D.Gray-man

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem jó lesz ez (újdonság most is volt a sztoriban :D), csak gondolom még bele kell rázódnia neki is, meg ez eredetileg egy rövid történet lett volna, csak pont közben jött be a több hónapos kényszerpihenő, ezért most úgy érződik, mintha legalább három hónapja Timothy-s fejezeteket olvasnánk. XD
Amúgy igen, a rajzolás is alátámasztja, hogy valszeg tényleg a kezével volt valami. ^^" Nézd meg azt a fejezetet, amit három hónapja rajzolt, még borzalmasabb. ^^" Az eheti szerintem már sokkal jobb volt, de valóban, még nem a megszokott Hoshino minőség, reméljük ahogy gyógyul, újra szépen fog rajzolni. :) Amúgy valszeg ennyi idő után mindenkinél előjöttek a kedvenc karakter elvonási tünetei. XD Nekem hiányzik Lavi, a Noah-k, az Earl, és ha már úgyis van egy átjáró a kínai brigádhoz, talán onnan sem csak Bakot kellett mutogatni...
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

nahh ez már valami! végre visszatért a régi lendület és fordulatosság :D ilyesmit vártam ^^ kár, hogy a grafika még mindig elég csúnya...
spoiler:Allen mint noah... és mostmár egyre kézzelfoghatóbb.. nagyon várom a következő fejezetet, hogy mi lesz. Allen maradt noah, vagy visszatért a tudata? és mi lesz ha nem? izgi ::japhaha::
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

ezt nem hiszem el...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lassan ez is kezd olyan "gyakran" megjelenni, mint a Berserk 1-1 új fejezete... Vicces, hogy a havi 1 fejezetes FMA gyorsabban halad.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem ez inkább elkeserítő kategória... ha így folytatja a mangaka, a sorozat annyit fog veszíteni a népszerűségéből, hogy le fogják állítani ezt is- de jó lenne :wwall:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, annak én sem örülnék, de igazából abban bízok, hogy Hoshino-nak van a Jumpnál valami ismerőse, mert "normál" mangaka ekkora szüneteket nem nagyon engedhet meg magának. (OK, legfeljebb ha tényleg mindig kórházba kell vonulnia, mert annyira rosszul van, de én remélem, hogy nem ez a helyzet, csak a japánok többnyire minden szünetnél szeretik a "health issue" varázsszót használni. ^^") Szóval pl.. a Hunter x Hunter mangakája ilyen, hogy teljesen a kedvétől függ, hogy mikor van olyan hangulatban, hogy képes legyen folytatni a sztorit, az említett Berserkes pedig pont a múltkor írta, hogy "Bocs, most egy kis szünet lesz, mert fanja lettem egy konzoljátéknak." XDDD

Miért írom le mindezt? Azt remélem, hogy ha ez a helyzet, akkor Hoshino mangájának úgyis mindig lesz hely (a Hunter x Hunter megy vagy 10 éve, és még azt sem állították le), ha pedig valóban health issues, akkor sokat ő sem tehet. ^^"
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

18. kötet borítója

Sajnos ezen kívül semmi hír még mindig. :neutral:
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

Mivel rég írtam, és elég régóta csend van a DGM mangáról, most van egy jó hírem:
Íme.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

köszi az infót!
egyik szemem sír, a másik nevet- jó, hogy visszatér, de ez a magazin kb negyed évente jelenik meg? ezt takarja, hogy seasonal? szóval böjtölhetünk még eleget- de legalább ez hosszú ch lesz...
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nincs mit!

Hát igen. Engem is az vigasztal, hogy legalább lesz, és hosszú... A spoilerek meg kimondottan jól hangzanak. :3
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hát...legalább kapunk valamit. ^^" Amúgy én már gondoltam rá, hogy lehet jót tenne Hoshinónak, ha "átigazolna" valami havi magazinhoz, látszik, hogy sok neki a heti, kiszenved 1-2 kötetnyi anyagot, aztán fél évig "betegszabadságra" megy. Akkor inkább legyen havi egy fejezet, a szokásos kb. 40 oldal, de az tisztességesen. (Mint pl. az FMA-nál.) A negyedév/fejezet már tényleg gáz lenne, akkor már legyen 200 oldalas egy chapter, úgy igazságos. :dirr: Na, de amúgy nekem szinte már tényleg mindegy, csak álljon be egy rendszeres tempóra, mert annak örülök, hogy nem romlik a színvonal, de "kicsit" fárasztó, hogy lassan akkora szüneteket iktat be, mint a Berserk mangakája.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mna. Végre megjelent az újabb adag manga- egyrészt izgi volt, meg érdekes volt látni Kandát a maga mindig kúlos attitűdjével annyira összetörve mint egy kisgyerek aki most árvult el. Szóval ebből a szempontból nagyon rendben volt a fejezet. Amin viszont felhúztam magam, hogy évszakos megjelenéshez képest még olyan hosszúságot sem volt képes elérni mint egy havi manga. A 45 oldalból 15-20 volt legalább a kredit meg egyéb haszontalan kitöltő oldal a mangakától. Ha így haladunk akkor még 10 évig biztosan el leszünk vele, hacsak nem akarja összebarmolni a végét. Így aztán tényleg semmi esélye nem marad, hogy valaha animált verzióban is folytatódni fog. Szóval akármilyen egészségügyi problémája is van, nehogy már 3 hónap alatt ennyire fussa...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem 10/10 volt az új fejezet. :D Választ kaptunk Kanda múltjára (OK...részben XD), bekeményített az Earl, az Order most jó nagy szószban van, Allen meg hiába érkezett a végén hős megmentőként, az Earl-nél ez is a "just as planned" része volt. :D Alig várom a következő fejezetet, elvileg most már jönni fog havi rendszerességgel. :) Abban igazad van, hogy baromi sok volt a reklámoldal (45 oldalból csak 37 volt "rendes manga", a maradék 8 a reklám), viszont szerintem nem lesz ez mindig így (legalábbis nagyon remélem), csak most ugye 2-3 hónapos szünetek voltak 1-1 fejezet között, és emlékeztetik az olvasókat, hogy egyáltalán kik a jelenlegi szereplők, meg hol áll a sztori, meg hogy ebből a franchise-ból van még kártya, játék stb. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Honnan az infó hogy havonta fog jönni? Nem arról volt szó, hogy negyedévente megjelenő magazinban fut? Nem mintha nem örülnék neki.... :) Nekem valahogy sokkal többnek tűnt a reklám (meg persze külön idegesít is mert utálom az ilyesmit)+ ha még a fordító csapat is hozzáteszi a maga anyagait...
Azt is olvastam hogy bizonyos részeket újrarajzol amik rondán sikerültek- kb amiket fél éve csinált. Az se lenne rossz, de jobban örülnék ha inkább a történettel haladna, mert ilyen eseményekkel baromi nehéz kivárni a folytatást.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, végülis eddig nem volt biztos, hogy havi/negyedévi, vagy milyen lesz, de a One Mangán ezt írták:

"D.Gray-man 188
posted by hyko - 7:03pm

It's Back! D.Gray-man 188 is out finally. I know a lot of you were waiting for this and so this should be great news.

However, the series will be switching over to monthly releases in the future as it is no longer part of Weekly Shounen Jump and has moved over to Jump SQ.

Anyhow, enjoy the chapter"

Ezt már végülis hivatalosnak tekintem. :) És mivel ott volt a fejezet elején, hogy: "Starting serialization!!", ezért elvileg mostantól mindig csak egy hónap lesz 1-1 fejezet közt. :)

Az újrarajzolásnak én is örülök, meg igazából ez nem annyira Hoshino döntése, a legtöbb mangánál észrevehető, hogy ha egy fejezet a magazinban még rondább/kevésbé részletes, akkor a kötetes kiadásokra általában kötelességük kijavítani. ^^"
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Naccerű! :D one mangán nem jártam 1000 éve, pedig úgy fest kellett volna :) Akkor már csak abban kell reménykedni, hogy így is lesz.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Holnap este 21:40-től kezdi adni az Animax, ha valakit érdekel a magyar D.Gray. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Behúzott nyakkal, ámde reménykedve teszünk vele egy próbát, aztán maximum hanyagoljuk :dirr:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Bassuzs.... ki más lenne Allen hangja mint Szalai Csongor? A rohadt q*a életbe...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Na igen, kicsit sokat halljuk mostanság, ami egyrészt nem baj, mert jó színésznek tartom, Allennek viszont nem őt választottam volna- öreg hozzá- de még belejöhet.
Aki viszont nagyon nem tetszik (olyan sok főszereplőt eddig nem hallottunk xD) az a Gróf- egyáltalán nem jön át a karaktere, kicsit se. Az egy dolog, hogy a japán annyira zseniális volt, hogy nehéz lenne utolérni, de azért meg lehetne azt a beszédstílust próbálni amitől Gróf a Gróf.. na.
Aztán a többit holnap meglátjuk...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végülis Allen hangja lehetett volna jobb is, de sokkal rosszabb is. Nekem bejött Csongor, visszaadta az "Allen-feelinget". :)

Na igen, a Grófnál én is hiányoltam azt a bizonyos hanghordozást és stílust, ami a japán verzióban olyan egyedivé teszi, de ettől eltekintve én nem mondanám, hogy totálisan el lett szúrva, az ő hangja is tetszett, és hátha jobban belejön majd. :wink:

Más: Szalay Csongor amúgy tényleg olyan sokat szerepelt már, és csak én nem vettem észre? ^^" Már fórumon is azzal jöttek, hogy "Na, ha Allen Csongor, akkor Lenalee meg tuti Molnár Ilona lesz -__-", de nekem Csongornak úgy kb. 3 szerepe ugrik be a D.Gray-man-en kívül. Mondjuk engem nem zavar, Molnár Ilonával sem az a gondom, hogy minden animéhez exkluzív szerződése van (XD), hanem hogy alig tud játszani a hangjával. :dirr: Ami szerencsére Csongorról azért nem mondható el. :wink:
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ha Allen csongor volt akkor Lavi meg Előd Botond lesz. :drop:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Ez így nem Grófos na. Attól még persze belejöhet, de eddig nem hozta a karaktert és kész.
Ami viszont asszem eldöntötte, hogy fogom e nézni: Lenalee magkapta Dögei Évát... na ő az egyetlen szinkronszínésztő akinek a hangját nem bírom elviselni- egyszerűen irritál. Nekem túl éles és rideg a hangja, és Lenalee lágy karakteréhez ez rettenetes. Akkor már inkább Molnár Ilona :dirr: Meg van az a lány (a nevét nem tudom) aki most a Soul Eaterben Tsubakit szinkronizálja- na ő spec teljesen jó lett volna.
A többiekkel nincs gond, aztán majd meglátjuk Lavit meg Kuro-chant (bár itt nekem valszeg véget ért a magyar verzsön).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:Nekem túl éles és rideg a hangja, és Lenalee lágy karakteréhez ez rettenetes. Akkor már inkább Molnár Ilona :dirr: Meg van az a lány (a nevét nem tudom) aki most a Soul Eaterben Tsubakit szinkronizálja- na ő spec teljesen jó lett volna.
De durva, én is pontosan erre gondoltam. O__O OK, nem volt azért szerintem annyira rossz (meg én azért Molnár Ilonából továbbra sem kérek :dirr:), végülis Lenalee az első részben kvázi tényleg csak egy "idegenvezető", de az nekem is feltűnt, hogy valahogy túl "durva" a hangja Lenalee karakteréhez. ^^" Később válik majd el, hogy mennyire lesz jó, szerintem meg lehet végülis szokni idővel. :) "Tsubaki" tényleg jobb lett volna, csak ne beszéljen azért annyira kislányosan, mint az SE-ben, és akkor perfekt lenne, dehát így jártunk. ^^"

A többi hangról:
Kanda: Na ő baromi jó lett szvsz. :D Annyira benne volt a stílusában az "I hate everybody" feeling. XDDD
Komui: Elmegy eddig, majd ha a tökhülye Komuit kell alakítania, akkor válik el, hogy mit tud. Így első körben szerintem kicsit túl komoly a hangja hozzá, a dilis jeleneteit nem hozta túl jól, de eddig nem is volt olyan sok belőle.
Reever: Juhász Zoltánban még sosem csalódtunk, ez most sem történt meg. :D Ennél már csak az lett volna a jobb, ha mondjuk Komui és Reever hangot cserélnek, Juhász Zoli simán hozná a lökött Komuit úgy, mint a japán. XD
"Irodisták": Johhny-nak talán kicsit mély, de összességében jók lettek, és a végülis annyit nem is szerepelnek. XD
Hevlaska: Ő is jó lett. :)
Cross: Na, megvan az első hang a magyar verzióból, ami számomra totál nem adja vissza a karaktert. ^^" A játéka még elmenne (szintén arról van szó, hogy 3 mondat alapján nem lehet megállapítani), de valaki szóljon már nekik, hogy Cross egy 30-40-es férfi, nem egy 20 éves fiatal. ^^" Túl fiatalos a hangja, nem is mély, és nem is badass, ami pedig Cross karakteréhez eléggé hozzátartozik.
miyume írta:A többiekkel nincs gond, aztán majd meglátjuk Lavit meg Kuro-chant (bár itt nekem valszeg véget ért a magyar verzsön).
Jaja, Lavira vagyok még nagyon kíváncsi, nem mondom, hogy nálam ott dől el, hogy nézni fogom-e (mert én tuti végignézem XD), de mivel az egyik kedvenc karim, sokat fog nyomni a lattban, hogy milyen hangot kap. :) (A másik Lou Fa, de ő sajnos még elég soká lesz. ^^")
Kép
Válasz küldése