyanakkor kellemesen hátborzongató stílusa, ti meg majd megszokjátok, ha elsőre furcsa. :'D

Leara
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.01.22. 20:02

Na igen, meg tudom érteni, ha mások furának/nem szépnek tartják a rajzolását, de nekem valamiért már az elején is tetszett, és elég jól átültették az animébe is. Főleg Phil különösen aranyos :).

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2019.01.25. 09:10

EP3: Fuh gyerekek a mostani részben az az új néger házvezetőnő (harczy robot???) NAGGYON kemény volt, konkrétan minden egyes jelenetnél felröhögtem amiben feltűnt :D Ettől eltekintve azonban izgalmas a sorozat, és a világ érdekel leginkább, hogy mi ez az egész
SPOILER
agyevő démonosdi
.
Kép
MAL

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2019.01.25. 14:59

Ep. 3: Továbbra is a manga tömörített, kissé átgyúrt, egyszerűsített verzióját kapjuk (a 10. fejezetből is adaptáltak már dolgokat). Sister Krone babás jelenete anime originál, ennek ellenére egészen jó lenne, ha nem ordibálna közben... Kész csoda, hogy sem Isabella, sem a gyerekek nem hallották meg.

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2019.03.12. 01:05

Csak én érzem hogy nagyon nem halad semerre ez az anime? Húzogatják a mézesmadzagot, új szereplőket dobálnak be (harczi robotnéger házvezetőnő), wannabe-kavarások a karik között, de még MINDIG ott rohadunk az árvaházban, semmi előrelépés, 10 ep alatt nagyonminimális world building, irritáló és elmélyülni nem akaró karakterek. Pedig sok reményt fűztem ehhez a sorihoz, ennek ellenére nagyon nem akar beindulni. Ami azért is érdekes, mert az itteni kommentek szerint rohanunk át a mangón mint egy megvadult versenyló - bele se merek gondolni, hogy akkor az milyen vontatott lehet... :P
Kép
MAL

Leara
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.03.12. 09:07

Szerintem pont a tempóval nincs baj, bár én már meg nem mondom, hogy még mindig gyorsan haladnak-e a mangához képest (megvan a hátránya annak, ha az ember maratonozik valamit és összefolyik az egész). Nemrég tudták meg, hogy az egész életük hazugság, kvázi el vannak zárva a külvilágtól, rá kell jönniük, hogy mi hogyan működik a házon belül, kiben bízhatnak/nem bízhatnak + hogyan viszik magukkal azt a rakás gyereket :D . Ha ennyi idő alatt nagyobb előrelépést értek volna el, az sokkal furábban jönne ki, bármennyire is okos a főszereplő trió. A későbbi szálakban már több bajom volt a pacinggel, de az most még úgysem lesz animében, ha meg később mégis, remélem, azokat is felgyorsítják majd XD.

Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2019.03.12. 16:02

Surci írta:
2019.03.12. 01:05
...de még MINDIG ott rohadunk az árvaházban, semmi előrelépés...
Dehát ezt Andro már az elején "beígérte". :D
Androsama írta:
2019.01.15. 08:44
Az első évadot tervezik 12 epizódosra, ami kb. a szökésig tart majd szerintem. Gondolom így mérik le, hogy van-e igény továbbra is animére.
Szóval az S1 végig "árvaházban rohadás", gondolom ez is azon sztorik közé tartozik, ahol az első szezon kvázi végig csak a felvezetés, én nem nézem, de imádkozz, hogy hozzon nekik sok yent és akkor az S2 már hátha élvezhetőbb lesz számodra is. XD
Kép

Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2019.03.15. 21:53

Titkos írta:
2019.03.12. 16:02
Surci írta:
2019.03.12. 01:05
...de még MINDIG ott rohadunk az árvaházban, semmi előrelépés...
Dehát ezt Andro már az elején "beígérte". :D
Androsama írta:
2019.01.15. 08:44
Az első évadot tervezik 12 epizódosra, ami kb. a szökésig tart majd szerintem. Gondolom így mérik le, hogy van-e igény továbbra is animére.
Szóval az S1 végig "árvaházban rohadás", gondolom ez is azon sztorik közé tartozik, ahol az első szezon kvázi végig csak a felvezetés, én nem nézem, de imádkozz, hogy hozzon nekik sok yent és akkor az S2 már hátha élvezhetőbb lesz számodra is. XD
Mit ígértem be? ::jcrazy::
És igen, mivel még mindig ott tartanak, hogy hogy fognak megszökni - mellesleg érdekelne, hogy akkor most Normannel mi is van -, így két rész alatt nem kell csodát várni. Nem fognak megszökni, majd eltalpalni a titkos bázisra és megmenteni a világot. ::japtoun::
Mellesleg, ha nem nézed, akkor miért is vagy itt? ::hoo::

Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2019.03.16. 10:42

Nem tudtam, hogy nem lehet poénkodni (sőt, másokra reagálni, postolni sem) egy olyan anime topicjában, amit nem nézek, én kérek elnézést. :)
Kép

Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2019.03.16. 10:44

Semmi gond, csak meglepődtem. Ennyi az egész. ::jsmile::

Kép