Princess Tutu

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kedvenc szereplőd

Ahiru
1
9%
Mytho
0
0 szavazat
Fakir
7
64%
Rue
2
18%
Edel-san
0
0 szavazat
Uzura
1
9%
Neko-sensei
0
0 szavazat
Egyéb
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Úgy láttam, ennek az animének még nincs topikja.

Nekem nagyon tetszett (kivéve a végét), bár úgy tudom az itt-ott olvasott vélekedések alapján, nagyon megoszlik róla a vélemény: van aki mesterműnek, van aki butaságnak találja.

Szerintem eredeti volt, fordulatos, és nagyon tetszett az atmoszférája. Őszintén szólva a toplistámban landolt (és ezen az sem sokat változtatott, hogy a legutolsó része nem tetszett).

Azok, akik látták: Gyertek, és vitassuk meg, beszélgessünk róla!

Ja és mellesleg: volt valakinek szerencséje a mangájához?
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Élmény volt ez a történet. Igazi mese. Szeretem a szürreális hangulatát, meg a komolyzenei betéteket. Az első széria inkább fiatalabb korosztálynak készült, ahogy észrevettem. A második fele olyan darkosra sikerült. Fakirra szavaztam, mert neki a legjobb a jelleme, és a történet szempontjából kulcsfontosságú figura, nem úgy mint mondjuk Mytho. XD Neko-sensei ökörködései feldobja a hangulatot, ha túlzottan bedepizne az ember rajta. A második fél tényleg néha elvette az életkedvemet.
A manga megvan végig. Az első széria egy alternatív befejezéssel. Ahiru barátnői édibbek a mangában, még ennyit tudok hozzáfűzni.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Sehol senki más :?:
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én is láttam, és tényleg nagyon tetszett. Van egy egyedi hangulata, ami egyre ritkább manapság. Ez a mesteri elborultság nagyon jót tett neki. :)
A balettért nem vagyok oda, de itt nagyon fogyaszthatóan prezentálták, úgyhogy elismerésem. Ahirut meg nagyon szerettem annyira aranyos ^^
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

"mesteri elborultság" ez nagyon tetszik!!! ::japhaha:: És találó.

Ahiruval kapcsolatban meg olyan disznóság, hogy a végén nem kap semmi jutalmat, csak simán visszaváltozik kacsává, és ha nem lenne Fakir, el is felejtenék.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Aqualuna írta:Nekem nagyon tetszett (kivéve a végét), bár úgy tudom az itt-ott olvasott vélekedések alapján, nagyon megoszlik róla a vélemény: van aki mesterműnek, van aki butaságnak találja.
Tudom sajnálni azokat akik butaságnak találják. Szerintem a Princess Tutu egy tökéletesen kivitelezett anime (nem véletlenül zengtem ódákat róla a főoldalon az ismertetőjében) beleértve a végét is. Emlékszem amikor először elkezdtem nézni, annyira elragadott magával a történet, hogy egyenesen átkoztam magam azért, hogy nem néztem meg már sokkal korábban. Nem is tudok róla mást mondani, hogy ez az anime amit mintha pont nekem írtak volna.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én még régebben elkezdtem nézni, de időhiány miatt abba kellett hagynom, aztán késöbb nem folytattam- talán mert a balett nem épp az én világom és keveset láttam belőle ahhoz hogy annyira magával ragadhasson a történet... de sztem egyszer majd folytatom, mert annyit anno is sikerült leszűrni hogy nagyon sajátos a hangulata és nagyon aranyos ^^
miaa25
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.07.18. 12:27

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: miaa25 »

Nemrég kezdtem bele ebbe a sorozatba, és hoppá már a 18. résznél tartok. Meg kell mondanom, h. bár valamivel komolyabb történetet szerettem volna, de ennek ellenére nagyon tetszik, egész leragadtam előtte. Persze a perverz agyammal már az első pár rész után kimatekoltam, h. Ahirunak Fakirral kéne összejönni, olyan édes volt, amikor ölelgette a kacsát :) .

És persze nem bírtam ki, és elolvastam ezt a spoilert itten, h.
a végén nem kap semmi jutalmat, csak simán visszaváltozik kacsává, és ha nem lenne Fakir, el is felejtenék.
- és neeem nem akarom, h. ilyen vége legyen. Kedves Aqualuna biztos valamit félreértett, v.nem végig látta, ugye? A remény hal meg utoljára...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aqualuna nem értette félre és látta is végig... de ez ne vegye el a kedved- mert ha a 18. résznál jársz még csak akkor indulnak be igazán a dolgok, és a történet komolyságát illetően se aggódj ;)
először én sem voltam kibékülve teljesen a végével, de aztán rájöttem, hogy ez is az azon dolgok közé tartozik amik kiemelik a többi anime közül, nem minden rózsaszín. Ahiru célt ért, de a tényen, hogy ő egy kacsa, nem lehet változtatni, és nem is kell... ::smug::
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Hát igen, mondhatjuk, ebben az animében egy kicsit minden a megszokottól, elvárttól eltérően alakul... Bár ez végső soron éppen az egyik nagy szexepilje ::hehe::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aqualuna 2012.09.12. 14:14-kor.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Hú, hát nem tudom van-e még értelme írni ilyen rég elhagyott topicokba, de azért megteszem^^" én nemrég fejeztem be ezt az animét, és nagyon tetszett. Az elején nem igazán volt szimpatikus, kicsit furcsa volt számomra ez az elborult világ, meg az egész hangulata o.o de aztán egyre jobban megszerettem:) Fakirra szavaztam volna, de nem működik a szavazás:/ Az elején amúgy tök nem bírtam, de a végére ő vált a kedvencemmé:) Mytho meg valahogy fordítva, és a végére még Rue-t is megkedveltem:) És persze én is szerettem volna ha kicsit boldogabb a vége, Ahirure nézve is, de ezen tényleg nem lehetett változtatni ;.; Ja, és a komolyzenei aláfestések is nagyon tetszettek *.* sok kedvencem benne volt *.*
(mondjuk egy Fakir-Ahiru párosításnak én is drukkoltam^^)
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy tudom, a szavazás az update óta ismét működik, úgyhogy csak hajrá! :)

Még várat magára, hogy ezt is megnézzem, de pont ma csekkoltam le, és valamivel több, mint 400 epizód van most megtekintésre betárazva. A szokásos tempómat ismerve, ez még jövőre is bőven ki fog tartani, úgyhogy hacsak nem jön valami váratlan impulzus, hogy márpedig most azonnal meg kell néznem, akkor még jó sokáig el fog húzódni a megtekintése.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sokan lenézik ezt az animét, mert hogy balett, meg magical-girl és egyből valami romantikus Sailor Moon-os baromságnak titulálják, holott jóval mélyebb és komolyabb mondanivalója, története van, mint hogy gyűjtögessük a szívdarabokat. Az elején tényleg ez történik, a történet a középén csap át elég mély és drámai sztoriba, amikor már ugye Mintho élete a tét. Én imádom, bár a balettot sosem kedveltem, de ez az anime képes volt velem megszerettetni. A történet egyszerre hétköznapi és mesés, hiszen kevert világban játszódik. Engem az első perctől fogva megfogott, bár a vége nem tetszett nekem sem, de hát istenem, inkább ez, minthogy Ahiru eltűnjön.

Mellesleg, a kedvecem Fakia (sok helyen Fakir), aki közel sem olyan nemtörődöm, bunkó alak, mint amilyennek tűnik. Rue-t is bírom, ő sem gonosz, csak az események csapdájában vergődő lány, aki azonban szintén nem olyan, mint amilyennek látjuk.

Összességében egy remekül megcsinált anime, szerethető karakterek, izgalmas történet és remek zenék. Na és persze a klasszikus balettdarabok színe-java felvonultatja magát.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Én imádom, bár a balettot sosem kedveltem
Ez velem is így van, sőt.
Viszont a Fekete hattyú akkorát ütött, hogy simán azt lehet mondani, hogy a balett cool. :cool: Ez kábé olyan, minthogy a Remény rabjai megtekintése előtt nem gondoltam volna, hogy lehet menő a Bibliából idézni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: scineram »

anubys írta:Remény rabjai megtekintése előtt nem gondoltam volna, hogy lehet menő a Bibliából idézni. :D
Hát te valahó nagyon el vótá tájolva. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
anubys írta:Remény rabjai megtekintése előtt nem gondoltam volna, hogy lehet menő a Bibliából idézni. :D
Hát te valahó nagyon el vótá tájolva. XD
Na igen, ez van, ha nem lövöm el azonnal a poént, ami eszembe jut...más megteszi. :D SPOILER: A film végén a legjobb. Nem emlékszem már pontosan, de valami olyasmi, hogy:
-Tudod, ez mit jelent?
-N-n-nem!
-Én sem! Tököm tudja! Csak kiválasztottam a Bibliából, mert rohadt cool!


XDDDDD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:
anubys írta:Remény rabjai megtekintése előtt nem gondoltam volna, hogy lehet menő a Bibliából idézni. :D
Hát te valahó nagyon el vótá tájolva. XD
Ez most nem esik le. :drop:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

( O__O én totál azt hittem, hogy 26 részt néztem végig, és most látom, hogy 38-at? XD A wikipedia meg 26-ot ír, na mindegy.)

10/10!!! Kép
Ezt majd meg kell néznem újra, mert olyan jó volt. ::hehe::
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:( O__O én totál azt hittem, hogy 26 részt néztem végig, és most látom, hogy 38-at? XD
Az anime felétől (a Hattyúk tavás résztől) a TVben negyedórás részek mentek, amikor először húztam le a sorozatot a netről, nekem is úgy volt meg. A DVD verzióban persze együtt vannak, így lesz 38-ból "csak" 26. Szóval nyugi, láttad mindet. XD

Edit: Ja, feltétlenül nézd meg újra, főleg úgy, hogy neked a 21-es és 22-es rész között több, mint 5 hónap kihagyásod volt. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Értem.
Hú, sajnálom szegényeket, akik anno TVben nézték, kétszer annyiszor kellett rágniuk a körmüket egy hétig, aztán fele annyival kellett beérniük. :shock:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nem is tudtam, hogy nálunk is adták tévében. Ez nekem új.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Nem is tudtam, hogy nálunk is adták tévében. Ez nekem új.
Úgy értette, hogy akik Japánban nézték a TV-ben, érted, a legelső vetítés során.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jah, pedig milyen állat lett volna! :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Princess Tutu

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta:
Andro írta:Nem is tudtam, hogy nálunk is adták tévében. Ez nekem új.
Úgy értette, hogy akik Japánban nézték a TV-ben, érted, a legelső vetítés során.
Jaaaaaaaaaaaaa! Értem. Azt hittem nálunk, vagy valamely német adón lehetett látni. XD
Kép
Válasz küldése