Bokura ga Ita

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A fansub csapat (Triad) mellékelte az anime befejezéséhez a manga megfelelő fejeztének utolsó pár szkennelt oldalát, lefordítva. Azután, hogy Yano és Nanami elválnak, és Yano elutazik, az anime véget ér. A manga még egy mondatot utána tett megjegyzésként, Nanami gondolatát: "ezután soha többé nem láttam Yanot".

A manga ugyanis tovább folytatódik, és tovább viszi a történetet (jelenleg a 11. kötetnél tart). A manga további eseményeinek rövid összefoglalása a Wikipédiából idézve:
Wikipedia írta:The anime basically follows through the plot line of the manga until Yano and his mom move, leaving Nana behind. The story continues with a few years having passed, and Nana has not heard from Yano since that day at the train station. Though deep in her heart she still loves Yano, she outerwardly gives him up and begins dating Take who has been along her side since. Yano on the other hand turns out to have had trouble after moving. The reason he had stopped contacting Nana after the day at the train station was because his mother was having health problems and he was not in any state to bother with a long distance relationship. Whats more, he met another girl, someone who has been with him since his mother began having the health problems.
Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Bokura_ga_ita
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

::jwar:: nekem nem teccik ez a folytatás... mondjuk nah.. takeuchi-t bírtam, mert nagyon rendes gyerek és szereti is nana-t.. yanotol nem tom miért vártam volna mást minthogy összejöjjön egy másik csajjal?... nah mind1... végülis reális folytatás, sak nah.. olyan nehéz lett volna egyben tartani őket? :P

1 kérdés: nem tudja valaki h mit jelent a cim? mert nem tok japánul..:P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ha Takeuichival akarjátok, hogy összejöjjön Nana, akkor örülnötök kell, ha más csajt talál :P
Ez egyébként reális folytatás, bár nem túl vidám. Messze vannak egymástól, ezért mással randiznak.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De most akkor a manganak ha jol ertem akkor nincsen vege...csak ment tovabb a sztori, es Nana jar Takeuchival? o.o (mert akkor orulok ^^)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Áááá elkezdtem tegnap este nézni (4 rész), beleolvastam itt a fórumba, és rögtön egy kis poént lelőttetek. ^^""
:-P

Amúgy már előre látom, hogy én is Takeuchinak fogok szurkolni.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

helyes kaen ::jeye:: csak kár h hiába :P , legalábbis anime szinten, nah de majd a mangában :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nahh ez csak erősödik így a 8. rész után! Yano az, aki még azért is féltékeny, hogy Nana a barátjával menne vásárolni, hogy meglepje és ezért fülent, közben ő meg kicsit khmm fontosabb dolgot nem mondott meg, ráadásul úgy, hogy Nana rákérdezett. Még jó, hogy ő van így oda az őszinteségért. -_-
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ugye? sztem is take jobban megérdemli nana-t :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

amcsi írta:De miért idegesít titeket Yano? Mit csinált olyan rosszul, ami jobban nem csinálhatott volna?
Hát, én még mindig csak a közepénél tartok, de:

1, képes volt volt azért féltékenykedni, hogy a lány egy barátjával ment volna neki vásárolni, és ezért füllentett, hogy meglepje (ok, hogy nem képes megbízni az emberekben, szar ügy, de azért erről nem a lány tehet)
2, és mindenezek után ő meg sokkal-sokkal fontosabb dologban hazudott, többször is! csak miután a lány harmadszorra támadta le, akkor mondta meg végre az igazat, ezek után ki bízna meg benne?
és még inkább spoileres:
3, nagyon nem tetszett, hogy az exbarátnője húgát lefektette -_-
4, és az sem, amikor a fényképes eset után bunkó volt Tahahashi-val: leszúrta, meg se hallgatta, aztán telefonon kinyomta, és elég bunkó volt, mikor mégis eljött a partyra
5, miután szakított vele Takahashi, és társaságba ment a haverjával, ilyeneket mondott, hogy nem érdekes, hogy dobta őt a lány stb - ok, így menőbb volt, de akkor meg ne pont ő papoljon az őszinteségről..

Ráadásul imho jobban tenné így a sorozat közepén, ha békénhagyná Takahashit. Azután, hogy kiderült, szíve szerint azt mondaná a volt barátnőjének, hogy bármit megbocsátana neki, csak jöjjön vissza.. hát szal ennél jobban nem tudta volna összetörni Takahashit. Mondjuk legalább őszinte volt, de akkor meg minek járnak, ha a volt csajt még mindig nem tudta elfelejteni. :\
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ebből is látszik, hogy ez a történet egy kicsit pont arról is szól, hogy általában nem azt szeretjük, aki mások (vagy a józan ész) szerint hozzánk illene, aki hibátlan, aki soha nem bánt meg. A szeretet / szerelem felül áll ezeken a megfontolásokon, ugyanakkor a törődés, megértés, és az, hogy az ember változni képes, össze tudja tartani az embereket minden hibájuk ellenére. Ez így van mindenkinél, Take sem hibátlan nyilván (pl ő is lehetne felnőttebb, határozottabb, stb stb, na és persze őt nem is ismerjük meg annyira a történetből, hogy a hibái annyira szembetűnőek legyenek, mint Yanonál vagy Nanaminál.)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát, na igen, róla messze nem derül ki annyi. :) És nem is annyira Yanóval magával van a baj, csak, ahogy Nanami is mondja: halottal nem lehet versenyezni.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

végre vki kimondta amit én nem tudtam elmagyarázni :P kaen mindent elmondott yanorol ami nekem sem tetszett benne. habár ezek mellett sem tudom utálni, csak egyszeruen nem tudom megérteni h miért csinál dolgokat. ez most vagy azért van mert kitalált figura, vagy azért mert fiu, vagy ami még rosszabb: azért mert nem vagyok hozzá elég okos :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nem tudom, egyszerűen túldramatizáltnak tartom, amit Kaen mondott
AZ elsőnél pontnál pl. én se örülnék a gondolatnak, hogy a riválisommal megy valahova a csajom. Sőt, annak se örülnék, ha ő segítene neki ajándékkal meglepnie engem. Bár ilyen helyzet még nem fordult elő, lehet, hogy másképp lenne igazi életben, és mindez attól is függ, hogy a riválisam mennyire jó barát amúgy. A sorozatban Take és Yano elvileg jó barátok, de nagy mértékben szivatják egymást, így nem is tudom mi van közöttük :/
A másodiknál szerintem csak annyi van, hogy a fiú nagyon szégyelli és bánja a múltat, és inkább megpróbál úgy tenni, mintha sosem történt volna, aztán a barátnője nagyon tudni akarta az igazságot, és idióta módon, de elmonda végül.
3.: férfi ösztönök ;)
4.: erre nem emlékszem, rég látta, az animét
5.: ez egy hiba, túl nagy büszkeség^^" ez van
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

1, akkor még messze nem volt a riválisa ^^" ha a riválisommal menne a barátom, annak én se örülnék, de ha a legjobb barátnőmmel, hogy engem meglepjen, miért is ne? különben is megbíznék a legjobb barátomban meg a páromban is, anélkül nem sok értelmét látom egy kapcsolatnak ^^"
2, de akkor ne pont ő mondja, hogy milyen fontos az őszinteség, ha 3x is hazudik..
3, kinek kéne ilyen férfi :P (és ott vmi 14 éves lehet... lehet, hogy ha 20 éves lenne mondjuk ő is meg a csaj is, nem szúrná a szemem különösebben)

4, pedig én ott dobnám ki a barátomat, de csúnyán XD
(5, imho csak gyerekes, ami amúgy a korával meg is magyarázható)

Hát, ez úgy tűnik, tényleg nagyon megosztja a férfi-női nézőket! XD Azért engem nem idegesít annyira Yano (mint mondjuk Iloverenjit, aki akkor hagyta abba, ahol én most tartokXD), de jól megmondanám neki a magamét. ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat igen, en csunyan feladtam, mert nem birom elviselni ha egy ferfi hazudik, es irritalt h ezutan sem abrandul ki Yano-bol Nana..lehet amugy h megnezem meg a veget, bar sztem a mangat kene olvasnom, ha ott Takeuchi-val marad, mert nekem o az elso pillanat ota sokkal szimpatikusabb volt mint Yano..meg vhogy a szemelyisege sem tetszett annyira..de hajra Kaen :3
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Még azóta se folytattam! XD
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Na, én most néztem meg, és elolvastam amiket írogattatok. Az elején én is úgy álltam hozzá, mint a többi női olvasó, idegesített Yano viselkedése...Az jutott eszembe, hogy "na, tipikus pasi".. De az első szakításuk után (tengerpart), kezdtem inkább a srác pártjára állni. Kicsit mintha túldramatizált volna néhány dolgot szegény Nana-chan. (Pl. spoiler amikor Yurihoz ment a kórházba ahelyett, hogy vele találkozott volna. Nem mondta le az egészet, csak felhívta, hogy később megy. Szerintem ez teljesen korrekt, főleg, hogy valakinek rosszul lett az anjya, és egyedül van...Oké, nyilván én is kiakadtam volna, de nem szobrozok a hóban 5 órát XD)
De mindent összevetve nekem nagyon tetszett az anime. Főleg azért mert magamra/magunkra ismertem benne :D Tényleg olyan hétköznapi vagy nem is tudom...Az ember annyira bele tudja élni magát :) Szóval kimondottan jól esett megnézni. ::jeye::
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nekem ami nagyon tetszik benne, hogy mutatja lány és fiú szemmel is a dolgot. És a nézőknél itt elég sokszor a lányok Nana pártjára, a fiúk általában Yano pártjára állnak, pedig 1 anime^^ az anime megmutatja nekünk, hogy a fiúk és a lányok sosem értik meg egymást xD
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

van benne vmi XD
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Én csak most jutottam el odáig, hogy megnézzem, de meg is bántam egy kicsit. Az egy dolog, hogy a saját top10-em tetejére ugrott már a legelején, de nem tudom, hogy meg tudnám-e mégegyszer nézni, azok után, hogy tudom, hogyan folytatódik a manga.
Spoiler a Wiki mostani hírei alapján:
Ha jól tudom az a mondat, hogy soha többé nem látja Yano-t nem egészen igaz (vagy lehet, hogy még fordulni fog), mert 5 évvel utána, amikor már Take-val van, egy közös ismerősük elmondja nekik egymás címét Tokyoban. Yano már nem tud mit tenni, és nem akarj Nanami életébe bezavarni, és utal arra is, hogy tudja, hogy Take meg Nanami együtt vannak, és azt hiszi jobb Nanaminek így, az ő nehézségei után. Nanami viszont (miután visszautasítja Take házassági ajánlatát!) elmegy hozzá, és talán látja is, könnyekben tör ki, aztán később a házánál jár és Yamamotoval találkozik, aki akkora már együtt él Yanoval.
Személyes spoiler:
Hogy őszinte legyek én ezeknek a híreknek örülök, talán mert én látok valami olyat Yanoban ami túlzottan magamra emlékeztet. De azért ebből ne tessék sokat levonni.

12.-én Jön a cikkem róla az AnimeCommenten (link az aláírásomban)...
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

OMG!!! ez a spoiler jol betett.. amugy se tetszett a vége, de igy mégjobban elment e kedvem tőle...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Erről ennyit :D Nekem meg emiatt van benne egy kis reményem, hátha lesz kedvem egyszer végigolvasni a mangafolytatást, főleg ha sikerül nekik.
Igaz ezt a húzást én valamiért nagyon marketingszagúnak érzem, aka elnyújtjuk még öt évvel, és aztán megint kezdik előről a van-nincset...

Egyébként saját véleményemként (ami még nem spoiler, de ki tudja) a dolognak az eddigi történet szerint két kiútja van.
1. Erős kétségek és huzavona után letisztáznak mindent, és végre mindketten új életet kezdhetnek. Yanoról ekkor sem mondanám biztosra, hogy Yamamotoval marad, de Nanami igen valószínű, hogy elfogadja Take lánykérését, és happy end.
2. Nanami megvárja Yano-t, Yamamoto és Take megint ringen kívül maradnak, és a huzavonák, átsírt éjszakák, viharos idők után megérkezünk ugyanahoz az érzéshez, amit az animében megszoktunk, a pár rájön, hogy megint és mindig mekkorát hibáztak, és végre újra összejönnek, és happy end.
A következtetésre azért jutottam, mert úgy éreztem a végének mindenképpen egy happy endbe illő, dolognak kell lennie, amiben mégis lehet visszaütés, azok után, amit láttunk az első széria végén. Egyrészt benne marad a marketinglehetőség, másrészt megmarad a happy end révén az üzenetközvetítő jelleg.
És még mindig sajnálom, hogy egy ilyen művet ennyire átlátható 'külső' tényezőkből előre lehet jósolni. AD: Nekem ne legyen igazam...
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

engem annyira felhuzott az előző spoilered, hogy ha eszembe jut mindig ideges leszek. ugyh hagyom a fenébe az egészet. nem érdekel mi lesz a manga folytatása... mindig idegesitettek a szppanorperás fordulatok...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Megint csak érdekes. Én a végignézést és az infót követő éjszaka és napon egyszerűen szét voltam esve, annyira elkapott a sztori (és aztán a rossz hír)...
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Bokura ga Ita

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Azért egy dolgot kiigazítanék:nem Nanami, hanem Take találkozik Yanónál Yurival.Állítólag most júliusban kellett (volna) kijönnie az 52. fejezetnek.

Az animéről: Szerintem a befejezése nagyon el volt találva (ha már nem csinálhattak happy endinget - és nyilván nem). Ha nem tudnám, hogy mi jön utána a mangában, még tetszett is volna, noha én happy end párti vagyok. Menet közben viszont már kicsit túl sok volt a szenvedésük. Az elején Yanónál nekem sem tetszett a "ne legyenek titkaink" aztán ugye neki mégis volt egy picinyke, a második felében viszont Nana állandó nembeszélekveled-szakítokja idegesített. Összességében viszont szerintem tényleg jól bemutatja a reális kapcsolatokat (sajnos) és főleg ezeknek a buktatóit. Mondhatni, a tipikusan adott nemre jellemző hibákat, amivel baromira tönkre lehet tenni egy kapcsolatot.

Mellesleg meg ugye az OP azzal kezdődik, hogy "te, a hazug (Yano) és én, a bőgőmasina (Nanami)", ami tökéletesen jellemzi a reakcióikat is. :vigyor: :-P
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Válasz küldése