Urusei Yatsura

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Urusei Yatsura

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2022.01.01. 08:42 Hogy Titkosnak jól induljon az év: Új Urusei Yatsura anime jön idén, négy szezonnal, David Productionnel, noitaminA programblokkal, Kamiya Hiroshival, Uesaka Sumirével.

Anno csúnyán otthagytam az eredeti sorozatot, de ebbe lehet még én is belenézek. (Ez az official art hozzá meg damn... veszélyesen jó lett.)
Urusei Yatsura, a David Production gondozásában és (többek között) a JoJo rendezőjével? :D Erre nem is lehet mást mondani mint amolyan Josephesen azt, hogy: OOOOH MYYYY GOOOOOOD! :D És rögtön négy szezon, tehát egy évnyi UY anyag, álmodom? :D

Rá is kerestem gyorsan és szerencsére a Kenshinnel ellentétben itt nem kell annyira a sötétben tapogatóznunk, mert ebben a cikkben máris elég sok infót összeszedtek az új sorozatról, melyek közül talán a legfontosabb az, hogy: The anime will adapt selected stories from the manga..., oh hell yeah! :D (Most nagyon jóhiszeműen feltételezem a készítőkről, hogy nem azokat a sztorikat fogják "remakelni", amiket anno a régi sorozatban már a Pierrot/Deen páros meganimált, hanem azokból fognak válogatni, amiket korábban még sosem láttunk anime formában, ugyanis több kötetnyi ilyen anyag van.)

Plusz ajánlom a cikkbe beágyazott videót, ami bár nagyon rövid, de annál informatívabb: a legnagyobb félelmem ugyanis az volt, hogy lecserélik a főszereplő páros hangjait (meg gondolom nyilván mindenki másét is, csak ők voltak a legikonikusabbak) és hogy ezen új hangok vajon hogyan fogják hozni a karaktereket. Nos, a "Daaaa~ling!" "LAAAAMUUUU!" egyenlőre minden kételyemet eloszlatta, majd meglátjuk, hogy "élőben" hogyan muzsikálnak. XD Az art egyébként szintén hasonlóan epic eddig, úgy a Junchi által emlegetett poszter, mint a videóban látott nagyon minimális Lum, szóval igen, valahogy így kell tisztelettel nyúlni egy nagy klasszikushoz, már így a sorozat megnézése előtt is köszi Davidéknek, hogy nem úgy nyúlták ehhez, mint amilyen dizájnt mondjuk az új LOGH kapott, baromira nem hiányozna nekem ilyen Queen's Blade dizájnú/alkatú Lum, vagy valami hasonló borzadály, akit még megfejelhettek volna egy Yagami Light-fejű "bishtaruval", meg ilyenek... XD

Szóval igen, egyenlőre teljes bizodalmamat élvezi ez a cucc, aztán majd meglátjuk, milyen lesz, várom a kezdési dátumot. :D Junchinak meg köszi, hogy valóban bearanyozta nekem már az év első napját. :) Remélhetőleg anyagilag sem lesz bukta a cucc Davidéknek, bár amekkora kultusza van Lumnak Japánban, emiatt én nem aggódom, az meg külön fel fog érni egy érdekes "társadalmi kísérlettel", hogy a nyugati fandom hogyan fog erre az egészre reagálni, azon belül is főleg a hazai weebek. XD (Fú, tök szürreális élmény lesz pl. ilyen animés mémoldalakon UY-s mémeket látni, meg hasonlók... XD) Plusz "remélem" lesz majd 1-2 okostóni, aki bemond ilyeneket, hogy: "Lum egy tök semmilyen karakter, lenyúlták Zero Two-t és mixelték Jahy-samával!", legalább lesz kit meglátogatnom egy péklapáttal. :dirr: XD

Edit: Még egy kis fanboykodás a cikkben lévő videóhoz: ugye megrajzolják nekünk Lumot, akinek először ilyen fura rózsaszínes-zöldes haja van (ez a kép szerepel a cikkben külön is), majd a videó végén "átváltozik" a jól ismer egyszínű, zöld hajú formájába. Na, ez nem csak valami random művészkedés, hanem arra utal, hogy amikor anno Rumiko elkezdte a mangát, Lum "másvilági" lényét többek között úgy kívánta bemutatni, hogy még a haja is olyan lett volna, ami "színváltós", vagy "amiben benne van az egész galaxis". (Ezt így írásban elég nehéz átadni, de valami olyasmit kell elképzelni, mint ahogy ebben az openingben 0:25 körül megcsinálták. Legjobb UY opening btw, úgy klipre, mint zeneileg. XD) Mivel ez "picit" megdobta volna a produkciós költségeket, ezért maradtak animében a sima zöld hajnál, amit idővel Rumiko is átvett, de azért látszik, hogy amikor ő rajzol Lumot, időről-időre mindig visszatér ez a "szivárványhaj" is, szóval ahogy pl. visual novelekben "true end" van, itt meg "true hair color". XD) Szóval ahogyan a trailerben alkalmazták, az jelentheti azt is, mintha azt mondanák, hogy: "Mi egy az egyben Rumikótól vesszük át a dolgokat", ami awww. :3

Edit 2: Oké, ígérem utolsó, de: Mindenki nevetett, amikor pár hete Gáspár Laci azt énekelte, hogy "Jött egy zöldhajú lány, álmodtam, vagy igaz talán?", well, who's laughing now? XDDDD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Urusei Yatsura

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én inkább azon filozoraptorkodtam el, hogy mégis kiket céloznak be ezzel az új animével, mint elsődleges közönség!? Mármint na, akárhogyan is nézem, ez egy több mint 40 éves(!) IP, tehát az eredeti rajongók ma már minimum 60 körül vannak, szóval esélyesen nem rájuk pályáznak azért. Ugyanakkor az, hogy mangából fog dolgozni ez is, máris ellentmond nekem, szóval tényleg rejtély, de az mindenesetre elég biztató, hogy látszólag igyekeznek alázattal nyúlni ehhez a cucchoz. Nyilván nem szeretném előre elkiabálni, mert of course elcsúszhat még ez is dolgokon, de szerintem ezzel te már most jobban jártál, mint mondjuk én gyak bármelyik kedvencemmel (mínusz Aria) az elmúlt 10 év revitalizációs korszakából.
Válasz küldése