Ousama Ranking

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ousama Ranking 1

Mivel erős a gyanúm, hogy a Laika a dobottak között végzi, ezért kísérletezgettem pár másik cuccal a szezonból, név szerint kettővel: az egyik a Deep Insanity: The Lost Child volt, amit 5 perc után ki is nyomtam a francba. A másik az Ousama Ranking... ami az egyik legzseniálisabb első epizódot hozta időtlen idők óta. Érdekes volt ez a szokatlan, designban és stílusban az európai rajzfilmeket idéző kisugárzása, szóval gondoltam, adok neki egy esélyt.
Kicsit meredek, ahogy behozta az első részbe szinte az összes fontosabb karaktert, emiatt néha fuldokoltunk az expozícióban, de minden más annyira jó volt, hogy arra szavak nincsenek. Mintha egy modern mese lenne a királyságok rangsorával, a néma herceggel, az őt követő árnyékkal, a felfuvalkodott testvérrel, meg a többi kellékkel. Jó hír, hogy 23 részes lesz és bár lövésem sincs, merre megy el ez a sztori, de érzem, hogy ebből végre tényleg valami maradandó is kisülhet. (Mondjuk nagy zaj biztos nem lesz körülötte, de talán jobb is így!)

A Wit stúdiónál meg nagyban egy ilyen redemption arc megy most, legalábbis az én szememben, szóval előbb volt egy baromi jó Vinland Saga adaptációjuk, idén egy Vivy, és most az Ousama. Impozáns az irány.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^
Köszi az ajánlást, ha nagy zaj nem is lesz körülötte, még egy nézőt szerzett. ^^ Ha a két folytatást nem nézem, amik most indultak, a szezon legerősebb kezdését hozta, az eddigi kiszemeltjeim közül egyik sem fogott meg ennyire, mint az Ousama. Web mangaként indult 2017-ben, szóval alapanyag az lesz a 23 részhez.
Talán azért tetszett meg, mert hajaz az európai mesékre, kicsit visszahozta a gyerekkoromat. :) A rajzolást szoknom kell, azért be kell valljam, egy animétől nem igazán ezt várnám. Valószínű 1-2 rész után már nem fog zavarni. A WIT Studio hozza a formáját, a tájak különösen szépek lettek. A zenéje kifejezetten tetszik.
Ha hihetek a leírásnak, amolyan coming-of-age történet lesz. Az már önmagában érdekes, hogy Bojji siketnéma és úgy tűnik, Kage az egyetlen, aki jelbeszéd nélkül megérti.

Ja, egyébként azért is néztem bele ebbe, mert a Mieruko-chant kukáztam két rész után. Sajnos úgy seinen, hogy elég gyakran mutatják a lányokat alsó szögből, a második rész perverz szellemét pedig inkább hagyjuk... :roll:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én is tök véletlenül szúrtam ki pont ezt a címet, de asszem, nagyon jól tettem. Persze azért van bennem némi félsz, hogy mégis tönkre vágják menet közben valamivel, de reméljük a legjobbakat.

Más: Zombieland Saga movie!! Mondjuk nagyon egyértelmű volt, hogy lesz belőle film, de azért így is hype. :D
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2021.10.16. 17:33az egyik a Deep Insanity: The Lost Child volt, amit 5 perc után ki is nyomtam a francba
Reméltem, hogy ez egy Made in Abyss csak sci-fibe lesz, de ez az első rész alapján inkább egy Monster Hunter kategóriájú cucc. Valóban az első rész elég gyengus lett. Bár ezen nem lepődtem meg, mobil játék adaptáció révén fel voltam rá készülve. Egyelőre még nézem tovább.
Amúgy a szezonban van egy másik anime ami már tényleg ilyen Made in Abyss tematikájú cucc, a címe Sakugan. Nagyon tömören van egy apa-lánya páros akik útra kellnek az ismeretlenbe, hogy megtaláljanak egy csak a legendákban létező helyet. Az első rész még egy Deca-Dence féle csavart is sejtet. Eddigi két rész alapján szerintem egész jó.
Junchi írta: 2021.10.16. 17:33A másik az Ousama Ranking.
Valóban jó kezdés volt, de szerintem már az első előzetesekből is látszott, h itt nem lesz gond.
Junchi írta: 2021.10.16. 17:33(Mondjuk nagy zaj biztos nem lesz körülötte, de talán jobb is így!)
Erre nem vennék mérget. A legtöbb helyen amerre én jártam, ott mindenki pozitívan nyilatkozott róla. Szóval nem tartom kizártnak, hogy a szezon végére kellően felkapott lesz.
Mellesleg anno AA-n még küldtem is róla be két hírt, h népszerűsítsem :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2021.10.17. 09:32 Erre nem vennék mérget. A legtöbb helyen amerre én jártam, ott mindenki pozitívan nyilatkozott róla. Szóval nem tartom kizártnak, hogy a szezon végére kellően felkapott lesz
Jómagam ugyan csak ide járok (meg néha felnézek MAL-ra), szóval nincs nagyon viszonyítási alapom, de ismerve az általános nézői igényeket korábbról, ezt azért elég nehezen tudom elképzelni, már csak azért is, mert nincs benne ecchifanservice, sem self-insert MC, sem prettyboyok, sem műanyag generic grafika, sem béna háremjelleg, sem corny hatásvadászat, sem sztereotip waifuk és még csak nem is battle shounen vagy isekai. Lehet csak én vagyok ilyen rosszmájú és a poharat félig üresnek látom, de nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen szezonális rangsorban az élen végezne, pedig azért nem annyira niche cucc, mint mondjuk egy Yuasa anime.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2021.10.17. 09:48Jómagam ugyan csak ide járok (meg néha felnézek MAL-ra), szóval nincs nagyon viszonyítási alapom, de ismerve az általános nézői igényeket korábbról, ezt azért elég nehezen tudom elképzelni, már csak azért is, mert nincs benne ecchifanservice, sem self-insert MC, sem prettyboyok, sem műanyag generic grafika, sem béna háremjelleg, sem corny hatásvadászat, sem sztereotip waifuk és még csak nem is battle shounen vagy isekai. Lehet csak én vagyok ilyen rosszmájú és a poharat félig üresnek látom, de nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen szezonális rangsorban az élen végezne, pedig azért nem annyira niche cucc, mint mondjuk egy Yuasa anime.
Nem mintha én annyira sok helyen járnék, viszont ha már MAL-t szóba hoztad, ha jól láttam ott is van egy topik, ahol már azon megy a vita miért ennyire ismeretlen. Tény MAL-on is elég hátul kullog népszerűséget tekintve, viszont ott is magas az értékelése. Persze nem bánom h ha hidden gem marad, de továbbra se tartom kizártnak, hogy népszerű lesz.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Osama bin Ranking (bocs) ep2

(Lehet kéne neki külön thread...)
Kicsit furcsálltam, hogy Kage hátterét már most megkaptuk, mikor alig ismerjük még a karaktert, szóval az ilyesmi azért nem a legszerencsésebb dolog, de ezt leszámítva baromi erős és hatásos rész volt. Külön tetszik, hogy egyelőre nagyon nehéz belőni, ki áll a herceg mellett és ki van ellene, már ha most szigorúan csak fekete-fehérben gondolkodunk. (Btw rájöttem, honnan ismerős Kage: az FMA Brotherhoodban kiköpött így nézett ki Pride képessége. Nem hiba, csak feltűnt.)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Részről részre meglepetés ez a sorozat. Meglepő volt, hogy milyen hamar fény derül a második részben Kage múltjára, de az még meglepőbb volt, h milyen tragikusan alakult a gyermek kora. Én az első rész alapján azt gondoltam az ő faját ért leszámolás idősebb korában történt. Viszont a 2. résznek a csúcspontja egyértelműen a vége volt. Az, hogy a párbajban a tanítója tanácsát megfogadva péppé verette magát Bojji, majd az ágyban magához térve, abból nagy nehezen felkelve a fájdalmaira fittyet hányva a kard után kúszik és próbálja felemelni, megkapó pillanat volt. Komolyan megsajnáltam a srácot.
Viszont sajnos Bojji megpróbáltatásai még csak most kezdődnek igazán. Én úgy gondoltam, hogy oké Kage-val összehaverkodott és innenstől jó pár részen át fejlődnek valamiként, hogy majd nem is tudom az évad vége fele mikor meghal a király akkor Bojji felkészültebb legyen. De nem, itt az újabb váratlan fordulat, mert már a 3. epizódban meghal a király. Bojji-t pedig újabb csapás éri, hogy apja végrendeletét figyelmen kívül hagyva öccsét állítják a trónra, ami igaz nem volt váratlan húzás.
A másik meglepetés az eheti részben pedig a királyné volt. Nem gondoltam volna, h ő nem a gonosz mostoha típus, hanem épp ellenkezőleg. És emiatt fordult meg a fejemben, hogy mi van ha a király és királynő megbeszélte: a végrendelet az, h Bojji legyen a király, így apja nem hagyja cserben a fiút, viszont a király megkérte a királynét vállalja a rossz szerepét magára és az ország érdekében Daida-t ültesse a trónra, ha a többiek is egyetértenek vele.
Bár gondolom azzal nem számoltak, hogy Daida egyből tisztogatásba kezd. Nem tartom kizártnak, hogy a tükör hatására még a saját anyját is megöletné, de legalább bebörtönöztetné a srác.

Kíváncsi vagyok Bojji és Kage miként és mikor találkoznak újra.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ep3

Tegnap a Dűne mozizás után maradt még annyi energiám este, hogy Ousamázzak, mert az fontos. Írni mondjuk már nem...

"Külön tetszik, hogy egyelőre nagyon nehéz belőni, ki áll a herceg mellett és ki van ellene" - Tök jó dolgokat mond ez a srác itt fentebb, főleg a legújabb rész fényében, Hilinggel karöltve. Mondjuk a fiacskáját innentől kezdve csak Joffreynak fogom nevezni, mert szinte tök ugyanaz a karakter, szóval remélem, a végzete is valami hasonló lesz.

Aztán: A lándzsás fazon szerepelhetne többet, a kígyós fickó egyértelműen nem halott, az ördög meg... Gondolom eladta a lelkét a király, hogy cserébe erőt és hatalmat kapjon, illetve felajánlotta még Bocchit is mellé? Vagy pont azért adta el a lelkét, hogy Bocchi végül jól járjon? Na mindegy, majd kiderül biztos, de nagyon ott volt az a jelenet.

A tempó volt kissé érdekes az epizód kapcsán, mármint hova a fenébe rohanunk ennyire? 23 részbe azért elég sok minden beleférhet, ráadásul nincs is még vége a mangának.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep4

MEHH! Hova kapkodnak ennyire? Nagyjából három epizódnyi történést préseltek bele egyetlen részbe, normálisak ezek? Egyszer ide nyúl, egyszer oda, kapunk valamennyit a karakterek hátteréből, aztán a következőben történik valami, ami world-building szempontjából amúgy fontos, de feldolgozni sincs időnk, máris megyünk tovább.

Sejtem, hogy mik voltak Domas valódi szándékai, de ehhez kellett volna egy normálisabb felvezetés. A Tükör-Joffrey dolog is túl hirtelen történt, erre is kellett volna legalább fél epizód, de nem ide.

Nem tudom, hogy meddig szándékoznak még ilyen rohamléptekkel haladni, de nagyon csúnyán rá fogja nyomni a bélyeget a sorozatra, ha ez így megy tovább...
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

4.rész: Korábban is voltak rá utalások, h Doumasu ide fog kilyukadni. Számomra úgy tűnt, ő egyfajta kudarcként éli meg, h nem tud hasznos lenni a királyság számára és megtanítani a fiút vívni. Azonban most esélye lett bizonyítani nem csak, h hűséges az új királyhoz, de hasznos is tud lenni szolgálatával. Arról nem is beszélve, hogy lehet még vannak ambíciói a karrierjét illetően, amivel egy fogyatékos kisgyerek sikertelen tanítása nem éppen összeegyeztethető.

Gondolom Kage követte őket végig, így került vissza a táska, illetve sztem így fog megmenekülni a kis herceg.
Junchi írta: 2021.11.05. 08:54 MEHH! Hova kapkodnak ennyire? Nagyjából három epizódnyi történést préseltek bele egyetlen részbe, normálisak ezek?
Szerintem annyira nem vészes a helyzet. Tény elég feszes tempót diktál az anime, de legalább követhető. Nem érezem azt, hogy vmi kimaradt volna és emiatt érthetetlenné váltak volna egyes események. Ilyen tekintetben a szezonban van ennél sokkal durvább, méghozzá a Muv-Luv Alternative, ahol az eredeti művet nem ismerők számára érthetetlenek lehetnek egyes részek.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

5.rész: nos megint jó pár dolog történt. Kezdjük azzal, h nem semmi kis gyűjtemény van a királyi pincében. Van egy olyan sanda gyanúm, h az előző király megitta az elődjéből készült elixirt és annak következménye lehetett az ördög ami halálakor eltávozott belőle. Az öcskös meg nem teljesen menthetetlen vagy csak szimplán túl büszke, de lényeg, h nem itta meg a löttyöt.

Bojji "minő meglepő" módon túlélte és ráadásul Kage is újra (vagyis hát még mindig) mellette van. Itt ugye az-az érdekes, h Kage-t Bebin bérelte föl még a király halála előtt, h védje meg. Viszont nem tudtam ezután nem arra gondolni, h Bebin szándékosan vesztett Apisu ellen. Nem gondolnám, h meghalt inkább csak így próbált időt nyerni Bojji táborának erősödésére. Lévén így az öcskös nem tudja őt felhasználni egy ideig az esetleges további tisztogatásokhoz. Egyelőre másra meg nem nagyon lehet bízni ezt a piszkos munkát. Vagyis hát most már Doumasu-ra igen.

Ha már Doumasu-t szóba hoztam, nem gondoltam volna, h olyan erős a bűntudata, h levágja a saját kezét. Ez azért meglepett.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

7.rész: ezen az epizódon kifejezetten jót nevettem. És úgy látszik végre Bojji-ra szabott kiképzés is kezdetét vette. Kíváncsi vagyok pontosan mit csinálnak edzés alatt, de nem tartom kizártnak, h csávókám csak átveri és kihasználja őket.

Daida-s szál megint egy érdekes fordulatot vett, de legalább most már érthető, h Apisu-t miért sikerült olyan könnyen a tükörnek a saját oldalára állítania az előző részben. Gondolom ez akkor már jó pár generáció óta így megy. Mondjuk akkor ez az illető lehetett az, aki ördög alakban hagyta el Boss testét vagy az megint csak más vmi volt? Feltételezem Daida-t majd Bojji menti meg, már ha egyáltalán meg lehet menteni.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

8.rész: újabb epizód újabb fordulatokkal. Nos kiderült Boss egy kifejezetten negatív figura. Mindkét gyerekét feláldozta saját érdekében, ugye Bojji erejét (vagy legalábbis annak egy részét) vett el ezért lett szegény srác olyan amilyen, míg Daida-nak a testét vette el, h tovább élhessen. Kíváncsi vagyok utóbbi esetén milyen alkut kötött, feltételezem megint csak a démonnal. Illetve az is nagyon érdekel, h a tükör miért támogatja őt.
Mindezek fényében akkor a sztori feltételezhetően nem Bojji vs Daida története lesz, hanem Bojji vs Boss-szé.

Remélem Hiling megmenekül és csatlakozni fog Bojji-hoz, mert elég durva lenne ha a kövi részben eltennék láb alól. Bár ugye volt egy megérzése, h Bojji-t nem látja többé, szal lehet neki tényleg ennyi lesz.

Viszont úgy tűnik Bojji kiképzése nem átverés volt ha a valóban ő a világ legerősebbje. Mi van ha azért lett erős, mert Boss ugye múltkor meghalt és így a démon paktum nem szívta tovább az erejét?

Doumasu szál is érdekesen alakul, vajon miért kell a kastély "pincéjét" kitakarítani?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ousama Ranking elmúlt epizódok: Bevallom, a negyedik-ötödik rész környékén kissé megcsappant a lelkesedésem, de ez mind már a múlté. Mostanra eljutottunk oda, hogy képtelenség ehhez a cucchoz megfelelő alignment chartot gyártani, mert annyira nem egyértelmű, hogy ki melyik oldalon áll és ez szerintem csak tovább fokozódik a későbbiekben.

Annak szintén örülök, hogy nem csak Bojji körül forog az egész sorozat, hanem effektíve a palota szinte minden félprominens karaktere fontos ebben a játszmában, és bár olyan nagy hátba szúrások, intrikák és szarkavarás egyelőre nem volt, de talán ez is benne lehet a levegőben. Akár egy lightosabb Shakespeare mű, keverve a World Masterpiece Theater cuccok bájával és designjával. Engem megint megvett kilóra ez a sorozat.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep15

Asszem sikerült a kezdetben manifesztált hype-omat szépen-lassan lenulláznia ennek a sorozatnak. Komolyan, mi ez az irányvonal? A középszerűségbe torkollt animációját még simán megbocsátanám, lévén nálam ez nem nagy szempont, a belső viszont annál inkább. Hová tűnt a kezdetben megpengetett "ne a borító alapján ítéld meg a könyvet" moralitás? Mi történt Bojji karakterútjával? Mi ez a szedett-vedett sztori? Sztori? Semmi másról nem szól már epizódok óta, csak harcolgatnak össze-vissza, mindezt komolyabb tét, indok vagy motiváció nélkül. Könyörgök, ez így nem több, mint a 128. generic shounen szutyok, amiből meg van elég... A szerzőnek meg hiába vannak jó ötletei, szemmel láthatóan semmit nem tud velük kezdeni, de az anime stáb sem.

Szóval jah, eljutottam oda, hogy csakis minimális kíváncsiság hajtotta becsületből nem dobom, de még ha össze is szedné magát, erős közepesnél feljebb már bizonyosan nem jut (ha jut). Ahhoz túl mélyre ásott le...
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.01.28. 13:39A középszerűségbe torkollt animációját még simán megbocsátanám
Hát szerintem az animáció eddig is ilyen volt, sőt talán még kicsit látványosabb lett.
Junchi írta: 2022.01.28. 13:39Hová tűnt a kezdetben megpengetett "ne a borító alapján ítéld meg a könyvet" moralitás?
Megvan az még lásd a 16. részt, ahol Gigan-ról vagy éppen Desuhaa-t mik ki nem derültek. Amúgy inkább csak annyi, hogy a sorozat most már kicsit jobban fókuszál arra, hogy a borító mögé is jobban belássunk.
Junchi írta: 2022.01.28. 13:39 Semmi másról nem szól már epizódok óta, csak harcolgatnak össze-vissza, mindezt komolyabb tét, indok vagy motiváció nélkül.
Abban egyetértek, hogy egy része fölösleges volt. Vagyis pontosabban engem az bosszantott, h Hiling ennyire felelőtlen volt, h csak úgy visszarohant bele a veszély közepébe. Azonban Dorshe kitartása tetszett és Bojji-val való újra egyesülést is kifejezetten vártam.
Amúgy Doumasu-ék összecsapását nem tartom indokolatlannak, mert egyértelművé tette nekik miért kellett volna lezárni a járatot.

Persze az eheti rész jobb volt mint az előző 3 ugye az említett Gigan és Desuhaa hátteréről kiderültek miatt. Illetve Miranjo miatt is, kinek bűnlajstroma csak tovább nőt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy miként vált ilyenné, továbbá Boss tudott-e róla, ki miatt halt meg Bojji anyja.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.02.05. 10:34 Hát szerintem az animáció eddig is ilyen volt, sőt talán még kicsit látványosabb lett.
Most erre bedobnám az "Ugyanazt az animét nézzük?" kérdést, de az túl közhelyes lenne. A lényeg, hogy látszik az egész mozgásanimáción a költségvetés visszaszorítása.
ZeroProcess írta: 2022.02.05. 10:34Megvan az még lásd a 16. részt, ahol Gigan-ról vagy éppen Desuhaa-t mik ki nem derültek. Amúgy inkább csak annyi, hogy a sorozat most már kicsit jobban fókuszál arra, hogy a borító mögé is jobban belássunk.
Aminek sokszor semmi értelme, lásd például Apeas esetét, aki Miranjónak fogadott hűséget és hiába félti közben Hilinget, IMO nagyon nem kéne olyan dolgokat csinálnia, hogy közben mégis kinyírja a királynőre (tehát a Miranjo ellenségére) támadó hellhoundokat, aztán - mintha mi sem történt volna - folytatja ott, ahol abbahagyta. A hűség nem erről szól.
A 16. részt mondjuk nem láttam még, bár én most jegeltem a dolgot. Bevárok 4-5 részt, hátha úgy fogyaszthatóbb lesz.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

17-20.rész: na én ezeknél a részeknél nem voltam teljesen elragadtatva. Per pill úgy tűnik az összes eddigi szál és karakter arra lett kifuttatva, hogy mindenki harcoljon Ouken-nel:
17.rész: Bojji vs Ouken
18.rész: Desupa és kapitány vs Ouken
19.rész: Apisu, Bebin, Dorshe, Doumasu négyes vs Ouken
20.rész: Boss vs Ouken
Oké érzékeltették ezzel, h Ouken milyen erős, de akkor se szántam volna rá ennyi időt.

Persze közben Miranjo háttérsztori is ment, ami az egyik olyan dolog volt, ami mentette nálam a részeket. Tény, hogy Miranjo gonosz dolgokat tett/tesz, de ezek kicsit eltörpülnek amellett, amilyen kegyetlenséget vele szemben elkövettek. Félre ne értés ne essék ettől még Miranjo rászolgált arra, hogy a jövőben megbűnhődjön tetteiért (pláne amiatt, amit Bojji anyjával csinált). Az mondjuk nem tetszett, h most már Miranjo is megingott érzelmileg.

Visszakanyarodva a pozitívumokhoz, a másik dolog ami bejött, az a túlvilággal való érintkezés. Tetszett, h kiderült van túlvilági lét és hogy annak határát el lehet érni bizonyos esetekben ezáltal kapcsolatba kerülve a túlvilágiakkal. Igaz a halál után úgy tűnik nem mindenki kerül át, lásd Miranjo az ördöggel kötött alkujával.

Remélem az évad utolsó részeiben újabb lendületet kap a fősztori és nem folytatódik tovább az Ouken-es sidetracking.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Volt időm, behoztam, amivel elvoltam maradva.

Nem változott a véleményem: Ez egy elpocsékolt sorozat, amit csakis egyfajta elkötelezettségből nézek végig, aki pedig ezek után is tagadja, hogy ez nem egy sokadik lolshounen, az szerintem valami mást néz, vagy nincsen tisztában a "műfaj" fárasztó kliséivel. Mibe, hogy Ouken még onnan is kimászik, csak hogy lehessen vele tovább harcolni? Mibe, hogy bekap még minden karakter valami végzetes támadást, amibe nem halnak bele, mert mindenkit véd a plot-shield? Könyörgöm, ha tudom előre, hogy ez lesz abból az érdekes sorozatból, ami egy siketnéma herceget, újraértelmezett európai mesét, alternatív morális utakat és egyedi kisugárzást adott, akkor biztos, hogy inkább bele sem kezdek.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ezek szerint ezt a sorozatot letörölhetem a plan to watch listámról.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

21.rész: fúúú olyan, mint egy összecsapott anime original epizód. Számomra totál karakteridegennek hatott Boss és Miranjo viselkedése. Arról nem is beszélve, h most komolyan ezzel akarják kiszúrni az ember szemét, h hát Miranjo rájött rossz és önös dolgokat tett, így most már megengedi h megöljék. Mi a fa..?! Ezzel a húzással értelmetlenné tették az évadban történtek nagyját.
Amúgy Boss vs Bojji összecsapástól sem voltam elájulva. Boss-tól kicsit többet vártam volna.

Az egyetlen pozitívum az a vége, ahogy látjuk beteljesülni az ördöggel kötött alkut. De a többit rossz volt nézni. Pedig én nagyon szeretném, h jó legyen ez a sorozat. Még reménykedem az utolsó két részben, hátha újfent olyan jó lesz mint a sorozat eleje.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Junchi »

22

Ez volt a legrosszabb redemption ív (mármint Miranjoé), amit valaha is láttam, és mi ez a szöveg Daidától, hogy
SPOILER
ő lesz a felesége?
MI VAN? Ez több ponton sem stimmel, bár már rég feladtam, ahogy szerintem az író(k) is menet közben.

Mindegy, egy rész és végre vége ennek a clusterfucknak.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.03.18. 08:15és mi ez a szöveg Daidától, hogy
SPOILER
ő lesz a felesége?
MI VAN?
Azon én is húztam a szemöldökömet. Am a flasback-en kívül rohadt kínos volt az eheti epizód, legalábbis számomra.

A hétvégén tuti belenézek a mangába, h abban is így történnek-e az utóbbi részekben látottak vagy ez vmi anime original agymenés.
Kép
Avatar
Felé Kardnyúl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.03.19. 21:28
Tartózkodási hely: Yharnam

Re: Ousama Ranking

Hozzászólás Szerző: Felé Kardnyúl »

En elengedtem az Ousama-t, a 18. reszig birtam. Imadom a rajzot, de a narrativa katasztrofalis - oke, nem hero's way, de ezen a ponton talan tudnom kene, hogy kik a rossz arcok es kik a jo arcok... Miranjo egy nagy ismeretlen (es elvileg o lenne a Konfliktus), az Oreg Kiraly egy wtf, Piperkoc Tanitomester minimum gray karakter, Rosszarcu Alvilagi Kiraly elbattyog a fold alatt a kastelyig, aztan inkabb hazamegy teazgatni, Halhatatlan Ezustlovag egy elmebeteg, kb. a ket main character vitte el a hatan a sorozatot (mikozben nem az az anime cime, hogy Bojji's Adventure, hanem nem is tudom, kiralyi osztalyozo) :(
Válasz küldése