Jigoku Shoujo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Persze! De, ha tudod, akkor már osszd meg velem, ki az a kislány, aki Aihoz csapodik! Láttam a neten egy háttérképet és nem értem, mit keres ott!

Amúgy nem lehet ilyesmit kiirni?

(Oh, ezt most találtam, talán érdekel: http://p-images.veoh.com/image.out?imag ... &version=4)
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Szia! Nem találtam szabályt arra, hogy Spoilert nem szabad írni, tehát... Az újságíró és lánya leszármazottja Ai unokatestvérének. Ezért látja a dolgokat. Ai-t mindenki utálta, mert furcsa volt, és fel akarták áldozni a hely istenének. A fiú Sentarou, ezt nem engedte, és megszöktette. Pár év múlva a rossz termés, és egy helyi pletyka kapcsán Sentarou-t követték éjszaka a hegyekben, és felfedezték kis titkát. Ai él, pedig a halálát helyénvalónak találták volna. Így szenved a nép, a termés rossz. A lányt elkapják, fejbevágják egy lapáttal és egy verembe taszítják. Sentarou-t arra kényszerítik, hogy ő ássa el a lányt, aki egyébként még él. Így bűnbocsánatot nyerhet a hegy isteneitől, és a lány halála is jó termést és bőséget hoz majd. 7 évente van az ilyen áldozat, és hét éves gyermeket kell feláldozni. Mivel Ai furcsa volt, a falu lakói őt választották ki, hogy feláldozzák. Sentarou végülis hány egy kicsi földet a lányra, de viaskodva lelkiismeretével, és igazságérzetével, elrohan onnan. Ai meghal. Feltámad, és pusztít maga körül. A falu lakói meghalnak, azok is, akiket szeret. A Pokol mestere pedig megfenyegeti Ai-t. Teljesítse be mások bosszúját, vagy akiket szeret örök kárhozatot fognak lelni a Pokolban. Ő fogva tartja Ai szeretteinek lelkét, és ha a lány ellenáll, akkor mind a pokolra kerül. Ezért lett Ai a jigoku Shoujo. Sentarou-n azt hiszem azt gondolta bosszút állt, mert elárulta őt. De hamarosan rájött, hogy Tsugimi miért látja őt, és a tetteit. Ez már a vége a sorozatnak. Hajime-chan, és Tsugimi elmegy arra a helyre, ahol régen Ai faluja állt. Ai is néha felbukkan pár sejtelmes beszólással, majd végül mikor a férfi és Tsugimi együtt van, rájuk támad, hogy megőlje őket. Ai felfedezte, hogy Sentarou vére bennük él tovább, ezért akarja őket elpusztítani. Hajima-chan neve is egyezőséget mutat Sentarou családnevével, két betűvel tér el. A fiú, mikor tudatosult benne, hogy Ai feltámadt, és elpusztít bosszúból mindent, elmenekült a faluból, de a bűntudata miatt később visszatért, és templomot emelt. A Pokol mester dühös lesz, mert Ai megnyitotta az érzéseit, és nem megbízásból pusztít, hanem gyűlöletből. meghal, de mégsem kerül a pokolra, mert elszökik a hajóról. Végső soron nem tesz semmit, csak lerombolja a templomot. Ja és mikor Hajime-chanékra támad, három segítője igyekszik megállítani őt, és megmenteni az embereket.

A kislány Kikuri. A Futakomori elején csatlakozik a csapathoz, és rossz dolgokat tesz.Pusztítja a virágokat,
felébreszt egy kómás lányt, miután kivárta, hogy az apjáról kiderüljön, hogy gyilkos, másrészt azt is megvárja, hogy a férfi meghúzza a madzagot, és pokolra küldje azt, akit akart. (azért fontos ez, mert megvárta, míg a férfit megbélyegzik, és a lány úgy élhet tovább, hogy egy sorozatgyilkos gyereke)
Másrészt a sorozat vége felé főszereplővé váló fiút a falusiak az ördög gyermekének nevezik, és minden eltünést ráfognak. Persze tudják, hogy senkinek sem ártott, csak ha pokolra küldenek valakit őrá fogják, mentve magukat. A fiú egy lánnyal kezd bújdosni, de Kikuri elárulja a falusiaknak, hogy hol rejtőznek.
Szerintem arra ment ki mindvégig a játék, hogy Ai megmentse Takumát, mert hasonló helyzetben volt, mint egykor Ai. Tudta, hogy a fiút pokolra küldik, és várta a percet, hogy Ai mikor fordítja vissza a hajót. Ai meg is tette, büntetésül emberi teste lett. (évszázadokat öregedhet így nagyon gyorsan.)Másrész Ai nagyon gyenge, mégis Takuma védelmére kel még így is. Ai-t megint összeverik, halálosan, és meghal. szerettei lelke a pokolba távozik, ahogy ő maga is.
Először azt hittem Kikuri Ai helyére pályázik. Mindenki derül, hogy ez volt Kikuri? Mert nem ez a furcsa kislány a személyazonossága. Nos nekem nem egyértelmű túlságosan, de ő a Pokol mestere. Ez is az utolsó részekben derül ki. a 26 rész végén azonban az egyik lány a mobiljára üzenetet kap. (Megkaptam. Pokol lány) Felmerül a kérdés, hogy ai visszatért a hivatásába, vagy új pokol lány van-e? Az sem derült ki, szívfájdalom, hogy Ren mit keresett, amiért csatlakozott Ai-hoz.


Édi kép!!! Hero kicsit barnás hajjal. Ezt szeretem. micki felismerhetetlen!

Pedig nem szabad, márcsak azért se, mert tekintettel kell lenni másokra. A jövőben fehérrel írd a spoilereket. - Moderátor
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hu, ez jó hosszú lett! Köszi, így már sok mindent értek!
Bár nekem egyre szimpibb lesz Ai! A végén még megszeretem!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Én így is kedveltem. Persze csak Ren után.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Persze Ren! ::daisuki:: Hogy is feledkezhettem meg róla?! Talán emiatt -> http://www.youtube.com/watch?v=CNNRgYQfnI0&NR=1 Nézd meg, érdemes! Tiszta jól nyomják! :rozsaszintancoloelefant:
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Mondtam legjobb táncosok. O-ban is és rising sun-ban is megvilágítják mennyire is jók, de Yunho közülük is kiemelkedik. Van még kérdésed Jigoku-ról?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Ha már így kérded....
Rennek lehet kapcsolata mással is a csapaton kívül, mert láttam egy avit, ahol egy nővel volt, meg egy pasival is beszélgetett egy étterembe, csak nem értettem, mit beszélnek?
Hu ez egy jó hosszú kérdés lett! :D
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

A pasi... az ráindul egy percre első részek egyikében, tőle érdeklődik arról a sokatudó számtekescsajról, akinek az apját megőlte az a nő, akinél most elvégzi a számítógépes feladatokat. Valami ilyesmit mond az asztlanál ülve a fiúnak. "Igazából nem mondhatnám el senkinek... de neked igen" Áthajol az asztalon, szinte látom a huncut fént a szemében. Renre nézve viszont félelmet láttam. Mármint :weh: valami ilyesmit. Egy nő... nézzük csak az első sorozatban egy férjét csaló nővel kerül közelebbi kapcsolatba a 6. rész környékén. Megcsókolják egymást, a nő szopogatja is az ujját... A többi spoiler fehér betűkkel nos állítólag ez a legdurvább jelenet tőle, de a 2. sorozatban egy férfit átkoz meg egy terhes nő, és a kisgatya, amiben úszik, ahogy a magzatvízbe lehúzzák a pasit ijesztegetés gyanánt... na szerintem ez durvább...

2. sorozat... sok-sok évvel ezelőtt egy feleség a Pokolra küldte erőszakoskodó férfét. Ai és csapata a férfit a Pokolra vitte. Ennek a nőnek a lánya pedig Ai-t megkéri, hogy vigye az anyját a Pokolra, mert nem mond semmit az apjáról.
Ren a sorozat alatt sokszor szomorú. Most is, de úgy éreztem, ez nem olyan, mint a 2. részben (ez a 17.) Már akkor meglepődött, amikor figyelte a nőt, aztán sokat gondolkodott. Ebben a részben derült fény a múltjára is. Nos a nő a gyereke után szaladt egy hídra, és Ren követte őket annak ellenére hogy nem lett volna szabad. Mert ők nem avatkozhatnak közbe. A gyerek ekkor már tudta milyen volt az apja, mégis fenyegette az anyját a bábúval. Az anyja elmondta, hogy ő is ugyanezt tette a férjével, de nem akarja, hogy a lánya is pokolra jusson. ekkor felmászott a korlátra. Ren futni kezdett, de a nő leugrott. Így a lány nem átkozta meg, és nem kerülhet pokolra. Ren tényleg nem avatkozhatott bele, ezt tudta ő is, a kislányt ragadta meg, és fordította el az arcát, hogy ne lássa az anyja halálát. Istenem az a tekintet, ahogy a zuhanó nőre nézett...
Azért szeretem ezt a sorozatot, mert Ren olyan érzékeny benne.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Megnéztem a Futakomori 13. részét! Ez a Ren...olyan édi!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

De a 17. még jobb.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Sajnos azt nem találtam meg/ :(
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Nos azt hiszem ez megoldható. Egyébként ma nézni fogod igaz? Majd beszéljük meg a részt, mert néha úgy kiakadok az olyan emberektől, mint aki most lesz. Azt hiszem jó ember, és megkéri a lányt, hogy küldje pokolra őt. A lány bele is megy. és néhány kérdés, ami foglalkoztat:
-jó emberek is pokolra kerülhetnek?
-Ai néha megvárja a dolgokat, és nézi főlega Futakomoriban, hogy elvállalja-e a munkát. mintha lenne más választása.
-Felfogtad már a bűneid? Megbántad a bűneid? Ez nem történne, ha bocsánatot kérnél! cirkuszos rész már a közepe vége felé -Nem nem vagyok hibás-mondja mindig az áldozat. Hallottad kisasszony. -szólal meg valamelyik segítő, és megjelenik Ai. Mintha ez döntene, hogy pokolra viszi-e őket. De el kell vinnie, mert ha nem, úgy jár mint utolsó részben.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Még szép! Ki nem hagynám! Kicsit több, mint egy óra és kezdődik!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

a kérdésem, amiket feltettem... néha egyik, néha másik része érvényesül, mintha néha nem tudták volna, hogy mi is a történet, vagy nem tudom
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

A tegnapi rész kissé kikészített! Az a tanár nagyon hülye volt!
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

A tegnapi rész tökjó volt szerintem. Már csak azért is, mert amikor kiderült, hogy az a tanár küldözget a csajnak üzeneteket, akkor tök meglepedőtem, és szeretek meglepődni. :D Meg azt is külön díjazom, hogy a csaj nem bosszúból küldte a pokolba a tanárt, és ilyen még nem volt. Na és az a baba ott az elején tökszép volt.
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Én azt hittem, hogy csak olyat küldhetsz a pokolra, aki ártott neked, de tévedtem! Megint!
A csajnak lehetett volna több esze! Azért írta be a tanárt, mert valaki azt modta neki?! ::jwar:: Nem szeretem az ilyen embereket (a valóságban sem), ezért nehezteltem a csajra! A tanár...na inkább hagyjuk, mert...
Tanár létére elég ostoba! Ha nem tetszett neki a suli (mert azzal volt baja) akkor miért nem váltott munkahelyet! Ki akarna a pokolra jutni önszántából?! Normális ember biztos nem! Szerintem nem hitt abban, hogy Ai tényleg létezik és elviszi őt, csak kimondta, mert abban a pillanatban ez volt az érzése! Nem juthat el egy ember odáig, hogy meg akarjon hallni! Legalábbis én így gondolom!

(Ezt most találtam! http://youtube.com/watch?v=iMfnaHNVpi8 Egyszerre két szám! ::daisuki:: :taps: Hmm! Yammmyyyyy!)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Yayoi írta:Nem juthat el egy ember odáig, hogy meg akarjon hallni! Legalábbis én így gondolom!
Tanár azt hitte ott jobb lesz élni. Ai kérdezte is a végén a pokol is lehet paradicsom?
Lehetett volna akár öngyilkos is, de azt hitte így jobb lesz az élete.



Tegnapi rész szerintem jó volt, főleg a szomorú hangulata és a sok lelkizés miatt. Szomorú volt, ahogy a tanár sírt amikor megbánta, hogy mit tett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Különösebb érzéseim nincsenek ezzel a résszel kapcsolatban. Nem volt benne Ren! Talán ez lehetne az egyetlen. A tanár álláspontját pedig nem értem. A világon van, aki sok fájdalmat kell hogy magában hordozzon, és bármilyen erősen is akar nem tud megfelelni. Az ilyen emberekre mondom, hogy piti gondjaik vannak. Sawai-nak pedig lehetett volna annyi esze, hogy ne küldje a pokolra, hiszem ha meghal ő is oda kerül...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

:goodpost:
Szerintem sem volt valami okos döntés a lánytól, hogy kioldotta a fonalat! Hisztis p... volt! Azt hitte az ő problémája a legnagyobb a világon és senki sem érti meg!
Na mindegy! Amúgy is eléggé negatív vagyok ma! ::pirate::
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Szerintem másnak nagyobb problámái vannak. Kész... talán csak gyenge ember volt. mondjuk ahhoz erős akarat kell, hogy poklot vállalva teljesítse a férfi kívánságát, de... mint mondtam másnak rosszabb élete van.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Szerintem azt sem tudta, mit vállal, ha kihúzza a fonalat! Azt hitte talán, hogy ez csak játék...vagy egyszerűen felelőtlen volt, nem tudta mi jár együtt azzal, ha pokolra kerül!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Mindennek tudatában volt. Tudod, az ilyen megérdemli ha pokolra jut. :wviolent: Az is biztos, ha tőlem kérte volna a tanár, szemberöhögöm...
Nincs ilyen a sorozatban, de mi történne, ha valaki olyan mély gyűlöletet táplálna saját maga iránt, hogy a saját nevét írná be a weboldalra?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hm! Ezen még nem is gondolkodtam! De azt hiszem, aki így érez, az nem várja meg a poloki lányt, hanem maga vet véget az életének! Így is, úgy is pokolra jut!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Biztos. De gondolom ha nem akar szenvedni és fájdalmat, vért, gyógyszert vagy mérget, csak szól a pokoli lánynak, hogy hé, olyan rossz az életem, vigyél már el.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Válasz küldése