Soukou no Strain

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Soukou no Strain

Hozzászólás Szerző: anubys »

November másodikán kezdték vetíteni a Soukou no Strain c. mecha-s sorozatot japánban. Egyenlőre hangulatosnak tűnik, az animáció kifogástalan (bár első rész után még nem szabad ítélni), szépek a színek, illik hozzá a zene, bár az opening/ending nem kifejezetten magával ragadó. A hossza eddig ismeretlen, remélen nem tenyereltem bele egy 100+ részes sorozatba. :x_x:

Szóval van hangulat, érzelem, események, úgyhogy érdemes nézni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Belenéztem ebbe a CUCCba, hát így első ránézésre annyit tudok mondani, hogy itt bizony (legalább) NGE-szintű angst-fest várható. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tévedés ne essék. Senki ne várja ettől, hogy az EVA, Ryvius, RahXephon vonalon haladjon. Ez egy nagyon egyszerű kis sorozat, kiszámítható, felületes karakterekkel és ennek megfelelő történettel, "fordulatokkal", ennek ellenére, vagy talán éppen ezért kikapcsolódásra tökéletes.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én nem ezt mondtam, csak annyit, hogy NGE-szintű angstelés lesz benne. És ezt már most borítékolom. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Erdekes, hogy itt nincs sok post annak ellenre, hogy egy kivallo anime, es ebbe bele ertem a rajzolast, vilagurben zajlo csatakat, tortenetet, stb....
"And then...
I'm glad I found true friends"
[Battle Royal - Kawada/ Keiko]
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

ttbocx !

Hmm ... mecha, háború, angst ( ragehez hasonlóan én is borítékolok jó sok NGE utánérzést, főleg angst formában, ugyanis eleve van két karakter aki ua okból let pilóta, ráadásul ua személlyel van elszámolnivalójuk ... hehehe... vakójon majd összevesznek, hogy kié lehet a jog, hogy elszámoljon vele ?! :P ), sablonos karakterek. A technikai megoldásoktól eltekintve, meg a kevéssé húzó OP/END, és a sok korábbi kiváló anime után, nem biztos hogy szerencsés ezt kiválónak nevezni, főleg ilyen kevéssel az indulás után. Főleg, hogy még nem magyarázták meg, hogy a legutóbbi epizódban a csaj hogy tudta vezetni a gépet, amelyet elvileg nem tudna vezetni, hisz a szinkron egysége rég tönkrement ... De persze én is kivárásra játszok, főleg hogy mekafan vagyok ... És persze itt is megjegyezném, hogy a mekákban megint vajmi kevés eredetiség van, ilyesmit már láttunk Zone of Endersben ... Whatever ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én egyáltalán nem rajongok a mechekért, de ez valamiért magfogott. Tény, hogy semmi olyan nincs benne, amit máshol ne láttunk volna már kismilliószor, de valahogy sikerült úgy kikeverniük az arányokat, hogy nagyon is fogyasztható lett.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Egy kis pörgést belevihetnének már ... Volt egy dinamikus első ep, egy kissé belassult 2. ep, majd a 3. epben még mindig egy kicsit lassúznak, majd a 4. epben jött a dráma, és az 5. epben az enyhén patetikus túlzott szenvedés. Elkezdhetnék végre a valódi cselekményt ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

5. EP szerintem igencsak gáz lett. Kezd nagyon irritáló lenni a főszereplő személye ezzel az állandó "nem szólok senkihez, csak a mimicemhez de az nem baj, ha sz***ávernek" viselkedésével. Lassan megy át az Ellenszenves animeszereplők topicba :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nah, egyre nagyobb a műfajkavalkád. Egy igen tömény fanservice részt sikerült megalkotni a 7.ep "személyében". :roll: Lassan átmegy az egész yuri-ba.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végetért ez a sorozat is és a végítéletként egy erős hetest adnék rá. Az animáció minősége mindvégig magas volt, a csaták koreográfiája pedig remek. Tény hogy egy hatalmas kliséáradat az egész, de olyan jól volt kiegyensúlyozva, hogy az eredetiség teljes nélkülözése sem vette el a kedvemet tőle.

Úgyhogy aki nem szeret belekezdeni félkész sorozatokba, most itt a lehetőség, hogy egy jól kiegyensúlyozott, szórakoztató animét megnézzen. :cool:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos, igen, ez is végetért, hálistennek ! Az animációtól és csaták koreográfiájától eltekintve, hát nem egy sikersztori. Egy erős indítás után a sorozat a végéig lejtmenetben volt. Itt ott volt egy vilanás, de az kevés, ott írtam le igazán a sorozatot, miután a főszereplőnk kedves bátyókája a hősnő m,ásodik "szeretőjét" is kinyírva, mintegy a szájába adva a nem kiejtett szavakat:"Nem adom a hugit, ő az enyém !"

A mindennemű eredetiség hiánya miatt ez csak egy 5-öst ér meg gy 10-es skálán. Kár érte, mert a klisék elenére volt benne potenciál, de az valahol elszállt az akarás és nyögés közt ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése