Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2021.10.10. 12:27

Sailor írta:
2021.10.09. 17:47
Hú ha már World's End Harem és valaha is kijön, olvasta valaki, mennyire lesz érdemes követni? Nem tudom mi történik benne de értékeléseket elnézve lehet ilyen rövid időn belül kapunk még egy controversial ecchi cuccot a Redo of Healer után? :D
Én épp csak belenézegettem a mangába, de amúgy igen, a cucc fő "lényege"/vonzereje ez a "controversial ecchi" dolog lesz elsősorban. XD Oké, a fanok szerint "ennek sztorija is van ám!", de majd várjuk ki a végét, pl. egy Highschool DXD esetében is ugyanezt mondogatták és bár valóban volt neki valamilyen sztorija, elsősorban azt sem a történetért nézték az emberek... XD (A Redo of Healernek is volt sztorija btw, de szintén nem annyira a plot miatt maradt emlékezetes... XDDD)
Kép

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.10. 13:42

Titkos írta:
2021.10.10. 12:27
Sailor írta:
2021.10.09. 17:47
Hú ha már World's End Harem és valaha is kijön, olvasta valaki, mennyire lesz érdemes követni? Nem tudom mi történik benne de értékeléseket elnézve lehet ilyen rövid időn belül kapunk még egy controversial ecchi cuccot a Redo of Healer után? :D
Én épp csak belenézegettem a mangába, de amúgy igen, a cucc fő "lényege"/vonzereje ez a "controversial ecchi" dolog lesz elsősorban. XD Oké, a fanok szerint "ennek sztorija is van ám!", de majd várjuk ki a végét, pl. egy Highschool DXD esetében is ugyanezt mondogatták és bár valóban volt neki valamilyen sztorija, elsősorban azt sem a történetért nézték az emberek... XD (A Redo of Healernek is volt sztorija btw, de szintén nem annyira a plot miatt maradt emlékezetes... XDDD)
Hú akkor érdemes lesz ezt is mindenképpen követnem XDD Igen a Redo of Healer számomra amiatt volt emlékezetes hogy pár nagyon régi OVA-t leszámítva először láttam visszaköszönni animében a "Rape and Revenge" exploitation filmes műfajt. Igazából már csak azért is volt részben fura számomra ez a nagy kiakadás, mert basszus az amcsiknak ott vannak az ilyen filmjeik már több mint 50 éve, olyan (szerintem) sokkal brutálisabb képekkel operáló filmekkel mint az eredeti I Spit On Your Grave szóval csak keresgélni kéne és máris több dolgon lehetne háborogni, amit egyébként azon film kapcsán szintén meg is teszik a mai napig. Vagy male on male erőszak szempontjából, ami szintén van a Redoban, ott van a Deliverance Burt Reynoldsal, ami ráadásul benne is van az US National Film Registrybe. Szóval egyáltalán nem újkeletű dolgok az ilyen történetek, csak animében először alkalmazták.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.10.11. 04:12

Nekem inkább a Shuumatsu no Haremtől két másik mű jut az eszembe felütésre. Az egyik Merle regénye, a "Védett férfiak", a másik a lengyel szatírikus sci-fi, a Seksmisja (magyar címén Szexmisszió). Előbbi nem is azért, mert egy szatírikus világkép arról, hogy a férfi-nő viszonyt hogyan tiporja el az újhullámos feminizmus, pusztítja el a humanizmust, és torzítja mindezt el paradox módon, és bemutat ebből adódan egyfajta elfajzást. Lehetne így is nézni, mert voltaképpen megjelenik a maga japános módján, de sokkal inkább a cselekmény és a felütés: az emberiség (nemzőképes) férfiállományát egy ismeretlen eredetű agyvelőgyulladás megtizedelte (sokan kasztrálták magukat azért, hogy élhessenek), és a nők kezdik betölteni a keletkezett űrt, azonban ezt elkezdik úgy magyarázni, mintha valami fasiszta ideológia igyekeznek magának alapot szolgáltatni, hogy eddig elnyomásban voltak meg blabla, és nem a kialakult körülmények miatt jutottak oda, ahova. A főhős karanténból kerül ki, és juttatja el oda ezt a kialakult új világrendet, hogy az újranépesedés legyen a cél, mérséklődjön a politikai vezetés és a többi. A Seksmisja meg ugyanez, csak a Vasfüggönyön inneni változat, ahol az alapot egy földalatti kolónia adja egy állítólagos világháború után, valójában meg egy elszabadult társadalmi kísérletről van szó.

Persze, nem várok a Shuumatsu no Haremtől efféle magasságokat, de amire építkezik, az nem épp újszerű felvetés. Csak belefojtják borderline hentaiba, mert "sex sells". Ergo, lehetne komolyan is venni a témát, vagy szatírikusan, de minek tennék? Emiatt nem érzem, hogy annyira megosztó lenne majd, inkább csak azt, hogy a nagy prűdériások és erkölcshuszárok megkapják szezonálisan azt, amit nézve és azon hőbörögve titkon a négy fal sötétjében, otthon a fali feszület előtt, Szűz Mária képére ráverhetik. Gusztustalan leírás? Lehet, de jól ábrázolja a véleményem erről a féregfajról.

Na de, amiért írni akartam.

Getsuyoubi No Tawawa 2 #01-04

Őszinte leszek, csalódott vagyok. Egyfelől a minőség baromi sokat esett az első évadhoz képest, férfiszereplőnek már alig van hangja (konkrétan van olyan, aki csak mutogat, de nem nyikkan meg, egy másik meg full sorokat kapott), illetve nincs szemük. Értem én, hogy Himura hétfőnként érkező heti képes történeteiben is így vannak, de azért az S1 mérföldekkel igényesebb volt minden téren, ami rátett egy lapáttal az eredeti műre. Most meg elcsicskult. Bleh. A második rész egész aranyosra sikerült, talán a legjobb rész eddig a kijött 4-ből. Az első elég meh volt, a harmadik meg bitangrossz, a negyedik újból meh. Szóval nem fűzök hozzá további nagy reményeket, ami nagy kár, mert "A hétfő nehézségei" most inkább a "A hétfő semmilyenségei" lettek.

Tsuki to Laika to Nosferatu #01-02

Kicsit pár dolgot megváltoztattak a világunkban, így az államnevek, kultúrák és vannak vámpírok. Ezt leszámítva azt lehet elmondani, hogy egész korrekt, a törtéenlmi része elég pontos, a Szovjetunió - bocsánat, Zirnyitraunió az is felismerhető szépen. A sztori leginkább Lev Leps, tartalékossá lefokozott űrhajósjelöltről és Irina Lumineskről, vagyis az N44 kódnevű vámpírcsajról szól, ahogy előbbi igyekszik kiképezni az utóbbit. Azért eléggé elvannak, gyakori a szúrkálódás, ami sokszor Lev részéről Irina erőlködése vagy problémái hajtanak meg, Irina részéről meg az, hogy gyűlöli az embereket. De azért a második rész közepe-vége felé azért látszik, hogy nem karót nyelt módon alakul köztük a kémia. Az egyetlen bajom vele, hogy 12 részes lesz, ami így oké, 2016 óta fut a light novel, 3 fejezet olvasható csak angolul, 2018 óta meg mangában, de jó, ha egyáltalán eljutunk valameddig a sztoriban, és a nagyon valószínűen nem a Mechta-program sikere lesz.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.11. 06:58

Sajnálattal hallom hogy így tönkretették a Getsuyobit, mondjuk így hogy teljes stábváltás történt nem túl meglepő. Kár mivel az eredetit nagyon szerettem.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.10.15. 14:17

Tsuki to Laika to Nosferatu 1-2

Bár a szezonból a Heikét szándékoztam nézni, de aztán valahogy ebbe kukkantottam inkább bele. Érdekesnek érdekes a fikcióba átitatott valóság az űrversengéssel, a szovjet nagyhatalommal (pláne az igazság ferdítésével), a történelmi sarokpontokkal, a kiképzéssel, ráadásul a vámpírcsaj küldetésbe vonása is egész jól meg lett magyarázva, nem csak valami alibizés, mert éppen skarlátszemeket, meg pointy füleket akartak rajzolni. Ugyanakkor gyorsan ki is nyírták az immerzió minden helyi értékét a szokásos animés baromságok, például ez a valami a kötelező vinnyogással, vagy a főhős csávó óramű "leperverzezése" és a többi hasonló kontent, szóval látszik, hogy a nagyobb célközönség elérése érdekében muszáj az ilyesmit is erőltetni...

Nem tudom, hogy merre hogyan alakul a sztori, viszont az az érzésem, hogy ez a cucc főleg a két főszereplőn fog múlni, akikre viszont ráférne némi árnyalás, mert Irina eddig nem több, mint a szokásos szezonális anime waifu nr. 3706, a csávó meg a melléje kirendelt platósík self-insert. Ja, és Hayashibara Megumi yaay, meg minden, de néha nagyon erőltetett, amit produkál. Főleg akkor volt látványos, mikor a kutya sírjánál beszélgetnek.

Nagyon pengeélen táncol, gyorsan mutatnia kell valami szebbet magából, különben továbbküldöm.

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.10.22. 00:07

Junchi írta:
2021.10.15. 14:17
Ugyanakkor gyorsan ki is nyírták az immerzió minden helyi értékét a szokásos animés baromságok, például ez a valami a kötelező vinnyogással, vagy a főhős csávó óramű "leperverzezése" és a többi hasonló kontent, szóval látszik, hogy a nagyobb célközönség elérése érdekében muszáj az ilyesmit is erőltetni...

Nem tudom, hogy merre hogyan alakul a sztori, viszont az az érzésem, hogy ez a cucc főleg a két főszereplőn fog múlni, akikre viszont ráférne némi árnyalás, mert Irina eddig nem több, mint a szokásos szezonális anime waifu nr. 3706, a csávó meg a melléje kirendelt platósík self-insert. Ja, és Hayashibara Megumi yaay, meg minden, de néha nagyon erőltetett, amit produkál. Főleg akkor volt látványos, mikor a kutya sírjánál beszélgetnek.
Ánya a light novelben is eléggé fejhangúnak van leírva, ami részint abból adódik, hogy rohadt lelkes és nem tudja magát tűrtőztetni. A srác is kicsit több, mint egy mezei self-insert, ezt a 3. részben villantották meg a tancinénis elősztorival valamelyest, de több még az LN első 3 angolul elérhető fejezetéből sem derült ki (és valszeg nem fog több, a fordítása 3-4 éve áll). Annyi extra ahhoz, hogy szerette azt a tanárnőjét és ezért voltak annyira nagy hatással rá az, amit mondott illetve az, hogy a helyi KGB elvitte. Hasonló a helyzet Irinával is, hogy az LN-fejezetekben is látszik, hogy enged azok felé, akik emberszámba veszik, de nagyon mélyebbre az elején sem ástak. Az említett jelenetek meg ott is megvannak, mert hát, mégis csak fényregény, azon belül is erősen tinédzserkor közepére tehető stílussal, amikor már nem elég, ha valami edgy sztorielemek összehányása (jelen esetben zsarnokság, kommunizmus, korrupció és velejárói), de azért valamelyest felnőttebb módon össze vannak fűzve, kifejtve, értelmük is van. Szal, amolyan "tranziens mű".

Amire én kíváncsi vagyok, hogy a helyi Hruscsov párttitkár-elvtárs, Gergiev, de főleg a sajtótitkár tanácsadója, Lyudmilla milyen szerepet fog kapni a maradékban, mert azutóbbiről csak annyit tudtunk meg, hogy szereti nagyon szexin enni az eperdzsemet.

Szerk.: Amúgy nekem még mindig a műorosz és álcirill kiírások basszák a szemem. "STOP" helyett "GDOR", "kioszk" helyett "kiork" (és ez volt még a legközelebb álló az eredeti szóhoz). Azért nem tartom olyan nagyon vállalhatatlan dolognak, hogy legalább tényleg használjanak egy orosz szótárat hozzá, de asszem az "Argento Soma" címének elírása (AΠHENTO ΣOMA - Apgento Soma) után már nincs nagyon mit meglepődni. Meg akkor talán nem lenne olyan, hogy egyik-másik betű egymást helyettesítgeti két snitt közt, hogy mi helyett áll.
Kép
MAL || Biblioteca

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2021.10.28. 04:41

Junchi írta:
2021.10.21. 20:46
Osama bin Ranking (bocs) ep2

(Lehet kéne neki külön thread...)
Moderátori közlemény: Junchi javaslatára most már külön topicja van az Anime részlegen belül, ott lehet diskurálni tovább a kiskirályfi kalandjairól. :D
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.11.16. 08:11

Belle (Ryuu to Sobakasu no Hime)

Erős kezdés után gyenge folytatás, majd még gyengébb zárás, az impact teljes hiánya. Nem szeretnék nagyon hosszasan értekezni róla, mert nem ér ennyit, de mondjuk azt, hogy van egy jókora tl;dr a fejemben, aminek a kvintesszenciája a következő: A film leg-leg-legnagyobb hibája, hogy lövése sincs, mi a frászt akar üzenni a képsoraival. Nincs egy kitűzött, de konkretizált cél, sem centrális témája, sem egy mag, ami köré fel lehetne húzni a történéseket, csak a szokásos jelentek egymásutánja.
A karakterek abszolút jellegtelenek és egy-dimenziósak, a sztorinak pedig (az előzőek fényében talán nem meglepő módon) semmi értelme nincsen. Én végig azt hittem, hogy arra fog felépülni a film, amit az első 20 percben prezentál: Suzu gyerekként elveszti az anyját, mert neki fontosabb volt egy vadidegen kiscsajt kimenteni a folyóból, mint a saját lánya, amit a film karakterei is megjegyeznek, de végül nem kezdenek semmit a miértekkel. Oké, így történt, fogadjuk el, c'est la vie.
A jelenben aztán látjuk, hogy még középiskolásként sem heverte ki teljesen a traumát, énekelni sincs már kedve, mellette még kődurván introvertált is, szóval adná magát valami irány, ami felé mehetnénk és amihez mankó lehet a film apropója: A U-világ... ami a szokásos, kissé sci-fis beütésű, de inkább a közeljövőt idéző szféra, ahová bárki rácsatlakozhat, akinek megvan hozzá az app + az a fülbe rakható kütyü. Itt kapsz egy biometrikusan kreált avatart, a body-sharingnek köszönhetően pedig voltaképp teljes valóddal becsatlakozol ebbe a gigantikus internet-közösségbe, ahol aztán lehet mindenfélét csinálni. Én naiv azt hittem, a sztori a következő lesz: a csaj nem tudja feldolgozni a valós élet traumáit, ezért (via eszképizmus) elmerül inkább ebben az online világban, ahol újra azt csinálhatja, amit szeret: énekelhet. Szépen-lassan aztán elkezd teljesen elszakadni a valóságtól, esetleg Kon Satoshit megidéző módon lehetett volna keverni a kettőt, hogy már tényleg nem tudja a csaj (és vele mi), hogy mi valódi és mi virtuális, amit egy görbe tükör elé helyezett társadalomkritikába lehetett volna csomagolni, egy csipet technofób körítéssel, legalábbis, ami a veszélyeket illeti.
Nyomokban kapunk is valami hasonlót, de az ígéretes premissza után rá kell döbbennünk, hogy ez a film azért messze nem ilyen ambiciózus. A negyede körül bevág egy random sárkányalakot a U-ra ilyen "boy meets girl" húzással, kapunk egy sokadik "Szépség és a szörnyeteg" klónt, egy zilált, hektikus, plot-hole-okkal tarkított történetet és egy feleslegesen túlnyújtott, semmiből jövő, abszolút anti-karizmatikus klimaxot.

A U-world? Abszolút kihasználatlan, teljesen üres, lóg a levegőben szinten minden komponensében. Maximálisan érzi a néző, hogy ez is csak arra kellett, hogy meglehessen a film "látványos" része, a sok kis színes avatarral, épülettel, dísszel, effekttel, meg egyéb szir-szarral. Semmit nem tudunk meg róla: Hogyan működik, miért van 5 milliárd felhasználója, miért éri meg itt lenni - semmit!

Szóval igen, rendezőnk megcsinálta a maga Disney-filmjét, ami látványosnak látványos, hangzatosnak hangzatos, épp csak a legfontosabb dolgok hiányoznak belőle: kompetens forgatókönyv, jó karakterek és dialógok, tökös rendezés, kreativitás és tartalom, illetve lélek. Azt mindenesetre sikeresen elérte, hogy innentől kezdve, ha meglátom kiírásban, hogy "rendezte: Hosoda Mamoru", már csak legyintsek egyet, hogy aztán azzal a lendülettel tovább is álljak, mert szerintem az, amit ez a fazon művel itt már hat éve, az egy nagyon látványos, ám de valahol szomorú leépülése egy egyébként tehetséges és izgalmas ember életpályájának. (Összehasonlításul: a TokiKake a mai napig az egyik kedvenc anime-filmem, amit nem csak a nosztalgia éltet - pár éve újráztam és ugyanúgy megvolt a varázsa.)

3amimajdnem2/10

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.11.17. 08:58

Tsuki to Laika to Nosferatu #07

És lezárult az első sztoriív. Megtörtént a fellövés, sikerrel le is zárult, és elég megkapó vége lett.

Lev és Irina olyanok, amilyenek. A tsundere vámpír felengedett, bár ehhez kellett az is, hogy
SPOILER
az életére törjenek azt remélve, hogy a halálával bukik a program, és el tudják távolítani a parancsnokot.
Meg egy sor egyéb dolog, de legalább szépen fokozatosan történt, és így már picit több értelmet nyer az, hogy lépten-nyomon elénk tosznak egy időkódot, hogy aznap hány óra van, vagy épp milyen napot írunk. Nem tűnik annyira elsietettnek, bár játékidőt nézve meg igen, de gondolom már nem volt mivel elhúzni a 10-11. részig a végig szóban forgó kilövést.

Ánya szerepe eléggé lecsökken a részekkel, az utóbbi párban már csak asszisztált jóformán Levnek és technikai csapatnak. A hetedik részben már konkrétan pár sornál több nem jut neki, de az előzetes alapján még komolyabban visszatér ezek után, mert a következő részben Irinával lesznek javarészt kettesben, ünnepelni a sikert.

Nataliáról nem ejtettünk szót korábban, se én, se Junchi, ennek pedig az az oka, hogy mit beszéljünk a konyhásnéniről? Nos, a 7. részben kiderült róla egy egy eléggé érdekes dolog, ami megmagyarázza a karakterét és a báros részben (4.) a hirtelen felbukkanását és jó szándékú figyelmeztetését. Ezek után kérdés, hogy mit kezdenek vele, de eddig elég súlytalan volt, holott ilyen háttérrel lehetett volna még mit kezdeni az esetében.

Lyudmilla meg továbbra is a rezidens szexi dög. Már nem csak az eperdzsemmel izgatja a férfinézőt, de cukorkapörgetéssel is, de ennél több szerep és súly továbbra sem jutott neki, legfeljebb az, hogy helyenként Gergiev helyett jár el (pl. szemlét tartani az űrkutatási városban).

A műorosz meg új szintre emelkedett. Két dolog:
1) A 6. részben két kiíráson is szakadtam, mennyire nem erőltették meg magukat. Az egyik a véres üveg, a másik a szénsavas ásványvíz logója. Előzőre angolul volt cirillesítve felírva, hogy "blood", a másikra meg ugyanígy "mineral water carbonated".
2) A 7. részben rejtjelezésnek recepteket használnak, ez lesz a "Medvecukor főzőműsor". Ha megállítjátok a receptről készült közeli képet, akkor japán szavakkal teletűzdelt angol szöveget olvashattok cirillesítve. És ha elkezditek tényleg olvasni, akkor azon fog jojózni a szemetek, hogy a cirill Š (Ш) egyszerre lehet W és M, szóval még a konzisztencia sem sikerült. Vagyis most már arra se adnak, hogy valami oroszul szerepeljen. Kaptunk a 4. részben egy "lunny kament" (лунный камень), ami "holdkő" (ezt is úgy sikerült megtudni, hogy találtam egy cseljabinszki szállót ezen a néven, mert a szótárban nem szerepel), meg az egyes nevek, mint a Parušniy rakéta ([szabályt] szegő), a Mečta űrprogram (álom/képzelet), vagy a tömény szesz, amit zhizninek hívnak (vagyis életnek - és ez az egyedüli jelentése), vagy a jazz bár, aminek Zvezda a neve (csillag), aztán kész, kifújt. Ja, de... A 7. részben Medvecukor (lycoris) lesz Irina kódneve a fellövés alatt, a földi központé meg północ, de az meg lengyel (ami jelent éjfélt, delet és északot is).
Kép
MAL || Biblioteca

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.11.17. 17:17

Ricz írta:
2021.11.17. 08:58
Nataliáról nem ejtettünk szót korábban, se én, se Junchi, ennek pedig az az oka, hogy...
...ki a frászt érdekel, mikor ott van a MILF sajtófőnök? :D

Viccet félretéve egész szépen felküzdötte magát ez a sorozat "tisztes középszer" szintre.

Válasz küldése