JoJo's Bizarre Adventure

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

higashikata írta: 2020.01.19. 00:08
Junchi írta: 2019.08.10. 08:52 Jöhet a part 5! (ZOINKS!)
Nem szeretnék követelőző lenni, de hadd kérdezzem meg, hogy az mikor fog megtörténni? ^^"
Már megtörtént, közvetlenül a part 4 után. :D (Csak nem volt már ingerenciám írni róla.)

Igazából olyan nagy véleményem nincs róla most sem, már azt leszámítva, hogyha nem vesszük a csak szárnypróbálgatásnak felfogható part 1-et, akkor messze ez volt a legtrehányabb, legfelejthetőbb évad. Jól indult amúgy, volt ebben a maffiás sztoriban szufla, de a későbbiekben az összes kimondottan Jojós hiba felütötte a fejét, arra a bohóckodásra ott a Kolosszeumban (és utána) pedig nincs semmilyen mentség. Ja, és Buccellatin és Mistán kívül mindegyik karaktert egy pohár vízben fojtottam volna meg legszívesebben, főleg Giornót.

(Btw azt hittem, ide is posztoltam anno azt a kitöltött Jojós chartot, de úgy tűnik, nem, úgyhogy tessék, itt van. Ezen rajta van minden Jojós preferenciám/ízlésem/lenyomatom.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.11.30. 19:13Ugyan a plot és annak vezetése nagyjából mindegyik partban problémás, csak más-más módokon, illetve megvannak néha a maga generic húzásai még ennek is, de az kétségtelen, hogy van a franchise-nak alle zusammen valami varázsa, nem is véletlen, hogy szinte várom a part 6 animéjét, még úgyis, hogy az ótvar part 5 azért hagyott néminemű keserűséget a számban.
Tényleg, azt végül végignézted? :) Rémlik, hogy mesélted, hogy az már annyira az elején sem jött be neked, de végül nem derült ki, hogy azért annak a negyvenvalahány részén is végigverekedted-e magadat. XD
Junchi írta: 2020.11.30. 19:13Egyébként nálam a part 2 vezeti eddig a mezőnyt, mert az volt az a szegmens, ami overall a leginkább megmaradt.
Egyébként szintén (jó, két és fél parttal a hátam mögött tőlem némileg vicces ez a mondat... XD), szóval Stand userek ide vagy oda, annak a partnak a végén kvázi legyőztek egy istent, így a cool faktor talán ott lett a leginkább kimaxolva, Joseph húzásain/szövegein hülyére röhögtem magamat, illetve nem mintha Diót nem csípném, mint antagonistát, de Oszlopemberék valahogy nálam még mindig megmaradtak, mint No. #1 JoJo gonoszok. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2020.11.30. 23:01 Tényleg, azt végül végignézted? :)
Persze, itt van mindjárt az oldal tetején gigantikus tl;dr-em belőle. :D

Szóval tényleg jól indult, a feléig kábé elhittem, hogy ez lesz az eddigi legjobb Jojo évad, aztán lett belőle az, ami, Giorno pedig messze a legsilányabb Jojo az eddigiek között, de még a főellenfél is a sereghajtó lett az antagonisták versenyében.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Part 6 animu confirmed!

Mondjuk nem Sawashiro Miyuki lesz Jolyne hangja, szóval valaki nagyon elszabott valamit. Mindegy, végre színesben, animálva is láthatjuk ezeket a skálaribancokat!
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Fairouz Ai-t azért nem temetném. Igaz, a Dumbbell Hibikije óta inkább kisebb szerepek találták meg, de már akkoriban is azt nyilatkozta egy interjúban, hogy a JoJo adott neki erőt ahhoz, hogy kitartson a tanulmányai és munkája mellett. (Mivel apai ágon egyiptomi származású, saját bevallása szerint nem volt könnyű számára az érvényesülés a japók között, just sayin'.)
SPOILER
Plusz nem vagyok biztos abban, hogy Sawashiro Miyuki gázsija nem drágult-e meg a committee számára... :dirr:
Ami miatt jobban kellene aggódni, hogy se premierdátumot, se további karakterdesign munkát, se más infót nem osztottak meg. Jóllehet a premisszát elspoilerezni is igen veszélyes lenne, (mert a manga is elég komótosan vezeti fel az alapkonfliktust és előtte szentel elég időt arra, hogy Jolyne megbarátkozzon a saját Standjével...) de aki nem ismeri a mangát, annak elég vérszegény infó a hype-hoz... :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

higashikata írta: 2021.04.04. 13:55 Ami miatt jobban kellene aggódni, hogy se premierdátumot, se további karakterdesign munkát, se más infót nem osztottak meg.
Én emiatt nem aggódnék, tekintve, hogy ez tényleg csak egy bejelentés volt, szal rendes PV-t sem kaptunk, csak egy teasert. Btw kíváncsiságból megnéztem, és a part 5-öt 2018 nyarán jelentették be, októberben meg már ott volt a start (bár ez kicsit más eset, tekintve, hogy a p5 a japánok über alles kedvence). Látnoki képességeim 2021-es premiert simán vizionálnak.

Mondjuk engem nem is a Jojo-jellege miatt érdekel ez a part (az gondolom úgy is a szokásos formulákat és kötelezőket hozza), hanem a túltolt skálaribik miatt, szal mikor láttunk valaha animében ilyen elvadult, cseppet sem szent, tetovált, káromkodó, nem túl feminin nőket? Legtöbbször leragadnak a waifu-baitingnél, szóval engem marhára érdekel a három csaj kalandja. :D (Meg amúgy is öt évadnyi kolbászfesztiválon vagyunk túl, szóval már csak a változatosság is gyönyörködtető.)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Lesz attól még kolbászparti, mert a mangában is főleg egy koedukált böriben ment a csetepaté.

A Stand-bunyók a Part 5-höz hasonlóan el lesznek nyújtva, de ahhoz képest kicsit több flashback is várható Jolyne részéről.
SPOILER
Ez inkább magánvélemény, de a biztonság kedvéért spoilerbe rakom:
Ha majd az anime nézése közben időnként NGE vagy Fate/Stay Night utánérzés fog támadni, ne lepődj meg. Utóbbi is a Part 6 mangától lopta azt a bizonyos elemet...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én meg csak simán úgy reagáltam most erre a hírre, hogy YES! és egyáltalán nem zavar, hogy "csak" egy szimpla bejelentés. :) (Pedig én sem olvasom a mangát, annyit tudok part 6-ról, amennyit hol véletlenül a neten szaladgálva, hol szándékosan Kata spoilereit lenyitogatva kaptam a sztoriból. XD) Sawashiro Miyukiért tényleg kár, de semmi bajom az új hanggal sem, biztos jó lesz ő is, csak ugye egyes JoJo játékokban (már ha nem az összesben, ezt passzolom XD) az előbbi hölgy szólaltatta meg a karaktert, így picit hozzánőttünk. :)
Junchi írta: 2021.04.04. 18:37a p5 a japánok über alles kedvence).
Ezt mondjuk csodálkozva hallottam most, mert ahogy tapasztaltam, a fandom 90%-a a part 3-ra veri magát mindig, bár lehet akkor ez csak a fandom nyugati részére igaz, vagy nem tudom. (Bár amikor más animékben parodizálják a JoJo-t, akkor is jellemzően Jotarót, vagy a part 3-as Diót veszik elő.)
Junchi írta: 2021.04.04. 18:37...hanem a túltolt skálaribik miatt, szal mikor láttunk valaha animében ilyen elvadult, cseppet sem szent, tetovált, káromkodó, nem túl feminin nőket?
Legalább megtudtam, mit jelent nálad ez a "skálaribi", mert pusztán a szóról nekem pont az ellenkezője ugrott be: ilyen Skála áruházban vásárolgató "Doktor Szöszik". :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2021.04.04. 21:27 Ezt mondjuk csodálkozva hallottam most, mert ahogy tapasztaltam, a fandom 90%-a a part 3-ra veri magát mindig
Nope, a japánoknál a part 5 a Szent Grál (ne aggódj, én sem értem, miért, valaki Jojo-szakavatottabb felvilágosíthat), szóval ezért sem akarom nagyon a part 6 büdzséjét/készítési körülményeit ahhoz hasonlítani, tekintve, hogy az meg pont az egyik legnépszerűtlenebb rész náluk. Mindegy, lehet már annak is örülnünk kell, hogy egyáltalán kapunk belőle adaptációt.

(Btw lehet ennek örömére kéne egy Jolyne-os avatar, csak nincs szívem lecserélni Alice-t. Majd alszom rá egyet.)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi írta: 2021.04.05. 12:49 Nope, a japánoknál a part 5 a Szent Grál (ne aggódj, én sem értem, miért, valaki Jojo-szakavatottabb felvilágosíthat)
Ne aggódj, én sem értem. ^^"

Szerintem az a Part 5 népszerűségének az oka, hogy Hirohiko az akkoriban (értsd 1997-1999 környékén) jellemző fiú popcsapatok, idolok stílusát akarta láttatni a mangában.
Ami annyira jól sikerült, hogy kapott a Part 5 sztorialapú 3D platformer játékot a PS2-re, ehhez íródtak az első komolyabb light novelek is.

Egyébként a Part 3 is elég népszerű, csak alkatilag nem eléggé japó a cucc, I guess.
Ettől függetlenül a sztori japán szinten népszerűvé válása ehhez köthető, ehhez is készültek videójátékok, plusz 1993-ban (majd 2000-ben) ehhez készítették az APPP-féle kiherélt OVA verziót. Ami nem olyan égetnivalóan rossz, csak voltaképpen az eladhatóság miatt kiöltek belőle mindent, ami a JoJót már akkor is kiemelte a felhozatalból: a bizarrságot.

(Valljuk be, akkoriban a világ nem volt felkészülve annyi abszurd baromságra, a 2010-es évekre pedig a hülyeség lett az új norma. Ezért is tud ma akkorát ütni. :dirr: )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

higashikata írta: 2021.04.05. 14:47...plusz 1993-ban (majd 2000-ben) ehhez készítették az APPP-féle kiherélt OVA verziót. Ami nem olyan égetnivalóan rossz, csak voltaképpen az eladhatóság miatt kiöltek belőle mindent, ami a JoJót már akkor is kiemelte a felhozatalból: a bizarrságot.
Igen, ezt meg tudom erősíteni, én kíváncsiságból belenéztem, afféle "mégis csak JoJo" alapon, de ez azon ritka esetek egyike, amikor a "modernebb" (de igazából pontosabb) adaptációt veri a régit. Annak az OVA-nak egyrészt semmi feelingje, hiszem ahogy te is írod, a bizarrság kiölésével egy standard shounen bunyós cuccá silányult az egész, másrészt meg semmi értelmét nem láttam annak, hogy így random belekaptak a part 3-ba, annak is a második felébe. Lehet, hogy ezt így kifejezetten a manga rajongóinak szánták (de azoknak meg azért nem fog tetszeni, amit az első pontban írtam), de ha csak úgy leül elé valaki, hogy "na, nézzünk valami JoJo-t!", semmit nem fog érteni belőle. Ki az a Dio? Kik azok a Joestarok? Ez a két tábor miért verekszik egymással, stb? Tudom, az új sorozatnál is vannak "spart skipperek" (vagy hogy neveztétek azokat, akik így random kiválasztják, hogy "ezt a partot megnézem, amazt meg nem"), de szvsz annak sincs sok értelme, mert ugyan rá lehet kenni, hogy ezek önmagukban is működő részek (és valamilyen szinten valóban), ugyanakkor viszont szerintem kell hozzájuk az a minimális előismeret és kapcsolódási pont, amit az előző partok már lefektettek. (Ráadásul nem egy jelenet kevésbé lesz vicces/coolos, ha csak úgy random kapod az arcodba. Pl.
SPOILER
amikor part 4 elején egy rövid pengeváltásra kerül sor Jotaro és Josuke között, akkor kb. "Josuke szemén át" látjuk a fightot és tök menő/vicces, ahogy Star Platinum hasonló húzást csinál, mint anno Dio The World-je. Mi persze nézőként ekkor már tudjuk, hogy az időt tudja megállítani, viszont Josuke pontosan csak annyit lát az egészből, amit anno Joseph és Jotaro, vagyis hogy a Stand használó rejtélyes módon mintha "teleportálgatna" harc közben.
Szerintem ez egy tök poén "callback" volt az előző szezonokra, ami egyben simán el fog szállni azok feje fölött, akik mondjuk part 4-el kezdenek. Vagy pl. mesélték mások, hogy Giorno stílusában/személyiségében nem egy Diós vonás felfedezhető, amit ugye megint csak azok tudnak felismerni/értékelni, akik látták a part 1-3-at. De van még sok ilyen a cuccban.) Plusz szintén személyes vélemény, de szerintem a seiyuuk is sokkal karakteresebbek/jobbak az új szériában.
higashikata írta: 2021.04.05. 14:47(Valljuk be, akkoriban a világ nem volt felkészülve annyi abszurd baromságra, a 2010-es évekre pedig a hülyeség lett az új norma. Ezért is tud ma akkorát ütni. :dirr: )
+1 :lol: És még így is szokni kell, legalábbis biztos meséltem már, de amikor anno a hype miatt random belenéztem, épp egy part 4-es fight ment az aktuális epizódban és eléggé ütős "koktél" volt úgy teljesen JoJo-szüzen azt látni, ahogy egy hülyehajú fószer valami pterodaktilra hasonlító izé ellen harcol, ami még beszél is hozzá, mindezt egy sárga égbolt alatt... XDDDD Ilyen érzés lehet az első LSD trip, vagy nem tudom... XD Ezért sem szabad partokat skippelni, mert előbb a part 1-et kell nézni, ami a "kapudrog", majd szépen partonként, lassan adagolva haladni az egyre keményebb drogok felé. :lol:
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Alig 3 nappal az online event előtt kiszivárgott Twitteren a Part 6 key visualja, és néhány jelenet a trailerből...

Szép meg jó, hogy a design továbbra is a mangát követi, de muszáj volt Jotaro girhes alakját megtartani...

Yare yare dawa...

Láttátok már?
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Gdat »

https://www.gamerbraves.com/jojo-spinof ... announced/

Hogy miért lesz Josuke - Hol Horse spin off?

Valaki a redditen megtalálta rá a tökéletes választ:

Kép

Ilyen lesz. :D
Van is róla egy trailer, már ha ez tényleg igazi és nem egy fan cucc. De ahhoz túl jól néz ki.

https://www.youtube.com/watch?v=ECOz-5X2Jvk

De most tényleg. Emelje fel a kezét, aki valaha is arra gondolt, hogy milyen jó is lenne egy spin off ami Josukéról és Hol Horseról szól. Vagy jó ez a Jojo, csak hiányzik belőle egy Josuke - Hol Horse spin off. :D Persze Arakiban még nem csalódtunk sosem. De wtf. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Pucci hangja Seki Tomokazu lesz.

Nakata Jouji túl tökéletes volt?
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Gdat »

December elsején kezdődik a Netflixen a Stone Ocean. Istenem, de várom.
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Nézte valaki rajtam kívül? Nekem nagyon tetszett. Bár az csalódás volt, hogy csak 12 részt kaptunk elsőre. :(
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Egyelőre csak az első részt (előtte pótolok egy idei adósságomat), de nem szeretnék kapkodni vele, már csak azért sem, mert most mindenki csak találgat, hogy mikor lesz elérhető a többi epizód.

Ami kellemes csalódás, hogy nem cenzúráztak semmit (bár a mangába belepörgetve Ermes azért szókimondóbbnak tűnt, de ez legyen a legkevesebb), illetve Jolyne hangja végül is baromi jó lett.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gdat írta: 2021.12.01. 23:34 Bár az csalódás volt, hogy csak 12 részt kaptunk elsőre. :(
Le vagyok maradva, de mit csinálnak ezek? Kiadták az első 12 részt, de azt egyben, most pedig várunk a semmire? (Mert gondolom már végig el van készítve amúgy a teljes sorozat.) Nem tudom, hogy ez a japánok saját ötlete, a Netflix miatt van, vagy valami egyéb, de ez így eléggé mehh. :? (Pedig én a BD verziót szoktam nézni, amikor már egyben kint van az egész.) Mondott arról bárki bármit, hogy mi ennek az értelme?
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

A Netflix a közelmúltban megvásárolta a sorozat jogait, ezért Amerikában már az összes eddigi évad megtalálható. (Bár a Twitter népe szerint a Netflixes angol felirat sz@rabb lett a Cruchyroll-változatnál.)

Idehaza az első 3 Part és a Stone Ocean van kint magyar felirattal, ami okozhat gondot a newbie-knak, de mindegy.

A JoJo mostani évada hasonló konstrukcióban fog megjelenni, mint a GitS SAC 2045: Nemzetközi streamingre kiadnak most egyszerre 12 részt, a folytatások meg majd valamikor máskor, hasonló pakkban.
Eközben a japán TV-k majd január 7-től fogják sugározni, az eddig megszokott péntek esténként.

Valószínűleg azért született ez a cifra megoldás, mert tudomásom szerint Japánban a Warner Brothers japán leányvállalata a forgalmazó, I quess. ¯\_(ツ)_/¯
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ezt már egy másik sorozatnál is eljátszották, hogy egyben kirakták az első felét, aztán várni kellett a következőre valami félévet. Más esetekben Part 1-Part 2 felosztást csinálják. És nem csak a GitS: SAC_2045, mert arra már egy éve várunk (durván), hanem pölö az Ultraman is, ami jövőre kapja meg a második felvonását 3 év után.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a válaszokat. Továbbra is ilyen "mehh" húzásnak tartom ezt, de mit lehet tenni... Amúgy ez engem picit arra emlékezet, amit anno amcsi mangakiadók csináltak nem egy címmel, nevezetesen, hogy előbb licenszelték, majd....ültek rajta évekig, bármi érdemi kiadás vagy eredmény nélkül. Nem tudom, ennek mi volt az értelme (úgy tűnik, nem siettek a vásárlóktól "visszakapni" az általában nem olcsó licenszdíjat...), azon túl, hogy ezzel a húzással akár évekre frankón "be lehetett fagyasztani" 1-1 címet. Ugye a licensz megtörtént, ergo egyrészt az összes online felületről eltűnt ilyenkor két nap alatt a fanfordítás, meg minden hasonló dolog, másrészt ezzel azt is megelőzték, hogy bármelyik konkurens kiadó adja ki, ők viszont ahogy már említettem, sokszor évekig nem nyúltak hozzá a címhez, ergo az adott cím kvázi "elérhetetlenné" vált a fanok számára. (Poénkodtam is ezzel egyik barátomnak, hogy: "Le akarsz építeni egy címet/fandomot? LICENSZELD AMCSIKKAL!" XDDD) Most ami hirtelen beugrik, ilyen volt pl. több Tanemura Arina manga, erről anno Tenshi mesélt nekünk nem egyszer, magyar kiadások közül meg az Inu Yashával jártunk hasonlóan, ahol már a bejelentéskor le lett szedve a magyar fanfordítás mindenhonnan, amiről utólag kiderült, hogy jól elhamarkodták, mivel végül létre sem jött a megvétel, ellenben az egyébként minőségi és már valami 100-200 fejezet körül járó fanfordítást utólag sem volt hajlandó Megli visszarakni Mangazinra, szóval kvázi magyar IY manga nélkül maradtunk minden értelemben. :?

Na, picit erre emlékeztet most engem a Netflixnek ez a "lol, majd mi megmondjuk, hogy milyen sebességgel nézhetsz te animét!" hozzáállása és oké, hogy a JoJo-ból amúgy is megvárom a BD-t, de pl. ha egy olyan sorozatról lenne szó, amit hétre-hétre követnék és lenne mondjuk 50-80 epizódja megállás nélkül, meglehetősen zavarna, ha a Netflix "kiporciózná" nekem ilyen 12 részes adagokra. (Plusz hallottam ennél érdekesebb húzást is, pl. hogy állítólag a Beastars S2 hónapokkal korábban ment le ott, mint a Japán TV-ben? Ezt valaki erősítse/cáfolja, aki követte.)

Na, de hogy ne csak negatív dolgokat mondjak: magára a sorozatra továbbra sincs panaszom, ahogy Junchi is írja, Jolyne hangja tök jó lett (ugye a JoJo PS játékokban Sawashiro Miyuki volt a hangja, így picit féltünk, hogy ha nem ő lesz, hozni fogja-e az "új seiyuu" a színvonalat, de jelentem: hozta :D), illetve az OP/ED páros megint csak nagyon passzoló, David Production-ék még mindig nagyon értik és érzik ennek az egész animének a hangulatát, "lényegét". (Fú, amikor az OP vége felé Jolyne csillagjában végigvonulnak a korábbi Partok fő motívumai...libabőr. :D)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2021.12.13. 18:04 (Plusz hallottam ennél érdekesebb húzást is, pl. hogy állítólag a Beastars S2 hónapokkal korábban ment le ott, mint a Japán TV-ben? Ezt valaki erősítse/cáfolja, aki követte.)
A hír igaz csak,
- nem az amerikai hanem a japán Netflixről van szó.
- nem hónapokkal, hanem csupán két napról volt szó.
- nem a teljes szezont adták le, hanem csupán az első részt premier előtt.
- az első részt a japán Netflix végül a tévés premier után 40 perccel tették elérhetővé. Bár kérdéses, hogy hajnali negyed háromkor ki volt az aki itt nézte meg elsőként.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már senki, megteszem én, legyen: A Part 6 zárókörét még idén megkapjuk (egész konkrétan december 1-jén).

Színtiszta kötelességtudat, nagyon minimális (nullánál éppen csak nagyobb) kíváncsiság, de azt hiszem, ezt a Jojo-dolgot most már tényleg elengedem a részemről, szóval valahol bámulatos, hogy a Part 6-nak még az előzőt is sikerült alulmúlnia, illetve hype nálam ilyen gyorsan nem foszlott még köddé, mint ennél a felvonásnál.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Nem hiszem, hogy vigasztalni foglak ezzel Junchi, de én már akkor lemondtam a Part 6-ról, amikor 2015 környékén elolvastam a mangát.
Nem okvetlenül azért, mert a Part 3 formulát használja, vagy hogy a grafika a visszaemlékezéseknél khecironda (mangában se volt szebb), vagy mert milyen lesz a vége...

A Jojo annyira akart a shounen művek antitézise lenni, hogy önmaga kifordult korcsadék szatírájává vált a Part 6-ra. Az 5. etap betegségei itt is visszaköszönnek (álfilozófia az emberi romlottságról; qrvamélynek hazudott, de valójában felszínes és tróger karakterdráma; lipótmező-szökevény design, ami akkor is kilógna a settingből, ha az is legalább olyan abszurd lenne...), de a legnagyobb gyengesége pont a harcok.

Komolyan, miért kellett még azokat is túlgondolni?! Miért kell Nightmare of the Elm Street típusú rémálom-agymenésekbe belefulladnia minden egyes harcnak? (Mármint azt értem, hogy anno 2000-2003 között Hirohikónak kellett hoznia a Weekly Shounen Jumpban a heti egy részt, benne 18-20 oldalas panelekkel, de a harcok kitolásával és beteges túlgondolásával elqrta az egészet.) Amíg a Part 3-ból sok-sok bunyót fel tudnék idézni fejből, itt kemény kettőt tartok egyáltalán jónak: Marily Manson, a behajtó (amikor baseballlabda-adogatásra kezdtek el fogadni); Jail House Lock (akinek köszönhetően az áldozat egyszerre 3 új infót tud észben tartani)

A végét nem spoilerezem el, de az még JoJo mércével is gigafaszság lesz, szal már most nagy tétekben merek fogadni, hogy az anime-only nézők ki fognak akadni, mint az ingaóra.
Válasz küldése