Clannad

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem 100%, hogy a true endet használják majd, főleg, mivel a film nem vitte teljesen a végéig a történetet. (Azon se lennék meglepődve, ha bónusz epizódként, vagy valami OVA féleségként csinálnának egy Tomoyo After specialt is, hamár a 24. rész a Tomoyo befejezés volt.)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Hát, csak 1 After Story van a játékvan :P
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
connor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.11.08. 21:00
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: connor »

1 after 2 véggel amiből az egyik true-ending :]
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: amcsi »

connor írta:1 after 2 véggel amiből az egyik true-ending :]
Ó... és a másik ending meg nem szomorú, hanem teljesen pozitív?

Egyébként úgy emlékeztem, hogy ez az anime csak olyan 13 részesként volt hírdetve, de most megnéztem és 24-et írnak. Mondjuk ez így jó, mert az anime végigmehet azokon a karaktereknek, akik nem kaptak spotlightot, pl. most (4. rész) lett lezárva Mei-chan sztorija (anime szinten :P), és számítok még Kyou és Ryou-ra.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
connor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.11.08. 21:00
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: connor »

amcsi írta:
connor írta:1 after 2 véggel amiből az egyik true-ending :]
Ó... és a másik ending meg nem szomorú, hanem teljesen pozitív?
Spoiler
Szóval az úgy van, hogy a játékban ha összegyűjtesz elég fénygömböt akkor Nagisa nem hal meg. Ha nem sikerül összegyűjteni eleget akkor meghal szülés után. A nép szerint a True Ending az, amikor vagy annyira aktív a játék során, hogy össze tudsz szedni elég fénygömböt. :) Ezen a ponton sántít az első évad, hiszen ott minden egyes "eset" után szintúgy kellett volna lenni olyan fénygömbös jelenségnek mint a mostani részekben. Akkor valószínűleg még nem tudták, hogy lesz második évad így erre a szálra nem fektettek ekkora hangsúlyt így nem is foglalkoztak vele.
Ha figyelmes voltál akkor felfedezhetted, hogy már volt utalás a fénygömb élet adó mivoltára.

Spoiler vége

Kezd izgalmas lenni, és nagyjából a felénél járunk, így az van amit rebesgettek. kb fele rész After Story, fele rész az előző évadban lévő karakterek "tisztázása".
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Doctor »

A kedvenc animém és még nem írtam ide? :D

Vicces látni, hogy az emberek mi mindenen agyaltak, amíg épp futott a sorozat :)

Most re-watcholom újra és utána nekikezdek a játéknak. :D Maybe még gameplayt is csinálok belőle :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: scineram »

Air és Kanon után én is sorrakerítem. Kiderül, tényleg mestermű vagy az anime megrontója-e, esetleg valami más.
Kép
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Nem akarom túlzásba vinni, de szerintem ez a szép animék magasiskolája...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kicsit leporolom ezt a témát.

Megpróbálkoztam vele. Kétszer is nekifutottam, de nem jutok túl 15 részen, egyszerűen olyan baromi unalmas, bárgyú és gyerekes ez az anime, hogy elalszom rajta. Lehet akármilyen "megváltoztatjaazéletedet"-sorozat, nekem ezek a visual novel/game-stílusú cuccok nem jönnek be. Szóval, én végérvényesen letettem róla, hogy ezt valaha is végignézzem. Vannak ugyan szép pillanatai, de abszolút nem az én stílusom.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: scineram »

Willkommen zurück, Narumi! Remélem jársz még mifelénk. :)
scineram írta:Air és Kanon után én is sorrakerítem. Kiderül, tényleg mestermű vagy az anime megrontója-e, esetleg valami más.
Ja, ez elhasalt. Kábé 5 részig vitt az Air akkor, most előlről kellene kezdenem. De lehet inkább egyből a Clannadra kellene ugranom. Szinte mindenki szerint az érdemes leginkább. De továbbra sem teszek le végleg ezen hármasról.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Hosszú idő után én is nekiláttam az animének, bár totálisan nem az én műfajom a slice-of life iskolai dráma-romantika. De ez egyszerűen egy annyira megkapó történet remek karakterekkel, hogy észre sem vettem, de már a felénél járok. A játékot nem ismerem, így nem is tudom ahhoz hasonlítani, de talán jobb is. Így minden meglepetésként ér, és bár nem én vagyok a célközönség, de elbűvöl az egész. Olyan könnyed, néha szomorú, néha vidám, néha keserédes, de egyszerűen nem tudom abbahagyni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
XXSephirothXX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.19. 22:43
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Clannad

Hozzászólás Szerző: XXSephirothXX »

Na s Clannad az egyik anime ami a listán van. A mai nap terveztem be,hogy megnézzem. Kíváncsi leszek rá :)
Válasz küldése