Read or Die (R.O.D. the TV)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

engem most az érdekelne hogy Junior jó vagy gonosz, vagy gonosz aki átáll a jókhoz, meg azt is hallotta hogy meghal a végén igaz ez?
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Szerintem jó cucc ez. Meg most nagyon bejön hogy az /+ japánul tolja azaniméket felirattal. Jó pont nekik.
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

ez a papirmesteres dolog micsoda? valami különleges képesség? és miért rabolják el az irónőt?
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Shinzo: A papírmesterknek hívják minden olyan képességű embert, aki a papírt tudja az elméjével irányítani. És azért rabolják el az írónőt, mert átakarják mosni az agyát, hogy másik stílusban írjon, de ez nekem se tiszta. Aki tudja a pontos a választ az írja le. Amúgy az /+ on még mindig ők a kedvenceim. Főleg Michelle!!!! ::daisuki:: ::tenshii:: ::daisuki::
Kép
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

hat igen, valami olyasmi. Legalabbis Nenene-nek meg kell irnia a "vilag legjobb konyvet" vagu vmi ilyesmi.
Viszont sztem a Cubix nagy hiba volt... :(
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

aztak*rva... :shock: :wtf:
há' mit képzel magáról magáról a Doukesensha meg a British Library? az élen Jokerrel??? eddig még csak-csak le lehetett nyelni azt amit csináltak (leginkább a Dokusensha), de ami ma történt... az túlmegy minden határon. :sniper: :gun: :gun: :gun: :wviolent:
mi a szándéka ezzel a BLnek? így akarják felemelni Angliát? (kicsit feltünő. és értelmetlen.)
ha jól sejtem, azok akik begyüjtötték Jinboucho-ban-vagy-hol (jól írtam?^^") a könyveket, a British Library emberei voltak. viszont a kamionok (amivel érkeztek) oldalán a Dokusensha emblémája volt? ezesetben milyen haszon származik a Dokusenshának abból, h segít a BLnek?????
Shinzo írta:...és miért rabolják el az irónőt?
két résszel ezelőtt elhangzott egy olyan mondat Wendy szájából, hogy egy másik testbe akarják átültetni Gentleman személyiségét és tudását. (jó hogy megnéztem az ovát) eleinte azt hittem, h Nenené-t v Yomiko-t nézték ki (és akkor Nenene elvezeti hozzá őket), de ez már alapjaiban megdőlni látszik... :?

btw, sztem a sorozat sokkal komolyabbra sikeredett, mint az ova, és bár az utóbbinak szebb a grafikája (és talán még az animáció is), történet és annak vezetése szempontjából a sorozat a befutó. (rég vártam ennyire egy következő részt :D erre ennem kell egy csokit^^)
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos különböző elfoglaltságaim miatt csak ma érkeztem megnézni a hétfői adást, vagyis a 14. epizódot. OK hogy ez egy misztikus, akció némi humorral megöntött sorozat. De amit ma csak úgy csuklóból bedaráltak, hát az ROTFL. British Library, Mr. GEntleman, a Brit Birodalom feltámasztása, GB kilép az EUból és az ENSZből, mwhaha, ez egy kicsit több mint, amit vártam ... Na meg a Dokusensha, mint a kínai császár könyvtáros bürokratáinak leszármazottai, akik 3 év alatt félelmetes befolyást nyernek, miután közel száz év után a semmiből bukannak fel. Egy kicsit sántít a logika itt ott, de azé kellően borsos az összeesküvés elmélet, hogy tovább nézzük :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Woa, Junior télleg gonosz... behalok. Most már télleg ő a kedvencem :D
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Junior nem gonosz, csak kihasználták... eddig. hogy ezután mi lesz, az a jövő héten kiderül (csakazértse szedem le... :mad: )
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Azt bírom a legjobban ebben az animében, hogy a KÖNYVEKet dicsőíti. Hát tényleg abban van az emberiség tudása, és ezt tessék mindenkinek elismerni! A papírmester-dolog pedig igazi telitalálat. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a vége, eddig nagyon érdekel. A legjobb - úgy értem, legelgondolkodtatóbb, legkomolyabb - anime azok közül, amit most kezdtek el vetíteni (még a Kikaiderben vannak mélyenszántó gondolatok sztem).
Nenene a legnagyobb arc! Kemény egy írónő!
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én pont a végével voltam úgy, hogy "WTF emberek, ez NAGYON nem így kellett volna"... :D;; Maa, de azért nagyon aranyos sorozat.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Xellosgirl írta:Woa, Junior télleg gonosz... behalok. Most már télleg ő a kedvencem :D
úristen ^^
miért lenne gonosz? ki mondta ezt neked? :)
Juniornak még 1 gonosz gondolata sem volt az egész sorozatban :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pontosan, ő nem gonosz, hanem befolyásolható, mivel nem ismerte az anyját, amíg nem találkoztak a faházban. A viselkedésén látszik, hogy ő valójában egy kedves, barátságos fiú, csak rossz társaságba keveredett...
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Az kár... de azért még ő a kedvencem...
Szegény Anitáék...
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

ez egy nagyon light-os anime nagyon unalmas föleg igy feliratozva nagyon bealszom tőle nyomnak benne valami érdekeset is mondjuk varázsolnak.....na jó nem hülyülök tetszene csak lusta vagyok enyit olvasni szoval inkább die.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

omg, mi volt ez?? o_O
mufurc írta:...a sorozat második felében a sztorit, ami nagyon wtf, és nem jó értelemben...
inkább a utolsó harmadra mondanám, de tényleg wtf... gyakorlatilag nincs értelme. van egy csomó sötét folt, ahol csak sejtenni lehet, h mi történt és még azt a kevéske realitáshoz való közét is elvesztette, ami az elején volt. :?

mindezek ellenére tesztik :cool:
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Hamár a sötét foltoknál tartunk akkor a Trigunba nem voltak, kérdezem. Szerintem nagyon ütős egy anime. Sok jó dolog van benne, de legalább nem az a akciódús fajta, amit kicsit már kezdek unni. Elég életszerű, ha leszámítjuk a Papersisters elképesztő mutatványait. :cool:

Nekem ennek az animenak a zenéje tetszik igazán. Csak miért ilyan nyálas az Endingje, arra még mindig nem jöttem rá. Szóval olvassatok és haljatok egy kicsit bele, a feliratokba. :D
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

most lehet, h öszzehordok egy csomó hülyeséget, de néha kicsit rövid a memóriám...^^"
az egyik rész elején Anita vígan elvan abban az általánosban, ahonnan egyszer már elment, azzal, h visszatérnek Hong Kong-ba. pár jelenettel később Wendy-vel beszélgetett a jövöjéről és a többiek elmékeiről. az elöző rész, ha jól emlékszem azzal ért véget, h Anita elszakadva a többiektől (már nem emlékszem miért) betámolyog az iskolai könyvtárba, aholis találkozik a barátnőjével, aki nem emlékszik rá. (mindez talán vhol a Dokusensha összeomlása és a Jinbo-cho-beli könyvégetés között történhetett. asszem^^")
költői kérdés: mi is történhetett a két rész között???
(ilyesmire gondoltam "sötét folt" alatt)
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

nah erre pl én is gondoltam már :)
kicsit zavaró
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

és ugye nem ez az egyetlen ilyen a sorozat második (a egész történet szempontjából lényegesebb) fele alatt... :roll:
Kép
Avatar
timemagic
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.12.01. 20:42
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: timemagic »

Én nagyon szeretem ez az animet, pedig számomra nagyon ritka az jó anime... de ez nagyon tetszik. Főleg Anita...és úgy a többiek is ::neko:: ::jthrill::
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Anita tényleg nem semmi, a stílusa, és a szókincse a legjobb, benne. :D
Avatar
timemagic
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.12.01. 20:42
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: timemagic »

Hát igen, van egy egyedi módora ^^
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Nekem Maggie és Yomiko a kedvencem, nekik is van egy egyedi stílusuk. Igazából minden szereplőt imádok és ezt az animét úgy általában. Az abszolút kedvencem! Szerintem érdekes, hogy nem arról a tipikus harcról szólt, hogy egy őrült uralni akarja a világot, hiszen Joker is mást akart hatalomra segíteni nem magát, ráadásul mindezt a tudomány nevében.
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Nekem szintén Yomiko és Michelle a kedvencem. A soroztatot újra meg újra rájövök, hogy milyen jó dolog olvasni és a sorozat miatt kezdtem újra verseket és novellákat írni.
Kép
Válasz küldése