Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Rui-chan írta: 2020.12.31. 23:36 Érdekes volt megtudni, hogy VN az alapja. Gyakorlatilag ettől csak még jobban megszerettem, hiszen sikerült a lányok-fiúk útját nem csupán beleerőltetni, hanem az anime szerves részévé tenni.
Nem kötekedni akarok, meg kisebbíteni az anime érdemeit, de a Steins;Gate adaptálása ebből a szempontból egy elég hálás feladat volt, nincsen semmilyen bonyolultabb route struktúrája, mint más VN-eknek (mint mondjuk a S;G0-nak pl, ami már egy sokkal hálátlanabb feladat, vagy mondjuk a Chaos;Child-nak - bele is tört a bicska, szvsz bármilyen írónak beletört volna ezekbe) szóval nem kellett semmit sem beleerőltetni. Csak a true route lett adaptálva, az alternatív endingekből nem lett átvéve semmi (és nem is baj amúgy). Ha a VN-ben a megfelelő döntéseket hozzuk, akkor (szinte) egy az egyben azt a történetet kapjuk, amit az animében is.

VN spoiler:
SPOILER
A VN-ben lehetőségünk van úgy dönteni, hogy nem küldjük el a visszacsináló D-Mail-eket, és ennek megfelelően kaphatunk Suzuha, Lukako és Faris endinget. A végső endingünk (Mayuri v. Kurisu/True) meg az alapján dől el, hogy a játék során megfelelően válaszolunk-e Kurisu emailjeire.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2021.02.17. 18:26 VN spoiler:
SPOILER
A VN-ben lehetőségünk van úgy dönteni, hogy nem küldjük el a visszacsináló D-Mail-eket, és ennek megfelelően kaphatunk Suzuha, Lukako és Faris endinget. A végső endingünk (Mayuri v. Kurisu/True) meg az alapján dől el, hogy a játék során megfelelően válaszolunk-e Kurisu emailjeire.
Olyan nagyon mondjuk ezek közül egyikért sem kár (főleg, hogy ugye lehetetlen lett volna beleépíteni őket az eredeti anime-sorozat folyamába). Ruka és Faris endingje szerintem tökéletesen kimeríti a generic VN closure-t, mint olyat, max Farisé egy kicsit érdekes a negatív divergence miatt. Suzuhaé viszont egészen komoly, főleg Okabe torzulása okán, meg úgy egyáltalán, szal csak az összefoglalókat olvasgattam ugyan (még száz+egy éve), de arra azért emlékszem, hogy ennek még úgy is megvolt a hatása.

Btw ezeket az endingeket mintha benyomták volna abba a pachinkóba animáltan, nem? Legalábbis dereng valami "camrip" pont a Suzuhásról.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Aham, meg ugye az Elite kiadásban azokat is meganimálta a Fehér Róka, bár a végeredmény hagyott maga után kívánnivalót.

A true mellett amúgy nekem is a Suzuha ending a kedvencem, Okabe leépülése azért elég komoly, főleg hogy olyanok járnak már a fejében a végén, hogy
SPOILER
simán megerőszakolhatná Suzuhát is, aztán időugrana és úgyse emlékezne rá senki
Mayuri ending még ami elmegy, de azon meg eléggé érződik, hogy nem az igazi :D
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Catrin írta: 2021.02.17. 11:13 (még a visual novellel is próbálkoztam... de szumma nem jön be nekem ez a fajta olvasós-játék)
Nos a Steins;Gate vn talán nem jó első vn-nek, mert az első pár órájában képes igencsak vontatott lenni. Viszont szerintem lehet érdemes lenne megpróbálnod az Elite verziót bekapcsolt auto móddal, mert úgy szinte olyan mintha animét néznél felirattal.
Catrin írta: 2021.02.17. 11:13 így a 0-nak is megvoltak a maga tetszetős pillanatai, de meglettem volna nélküle is. A fent leírt hangulatot és kivitelezést pedig szerintem csak nyomokban sikerült átültetnie... fakó, sötét színek és zene ide vagy oda...
Pont, hogy ez az egyik baj a 0 anime esetében, hogy az előző anime széria hangulatát próbálja majmolni, miközben az egyáltalán nem illik hozzá, ahogy a fakó színek sem.
Sheev Palpatine írta: 2021.02.17. 18:26 mint mondjuk a S;G0-nak pl, ami már egy sokkal hálátlanabb feladat, vagy mondjuk a Chaos;Child-nak - bele is tört a bicska, szvsz bármilyen írónak beletört volna ezekbe
Azért szerintem léteznek olyan írók akik megtudták volna oldani jól, vagy legalábbis jobban mint amilyen végül lett.
Kép
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

^Hát a 0-val max azt lehetett volna kezdeni, hogy két külön évadként adaptálják a két common route-ot, meg esetleg OVA-ban a maradék endingeket. Vagy azt amit kaptunk, hogy összekotyvasztják a kettőt. Sok VN egész egyszerűen nem arra termett, hogy animét csináljanak belőle, a 0 is ide tartozik. Ahol minden ending kánon és nem csak "mi lett volna ha" befejezések, ott elég nehéz az egészből kihozni valamit, ami működik sorozatként. Mellesleg a 0 animét ugyanaz a csávó írta, aki az eredetit is, szóval azt se lehet mondani, hogy ne értene a világhoz. Szerintem nagyjából ki is hozta a hálátlan feladatból a maximumot, max az arányokon lehetett volna jobban variálni, hogy melyik route-ból mennyit vesz át (meg persze néhol jobb párbeszédeket írni). Ráadásul így azt is lehet mondani, hogy az animében az utolsó "0 Okabét" láttuk (amire amúgy is rengeteg minden utal), szóval még hozzá is tesz a VN-hez valamennyit, kicsit teljesebbé teszi azt.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Sheev Palpatine írta: 2021.02.17. 22:14Sok VN egész egyszerűen nem arra termett, hogy animét csináljanak belőle, a 0 is ide tartozik.
Való igaz, hogy nem minden vn-ből lehet animét csinálni, de szerintem a 0 nem ilyen. Azért a 0 end-jei nem zárják ki egymás, nem alternatívái egymásnak, hiszen mindegyik end lehet egy másiknak az eleje. Nem egybe mixelve hanem egymást követve működhetne a dolog. Persze nem 1-1-be lehetne adaptálni, szóval biztos kellene pár dolgon variálni, de ettől még lehetne hűbb, jobb a vn-hez. Amúgy nem feltétlen kellene két évad, csak kicsivel hosszabb mondjuk egy 26 részes évad elég lehetne.

Mellesleg az anime elejével és végével nincs gond, de a középső felén lehetett volna még mit csiszolni a sztori tekintetében.
Kép
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

^Igazat adok. Ez eddig nem jutott eszembe, de amit írtál, az marha jól hangzik, és hogy őszinte legyek, az endingek (mint a különböző iterációk) szorosabb összefűzése a VN-ből is hiányzik. A Chaos;Child-nak, mindennemű spoiler nélkül, nagyon hasonló felépítése van, mégis sokkal jobban megoldotta ezt.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Idén nyáron és kora ősszel negyedjére is elolvastam (ok, csak harmadjára, de a második végigjátszás óta végignéztem 1x ahogy egy srác streameli és reagál a játékra, ami majdnem olyan, mint +1 végigjátszás...). Még mindig zseniális, bár a sorozat újabb tagjai mellett egy kicsit már kopottas, ami nem véletlen, hiszen már lassan 12 éves lesz. Örömmel nyugtáztam, hogy ezúttal is találtam olyan apróságokat a történetben, amiket nem vettem észre korábban - pedig a harmadik olvasásnál már elkönyveltem, hogy már nem tud meglepni a játék. Szerencsére nem lett igazam. Külön érdekes volt úgy olvasni, hogy ezúttal már tisztában vagyok a Chaos;Head-es kapcsolódásokkal is, illetve észrevettem olyan elemeket is, amelyek csak a sorozat későbbi tagjaiban lettek kibontva.

Ugyanakkor a Chaos;Head, Robotics;Notes és Chaos;Child ismeretében már nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a 4 VN közül a Steins;Gate lore-ja az egyik leginkonzisztensebb. Tény, hogy időutazós történetet nem könnyű írni, és a Steins;Gate megpróbált tökéletes lenni, szigorú és logikus szabályokkal, de mégis amikor alkalmazni kell ezeket a szabályokat, itt ott becsúsznak in unverse megmagyarázhatatlan apróságok. Ez a két Chaos; műre abszolút nem jellemző, igaz ott lazábbak a szabályok is, de azokat mégis konzisztensen használják. - visszaolvasva egy-két korábbi "Dick;Head"-es megjegyzést, utóbbi kijelentésem itt lehet ki fogja verni a biztosítékot :D

C;H+S;G
SPOILER
Az anime alapján lehet, hogy shounenbe illő magicnek tűnik a Chaos;Head lore-ja a Di-Swordokkal, a valósággá vált delusion-ökkel, szabályok nélkül, de szerencsére a VN-ben ez nem így van. Sőt, a C;H sokkal több dolgot magyaráz meg, mint a S;G. És ha már itt tartunk, a S;G-ben is van magic, ami meg sincs magyarázva: a Reading Steiner nem magic? Miért erősebb Okabe RS-e, mint másoké? A konvergencia nem magic? Még csak az sem derül ki, mi alapján lesz valami konvergenciapont, azon kívül, hogy plot reasons. A divergenciaméter nem magic? Csak 3 fontos dolog, amit még arra sem méltattak, hogy valami sci-fi humbugot találjanak ki mögé. A C;H-ból ilyesmi nem jut eszembe.
A másik dolog, ami mellett nehéz elmenni, hogy a Steins;Gate alig használja ki azt, hogy ő egy visual novel - értem ez alatt, hogy a route struktúra csak annyiból áll, hogy vannak alternatív, "mi lett volna ha" típusú befejezések, amelyek gyakorlatilag teljesen feleslegesek. Ami azért kihagyott ziccer, mert egy időutazós történetnél lehetett volna úgy variálni a dolgokat, hogy a route struktúra a sztori része legyen és be legyen építve a koncepcióba. Például ahogy azt a spin-offja, a Steins;Gate 0 tette. De még az eggyel korábbi mű, a Chaos;Head Noah is érdekesebb route struktúrát kapott, a Chaos;Child pedig egyenesen a jéghegy csúcsa e tekintetben. Persze egy előnye van a S;G egyszerűségének: könnyű volt animét csinálni belőle, ami minden idők egyik legsikeresebb animéje is lett egyben. Emiatt a Steins;Gate a mennyekbe repítette a Mages.-t, viszont mégis a franchise rákfenéje lett, mert a gyenge anime adaptációk miatt a másik 3 műről alig vesznek az emberek tudomást. Pedig némelyik talán még jobb is, mint a Steins;Gate. Eddig akárhány olyan emberrel beszéltem, akik kijátszották az összeset, 99%-uk nem a Steins;Gate-et tartotta a legjobbnak. Személy szerint egy picivel én is jobbnak érzem a Chaos;Child-ot.

Mindezektől függetlenül a Steins;Gate még mindig piszok jó játékélményt nyújt, és hazudnék, ha azt mondanám, nem zártam már örökre a szívembe. Ennyi év után már nincs szívem tőle megvonni a 10/10-et, se a VN-től, se az animétől.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Karácsony alkalmából az NS2C fordítócsapat elhozta nekünk a hivatalos Steins;Gate afterstory-t, a Holy Day of the Calamitous Birth-t, vagy korábbi, igencsak melléfordított címén a Holy Day of Scourge-t. Ez kis történetecske eddig csak gépi fordításban volt olvasható, és hát hagyott is maga után kívánni valót a minőség.

Erről a linkről szedhető az angol verzió

Tudom, hogy innen annak idején érdeklődött ez iránt 1-2 ember, viszont akkor még nem volt normálisabb fordítás.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kíváncsiságom kellően erősnek bizonyult és lenyomtam a magyar szinkronos Steins;Gate első részét, ami... egész nézhető lett, surprise, surprise!

A fordításban nem sikerült mindent úgy visszaadni, ahogy, gondolok itt például pár nyelvi játékra, így lett a magyarban Daru például szuper vekker (zoinks), de a többi szöveg aránylag rendben volt, ahogy a hangok is átlagban, ami azt jelenti, hogy a rossztól (Mayuri színésze kínosan magas fejhangon beszél, ami pont, hogy nem volt jellemző Hanazawa Kanára), a közepesen át (Daru) a jóig volt itt minden. Okabe legtöbbször igen, párszor nagyon nem (az affektálásai...), viszont Kurisu telitalálat. Oké, itt még nem beszélt sokat, de ez a párosítás mind közül a legjobb. Nemes Takách Kata nem próbálja vehemensen utánozni az eredetit, mégis mind hanghordozásban, mind beszédben tökéletesen visszaadja a karaktert. Mondjuk innen nézve enyhén para, hogy például Fayrisből (aki már a japánban is igencsak irritáló) mit hoznak ki (vagy Lukából), szóval őt szerintem kábé lehetetlen bármilyen nyelvre úgy átvinni, hogy közben megmaradjon az otaku-pandering zönge, de mindegy.

(Egyébként ez még mindig egy kurvajó sorozat - szinte pillanatok alatt lement a 20 perc, kapásból néztem is volna tovább.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2023.09.14. 20:54 A fordításban nem sikerült mindent úgy visszaadni, ahogy, gondolok itt például pár nyelvi játékra, így lett a magyarban Daru például szuper vekker (zoinks)
Welcome to my pain, mikor a japánok szóvicceket írnak a szövegbe. :lol:
Pont tegnap is olyat kellett fordítanom, hogy képtelen megjegyezni egy szót, és mond mindenféle hasonló hangzásút helyette - és minő meglepetés, egyik nagyobb baromság, mint a másik. :drop: Néha elhagyhatnák, és lehetne jobban fektetni a börleszkre és a vizuális gag humorra... Mindenki jobban járna, fele ennyi alapból is erőltetett poén lenne a szövegben.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2023.09.14. 20:54 Kíváncsiságom kellően erősnek bizonyult és lenyomtam a magyar szinkronos Steins;Gate első részét, ami... egész nézhető lett, surprise, surprise!

A fordításban nem sikerült mindent úgy visszaadni, ahogy, gondolok itt például pár nyelvi játékra, így lett a magyarban Daru például szuper vekker (zoinks), de a többi szöveg aránylag rendben volt, ahogy a hangok is átlagban, ami azt jelenti, hogy a rossztól (Mayuri színésze kínosan magas fejhangon beszél, ami pont, hogy nem volt jellemző Hanazawa Kanára), a közepesen át (Daru) a jóig volt itt minden. Okabe legtöbbször igen, párszor nagyon nem (az affektálásai...), viszont Kurisu telitalálat. Oké, itt még nem beszélt sokat, de ez a párosítás mind közül a legjobb. Nemes Takách Kata nem próbálja vehemensen utánozni az eredetit, mégis mind hanghordozásban, mind beszédben tökéletesen visszaadja a karaktert. Mondjuk innen nézve enyhén para, hogy például Fayrisből (aki már a japánban is igencsak irritáló) mit hoznak ki (vagy Lukából), szóval őt szerintem kábé lehetetlen bármilyen nyelvre úgy átvinni, hogy közben megmaradjon az otaku-pandering zönge, de mindegy.

(Egyébként ez még mindig egy kurvajó sorozat - szinte pillanatok alatt lement a 20 perc, kapásból néztem is volna tovább.)
Szerintem összességében rendben volt, azon kívül, hogy volt benne 1 db lore breaking fordítás :lol:

Szóval ugye a sztori az, hogy Okabe-ék akartak építeni egy mikrót, amit telefonról lehet vezérelni. Ehhez ugye meg is csinálták azt az appot, amit Okabe el is indít (a videotáras verzióban -4:52 van vissza a rész végéig ekkor). Ahhoz, hogy elindítsd az időzítőt, először be kell írni a kettőskeresztet, majd utána másodperceket. It van a részlet a VN-ből:

[83][name]Guidance[line][color index="8A0000"]“Hello. This is the PhoneWave (name subject to change).”[%p]
[84]This is the voice of Mayushii Guidance, the system Daru programmed to operate the PhoneWave.[%p]
[85][name]Mayuri[line]“Do you hear Mayushii’s voice?”[%p]
[86][name]Rintaro[line]“Be quiet. I’m trying to listen.”[%p]
[87][name]Guidance[line][color index="8A0000"]“You can operate the timer from this menu.”[%p]
[88][name]Guidance[line][color index="8A0000"]“After pushing the # button, please enter the heating time in seconds.”[%p]
[89][name]Guidance[line][color index="8A0000"]“For example, press ‘#60’ for one minute.”[%p]
[90][name]Guidance[line][color index="8A0000"]“For two minutes, press ‘#120.’”[%p]

Ha így írjuk be a számot, akkor normál mikróként funkcionál a szerkezet. Okabe-ék azt fedezik fel véletlenül, hogy ha előbb írják be a számot, és utána keresztet, akkor forog másik irányba a mikró, és ekkor változnak a benne lévő dolgok zselévé:

[91]Entering the command properly will cause the PhoneWave (name subject to change) to function like a normal microwave.[%p]
[92]Instead, we’re going to deliberately mess up and enter “120#.”[%p]

A telefonos app tehát a mikró normál működéséhez ad utasítást. Azonban a szinkronban ti ezt úgy fordítottátok, hogy valójában hibás utasítást ad az app már eleve: "Írd be másodpercben, hogy meddig akarsz melegíteni, majd nyomd meg a kettőskeresztet".

Megnéztem japán szinkronnal, és az AnimeAddicts-os felirattal a jelenetet, ott úgy szerepel, ahogy a VN-ben is van: írj be kettőskeresztet, majd egy számot.

Btw, a most megjelenet Anonymous;Code kontextusában újraélni a sztorit eléggé big brain moment :shock: szépen tervezték már 15 évvel ez előtt, hogy hova akarják ezt a franchise-t kifuttatni. A filmről alkotott régi véleményeket (köztük a sajátom is), miszerint nem kánon, kifejezetten vicces visszaolvasni :D
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sheev Palpatine írta: 2023.09.21. 20:37 Szerintem összességében rendben volt, azon kívül, hogy volt benne 1 db lore breaking fordítás :lol:
Ez mondjuk annak (is) köszönhető, hogy az elején még a megbeszéltek szerint inkább azzal törődtem, hogy a nüanszok, a tudományos részek legyenek pontosak, idővel szélesedett ki, hogy "ja, lehetőleg minél több mindent is nézni kell". Szóval jó eséllyel lesz még ilyen, nem tartom kizártnak (nagy fellengzés lenne a részemről, ha kicsuknám a lehetőségét). Nem tudom mennyire nézed a fészt, de legutóbb a jegyzeteimből csináltak válogatást a második részhez. Mindegyiket TXT-be írtam, a leghosszabb az 8 kbyte-os fájl. ha esetleg azt nem látod, akkor párat berakok ide az említett nagyobb fájlból, hogy lásd, inkább mire utaztam.

(08. rész)
SPOILER
03:15 - Káoszelmélet Homeosztázis - Az eredeti cím 夢幻のホメオスタシス (Mugen no Homeosutashisu), vagyis "Az álmok/látomások/víziók homeosztázisa". Mivel ez a 3 rész tényleg a káoszelméleten alapszik (egy apró múltbéli változtatás lehetséges kihatásai a jövőre), azt a felét meghagynám. A homeosztázis viszont egy belső környezet dinamikus állandóságát, azaz alkalmazkodását jelenti. Vagyis "A káoszelmélet dinamikus állandósága" lenne a magyar cím, vagy "Alkalmazkodás a káoszelmélet( zöngéi)hez", ami kissé furán hat.

Nem ágálok a homeosztázis kifejezés ellen, de mivel így is ott könnyítettem az érthetőségen, ahol lehetett, itt sem tennék másképp. Viszont találtam olyan definíciót is, amely szerint önszabályozó jelenségek halmazaként jellemzi (https://hu.encyclopedia-titanica.com/si ... omeostasis). Ez viszont tökéletesen illeszkedhet a címünkhöz, hiszen valamilyen formában saját magát szabályozza a világvonal - lásd a hatos lottó esetét vagy a Férisz Kupát. Így lecseréltem "Önszabályozó káoszelmélet"-re, noha szemmel látható mennyiféleképpen értelmezhető csak ez egy szó az események fényében, és nem is véletlenül használják.

Ugyanakkor, mivel ez a cím lesz a következő kettőben is változatlanul, beszúrtam egy "1. rész" jelzést, jelezve a nézőnek, hogy ez többrészes ív.
09:05 - "Közeleg a nap, amikor a szíved szeme kinyílik." - Ez egy nagyon lírikus mondás arra, hamarosan megtalálja az igazit magának, akivel le fogja élni az életét. Ez a szappanoperás megjegyzés egyébként a Könyvek hercege japán címében is jelen van. Magyarul ezt úgy szokás megfogalmazni, hogy "Lassan készen állsz, hogy szembenézhess életed párjával is." vagy valami hasonló. Mindenesetre, ezt írtam be, majd csiszoljátok a mondatot úgyis.
(Amikor Ruka lányként születős kérését akarják teljesíteni.)
17:33-17:42 - Akármilyen röhejesen is hangzik, valóban van ilyen babona. Gyakorlatilag nincs bizonyítva, de az első trimeszter során dől el a gyerek neme, amit még lehet befolyásolni erős hormonális anyagokat tartalmazó ételekkel vagy fogyasztási cikkekkel. Pl. nemrégiben olvastam egy olyan mikroműanyagról, aminek van ilyen jellegű tulajdonsága, és egyébként szennyezett azzal egyes területeken a víz. Hogy ez maga mennyire valós, az így passz, de tény, hogy a mikroműanyag-szennyezés is elég káros, de ezt a magas ösztrogéntartalmat eddig leginkább a szójatermékek kapcsán hallottam bizonyítottnak, és rebesgetett formában az "impossible burger" kapcsán - bár ez utóbbiről a fact check jelenleg azt mondja ki, hogy nem igaz. Ellenben a szójás igen is, meg nem is. Az emberi ösztrogénhez hasonló fitoösztrogént tartalmaz, ami viszont nem feminizál, de tartós fogyasztás esetén jelentősen növelni tudja az emlőrák kialakulásának kockázatát.
(Csak egy átlagos Kurisu-Okabe marakodás.)
21:40 - A "fejecskéd" annyira nem illik Kurisuhöz, szóval átszabtam "sügér fejedben"-re.
Sheev Palpatine írta: 2023.09.21. 20:37 A filmről alkotott régi véleményeket (köztük a sajátom is), miszerint nem kánon, kifejezetten vicces visszaolvasni :D
Alapból, ha végiggondoljuk, hogy mennyi világvonal, mennyi lehetőség van, technikailag mind kánon, csak nincs az az arcunkba tolva. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Ricz írta: 2023.09.24. 15:28
Ez mondjuk annak (is) köszönhető, hogy az elején még a megbeszéltek szerint inkább azzal törődtem, hogy a nüanszok, a tudományos részek legyenek pontosak, idővel szélesedett ki, hogy "ja, lehetőleg minél több mindent is nézni kell". Szóval jó eséllyel lesz még ilyen, nem tartom kizártnak (nagy fellengzés lenne a részemről, ha kicsuknám a lehetőségét). Nem tudom mennyire nézed a fészt, de legutóbb a jegyzeteimből csináltak válogatást a második részhez. Mindegyiket TXT-be írtam, a leghosszabb az 8 kbyte-os fájl. ha esetleg azt nem látod, akkor párat berakok ide az említett nagyobb fájlból, hogy lásd, inkább mire utaztam.
Ezek a jegyzetek tök jók, szép észrevételek. Most hogy említetted, meg is néztem a face-re feltett jegyzeteket, igen, azok is tök jogos javaslatok. Viszont az IBM-IBN, illetve CERN-SERN dolog egyébként nem csak a copyright miatt van, hanem lore is van mögötte:

Anonymous;Code (nem tudom esetleg bárki olvas-e ilyen VN-eket itt, vagy esetleg lesz-e valaha animéje, azért inkább spoiler):
SPOILER
A Steins;Gate, illetve az egész SciADV egy szimulált világban játszódik, ezért vannak dolgok, amelyek különböznek a valóságtól, és ez az oka annak is, amiért létezhet időutazás (illetve a többi természetfeletti jelenség a többi VN-ből), mert valaki "felülről" babrált kicsit a szimulációs paraméterekkel. A;C guidebook:

https://i.imgur.com/FDp54jL.png

Itt a Speculative Science a S;G, a Delusional a C;H-C;C, az Augmented az R;N, a Paranormal az O;N, a Meta pedig az A;C.
Ricz írta: 2023.09.24. 15:28 Alapból, ha végiggondoljuk, hogy mennyi világvonal, mennyi lehetőség van, technikailag mind kánon, csak nincs az az arcunkba tolva. :drop:
S;G lore + S;G Movie:
SPOILER
Ugye alapvetően az van, hogy ezek nem párhuzamos világvonalak, egyszerre csak 1 világvonal aktív, minden más világvonal pedig csak matematikai lehetőségként létezik - ezt már az A;C előtt is tudtuk, így magyarázták a S;G-ben. Szóval azt mondhattuk, hogy olyan értelemben minden kánon, mint más világvonalak, amelyek sosem voltak aktívak, csak ott vannak alternatívaként.

Ezért van az, hogy sokan (köztük jómagam is) nem tartották kánonnak a filmet, mert ezt a "csak egy világvonal" szabályt megszegi azzal, hogy úgy tűnhet, ez az "R világvonal" ahova Okabe eltűnik, szintén létezik a Steins Gate mellett.
S;G movie + egyéb S;G Drama CD-k + A;C:
SPOILER
De valójában ez az "R világvonal" nem is világvonal, hanem a "Load Region" - ezért az a film címe, ami...
Ez egy hely, ahova az univerzum (a szimuláció) "törli" a paradoxonokat vagy a nem megfigyelt (tehát felesleges) dolgokat (az "observer" - 観測者 - szó nagyon sok helyen felbukkan a franchise során amúgy). Okabe is egy hatalmas paradoxon a Reading Steinere miatt, egy hiba aminek nem lenne szabad léteznie. Ezért kikerül a Load Region-be. Maga a Load Region megjelenik az O;N-ben és az A;C-ban is.

És akkor visszatérve arra, hogy tulajdonképpen minden kánon, ez tényleg így van, csak nem egészen úgy, ahogy gondolnád :D Ugye mint írtam a SciADV egy szimuláción belül játszódik. Csakhogy ezen a szimuláción belül szintén van egy (vagy több) szimuláció. Azon belül szintén, és így tovább... Felfele is lehetne folytatni a sort a legfelső szintig, ami maga a valóság. Ezeket hívjuk "world layereknek" (nem fogok "világréteget" írni, mert cringe-nek hangzik). Így tehát ez az egész tényleg egy nagy multiverzum, csak épp nem párhuzamosan, hanem vertikálisan. És ugyan egy world layeren belül csak 1 aktív világvonal van, addig közben csaknem végtelen sok world layer létezik. Így tehát valóban minden lehet kánon, még a Steins;Gate anime és a VN is egyszerre, az adaptációból fakadó különbségeik ellenére. Egész egyszerűen különböző world layeren történt az anime és a VN. Megint egy másik layeren a manga adaptáció, megint egy másik layeren a light novel, megint egy másik a VN "Elite" jelzővel ellátott kiadása, és megint egy másikon a 8-bit adv feldolgozás (ez itt: https://steins-gate.fandom.com/wiki/8-b ... teins;Gate).
Tehát röviden: valóban, formátumtől függetlenül minden lehet kánon, nem csak a VN-ek :)

Nagyon kíváncsi vagyok merre megy tovább a franchise, és hogy vajon (a még mindig cím nélküli) Steins;??? mit fog ezekkel a dolgokkal kezdeni :)

És sorry hogy sokat írtam, tudom itt sokakat nem érdekel a SciADV, csak a Steins;Gate belőle, de elragadott a hév :D
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Eddig én egészen jó véleménnyel voltam a szinkronról, de a 6. részben számomra 2 érthetetlen hiba kapott helyet. Az első, ami nem igazán fontos, az az, hogy az egyik Vissza a jövőbe utalást nem sikerült átadni (az eredeti "Back to the mail" - "Visszatérő email" lett a szinkronban). Ennek lehet az az oka, hogy utána rögtön jön a DeLorean Email, ami szintén ugyanerre a filmre utal, és lehet redundáns lett volna kétszer egymás után ugyanarra utalni... ettől függetlenül ez így van az eredetiben is.

A másik, amit viszont súlyos hibának tartok, hogy a D-Mailes karakterlimitre (36 bájt 3*12-re vágva) a magyar szövegben egyáltalán nem sikerült figyelni ("Okabe egy" + "üresfejű" - az első rész az nagyon nem 12 bájt)

Más: láttam fb-on, hogy a film is le lett szinkronizálva, na arra külön kíváncsi leszek, hogy a "Fuka Ryouiki no Déjà vu" - "Load Region of Deja vu" milyen magyar verziót kap :D nem hiszem hogy bárki olvasta a szövegírók közül az Anonymous;Code-ot, anélkül meg emberfia nem igazán tudja, hogy in universe mit takar a "Fuka Ryouiki" - "Load Region" kifejezés :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2023.10.18. 22:40 nem hiszem hogy bárki olvasta a szövegírók közül az Anonymous;Code-ot, anélkül meg emberfia nem igazán tudja, hogy in universe mit takar a "Fuka Ryouiki" - "Load Region" kifejezés :D
Na jó, azért hipszterkedni sem kell. A fenti két meglátásod teljesen valid, de azt elvárni, hogy a fordító (vagy a stáb úgy általában) tisztában legyen egy kiterjedt univerzum minden egyes darabjával (pláne, hogy ez az egész Sci-Adv mára inkább egyfajta multimédia-projekt, mintsem VN-ek egymásutánja), az bőszen kimeríti a "lehetetlen elvárások" fogalomkörét, arról már nem is beszélve, hogy a film (az A;C megjelenéséig) teljesen olyan volt a "saját" S;G-only univerzumában, mint valami non-kánon cash grab, ami látszólag tojt a saját világa szabályaira (ezért sem bírtam/bírom különösebben).

Amúgy én soha nem voltam nagy híve ennek a "csak akkor leszel teljesen képben az egész sztorival/világgal/minden sub-plottal, ha még a saját kiadású müzlit is megvetted, mert a dobozban található kis könyvecskékből derül csak ki, hogy xy miért azt csinálta, amit"-féle sztorimesélésnek, szal ha szeretem is a kiterjedt univerzumokat, azért van egy határ, ráadásul nem hiszem, hogy anno, mikor megjelent az S;G film, ezek 10(!) évre előre terveztek, hogy na majd akkor egy másik nem-S;G VN-ben megmagyarázzuk, miért is kánon a film saját sztorija.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Félre ne érts, nem állt szándékomban azt kelteni, hogy elvárnám, hogy mindenki ismerjen mindent :D bár szívesen besegítettem volna :D

Azzal amúgy nem tudok vitatkozni, hogy a film nem magyarázza meg a saját dolgait, bár megjelent hozzá egy drama CD nem sokkal utána, ami igyekezett jobban megmagyarázni a dolgokat, és abból kiderül, hogy
SPOILER
az "R világvonal" amúgy nem is az, és Okabe nem világvonalak között ugrál fizikailag.
Szóval az A;C nem kell hozzá, hogy működjön. Ettől függetlenül ez egy hiba a filmben, hogy nem áll meg a saját lábán.

Hogy mi mennyire volt előre tervezve, az egy érdekesebb kérdés. Anime only-ként nem látja az ember, de VN-olvasóként rájön, hogy ez a franchise sokkal szorosabban összefügg, mint első ránézésre tűnik. Az összes entry alapvetően ugyanazt a lore-t követi, csak lényegében a saját dolgaira vetíti azt. Én emiatt nem is szeretem az egyes "al-univerzumokat" külön kezelni benne. Pláne ez a Load Region dolog egy olyan, ami átível az egész franchise-on, és nem csak a S;G-ben jelenik meg. Sőt, nem is a S;G vezette be ;) csak eddig nem nevezték nevén, és nem volt egyértelműsítve, hogy ez amúgy ugyanaz. Az A;C amúgy eredetileg 2016-ban jött volna, csak folyton csúszott, szóval annyira nem jött volna későn, hogy itt 10+ éves előre tervezésről beszéljünk. C;H Noah-ból egyébként full nyilvánvaló, hogy ide akarták kifuttatni a dolgot. És ott nem csak ködös utalások vannak, hanem az A;C-ban szó szerint köszönnek vissza ezek a dolgok a szövegben.
SPOILER
Pl. a world layerek már ott emlegetve vannak, pedig az 2009 volt még csak.
Arról nem is beszélve, hogy a S;G early conceptje kísértetiesen hasonlít arra, ami végül az A;C lett.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sheev Palpatine írta: 2023.10.18. 22:40 Eddig én egészen jó véleménnyel voltam a szinkronról, de a 6. részben számomra 2 érthetetlen hiba kapott helyet. Az első, ami nem igazán fontos, az az, hogy az egyik Vissza a jövőbe utalást nem sikerült átadni (az eredeti "Back to the mail" - "Visszatérő email" lett a szinkronban). Ennek lehet az az oka, hogy utána rögtön jön a DeLorean Email, ami szintén ugyanerre a filmre utal, és lehet redundáns lett volna kétszer egymás után ugyanarra utalni... ettől függetlenül ez így van az eredetiben is.

A másik, amit viszont súlyos hibának tartok, hogy a D-Mailes karakterlimitre (36 bájt 3*12-re vágva) a magyar szövegben egyáltalán nem sikerült figyelni ("Okabe egy" + "üresfejű" - az első rész az nagyon nem 12 bájt)

Más: láttam fb-on, hogy a film is le lett szinkronizálva, na arra külön kíváncsi leszek, hogy a "Fuka Ryouiki no Déjà vu" - "Load Region of Deja vu" milyen magyar verziót kap :D nem hiszem hogy bárki olvasta a szövegírók közül az Anonymous;Code-ot, anélkül meg emberfia nem igazán tudja, hogy in universe mit takar a "Fuka Ryouiki" - "Load Region" kifejezés :D
Az első kettőnél mindkettő a beáldozás áldozata lett. Az utalás azért, mert normálisan a magyar filmcímet nem sikerült implementálni, mindig kilógott érzésre (pedig elég fontos lenne, hogy arra reflektáljon, helyette lett egy másik időutazós sztorit megidéző, szóval nem egy nagy veszteség). A karakterlimit meg azért, mert az ostoba/buta nem adja át, ízesebb kifejezés kellett, mintsem valami kórháziasan steril. Amúgy az "üresfejű" se jön ki 12 byte-ra, mert a magyar ékezetesek több byte-ot foglalnak egyébként. :D
Van amúgy egy jelenet, amikor Kurisu kiszámol valamit. Az magyarban SEM lesz jó, mert japánul is rosszul vezeti le és hibás eredményt mond.
Sheev Palpatine írta: 2023.10.18. 22:40 Más: láttam fb-on, hogy a film is le lett szinkronizálva, na arra külön kíváncsi leszek, hogy a "Fuka Ryouiki no Déjà vu" - "Load Region of Deja vu" milyen magyar verziót kap :D nem hiszem hogy bárki olvasta a szövegírók közül az Anonymous;Code-ot, anélkül meg emberfia nem igazán tudja, hogy in universe mit takar a "Fuka Ryouiki" - "Load Region" kifejezés :D
A jegyzetből idézek:
SPOILER
0:00:40 - A cím 負荷領域のデジャヴ, és pontosan azt jelenti, ami az angol. Viszont ezt úgy kell értelmezni, hogy "Az emlékezeti csalódások okozta teher". Az első két kanji a teher, a másik kettő a terület, ami együtt értékelhető nyomásnak is akár, de inkább a teherrel mentem, mert a film célja, hogy Okabét úgy kell megtartani a világvonalon, hogy egy jól disztingválható, egyedi emléket adnak neki. Ez a végén következik be, de addig Okabe szenvedését látjuk jóformán, ahogy küzd az emlékezeti csalódásaival a folyamatos időutazgatás miatt.

Dottris javaslatára maradjon deja vu a címben, mert elég erősen építenek rá.
Amúgy ja, semmit nem olvastunk, ami A;C. Nagyon max. a VN volt meg valamikor korábban. Azért vannak elvileg a reddit threadek/fandomwikik, de azok sem jegyzik ilyen mélységig, az S;G sajátja meg csak az animével foglalkozik inkább, nagyon max. a VN és egyik-másik manga. Inkább legyen saját magában értelmes, mert jó eséllyel nem lesz folytatása. Mármint más pontosvesszős cucc nem fog előkerülni. Vagyis az volt a cél, hogy ahogy 2010/2011-ben tudhattunk róla, aszerint legyen.

Ez a dolog, hogy "majd XY későbbi műben erre választ kapunk" kísértetiesen az, mint mikor van egy original anime sorozatod, és fordítod. Előjön valami, amiről úgy beszélnek, hogy az lehet személy, szervezet, tárgy vagy helyszín. Választasz egyet, azzal mész. Értelemszerűen fele eséllyel lefordítottad valaminek, mert tárgy és hely az ja, le kell fordítani, és negyednyi esélyed van, hogy egy személy, akinek meg kellett volna hagyni a nevét, mert a szervezetnél nem feltétlenül muszáj (a CIA-t is hívjuk Központi Hírszerző Ügynökségnek, ahogy az FBI-t is Szövetségi Nyomozóirodának, de a GIGN-nek ilyenje nincs magyarul, holott a nevük azt jelenti "Országos Csendőrség Beavatkozási Csoportja"). Lemegy a sorozat, majdnem vége, és kiderül, hogy elbasztad az egészet A-tól Z-ig, hiába volt mind a négy szerint rendesen értelmezhető.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

@Sheev Palpatine

Nem nézted végül tovább/végig a magyar szinkronos verzsönt?
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

@Junchi

Sajnos nem, eleve nehezen tudok magyar szinkronos dolgokkal egy hullámhosszra kerülni, és volt más is, ami jobban lekötött. Inkább csak bele-belenézegettem bizonyos jelenetekbe, mert kíváncsi voltam hogy oldották meg. Tetszett nagyon pl. a "fatal... error" megoldás a "nullpo... gah"-ra. Viszont a D-Mail-es limitre nem figyeltek ott sem, amikor
SPOILER
Okabe magának küld mailt hogy állítsa meg Suzuhát
Persze ez az élvezetből nem von le, ez tényleg inkább csak ilyen "lehetett volna" dolog a die hard fanoknak :D

Illetve elsőre tetszett, hogy Okabe a "mémhuszár" jelzőt használja Kurisu-ra, meghogy úgy általában a szinkronban teljesen mellőzik a @channel (2channel) említését - ez utóbbi rendben van, teljesen felesleges és semmit mondó egy magyar nézőnek ez a név.

Viszont utána eszembe jutott, hogy mégis miért beszélnének a japánok "huszárokról", így már mégsem tűnik annyira jó választásnak. Szerintem mondjuk a redditor jobb lett volna - talán mintha az angol szinkron ezt a megoldást választotta volna.

Összességében amúgy nekem egy jó iparosmunkának tűnik a szinkron, és mivel fanszinkronról beszélünk, ezzel elégedettek lehetünk, és nem kell az egekbe rakni az elvárásokat sem.

Más: Ha meg már erre jártam, gondoltam ezt is itthagyom: https://www.kirikiribasara.com/2023/12/ ... nned-2024/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sheev Palpatine írta: 2023.12.30. 11:13Viszont utána eszembe jutott, hogy mégis miért beszélnének a japánok "huszárokról", így már mégsem tűnik annyira jó választásnak. Szerintem mondjuk a redditor jobb lett volna - talán mintha az angol szinkron ezt a megoldást választotta volna.
Az angolnak inkább a Reddit mond többet, itthon inkább a Puruttya volt nagy szám egy időben, és a Redditet magyarok csak úgy '15 után kezdték el jobban használni. Viszont az @channelhez inkább a Puruttya áll közelebb felépítésében, mint a Reddit, ha nem akarjuk a 4chant említeni, ami kábé hasonlóan kevésbé látogatott még most is a magyarok részéről, mint a sorozat idején a Reddit volt.

Amúgy a huszár kifejezést szétvitték a világban, nem csak a magyarok, de a szerbek és a lengyelek is, mivel a huszár egy könnyűlovassági fegyvernem volt. Inkább Kelet-Európára jellemző (lévén voltak orosz huszárok is Rettegett IV. Iván alatt, de ők I. Péterig nehézlovasok voltak) az alkalmazása, de a 17-19. században hasonló felépítésű csapatokat találtál a franciáknál, angoloknál, de az amerikai függetlenségi háborúban is harcolt egy magyar huszárezred, illetve Itália egységesítésekor is. Nem ismeretlen a japánok előtt sem, hiszen ismerik a kifejezést. (Amellett, hogy a japánok is eredetileg lovas harcmodort használtak, és csak idővel tértek át fokozatosan a gyalogosra.)

A használata már más kérdés, mert a "mémhuszárt" én ajánlottam, mert könnyebben érthető, hogy mire akarunk vele utalni: Kurisu habitusára az oldalon, ami emellett kicsit gunyoros megfeddésként is jön ki, hiszen Okabe sem csupa jó szívből veti oda a lánynak.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Bár a szinkronos részeket nem néztem azóta se, azért a DragonHall fb oldalán követtem a lábjegyzeteket, és ezen megakadt a szemem:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=90 ... 4891188057

"Amúgy ez egy bedding scene lenne, ha teljesen tartják magukat a forráshoz. Ezt amúgy 20:09-nél mondja ki Feyris, hogy nem akarja elfelejteni a vele töltött időt. Ezért. Mert lefeküdtek."

Tessék? Ez nem tudom honnan jött, semmi ilyesmi nem történt köztük, a VN ami végig full Okabe POV semmiféle utalást nem tesz ilyesmire az elbeszélésben
SPOILER
[10][name]Faris[line]“Kyouma?”[%p]
[11][name]Rintaro[line]“Oh, Faris. Still awake?”[%p]
[12][name]Faris[line]“May I come in?”[%p]
[13]Hm?[%p]
[14]Normally, Faris would have added “nya” to the end of that question.[%p]
[15]Without waiting for my answer, Faris steps inside.[%p]
[16]Then she sits next to me on the bed.[%p]
[17]She’s not wearing her cat ears.[%p]
[18][name]Faris[line]“...Um. Thanks for earlier.”[%p]
[19][name]Faris[line]“When the Viral gang started chasing me, I was really scared.”[%p]
[20]Does she have a fever or something?[%p]
[21]Why is she talking normally?[%p]
[22]She usually pretends to be a catgirl. Does this mean she’s not using her Faris persona right now?[%p]
[23]Is this the real Akiha Rumiho? [%p]
[24]It’s actually refreshing to hear Faris talk normally like this.[%p]
[25]It excites me for some reason. Like she’s showing me a side of herself that no one has ever seen.[%p]
[26][name]Faris[line]“That was the first time I ever felt such black emotion from a huge crowd of people.”[%p]
[27][name]Rintaro[line]“Those guys were obsessed with black.”[%p]
[28]She slaps me on the knee lightly.[%p]
[29][name]Faris[line]“Come on. I’m trying to be serious.”[%p]
[30]Wh-What? Even her retort is normal.[%p]
[31]The person sitting in front of me isn’t a cat-eared maid, and she isn’t the RaiNet Champion.[%p]
[32]She’s just a normal girl...[%p]
[33][name]Faris[line]“Does it still hurt?”[%p]
[34][name]Rintaro[line]“No, I’m fine.”[%p]
[35][name]Faris[line]“Kyouma... I mean, Okabe-san. I don’t know what would’ve happened if you hadn’t been there. I shiver just thinking about it.”[%p]
[36][name]Rintaro[line]“Don’t correct yourself like that. Just call me what you usually do.”[%p]
[37]Faris sighs.[%p]
[38][name]Faris[line]“Anyway, Kyouma, I can’t thank you enough. Thank you, honestly...”[%p]
[39][name]Faris[line]“You know, Kyouma... you’re my prince.”[%p]
[40]Prince? What’s with the fairy tale talk?[%p]
[41]She’s giving me goosebumps.[%p]
[42]Th-This calls for Hououin Kyouma![%p]
[43][name]Rintaro[line]“I am not a prince! I am an insane mad scientist and—”[%p]
[44]Before I finish, Faris throws herself on top of me.[%p]
[45][name]Rintaro[line]“...?!”[%p]
[46]She wraps her arms around me tightly.[%p]
[47][name]Rintaro[line]“F-Faris...?”[%p]
[48][name]Faris[line]“I want you to call me Rumiho.”[%p]
[49][name]Rintaro[line]“No, Faris is Faris, remember?”[%p]
[50]Th-This is bad.[%p]
[51]What should I do?![%p]
[52]What does Faris want?![%p]
[53][name]Faris[line]“Hey... I think it’s time to end this.”[%p]
[54][name]Rintaro[line]“...”[%p]
[55][name]Faris[line]“You went back in time, and risked your life to save me.”[%p]
[56][name]Faris[line]“So, I want to grant your wish too.”[%p]
[57][name]Rintaro[line]“But...”[%p]
[58]I swallow the rest of my words.[%p]
[59]Granting my wish would mean erasing her father’s existence.[%p]
[60]My heart aches.[%p]
[61]It was like this with Suzuha, too.[%p]
[62]I erased everything that Suzuha had shared with us in 2010, including her memories of meeting her father.[%p]
[63]I did it for the sake of my personal goal, to save Mayuri.[%p]
[64]Must I once again sacrifice someone else’s dream?[%p]
[65][name]Faris[line]“It was on my eighth birthday.”[%p]
[66]Still clinging to me, Faris looks down and begins her story.[%p]
[67][name]Faris[line]“I wanted Papa to take a break from work so he could spend time with me.”[%p]
[68][name]Faris[line]“Papa’s company wasn’t as big back then, so he worked every day, from morning to night. I never got to see him.”[%p]
[69][name]Faris[line]“The present I wanted most was for him to spend one whole day with me.”[%p]
[70][name]Faris[line]“And Papa promised. He promised he’d spend the entire day with me, no matter what.”[%p]
[71][name]Faris[line]“But...”[%p]
[72][name]Faris[line]“Something came up, and he had to break his promise the day before.”[%p]
[73][name]Faris[line]“I was so afraid that Papa didn’t really love me.”[%p]
[74][name]Faris[line]“So on my birthday, I ran away from home. I wanted to make Papa worry.”[%p]
[75]Faris pauses here for a time.[%p]
[76]Then she looks up at me and continues with tears in her eyes.[%p]
[77][name]Faris[line]“...The plane Papa was on made a bad landing.”[%p]
[78][name]Faris[line]“Only one person died in the accident. Everyone else was unharmed.”[%p]
[79]Don’t tell me...[%p]
[80][name]Faris[line]“The one casualty... was Papa...”[%p]
[81][name]Rintaro[line]“...”[%p]
[82]That was before the worldline changed.[%p]
[83][name]Faris[line]“I couldn’t believe the world would be so cruel to me.”[%p]
[84][name]Faris[line]“‘I hate you, Papa! You should just die!’”[%p]
[85][name]Faris[line]“Those were the last words I ever said to him.”[%p]
[86][name]Faris[line]“...And that’s how our relationship ended, forever.”[%p]
[87]I can hear the tears in her voice.[%p]
[88][name]Faris[line]“I loved him... so why? Why did I say those things to him? I always felt guilty because of what I said.”[%p]
[89][name]Faris[line]“I always wished I could go back in time... change what happened.”[%p]
[90]Then... did fate guide us to each other?[%p]
[91][name]Faris[line]“When I heard you talking about your time machine, I thought I was being given a chance.”[%p]
[92][name]Rintaro[line]“Faris... Rumiho. That’s enough for today. You don’t have to say anything more.”[%p]
[93][name]Faris[line]“No. Let me finish.”[%p]
[94]Faris doesn’t let go of me.[%p]
[95]She sniffles and wipes away her tears, putting on a smile.[%p]
[96][name]Faris[line]“I’m okay now. Papa came to save me... so I know how much he really loves me.”[%p]
[97][name]Faris[line]“I really enjoyed having this time to spend with him. It was like a gift to us from heaven.”[%p]
[98][name]Faris[line]“But now you need to change things back to the way they were.”[%p]
[99][name]Rintaro[line]“But...”[%p]
[100][name]Faris[line]“Mayushii’s a very important friend to me. If Mayushii’s in danger, I’ll do anything to save her.”[%p]
[101][name]Rintaro[line]“...I’m sorry.”[%p]
[102][name]Faris[line]“Weren’t you listening? This current reality isn’t reality at all, but rather, a gift to my father and me.”[%p]
[103][name]Faris[line]“Or maybe I should call it a dream. Papa doesn’t belong in this time. You’re just turning things back to normal.”[%p]
[104][name]Faris[line]“Thank you for letting me have this dream, Kyouma.”[%p]
[105][name]Rintaro[line]“Are you... really okay with that?”[%p]
[106][name]Faris[line]“...”[%p]
[107]Faris buries her face into my chest.[%p]
[108][name]Faris[line]“A-Actually... I’m not okay at all...”[%p]
[109][name]Faris[line]“I remember how things were before the world changed...”[%p]
[110][name]Faris[line]“But I also remember how everything was after the world changed, you know?”[%p]
[111][name]Faris[line]“I’m actually kind of freaking out right now.”[%p]
[112][name]Faris[line]“What happened before the change and after the change are all mixed up inside me. I don’t know which one is real anymore.”[%p]
[113][name]Faris[line]“But if I try to fight it, it’ll just make you sad, won’t it?”[%p]
[114][name]Faris[line]“I don’t want to make you sad. You are my prince, after all.”[%p]
[115][name]Rintaro[line]“We can do something! There might be a world where you don’t lose your dad [color index="A0140000"]and[color index="800000"] Mayuri doesn’t die! If we try—”[%p]
[116][name]Faris[line]“It’s okay. I’ve accepted it.”[%p]
[117][name]Faris[line]“I don’t want to run away anymore.”[%p]
[118]There’s nothing I can say to that.[%p]
[119]So instead, I tightly embrace her slender body.[%p]
[120][name]Rintaro[line]“...Thank you.”[%p]
[121][name]Faris[line]“Hey, is it okay if I cry a little? Before we change things back, is it okay... if I cry for Papa?”[%p]
[122]She’s already crying... but I don’t say anything.[%p]
[123]Instead, I silently nod.[%p]
[124]Faris’s body trembles with emotion as I hold her.[%p]
[125]Her father is sleeping in the room next door, so she probably doesn’t want him to hear. She cries into my chest, muffling her sobs.[%p]
[126]It’s almost noon.[%p]
[127]I feel dizzy.[%p]
[128]It’s like my brain is rusty. My whole body is heavy with fatigue.[%p]
[129]The pain from my wounds has subsided, thankfully, but in the end, I couldn’t sleep a wink.[%p]
Lehetséges, az alternatív endinggel sikerült összekeverni, ahol tényleg úgy ér véget az utolsó előtti jelenet, hogy ezek bizony most kufircolni fognak, de az egy másik világvonal, a true route-on nincs ilyesmi.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sheev Palpatine írta: 2024.03.08. 22:04 Lehetséges, az alternatív endinggel sikerült összekeverni, ahol tényleg úgy ér véget az utolsó előtti jelenet, hogy ezek bizony most kufircolni fognak, de az egy másik világvonal, a true route-on nincs ilyesmi.
A jelenet eléggé úgy volt megírva, mintha az alternatív lenne az. Kábé minden tekintetben: az, amit beszélnek, a beállításon keresztül a vágásig... És FYI, az első Fate-ben (a 2006-os sorozatban) detre ugyanígy vezették fel a mana transfert szövegen át az operatőri munkáig. Az UBW-t és aHF-et azért nem mondom, mert ott már elég nyíltan tették, az előbbinél vizuális szemléltetéssel, az utóbbiban meg majdhogynem telibe mutatták a jelentet.

Egyébként ilyen tekintetben, hogy mikor milyen route-ot mutatnak, abból amúgy is rengeteg kavarodás szokott lenni. A School Days anime befejezése pl. a VN-ben elérhető 3 legrosszabb ending egybegyúrva, de addig meg folyamatos az ugrálás több szál között. A Green Greenben meg hol a főszereplő csaj útját járjuk, hogy a kánon utat, hol az egyik-másik csaját, hogy aztán az utolsó részekre csak a főszereplő csaj legyen, majd az utolsó részben félrerántsák a kormányt és azt mondják, hogy "C'est la vie, barátom, kánonbefejezés lesz" (ahogy a 13. részként aposztrofált OVA fogja ténylegesen elsütni). Annyi extrával, hogy a Green Greenben
SPOILER
nem kerül elő, hogy az iskolaudvaron lévő fa képes zavart okozni az idővonalakban, a főszereplő csajnak 3 alakja is jelen van: a gyerek, a középiskolás, aki leugrik a főszereplő srác nyakába, illetve a lánycsoportot kísérgető tanci néni (aki egyébként a tényleges alak, a másik kettő a múltból jött)... Várjunk, múltból? Ja, mert a GG inkább átírta a sztorit, hogy egykori szeretők nem lehettek egymáséi, így másik idősíkot választottak maguknak. Az angol feliratban 30. századiak, de a képen meg egy 13. századi beállítást látsz. Aztán lehetne sorolni, de 5 route-ból szemezgetnek folyamatosan az alkotók...
Az ilyesmi rendszerint rendezői döntés szokott lenni, hogy letérnek a valamelyik route-ról, vagy hirtelen átkormányoznak.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ricz írta: 2024.03.09. 13:53
Sheev Palpatine írta: 2024.03.08. 22:04 Lehetséges, az alternatív endinggel sikerült összekeverni, ahol tényleg úgy ér véget az utolsó előtti jelenet, hogy ezek bizony most kufircolni fognak, de az egy másik világvonal, a true route-on nincs ilyesmi.
A jelenet eléggé úgy volt megírva, mintha az alternatív lenne az.
Azért ez elég meredek következtetés. A történet szempontjából nem sok értelme lenne a kufircnak. Nem gondolnám, hogy a rendező Okabe és Kurisu közt kialakuló egyre erősebb kötelékbe egy ilyen kikacsintással belerondítani. Továbbá nehéz elképzelni, hogy Faris amikor kvázi azon sír, hogy most vagy az apját vagy a legjobb barátját kell hagynia meghalnia, utána még szívesen meglovagolná Okabe-t. Oké létezik vigasz szex, de nem gondolnám, hogy a két karakter lett volna olyan hangulatban hozzá. Jah és ne feledkezzünk meg arról, hogy Faris apja a másik szobában van. Illetve másnapi jelenet azzal indít, hogy Faris újból bejön a szobába szal ha az a rész arra ment volna ki, hogy lefeküdtek, akkor a másnapi jelenetben már Faris is a szobában van.

Az a mondat azzal az arckifejezéssel csak, akkor lenne értelmezhető úgy, ha korábban lett volna viszonyuk azon a világ vonalon (amiről az ide "érkezett" Okabe nem tud), de erre meg semmilyen utalás nincs. Szerintem inkább úgy értelmezhető, hogy Faris-nek ez egy vallomása Okabe felé, hogy beleszeretett és nem akarja azokat az emlékeket elveszíteni, amik miatt így érez felé.
Kép
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

@Ricz Abszolút nincs úgy megírva az animében sem, mintha az alternatív lenne. Az alternatív eleve egy full más világvonal, full más körülményekkel (Okabét csak Faris ismeri, a többi labortag nem)

Az meg hogy más adaptációk hogy oldották meg, teljesen irreleváns. Szerintem javítsátok ki a fb posztot mert teljesen félrevezeti az olvasót - sőt a legjobb lenne törölni, mert gondolom itt az érdekesség a szex akart lenni, anélkül meg már nincs értelme a posztolni róla :D
Válasz küldése