Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2021.10.10. 12:27

Sailor írta:
2021.10.09. 17:47
Hú ha már World's End Harem és valaha is kijön, olvasta valaki, mennyire lesz érdemes követni? Nem tudom mi történik benne de értékeléseket elnézve lehet ilyen rövid időn belül kapunk még egy controversial ecchi cuccot a Redo of Healer után? :D
Én épp csak belenézegettem a mangába, de amúgy igen, a cucc fő "lényege"/vonzereje ez a "controversial ecchi" dolog lesz elsősorban. XD Oké, a fanok szerint "ennek sztorija is van ám!", de majd várjuk ki a végét, pl. egy Highschool DXD esetében is ugyanezt mondogatták és bár valóban volt neki valamilyen sztorija, elsősorban azt sem a történetért nézték az emberek... XD (A Redo of Healernek is volt sztorija btw, de szintén nem annyira a plot miatt maradt emlékezetes... XDDD)
Kép

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.10. 13:42

Titkos írta:
2021.10.10. 12:27
Sailor írta:
2021.10.09. 17:47
Hú ha már World's End Harem és valaha is kijön, olvasta valaki, mennyire lesz érdemes követni? Nem tudom mi történik benne de értékeléseket elnézve lehet ilyen rövid időn belül kapunk még egy controversial ecchi cuccot a Redo of Healer után? :D
Én épp csak belenézegettem a mangába, de amúgy igen, a cucc fő "lényege"/vonzereje ez a "controversial ecchi" dolog lesz elsősorban. XD Oké, a fanok szerint "ennek sztorija is van ám!", de majd várjuk ki a végét, pl. egy Highschool DXD esetében is ugyanezt mondogatták és bár valóban volt neki valamilyen sztorija, elsősorban azt sem a történetért nézték az emberek... XD (A Redo of Healernek is volt sztorija btw, de szintén nem annyira a plot miatt maradt emlékezetes... XDDD)
Hú akkor érdemes lesz ezt is mindenképpen követnem XDD Igen a Redo of Healer számomra amiatt volt emlékezetes hogy pár nagyon régi OVA-t leszámítva először láttam visszaköszönni animében a "Rape and Revenge" exploitation filmes műfajt. Igazából már csak azért is volt részben fura számomra ez a nagy kiakadás, mert basszus az amcsiknak ott vannak az ilyen filmjeik már több mint 50 éve, olyan (szerintem) sokkal brutálisabb képekkel operáló filmekkel mint az eredeti I Spit On Your Grave szóval csak keresgélni kéne és máris több dolgon lehetne háborogni, amit egyébként azon film kapcsán szintén meg is teszik a mai napig. Vagy male on male erőszak szempontjából, ami szintén van a Redoban, ott van a Deliverance Burt Reynoldsal, ami ráadásul benne is van az US National Film Registrybe. Szóval egyáltalán nem újkeletű dolgok az ilyen történetek, csak animében először alkalmazták.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.10.11. 04:12

Nekem inkább a Shuumatsu no Haremtől két másik mű jut az eszembe felütésre. Az egyik Merle regénye, a "Védett férfiak", a másik a lengyel szatírikus sci-fi, a Seksmisja (magyar címén Szexmisszió). Előbbi nem is azért, mert egy szatírikus világkép arról, hogy a férfi-nő viszonyt hogyan tiporja el az újhullámos feminizmus, pusztítja el a humanizmust, és torzítja mindezt el paradox módon, és bemutat ebből adódan egyfajta elfajzást. Lehetne így is nézni, mert voltaképpen megjelenik a maga japános módján, de sokkal inkább a cselekmény és a felütés: az emberiség (nemzőképes) férfiállományát egy ismeretlen eredetű agyvelőgyulladás megtizedelte (sokan kasztrálták magukat azért, hogy élhessenek), és a nők kezdik betölteni a keletkezett űrt, azonban ezt elkezdik úgy magyarázni, mintha valami fasiszta ideológia igyekeznek magának alapot szolgáltatni, hogy eddig elnyomásban voltak meg blabla, és nem a kialakult körülmények miatt jutottak oda, ahova. A főhős karanténból kerül ki, és juttatja el oda ezt a kialakult új világrendet, hogy az újranépesedés legyen a cél, mérséklődjön a politikai vezetés és a többi. A Seksmisja meg ugyanez, csak a Vasfüggönyön inneni változat, ahol az alapot egy földalatti kolónia adja egy állítólagos világháború után, valójában meg egy elszabadult társadalmi kísérletről van szó.

Persze, nem várok a Shuumatsu no Haremtől efféle magasságokat, de amire építkezik, az nem épp újszerű felvetés. Csak belefojtják borderline hentaiba, mert "sex sells". Ergo, lehetne komolyan is venni a témát, vagy szatírikusan, de minek tennék? Emiatt nem érzem, hogy annyira megosztó lenne majd, inkább csak azt, hogy a nagy prűdériások és erkölcshuszárok megkapják szezonálisan azt, amit nézve és azon hőbörögve titkon a négy fal sötétjében, otthon a fali feszület előtt, Szűz Mária képére ráverhetik. Gusztustalan leírás? Lehet, de jól ábrázolja a véleményem erről a féregfajról.

Na de, amiért írni akartam.

Getsuyoubi No Tawawa 2 #01-04

Őszinte leszek, csalódott vagyok. Egyfelől a minőség baromi sokat esett az első évadhoz képest, férfiszereplőnek már alig van hangja (konkrétan van olyan, aki csak mutogat, de nem nyikkan meg, egy másik meg full sorokat kapott), illetve nincs szemük. Értem én, hogy Himura hétfőnként érkező heti képes történeteiben is így vannak, de azért az S1 mérföldekkel igényesebb volt minden téren, ami rátett egy lapáttal az eredeti műre. Most meg elcsicskult. Bleh. A második rész egész aranyosra sikerült, talán a legjobb rész eddig a kijött 4-ből. Az első elég meh volt, a harmadik meg bitangrossz, a negyedik újból meh. Szóval nem fűzök hozzá további nagy reményeket, ami nagy kár, mert "A hétfő nehézségei" most inkább a "A hétfő semmilyenségei" lettek.

Tsuki to Laika to Nosferatu #01-02

Kicsit pár dolgot megváltoztattak a világunkban, így az államnevek, kultúrák és vannak vámpírok. Ezt leszámítva azt lehet elmondani, hogy egész korrekt, a törtéenlmi része elég pontos, a Szovjetunió - bocsánat, Zirnyitraunió az is felismerhető szépen. A sztori leginkább Lev Leps, tartalékossá lefokozott űrhajósjelöltről és Irina Lumineskről, vagyis az N44 kódnevű vámpírcsajról szól, ahogy előbbi igyekszik kiképezni az utóbbit. Azért eléggé elvannak, gyakori a szúrkálódás, ami sokszor Lev részéről Irina erőlködése vagy problémái hajtanak meg, Irina részéről meg az, hogy gyűlöli az embereket. De azért a második rész közepe-vége felé azért látszik, hogy nem karót nyelt módon alakul köztük a kémia. Az egyetlen bajom vele, hogy 12 részes lesz, ami így oké, 2016 óta fut a light novel, 3 fejezet olvasható csak angolul, 2018 óta meg mangában, de jó, ha egyáltalán eljutunk valameddig a sztoriban, és a nagyon valószínűen nem a Mechta-program sikere lesz.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.11. 06:58

Sajnálattal hallom hogy így tönkretették a Getsuyobit, mondjuk így hogy teljes stábváltás történt nem túl meglepő. Kár mivel az eredetit nagyon szerettem.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.10.15. 14:17

Tsuki to Laika to Nosferatu 1-2

Bár a szezonból a Heikét szándékoztam nézni, de aztán valahogy ebbe kukkantottam inkább bele. Érdekesnek érdekes a fikcióba átitatott valóság az űrversengéssel, a szovjet nagyhatalommal (pláne az igazság ferdítésével), a történelmi sarokpontokkal, a kiképzéssel, ráadásul a vámpírcsaj küldetésbe vonása is egész jól meg lett magyarázva, nem csak valami alibizés, mert éppen skarlátszemeket, meg pointy füleket akartak rajzolni. Ugyanakkor gyorsan ki is nyírták az immerzió minden helyi értékét a szokásos animés baromságok, például ez a valami a kötelező vinnyogással, vagy a főhős csávó óramű "leperverzezése" és a többi hasonló kontent, szóval látszik, hogy a nagyobb célközönség elérése érdekében muszáj az ilyesmit is erőltetni...

Nem tudom, hogy merre hogyan alakul a sztori, viszont az az érzésem, hogy ez a cucc főleg a két főszereplőn fog múlni, akikre viszont ráférne némi árnyalás, mert Irina eddig nem több, mint a szokásos szezonális anime waifu nr. 3706, a csávó meg a melléje kirendelt platósík self-insert. Ja, és Hayashibara Megumi yaay, meg minden, de néha nagyon erőltetett, amit produkál. Főleg akkor volt látványos, mikor a kutya sírjánál beszélgetnek.

Nagyon pengeélen táncol, gyorsan mutatnia kell valami szebbet magából, különben továbbküldöm.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » Tegnap, 17:33

Ousama Ranking 1

Mivel erős a gyanúm, hogy a Laika a dobottak között végzi, ezért kísérletezgettem pár másik cuccal a szezonból, név szerint kettővel: az egyik a Deep Insanity: The Lost Child volt, amit 5 perc után ki is nyomtam a francba. A másik az Ousama Ranking... ami az egyik legzseniálisabb első epizódot hozta időtlen idők óta. Érdekes volt ez a szokatlan, designban és stílusban az európai rajzfilmeket idéző kisugárzása, szóval gondoltam, adok neki egy esélyt.
Kicsit meredek, ahogy behozta az első részbe szinte az összes fontosabb karaktert, emiatt néha fuldokoltunk az expozícióban, de minden más annyira jó volt, hogy arra szavak nincsenek. Mintha egy modern mese lenne a királyságok rangsorával, a néma herceggel, az őt követő árnyékkal, a felfuvalkodott testvérrel, meg a többi kellékkel. Jó hír, hogy 23 részes lesz és bár lövésem sincs, merre megy el ez a sztori, de érzem, hogy ebből végre tényleg valami maradandó is kisülhet. (Mondjuk nagy zaj biztos nem lesz körülötte, de talán jobb is így!)

A Wit stúdiónál meg nagyban egy ilyen redemption arc megy most, legalábbis az én szememben, szóval előbb volt egy baromi jó Vinland Saga adaptációjuk, idén egy Vivy, és most az Ousama. Impozáns az irány.

Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » Tegnap, 20:29

^
Köszi az ajánlást, ha nagy zaj nem is lesz körülötte, még egy nézőt szerzett. ^^ Ha a két folytatást nem nézem, amik most indultak, a szezon legerősebb kezdését hozta, az eddigi kiszemeltjeim közül egyik sem fogott meg ennyire, mint az Ousama. Web mangaként indult 2017-ben, szóval alapanyag az lesz a 23 részhez.
Talán azért tetszett meg, mert hajaz az európai mesékre, kicsit visszahozta a gyerekkoromat. :) A rajzolást szoknom kell, azért be kell valljam, egy animétől nem igazán ezt várnám. Valószínű 1-2 rész után már nem fog zavarni. A WIT Studio hozza a formáját, a tájak különösen szépek lettek. A zenéje kifejezetten tetszik.
Ha hihetek a leírásnak, amolyan coming-of-age történet lesz. Az már önmagában érdekes, hogy Bojji siketnéma és úgy tűnik, Kage az egyetlen, aki jelbeszéd nélkül megérti.

Ja, egyébként azért is néztem bele ebbe, mert a Mieruko-chant kukáztam két rész után. Sajnos úgy seinen, hogy elég gyakran mutatják a lányokat alsó szögből, a második rész perverz szellemét pedig inkább hagyjuk... :roll:
Kép

Válasz küldése