Dennou Coil

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Dennou Coil

Hozzászólás Szerző: anubys »

Múlt szombaton indult sorozat szeretnivaló, ám néhol kidolgozatlan karakterekkel (de ez nem megy a hangulat rovására).
A történet kellőképpen elvontnak tűnik, úgyhogy újabb nézendő sorozatra találtam. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem tudom, rajtam kívül nézi-e valaki ezt a sorozatot, de szerintem nagyon nagy fun.
Most , hogy Darker than Black-et befejeztem, újra folytatom. 11., 12. rész iszonyatosan elborult volt. Aki kicst is érdeklődik a számítógépek/programok iránt, annak érdemes néznie.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én nézem, és elképesztő az egész. :)
Nagyon jól összerakott világ, tényleg nagyon fun, és így a vége felé eléggé kezd beindulni a történet is. Remélem a végével nem rontják el, eddig az év animéje címére esélyes nálam.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Jéé, van topikja? :D Szerintem is cool anime, lehet, h nem lesz egy alap sci-fi mű, de attól a műfaj kedvelőinek szerintem is ajánlott belenéznie!

Btw, csak nekem tűnik Yasako és Rakka klónnak? :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ak írta:Btw, csak nekem tűnik Yasako és Rakka klónnak? :)
Csak neked. Nem is tudom, milyen hasonlóságot véltél felfedezni kettejük között. :p
Amúgy a vége felé kezd félelmetesen jó lenni a sorozat, remélem, nem rontják el szombaton az utolsó résszel.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Miiicsoda? A sérójuk határozottan egyforma hosszú! :D (de tényleg) :dirr: Amúgy meg a yasashii vonulatra gondoltam, sztem simán lehetne párhuzamot kötni a személységük között. :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2007.11.30. 21:01-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ak írta:Jéé, van topikja? :D Szerintem is cool anime, lehet, h nem lesz egy alap sci-fi mű, de attól a műfaj kedvelőinek szerintem is ajánlott belenéznie!
Van bizony, múltkor tűnődtem is, hogy fel kéne hozni, csak zavarban voltam, hogy mégis mi a fenét írjak bele azonkívül, hogy szerintem marha jó, és kezd igen érdekes lenni, meg drámai :?
ak írta:Btw, csak nekem tűnik Yasako és Rakka klónnak? :)
A klón kifejezés sztem erős, de amúgy nem... tizenvalahány részen át néztem, és azt mondtam, ez marhaság. Aztán a fürdős jelenetben volt egy nagytotál az arcára, ott csaptam a homlokomra, hogy basszus, ez tiszta Rakka...! Amire a Kedvesem azt mondta, hogy ez marhaság. Ez ilyen láncolt folyamat :mrgreen:
Egyébként meg, hogyne, nem csak nekünk jutott ez eszünkbe:

Kép

Van jobb is, de hálistennek nem vagyok a gépem közelében :drop:

Amúgy most a 21. részt fogom majd megnézni, az jött ki az ureshii előadásában (és közben itt a 25. raw is, Istenem adj önuralmat :mrgreen: jobb ez, ha értem a háttérinfókat a föliratból...) és közben kaparom majd a falat jól a folytatásért :roll:

szerk.: viszont rendszeresen tűnődöm rajta, vajon miért ekkora a Dennou Coil népszerűsége az oroszok körében - ugyanis ha töltöm/seedelem, állandóan tele vagyok orosz peerekkel :weh:

szerk. Na, megvan:

Kép

(Megjegyzem, ez jobban mutatna egy újabb postban, de akkor biztos belémkötne holmi mod. Semmi érzékük a művészi önkifejezéshez :mad: :lol:)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:lol: A klón tényleg erős egy picit, de akkor nem csak nekem tünt fel a két csaj hasonlósága. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ak írta::lol: A klón tényleg erős egy picit, de akkor nem csak nekem tünt fel a két csaj hasonlósága. :D
Sőt, ha a külsőségektől eltekintünk, akkor is, valóban van további hasonlóság. Sőt (az előbb néztem a 21. részt, a 22.-re remélem holnap lesz időm jól), most az egész Isako-Yasako felállás emlékeztet a Haibane Renmei utolsó epizódjában Reki és Rakka viszonyára (de vehetném a Fruits Basket utolsó részeit is, az se lenne nagyon off). Nagyon mások a múltbeli körülmények, és ahogy Isako rámutatott, a két haibanéhoz képest ők egészen idegenek (vagy legalábbis azok voltak az elején, mikor Yasako a maga ügyetlen módján barátkozni próbált Isakoval), de most kifejezetten nagyon hasonlónak láttam őket hogyan ne spoiloljak semmit? :mrgreen:

Amúgy szép erős rész volt ez, így felirattal méginkább, hogy többet értettem belőle - kicsit az 1984 is felsejlett előttem közben... meg persze millió dologgal párhuzamba lehet állítani a kanti kétségeket :weh:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

alvaro írta:...most az egész Isako-Yasako felállás emlékeztet a Haibane Renmei utolsó epizódjában Reki és Rakka viszonyára (de vehetném a Fruits Basket utolsó részeit is, az se lenne nagyon off). Nagyon mások a múltbeli körülmények, és ahogy Isako rámutatott, a két haibanéhoz képest ők egészen idegenek (vagy legalábbis azok voltak az elején, mikor Yasako a maga ügyetlen módján barátkozni próbált Isakoval), de most kifejezetten nagyon hasonlónak láttam őket...
De a többi karakter is stimmel körülöttük, mármint sztem párokba lehetne állítani a többi szereplőt is a 2 soroztaból... Kiváncsi vagyok, h mi lesza sorozat vége, ha az is hasonlít, akkor itt vmi fishy :D.


:shock: Nem kicsit beindult a 20. résztől...innentől top priority, pont azon filóztam h mikor fog vmi kiderülni Yasakoról, hisz Isako is emlegetett vmit, she is the choosen one? :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Este megnéztem egyben a 16-21 részeket. Iszonyatosan beindult, úgyhogy most tépem a hajam, hogy nincs jelenleg netem. :mad:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

...ha tudnád mi vár rád... Én most fejeztem be..., Nekem EZ az év animeje, Great work! Fele ekkora csavarokra és összetettségre nem számítottam..tényleg szép sztori és a végével is teljesen kivagyok egyezve, definietly a kedvencek közé került!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

elkezdtem anno, mert az első részek hangulata pár László Zoltán novellára emlékeztetett, amit pár éve olvastam. de aztán jöttek a csavarok, egyre nehezebben lehetett követni (mondjuk ez leginkább amiatt volt, h nekem kicsit súlyos volt a fordítás :drop: ), egyre több minden derült ki és Kyoko egyre inkább idegesítettXD az utolsó pár rész meg nagyon tömény volt, de jó (az meg külön tetszett, h még az utolsó részben is derltek ki új infók)
simán felmászott a kedvencek közé, és még a vége is hepiend:D
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Vizsgára tanulás helyett néztem pár napja végig... És hihetetlen, hogy egy ilyen gyöngyszemet simán elkerültem volna, ha egy kedves ismerősöm nem hívja fel rá a figyelmem annyival, hogy a főszereplő csaj (Yasako) teljesen olyan mint én :D Tényleg nagyon tetszett :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hát vége. Szerintem valami egészen zseniális volt. A végére igencsak besűrűsödött, úgyhogy valószinűleg ismét meg fogom nézni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

Most a Haibane Renmei 6. részénél járok , de már keresem a következő anime sorozatot. Az ismertető , és a Ti pozitív hozászolásaitok alapján a következő sorozat Dennou Coil lesz . Abban kérem segítségeteket , hogy magyar felíratott hol találok a sorozathoz. Ahol eddig megtaláltam minden felíratott , ott még csak beszélnek róla , hogy le kellene fordítani. Ha valaki tud segítsen, köszi !
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Dennou Coil

Hozzászólás Szerző: anubys »

Valószínûleg igen alacsony az esély, de mégis megkérdem, hátha.
Van valaki, aki figyelemmel követi a lightnovel eseményeit? Érdekelne, hogyan alakul tovább a történet. Na meg idôvel igazán jó lenne egy folytatás is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Dennou Coil

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

anubys írta:Múlt szombaton indult sorozat szeretnivaló, ám néhol kidolgozatlan karakterekkel (de ez nem megy a hangulat rovására).
A történet kellőképpen elvontnak tűnik, úgyhogy újabb nézendő sorozatra találtam. :D
kidolgozatlan?? wtf r u talkin about kind sir???? a dennou coil egy zseniális anime a jobbik fajtából.
elvont történet?? mármint h egyedien kitűnő nem?!

Argumetum ad hominem törölve. Kéretik nem belekötni másokba évszázadokkal korábban írt hozzászólásaikért. - paTKany megj.
Válasz küldése