Higurashi no Naku Koroni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Nem tudom,miért írják pirossal... :-P

Viszont én egy kevéssé megbízhatónak mondott animés oldalon már legalább egy hónapja látom,hogy ígérgetik nekünk a Higurashi 2-t,most meg csak úgy eltűnt.Tud valaki valamit amit én nem?
Hanatarou desu.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nem tudom, milyen oldalakat nézegetsz, de ilyenkor a legjobb forrás a hivatalos oldal:
■2006.12.07 「ひぐらしのく頃に」2007年アニメ第2期制作決定!
「ひぐらしのく頃に」の2007年アニメ第2期制作決定しました!
詳細は、今後このホームページにて発表していきますので、どうぞお楽しみに★

Ahol tavaly decemberben be lett ígérve, hogy lesz és várjunk rá türelmesen.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Higurashi no Naku Koroni Kai
Eddig egy epizód jött ki. Látta már valaki? ^^
Én megnéztem..hát, igen, ez olyan tipikus kezdés, tulajdonképpen bevezetés.
Vagy olyat is hallottam, hogy ez a rész még az előző szériához tartozik. Mindegy, várom a többi epizódot. ^^
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Edina-chan írta:Higurashi no Naku Koroni Kai
Eddig egy epizód jött ki. Látta már valaki? ^^
Vagy olyat is hallottam, hogy ez a rész még az előző szériához tartozik.
Igen. Vagyis pontosan megfogalmazva a Kai első része, a Tsumihoroboshi fejezethez tartozott. Az anime első szezonjából okosan ki lett hagyva a Tsumihoroboshi végéről a Demon's Script TIP (amit egyébként a játékos is már csak a vége főcím után kap meg), hogy meglegyen a happyend. Ezt a kimaradt epilógust dolgozták most fel nekünk, hogy szépen össze legyen kapcsolva a két szezon.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Értem, köszönöm a felvilágosítást.^^
az openingje rulz *-* (már táncpadoztam rá xD )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Edina-chan 2007.07.15. 17:12-kor.
Avatar
DemonLadyElvira
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.07.13. 08:14

Hozzászólás Szerző: DemonLadyElvira »

Én is hallottam hogy lesz Higu 2, de sajna még én sem láttam semmit. :'( Amúyg én olyat is hallottam, hogy azért készült e l a 2 mert az első seriában nem lett mindenkérdés megválaszolva s így muszájv otl csinálniuk még egyet.
Az igazi szeretet nem kell és nem is lehet viszonozni.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

DemonLadyElvira írta:Én is hallottam hogy lesz Higu 2, de sajna még én sem láttam semmit. :'( Amúyg én olyat is hallottam, hogy azért készült e l a 2 mert az első seriában nem lett mindenkérdés megválaszolva s így muszájv otl csinálniuk még egyet.
röviden. marhaság...
bővebben. Ez az anime egy videójáték sorozat alapján készült. Ami több lépcsőben jön ki. Minden egyes kiadott fejezet, egy-egy fejezetnek felet meg a Higu anime sorozat egy-egy fejezete (4-5 részenként volt ugye fejezet váltás). A játék utolsó két fejezetét viszont direkt nem animésítették meg az első sorozatban. Hogy ennek mi volt az oka, azt én nem tudom. (Még nem készültek el? Nem fértek volna be az idő vagy anyagi keretbe?) De május magasságában már egészen biztos hogy kint volt az utolsó két fejezet, tehát ha akkor akarták volna őket berakni akkor megtehették volna. De nem tették. Természetesen viszont mivel így az az anime a teljes történet szempontjából hiányos, ezért valamikor meg kell csinálniuk az utolsó két fejezetet is animeként. Tehát valóban "muszály" volt a folytatás.
Megjegyzés: A folytatás három fejezet lesz, az első fejezet amit kapunk az nem készült el játék formájában.
Kép
Sanity
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.13. 16:22

Hozzászólás Szerző: Sanity »

ep3:

Kameda-kun, na jó ezt a jelenetet a Tatarigoroshi manga óta várom. Valami hihetetlen volt az amit Keiichi levágott előtte... de azok a csillogó szemek ááh xD

Már érezhetően kevesebb volt a humor mint az előző részben ráadásul a preview alapján következő részben jön a matsuri ami megint nem egy jó ómen. Kíváncsi vagyok ki lesz majd a "valódi gyilkos" aki meg fogja ölni Rikát, ha Shion nem tenné meg (nekem is megvan a kis elmélete ki az :) ) igaz a sorozatban az "Answer-arc" már mindent a legnagyobb természetességgel magyaráz meg, nem is akarja titkolni a dolgokat az utolsó részig vagy pillanatig éppen ezért a hangsúly szerintem az indítékon lessz.

Hanyuu pedig igen BENNE volt a részben nem csak egy fellibenő vörös ruhadarab erejéig csak biztos pislogott mindenki és nem vette észre ;)

Ha nem akadna meg rajta a szemed...

Szerk:
Egy tanács: Akik fansubbal nézik szerintem a WinD a legjobb pont mint első szériánál csak ők most előszeretettel dolgoznak egy részen 6-7 napig szóval a Hauu~-t tudom ajánlani mert lényegében ugyanazt fordítják, csak a WinD "szebben fogalmaz" és sokkal igényesebben van megszerkesztve az egész.

Szerk2: Többet nem kommentelek reggel hatkor mert nem hogy normálisan fogalmazni nemtudok még spoilereztem is :(
Avatar
ShadowBladE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.22. 18:31
Tartózkodási hely: Gyál
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadowBladE »

Studio DEEN-ék eddig igen jó munkát végeztek az anime only fejezettel, remélem, kitart ez a minőség a végéig.
Az opening eleinte nem tetszett. Mondjuk valami hasonlót vártam, mint az elsőnek volt, de minnél többet hallgatom, annál jobban megbarátkozom vele. Sőt, mióta meghallgattam visszafele, még tetszik is. :D Itt is van ilyen random kórus cucc a végén, amiről azt gondoltam, hogy csak próbálták beleerőltetni az első hannihara" kezdéséhez hasonló cuccot belerakni, de mint kiderült... na inkább hallgassátok meg visszafele :D

Higurashi S1 OP: http://www.youtube.com/watch?v=NvE8XO6Y ... ed&search=
Higurashi S1 OP visszafele: http://www.youtube.com/watch?v=o_CTBXJPh3M
Higurashi S2 OP: http://www.youtube.com/watch?v=LzTaG7tb ... ed&search=
Higurashi S2 OP visszafele: http://www.youtube.com/watch?v=KbfbkxNJ1do

Az első op még egyébként is érdekes visszafele, mert úgy is ki lehet venni belőle értelmes szavakat, mint pl Onii-chan, meg egyebek.

A főoldalon a 3. részhez kilnkeltem egy blogot, sztem érdemes követni annak, aki gondolja, mert az írója úgy arja az összegzést, hogy mág játszott a játékkal és spoilermentesen mond mindenféle érdekes háttérinfókat.
Meg AnimeSuki-n sem árt a TIPeket figyelni, mert azok is plusz infót adnak a sztorihoz.
Kép
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Ez valóban érdekes O_o Kíváncsi vagyok, hogy a 2. OP-ból milyen lesz a teljes verzió visszafele.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hát, nem tudom, ennek mennyi jelentősége van,de valóban érdekes. :roll:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én nem hallottam semmiféle "oniichan"-t meg hasonlókat... Süket vagyok? :rozsaszintancoloelefant:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Onii-chant én se hallottam, de azért lehet belőle kivenni értelmes szavakat ^^" Pl. Uso da, és ha jól hallottam aishiteru is volt benne XD"
Avatar
ShadowBladE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.22. 18:31
Tartózkodási hely: Gyál
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadowBladE »

ELméletileg valaki hallot még nigeranait is, de most én is csak aishiterut hallok, pedig mintha emlékeznék oniichanra is. No mind1 semmilyen jelentőséggel nem bír, csak érdekes, hogy csak bele lehet képzelni, vagy télleg ott vannak-e.
Kép
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Az új Higurashi OVA amiről most készült bejegyzés nemrég, az első vagy a második sorozathoz tartozik? Mert nem találom se ANN-ön, se AniDB-n ^^" De lehet hogy csak nem olvastam végig elég figyelmesen a bejegyzés tartalmát :3"
Avatar
ShadowBladE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.22. 18:31
Tartózkodási hely: Gyál
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadowBladE »

Szerintem köztes. Mondjuk mind2be vannak utalások. Ez egy külön fejezet.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Higurashi OVA? hol van erre utaló infó? ha anidbn, ann-n nincs akkor gyanus hogy mégcsak nem is létezik :dirr:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Pedig létezik, többek között paTKány is blogolta nemrég az oldalon. :dirr: Tokyotosho-n van Hauu~ által feliratozott változat is.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

igen... közben megtaláltam én is XD gomen

Edit: anidb-en fent is van, csak nem kapott különlapot, hanem a sima higu alá rakták be, ami nem meglepő mert az első sorozat opjával kezdődik
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=ep&eid=80943
Kép
Sanity
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.13. 16:22

Hozzászólás Szerző: Sanity »

Pár napja felröppentek a hírek, hogy live action lesz kedvenc doujin játékunkból (tudjátok anime is készült belőle :dirr:) de most erősítették meg a hivatalos oldalon is. Ők lennének a színészek:
Keiichi - Maeda Gouki (16)
Rena - Matsuyara Airi (17)
Mion - Asuka Rin (16)
Satoko - Ono Erena (14)
Rika - Aika (16)

A rendező meg állítják Oikawa Ataru bár erre nem találtam megbízható infót. Megnézni megnézem igaz nem várok tőle semmi mást, csak hogy múlja felül azt a retardált TMA-pr0n filmet :dirr: (ha utóbbi valakit érdekel van egy all age edition youtubeon)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Úgy néz ki, hogy a baltás gyilkos tovább arat.
A School Days 12. része után, el fog maradni ma a Higurashi no Naku Koro ni Kai 12. része is. Az erről szóló bejegyzés kinnt van a Tokai TV oldalán is és az oyashirosama.com-on is.
Kép
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Nahát, ez remek. Egész héten a School Days-re és a Higurashira vártam. Most ki tudja, mikor fogják leadni az elmaradt részeket...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

DE azért az egész sorozat nem fog megszakadni ugye? Le fogják adni majd valamikor?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Prof. William írta:DE azért az egész sorozat nem fog megszakadni ugye? Le fogják adni majd valamikor?
mivel School Days-zel ellentétben ez nem a befejező rész, ezért valószinű, hogy csak eltolják egy héttel.
Kép
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Na tessék, legizgalmasabb "éppmindenrefényderül" rész után egy csúszás. Yay :mad: Tulajdonképpen nem igazán értem, hogy ez most miért is történt. Valaki felvilágosítana a kimaradásról? :oops:
Válasz küldése