Code Geass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Code Geass

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Code Geass - Hangyaku no Lelouch (Lelouch of the Rebellion)
コードギアス 反逆のルルーシュ

Tegnap este sikeresen befejeztem, ezt a minden szempontból nagyszerű animét, és miután láttam hogy még nincsen neki "szentelt" téma, így bátorkodtam nyítni egyet.

Szóval, mint előbb írtam, igazán príma animének tartom, mivel:
nagyon jók a karakterek, vonzó mechák, szép character design (ahogy Clampéktől megszokhattuk)/- bár nekem néha Lulutól kiakadt a bishi mérőm/.
Az egyetlen hátrányának a végét tudnám felhozni, ami a lehető legnagyobb "szemétség" (elnézést a szóért, de tényleg...) volt a rajongókkal szemben. Ilyet maximum shounen epizód végnek fogadnék el, de nem ennek...
Mindenestre ezek után már személyszerint, aligvárom a második évadot.

(bár szerintem egyértelmű hogy ebből mi lesz:
SPOILER:
Karen hátba lövi Suzaku-t...szerintem

egyébként, C.C. tulajdonképpen micsoda?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jaaku írta:egyébként, C.C. tulajdonképpen micsoda?
IMHO Spoiler írta:Hát ahogy itt most kiderült nem több mint egy random halhatatlan boszorkány.
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nekem is nagyon tettszett. Tudom sokan nem értékelik jól ezt az animét, szerintem is egy nagyon jó mű. Én személyszerint imádom.
Mondanám én is, hogy jaj biztos:
Spoiler:
Karen lelövi Suzaku-t, de én azt is el tudom képzelni, hogy megpróbálja de Lelouch odaugrik és őt találja el. Vagy akár lelövi mind a két srácot. Ahogy Clamp-éktől gyakran megszokott, képesek rá hogy váratlan fordulatokat csináljanak a semmiből is...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
mazsola
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.04.16. 10:45

Hozzászólás Szerző: mazsola »

Azzal nem vitatkozok, hogy CLAMP-ék nem csak rajzolni tudnak, de a CG-hez csak a karakter designe-t csinálták és semmi közük a történethez. IMO a cardis az egyetlen minőségi hozzávaló az animében... LULU ::daisuki::

ui: sorry, a Seiyuuk ... Jun Fukuyama -> LULU HANGJA ::daisuki::
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Valahogy ez is olyan anime, amit meg kellene néznem. És már le is töltöttem egy-pár részt. :) Egy ideig nagy Code Geass lázban éltem (szegény barátnőm, már nem tudott mást mondani, mint álmodj akkor Suzakuval XD).

Amiért mégis meg kellene néznem:

Bishik, egyértelmű. (CLAMP csodás karakter dizije). Van még ellenvetésem... Anorexiásnak tűnő, törékeny fiú alakok. ^^" Etto... Nem is tudom, nagyon szépek, de nekem kicsit túlzás. Bár azok a kifejező szemek (olvadozik) ::jhihi::

A történet már más. Érdekes. Amikor körbenéztem a honlapokon, találtam egy olyan honlapot, ahol Lelouch karaktere össze volt vetve Gundam Seed főszereplőjével. A történet mechás elemei is hasonlóak, bár nekem aztán sok mindent bele lehet magyarázni egy műbe. Ezzel nem törődve töltögettem ^^. Majd lesz, ami lesz :)

Lelouch képessége sem semmi. Rögtön Light jutott eszembe a Death Note-ból, nem is kell mondanom, hogy miért. Eszköz kapunk a világ megváltoztatásához. Kíváncsi vagyok, hogy legközelebb melyik testrészt fogják ki szúrni XD (Lelouch kicsi szemecskéjén kívül FMA Ed karján, és Allen Walker karján kívül.... na nem meg még ezerféle változat lehet :P)

A karakterekre visszatérve; nekem túl X-esek. Nem is tudom, X-nek is megvolt a hangulata, a Code Geass-nek talán azért jobb még is, mert sokkal finomabbak, puhábbak a karakterek megalkotása. ^^

Mindenképpen megnézem, még ha csomó honlap le is húzta, már kíváncsi vagyok rá. Lehet, hogy szavaimban van egy is ellentmondás, de az anime iránti érdeklődésem nem lanyhult.

Kérdem én: Találtam mangát, és olvasgattam is, de valahogy nem ragadott meg (talán azért mert nem CLAMP mű eredetileg >.<). Ami érdekelne, hogy ez a sorozattal párhuzamosan futott, tehát csak egy utána készített "gyors manga" volt? Nem sok részt tudtam leszedni..., de elég is volt belőle :) Valahogy nekem nyers volt, és csúnyácska, fakó a CLAMP műve mellett. Ti mit tudtok erről?
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Valamelyik Admin-sama diszkrét és objektív (9_9) kritikát gyakorolt az ügyben (miért támadná meg Nagy-Britannia Japánt, etc...), örülök, hogy ennek ellenére vannak, akik megnézték a sorozatot ^^

A manga sztem egész egyszerűen n00b az animéhez képest =/ Hiányzik belőle pl. Lelouch fanatikus arckifejezése, mások halálos rémülete, ilyesmik. Engem ezek nagyon magukkal tudtak ragadni, tisztára beleéltem magam ^^'

A story-t meg jobb, hogy nem a CLAMP csinálta. *védekező pozícióba helyezkedik*

Spoiler? A vége azért jó szvsz, mert mindenki kihámozhatja a magának való végződést. Suzaku-t én holtan látnám a legszívesebben, és amúgyis shippelem a Lulu x Karen párost. Bármi, ami ezt kihozza, az jöhet xD De volt az a Nunnaly-s rövid flashrész, sztem vele is történt valami... Én az utóbbit még nemtom nagyon hova tenni =/
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Tudod, van akinek tetszik egy anime, van akinek nem. Azért mert Rage-nek nem tetszett, attól még mások szerethetik.

Amúgy a Lul x Karen páros, nekem kicsit túl egyszerű lenne. Na mondjuk Shirley-vel sem az a igazi párosítás. Milyen lenne már ha C.C-ve jönne össze :-P
Amúgy én nem örülnék ha Suzaku meghalna a 2. évadban. Bishounen-ek itt ne haldokoljanak!!!!!

Suzaku...Lelouch... * folyik le a székről... *
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Sztem a legvalószínűbb a Lulu x C.C. párosítás (ld. uccsó rész) u_u

Suzaku lehet, hogy bish, de engem halálra idegesít O___o;

Haha, láttad, hogy a CLAMP milyenre tervezte őket eredetileg? Lulu-nek fehér haja volt meg sárkányos köpenye, Suzaku meg... japános volt és sokkal cukibb ^^ Nem néztek ki úgy, mint Kamui és Shaoran xD
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Heee????
MI baj van KAMUIVAL?????????????????????

Jó, Shaoran...az a srác nem bishounen. Ő csak egy fiú a sok közül...DE KAMUI!!!! *lefolyik a székről...*

Amúgy nem láttam milyennek tervezték őket. Nem tudsz egy linket adni róla?
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Semmi bajom vele, csak a CLAMP-pel van, ez nem volt túl eredeti húzásuk o_O Bár végülis mindegy...

Egyik kép:
http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... vw9ld4.jpg
Másik:
http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... uo0hw9.jpg
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

ROFL tetszik xDDD
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Ez nagyon nagy!!!! :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... eass-april

Egyfelöl "jeah", másfelől pedig még 3 hónap. :(

Viszont Suzaku nem kicsit néz ki keményen azon a képen. :dirr:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát valljuk be, aki Leluchal rendesen újat akar húzni, annak kénytelen ilyen arogáns, pózör p*cs üzemmódba átmennie, pont mint Lulu d:
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Cruel Angel írta:Hát valljuk be, aki Leluchal rendesen újat akar húzni, annak kénytelen ilyen arogáns, pózör p*cs üzemmódba átmennie, pont mint Lulu d:
:lol:

-----

Egyébként az a középen álló srác az új character, vagy eddig is volt? (csak mert ismerős is, meg nem is, és "rég" láttam az animét.) :weh:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Március végén érkezik (Japánban és japánul természetesen) PS2-re és PSP-re egy Code Geass ... ezen cikk szerint dating sim jellegű valami... bár a második scan jobb felső sarkában van két kivehetetlen kép valami battleről. Én mindenesetre kiváncsian várom. *PSP fanboy*

http://pspupdates.qj.net/Code-Geass-Los ... aid/110735


--------

R2: Első rész... WTF? Jó... lenyeljük ezt az amnézia klisét, ami tök jó, de már 3333× láttuk különböző helyeken, pl. a Geasshoz oly sokszor hasonlítgatott Death Noteban is... De a kérdés az, hogy miért? Ki és miért nyomta el Leluchban Zero emlékeit (és ez miért tudta kikapcsolni a "beragadt" Geassát), illetve most akkor suli társainak sincsenek emlékei? A barna bőrű britt bige mit keresett ott mint tanár? Beépítve van, vagy neki sincsenek emlékei? A srác öccse, honnét bukkant elő? Nunallyt nem láttuk, most akkor Nunally helyett lett egy öccs?

Oké... a CC × Leluch smacnak örültem, birom ezt a párosítást, azt viszont nem értem, hogy ha a britt katonák tudták azt, hogy CC boszorkány, akkor azon hogyhogy meglepődtek, hogy feltámasztotta magát egy haslövésből?
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cruel !

Hogy ki nyomta el ? Van egy érzésem, hogy majd kiderül, de ugye az első szezon végén mintha felbukkant volna egy másik csaj is, aki hasonló képességgel bír mint CC. De az én tippem az lenne, hogy CC nyomta el, vagy a másik csaj Lulu kedves, régi jóbarátjának szánalmának nyomán. A tornatanár csaj meg egyszer már elveszítette az emlékeit, miért csodálkoznánkazon, hogy megint megtörtént ? ^^ És hát igen Nunnaly-tén is hiányolom, de ez is az evil plot része lehet. Ja és mé nem lepődtünk meg azon, hogy Lulu Zeroba váltva első kívánsága megin az volt, hogy:"Dögöjjetek meg !" ^^ "Örömmel felségem !" Bár bevallom, szvsz az első sorozatban ez hatásosabbra sikerült ... ^^ De egybennem változott Lulu,továbbra is setét alakokkal sakkozik. És örvendjünk, mert ZERO visszatért!

Ja és a 19. századot idéző nacionalista sovinizmust azé mellőzhették volna ...

edit:

Karen RULZ abban a bunny outfitban. ^^
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Keshik írta:edit:

Karen RULZ abban a bunny outfitban. ^^
Yes! My lord! :dirr:
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cruel !

Megkaptuk a választ, és bár nem meglepő, de most melétrafáltunk. SPOILERHát mint láthatjuk a kedves királyunknak is van Geas képessége, amely az ő esetében az emlk törlés/megmásítás. Persze az epizód végéig legalább még egy Geas képességű embert látunkSPOILER OFF

Bár az az igazság hogy hasonlóra tippeltem, hogy közmegeegyezéses alapon nem halt meg kedves Lulu barátunk.

Am vicces volt még az Karen beszélgetése Lulu/ZERO-val. "Még mindig a nyusziruhában vagy ?"
- "Ne bámulj te perverz !"
-"Biztos vagy hogy ilyen hangnemet megengedhetsz ZEROval szemben ?!"
-"Most Leuluchhoz szóltam."
-"Ja, vagy úgy ..."

"Ja hogy nem HOZZÁM, hanem hozzám beszélsz ..." Imádjuk a személyiségzavarokat .. ^^

Ezen túl meg még láthattuk, mely karakterek hosszab távú jelenlétére számíthatunk.

Zero újra kikiáltotta az Egyesült Japán Államok létrejöttét, ami az adott pillanatban arra az egy szobára korlátozódik, mire a közvetítést követő Rakshata, vagy mi a neve a tudósasszonynak kijelenti, hogy milyen cuki egy srác ez a Zero, na meg szórakoztató is, Diethart meg örül, hogy bevált az Omega csatorna, amelyen sugározták a proklamáációt ... ^^

Ebben az epiódban Suzaku nem jelentette ki, hogy ki fogja nyírni ZEROt SPOILERJa igen, még Lulu emlékvesztése kapcsán. Hogy sikerült Lulut a király elé cipelni úgy, hogy senk más nem szerzett tudomást róla ? Hogy Lulu nem tudta hatása alá vonni OK, mert egyszer krábban már ugye megtette. Ja és testőrök sem voltak sehol a király közelében. Csak úgy be lehet menni a királyhoz ?SPOILER OFF

Ja és az epizódeleji térképvillanás kapcsán felmerült egy kérdés bennem. Hogy a francba nincsenek ott a brit szigeteken a britek, a színkód alapján az az EU kezében van. Vajon csak egy taktikai/stratégiai visszavonulás miatt szorultak ki onnan ? Vagy inkább arról van szó, hogy anno az Angol polgárháború után a király a tengerentúli területekre menekült és ne is próbált visszatérni ? "Éljen Cromwell !" Vagy valami egyéb kitérő nyomán áll fenn ez a szégyenletes állapot, hogy a Ködös Albion nem a britek kezén van ?
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én őszintén szólva kinézném a műből, hogy a térképvillanás egyszerű baki volt...

amúgy azon, hogy a királynak is van azon különösebben nem lepődtem meg, a másikon már inkább.

A király elé cipelés viszont valóban vicces kicsit, de jó, fogadjuk el, hogy a király külön parancsára eltakarították az utat Leluch és Suzaku elől.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah megviolt a 3. epizód. A feszültség újabb magasságokba emelkedik, többek közt kiderül mi az ál testvér Geas képessége.

De amin a legjobban mulattam, az egy bor márkaneve. Soproni kékfrankos Fungarovin pincészetből, Fungary - 2008-as évjárat. ^^
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Keshik írta:Soproni kékfrankos Fungarovin pincészetből, Fungary - 2008-as évjárat. ^^
OFF: Ebből is csak az látszik, hogy mi milyen fun ország vagyunk. :dirr:
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Megejtettük a 4. epizódot. Az előző epizód cliffhangerét az alkotók számomra szokatlan nyugalommal vezetik le, bár Lelouch-ra jellemző manipulatív viselkedésben teljesül ki, ami alapja lesz az epizód későbbi eseményeinek, és várhatóan még néhány epizódon át befolyásolni fogja a dolgokat. Különösebb, meglepő dolgok nem történnek, de kiderül, hogy a titkos szolgálat a kelleténél bénább. Jah és az epizód végén tiszteletét teszi a kampuszon Kururugi Suzaku ... ^^
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

5. epizód nagyjából a szabvány geasszos sulis randomness/fanszervíz jegyében telt. Bár láttuk elösször élsben még egy szép fehér lovagi mechát, illetve megismerhettük a hozzá tartozó lovagot, illetve egy lovaginát. CC legalább annyira nem normális, mint a brit hadsereg. (Ki az a barom aki komolyan gondolja a korábbi 4 rész alapján, hogy az új Zero az egy imposztor, csak épp ugyanolyan zseniális mint Luluch? És ha valóban az a helyzet, akkor meg miért gondolják még mindig, hogy CCnek szüksége lenne Lulura? Vagy ennyi fölös emberük van?) Csak a brit sereggel ellentétben CCt szeressük.

Összességében három új ki kérdés született szerintem a rész alatt.
1. Rolo megemlíti, hogy van egy hibája a geassának. Nem tudjuk, hogy végülis elmondta-e Lulunak, vagy sem. Meg azt sem, hogy mi az.
2. Mi Lulu terve Vilettával?
3. Végül de nem utolsósorban, mi lesz a reakció Nunalyra?

Ez utóbbira talán egyértelműen az a válasz, hogy Lulu jó szenvedő képet vág, majd szó nélkül azt hazudja, hogy fogalma sincs kivel beszél.

Suzaku pedig szépet esett a szememben, eddig nekem folyamatosan szimpatikusabb alak volt főhősünknél. Ez a húzás vala nagyon nagyon csúnya.
Kép
Válasz küldése