Spiral - Suiri no Kizuna

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Spiral - Suiri no Kizuna

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Nos, ez is most indult az /+ müsorán, és szerintem ez a legjobb azok közül amik most indulnak.Bárcsak két részt láttam eddig, máris belezúgtam. :D A kedvencem Ayumu, de a mai rész végén a repülőn volt az a tag, na annak is jó karaktere lehet. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem is ez a legjobb a most játszott 3 anime közül, bár az első rész alapján határozottan volt benne 1-2 Detective Conan-os vonás. Mondjuk nem nézek sok krimi animét, szóval lehet mind ilyen. Meglátjuk mi sül ki még belőle. :)
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Én is csatlakozok, szerintem is ez a legjobb a három anime közül :cool:
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Titkos én se láttam valami sok krimi témáju animét, szóval lehet, hogy úgy van mint a Magical Girl-nél. :D Ott is egy csomó nagyon hasonlít egymásra.
Nekem eddig Ayumu tetszik a legjobban. :D Meg az a minden lében kanál kiscsaj, aki mindig Ayumu mellett van és szerelmes belé.De most a 2. rész végénél volt egy nagyon jó karakter, csak 1 pillanatra mutatták, fent ült a repülőn.Így karakterdesignre nekem eddig ő jött be legjobban, bár az se tom, hogy ki az. ::hehe::
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ryou írta:Meg az a minden lében kanál kiscsaj, aki mindig Ayumu mellett van és szerelmes belé.
Az túlzás, hogy szerelmes belé. :D Kifejezetten túlzás, főleg így az elején...

A Kötelező Fehérhajú Szépfiú meg tényleg jó karakter, jobb, mint a fajtája általában lenni szokott.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

mufurc:Te már láttad a sorozatot?
Szerintem külsőre jó karakter, oszt. belsőre meglássuk.
Hát igen, lehet, hogy picit tulzás, hogy már ilyen hamar szerelmes belé, de úgy bírom mikor áradzozik, hogy milyen jól főz, meg milyen jól zongorázik, stb... :lol:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Igen, már láttam a sorozatot, a mangát is olvastam.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A második rész megnézése után már biztos vagyok benne, hogy Hiyono a legjobb. :D ^__^
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Én is nagyon bírom a kiscsajt. :D Mindent tud az iskoláról, s Ayumu kérdezi, hogy honnan tudod mindezt?A Hiyono adatbázisból.Csak nekem van meg az iskolában. XD :D Mondjuk mert ő csinálta? :lol:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Nem rosz, de a manga, ameddig jutottam erdekesebb, vagy inkabb otletesebb volt. Persze animeben csak az elso epizodrol nyilatkozhatok...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Izé? o.o A manga nagyjából ugyanaz, mint az anime... Oké, az elejére nem emlékszek annyira, de bármi komolyabb változás feltűnt volna. Az anime ott kezd lényegesebben különbözni a mangától, amikor Kanon belép a képbe.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Kanon? :D mufurc:Azt a fehér haju fiút, amelyik a 2. rész végén fent ül a repűlőn, hogy hivják? :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

A manga elejen (animeben csak ezt lattam egyenlore)
A: az aldozat meghal.
B: a gyilkos nem a tanar, hanem egy lany asszem az ijjaszklubbol
C: plusz csavar, h miutan kiteregettek a lany szennyeset, az ongyilkossagot szinele egy ugyes trukkel (ping-ponglabdakkal a karjaiban eltunteti a pulzusat es ugy tesz, mintha lelottek volna)
D: a gyilkos maga is "bladechildren" es gyakorlatilag is meghal, a gyilkos ezuttal sem egy tanar, hanem egy fiu, aki szinten "bladechildren", es egy lanyt akart megmenteni, akit szeretett, ezert olte meg a partneret.

Ha jol emlekszem, az animeben nem egeszen ez tortenik...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ja igen, emlékszem... Hát nem tudom, a pingponglabdás dolog szerintem már túlzás volt, a többi meg nem olyan, ami különösebben befolyásolta volna a dolgokat. Plusz így legalább az anime nem vesztegeti az időt egy random sztorival, hanem a tanár révén van plusz egy kapocs.
Ryou írta:Kanon? mufurc:Azt a fehér haju fiút, amelyik a 2. rész végén fent ül a repűlőn, hogy hivják?
Rutherford. Eyes Rutherford - igen, szerencsétlennek tényleg ez a neve. Kanon meg Kanon Hilbert. (Egy manga-only karakter neve pedig Kirie... Spiral, az idióta külföldi nevek gyűjtőhelye. :D)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Johogy nem Kirie Eleison. :lol:
A manga érdekes lehet.Elkéne olvassam, nem tud valaki egy linket?PÜben ha lehet.
Hát elég hüje nevek az biztos. :D Tiszta angol nevek. :D
Szerintem mondjuk, még Naruminak és Hiyononak a neve normálisnak nevezhető. :P De az ilyen Sonobe-k. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Hat lehet, h kicsit tulbonyolitott, de nekem pont az tetszett benne, hogy nem hetkoznapi. Ezzel az "elvagta a szemuveg az ujjat" megoldassal (jollehet a hangsuly a bladechildreneken van) elegge levitte a mystery-faktort, mondjuk egy sokadrangu RTLklubkrimisorozat szintjere...Ugymond ehhez a nyomozashoz nem volt szukseg Ayumu agyara.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ryou írta:Hát elég hüje nevek az biztos. :D Tiszta angol nevek. :D
Ami azt illeti, Rutherford tényleg angol, de Kanon német, Kirie meg... fene tudja, a vezetékneve japán. :3 A japán nevek amúgy mind teljesen korrektek, csak a külföldiekkel vannak gondok. :D

A mystery-faktor meg... azért ha úgy csinálták volna meg, mint a mangában, nem fért volna bele az epizódba. :3 Meg nemt'om, nekem tetszett, hogy így nem az jött át, hogy Ayumu egy zseni (még ha egyébként az is xD), hanem hogy Madoka se hülye, csak épp... kevésbé jó, mint Ayumu. De egyébként sztem mindegy, mert a sorozat úgysem az ilyen típusú mysterykről szól, ez a két epizód csak azért kell, hogy Ayumu minél gyorsabban belekeveredjen a dolgokba.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Ja a japán nevek nagyon jók, de a külföldiek. :roll:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

nah most már ott tartok, hogy a read or die jobban tetszik, mint a spirál (2-2 rész megnézése után)
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Spiral jobb, ez a 3. rész is nagyon jó volt. :D Rutherford mindörökké. :D Meg a következő részben lessz az a vörös hajú csávó.Az is így elsőre tetszik. :D Ne értsetek fére, nem vagyok b..i, csak jól megvan rajzolva. :D Eddig Ayumu Rutherford a kedvenceim.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Hátnemtom... így a negyedik rész után engem változtalanul bosszant a főszereplő srác "mindenhol ott vagyok, mindent nagyon tudok" jellege, meg a az utánfutóként rajta lógó kiccsaj...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Olyan Detektiv Conanes, nemtom, engem annyira nem bosszant, sőt, tetszik a sorozat, de ha végig ez lesz hogy Narumi a végére mindig odakerül és mindig megfejti az egészet, hát az már kicsit unalmas lesz. ^^
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ahogy elkezdték adni az A+on, máris lett belőle topic. Helyes! :D Nekem a végével kapcsolatban lenne 1000 kérdésem, amit még anno blogoltam. Figyelem: angol spoiler áradat következik!
Spoiler írta:Have you ever been angry at an anime? Yes, angry at the way it ended. Because after watching all 25 episodes of Spiral I became pretty disappointed. If you've seen the series I bet you know my reasons.
Who are the Blade Children? What is Kiyotaka's connection with them? Was he one of them too? And what about Kanon? Has he been deceiving the Blade Children from the start? But he's one of them too, so why would he want them dead? I guess he was trying to make them stronger but that sounds stupid when you work with the hunters and help them set up traps. He really wished Ayumu's death, only Eyes could stop him in the end. That means he was so pessimistic and couldn't believe in the existence of hope for the Blade Children that he would have killed the only one who could help them. Just how selfish is that guy, huh? He doesn't care about his fellows at all but himself. Okay, he does care about Eyes (that's when the shounen-ai fangirls scream), he even offered him to follow his path. But I still can't understand his reasons for betraying the others... I guess he's just a jerk bishie... Another thing that bothers me is the disappearance of the Blade Children in the end. Did they die, following their fate? Or they disappeared only out of Ayumu's life? Anyway, the case was not closed at all. Even if they did die, why have they been targeted by the hunters? They sure has some special qualities but that's not a reason to hunt them down, since they mean no threat for the world or anything like that. One thing that changed the mood of the ending was the closing sentence. "There is always hope until you believe. Fate can be changed." So it wasn't a negative ending after all, because of this. But if fate can be changed, then what happened to the Blade Children? Was their fate changed? It didn't seem like to me... I think the conclusion of this anime greatly depends on the viewer.
Egyenlőre ennyi, valakivel szívesen megvitatnám ezt a témát. ^^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tény, hogy enyhén weird a vége (kifogytak a mangából :3), de engem nem zavart, mert addigra már elolvastam a mangát, aminek teljes mértékben kielégítő a vége. (Igazából az animének is csak akkor aggasztó a vége, ha valaki a sztori miatt nézi... de engem általában a karakterek érdekelnek jobban, az ő részükről pedig nagyjából minden rendben volt az animében is... kivéve persze néhány alapvető dolgot. xD;; De sztem akkor se zavart volna különösebben, ha nem olvasom a mangát, az ilyesmiken én nem szoktam fennakadni. :D)

Hogy idézzem magam az A+ topicból:
mufurc az A+ Spirál topicjában írta:Oké, akkor a sztori folytatása onnan, ahol az anime abbahagyta, nagy vonalakban.
A dolog ott kezdődik, hogy Kanon egy kicsit máshogyan lép be a sztoriba (egy kést döf Eyes oldalába, persze Eyes túléli). Aztán megpróbálja kiiktatni Ayumut, ami szintén máshogyan történik, mint az animében (van ott pisztolyoktól gépfegyvereken és kézigránátokon át késekig minden), aminek aztán az a vége, hogy Kanont altatólövedékkel ártalmatlanítják, és házi őrizetbe helyezik. A kórházban Eyes és Kirie elmesélik a háttérsztorit, ld. alább.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy ember, Mizushiro Yaiba, aki hihetetlenül tehetséges és karizmatikus zseni volt, a la Narumi Kiyotaka. Yaiba alapított egy titkos szervezetet, ami hamarosan hatalmasra nőtt, és végül politikai és gazdasági téren is képes volt manipulálni a világ eseményeit. Nagyjából ekkor történt, hogy Yaibának a fejébe szállt a hatalom, és rájött, hogy ő tulajdonképpen nem más, mint Isten. Unalmában (nehéz ám Istennek lenni), kíváncsi lett, milyen lenne mondjuk elpusztítaná az emberiséget. Dehát ugye manapság ehhez már nem lenne elég egy özönvíz, meg az unalmas is, így aztán Yaiba elindította a Blade Children projektet, ami abból állt, hogy gyakorlatilag sokszorosította a génjeit, beültetve őket embriókba (a "yaiba" japánul pengét jelent, innen a Blade Children - "Yaiba gyermekei"). Miután Yaiba mínusz egy bordával született, így ezeknek a gyerekeknek is kivették egy bordáját. Összesen 80 ilyen gyerek született (vagyis inkább "jött létre"), akiket aztán születésük után szétküldték más-más szülőkhöz, és ahogy nőttek, úgy lett egyre feltűnőbb a zsenialitásuk és karizmájuk (ami persze csak idősebb korukban lenne egyértelmű, az anime/manga története idején még elég fiatalok mind). Yaibának ezzel az volt a célja, hogy az ő leszármazottjai átvegyék az uralmat a világ felett, és előbb-utóbb kiszorítsák a "normális" embereket. A gyerekek afféle trójai falovak - a tehetségükkel és karizmájukkal magukhoz vonzzák az embereket, magas pozíciókba kerülnek, de amint teljesen felébred bennük Yaiba "öröksége", vagyis az őrületre való hajlama is, belőlük is olyasmi lesz, mint Yaibából. Ez nagyjából húszéves koruk körül következne be - elvileg. Kanon (aki a mangában véreskezűbb, mint az animében) egy jó példája annak, hogy milyen egy "felébredt" Blade Child.

Persze a Blade Children gyerekek mesterségesen készültek, így aztán csomó ismeretlen tényező van körülöttük. Ezt figyelembe véve Yaiba szervezete három részre szakadt: azokra, akik Yaibát és a projektet támogatták, azokra, akik figyelni akarták a gyerekeket, és információt gyűjteni, és azokra, akik ellenezték az egészet, és nem csak a gyerekeket, de Yaibát is megpróbálták megölni (sikertelenül). Végülis Narumi Kiyotaka volt az, aki egyszercsak előbukkant a semmiből, és megölte Yaibát - ez azért mehetett neki könnyen, mert ő is gyakorlatilag ugyanolyan volt, mint Yaiba. Kiyotaka átvette a szervezet vezetését, és megpróbált rendet teremteni.

Yaiba természetesen klónozta saját magát, így van egy öccse, aki olyan, mint ő, de nem teljesen) - ő Hizumi, aki itt lép be a sztoriba. És ahogy Yaibának, Kiyotakának is van egy öccse, aki olyan, mint ő, de nem teljesen - Ayumu. Hizumi célja az, hogy "felébressze" a Blade Children gyerekekben Yaiba örökségét, míg Ayumu, mint kiderül, azt a feladatot "kapta", hogy mentse meg őket, bár ehhez először önmagával kéne valamit kezdenie. Hizumi a működését azzal kezdi, hogy meggyilkolja Kanont (aki ugyebár enyhén fatalista, úgyhogy nem sokat kell vele küzdenie), majd végül szembeszáll Ayumuvel, aki nem hajlandó megölni (ezzel bizonyítva, hogy lehet, hogy a bátyja klónja, de nem ugyanaz a személy). Hizumi ekkor megpróbál öngyilkos lenni, de túléli. Végül aztán Kiyotaka is felbukkan, és kiderül, hogy végig ő volt a bábjátékos a színfalak mögött - úgy intézte, hogy Ayumu szépen lassan elveszítsen mindent, amire támaszkodhat (még Hiyonót is, akiről kiderül, hogy végig Kiyotaka embere volt), de Ayumu sikeresen vett minden akadályt, így bizonyítva, hogy van remény, ésatöbbi ésatöbbi.

Végül (jóval az események után) Hizumi végülis meghal, és mint kiderül, Ayumunek, mint az egyik első klónnak, szintén nagyon rövid élettartama van, és hajlama mindenféle problémákra és betegségekre. Ayumu kórházba kerül, és bár már csak az egyik karját tudja használni, tovább küzd a sorsa ellen azzal, hogy azt teszi, amihez a legjobban ért: zenét ír és zongorázik, és arra koncentrál, hogy új lehetőségeket teremtsen önmagának, hogy legyen miért élnie. A többi Blade Child is követi a példáját, és próbálnak reményt és lehetőségeket találni önmaguk számára. Hiyono, aki sosem bocsátotta meg Kiyotakának, amit Ayumuvel tett, meglátogatja Ayumut a kórházban, és hallgatja, ahogy zongorázik. Itt a vége, fuss el véle, keserédes happy end.
Ami Kanont illeti, sztem a fentiekből kiderül, hogy
nem önző vagy szemét volt, hanem egyszerűen reményvesztett, bár az animéből talán ez nem derül ki egyértelműen. Sz'al, ki szeretne/tudna úgy élni, hogy tudja, valójában egy időzített bomba, ami bármikor felrobbanhat, garantáltan katasztrofális eredménnyel... hacsak előtte nem viszi el valami előre nem látott betegség/biológiai gebasz? Ezért "állt át" Kanon a vadászokhoz, és ezért akarta megölni a többi Blade Childot, hogy ne szenvedjenek, és másokra se hozzanak szenvedést. Külön gondja volt rá, hogy Rutherfordot, aki a legfontosabb volt neki, személyesen ölje meg (bár ugye nem sikerült neki). Miután Kanont háziőrizetbe helyezik, Rutherford meglátogatja, és megígéri neki, hogy ha eljön az idő, ő személyesen fogja megölni Kanont. Egyébként Kanon fatalizmusa ezzel nem gyógyul meg, és a végén gyakorlatilag hagyja, hogy Hizumi megölje, miután Hizumi elárulta neki az igazságot Ayumuről. Viszont a halálával is próbált segíteni a többieknek, főleg Ayumunek... és mellesleg sikerült is neki.

Egyébként Kanon és Rutherford... xD;; Testvérként tekintenek egymásra, hát persze. xD Brothers, totally brothers. In conclusion: brothers. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Mufurc, köszönöm ezt a rengeteg információt, így már teljesen más fényben látom a történetet! Viszont ezek tudatában, lenne még 1-2 kérdésem.
További spoiler írta:Ezek szerint Ayumu, Kiyotaka klónja volt, de mégis miért klónoztatta magát? :weh: Kiyotaka pedig... "gyakorlatilag ugyanolyan volt, mint Yaiba" Ezt hogy érted? Ő nem lehetett klón, ahhoz túl idős volt, tehát csak természetileg voltak hasonlóak? Hizumi pedig miért ölte meg Kanon-t, ha az volt a célja, hogy az összes gyerekben felszínre törjön Yaiba öröksége, Kanon pedig már egy jó példa volt erre. Kiyotaka meg miért dolgozott a háttérben Ayumu ellen, ha egyszer a saját klónja?? Hiyono eddig is meglehetősen unszimpatikus volt, de ezeket megtudva :mad:
Mellesleg Kanon honnan tudta meg, hogy nem csak rá, de minden Blade Children-re hasonló sors vár? Volt valami visszatekintés a mangában esetleg arra, hogy állt át a vadászok oldalára, illetve mikor és hogyan éledt fel benne ez az elborult hajlam, mely Yaiba-ban is megvolt? Reménytvesztett volt, ezt gondoltam az anime megnézése után is, hiszen az egyetlen reményt (Ayumu-t) is le akarta törölni a színről. Bár a teljes történetet ismerve most már megértem őt és látom, hogy nem önző szándék vezérelte. De azon mondjuk nem gondolkozott, hogy önmagával is végezni kellene? :3 Az egy dolog, hogy hagyta hogy Hizumi megölje őt, de ezzel mit segített Ayumu-nek vagy bárki másnak? Hiszen rajta ekkor már elég erősen látszódott Yaiba öröksége, nemde? Mármint az állapota sokkal nem lett volna rosszabb a továbbiakban.
Amúgy Eyes és Kanon totál gyanúsak voltak nekem, pedig amikor Spiral-t néztem még nem is favorizáltam annyira a boy/boy kapcsolatokat. XD
Ezek után azt mondom, hogy rendesen elrontották az anime verziót, csak a főtörténetfonal háttértörténetét hagyták ki az egészből... inkább olvasok mangát. :roll:
Kép
Válasz küldése