Macross - Avagy Makuroszu foreva

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos most hogy elnidult a Macross Frontier, és túl vagyunk a 3. epizódján is, úgy éreztem időszerű megint egy Macross topicot nyitni.

Jó 25 évvel a Macross saga kezdete után. majd 14 évvel a Macross plus és a balsorsú Macross 7 után, 5 évvel a Macross Zero után, és 12 évvel a Top Gun után a varázsformula újra összeáll. Vegyünk egy mozgásban lévő űrkolóniát a Macross 7-ből, de az évforduló jegyében a 25-ös számút. Vegyünk egy sztárénekesnőt a Macross Plusból. Vegyünk egy a pályja elején lévő wannabe énekesnőt a Macross sagaból. Vegyünk egy állandóan jelenlévő forrófejű ifjú pilótát, aki a főszereplőnk lesz. És persze hozzuk vissza Roy Fokert és a Skull squadront. Bolondítsuk meg az egészet egzoitikus csúcs CG-vel, némi koherens sztorival, aktuális politikai áthalásokkal ( katonai alvállalkozók, katnai feladatok outsourcingja ), némi belpolitikai összeesküvéssel, drámai múlttal és persze jófajta popdalokkal és úgy tűnik megvan minden, ami szükséges a Macross újkori sikeréhez.

És bár az az érzésem, hogy a mai fiatalok felé is nyitni próbál a Macross franchise, elsősorban a régi rajongók fogják tudni értékelni ezt a sorozatot, amely a Macross 7 balsikere után, megint egy intelligensnek tűnő sztorival áll elő TV sorozatban.

Kíváncsian várom a folytatást.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Keshik írta:Macross 7 balsikere után
Milyen balsikerről beszélsz? Különben is ORE NO UTA KIKKE!

A Macross Frontierrel eddig 100%-osan meg vagyok elégedve. A zene is jó és a csatajelenetek is hozzák az elvárható színvonalat. Minden más csak bónusz egy Macross sztoriban.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

paTKany !

Hogy milyen balsiker ? Emlékeim szerint a hírek arról szóltak, hogy a Macross 7 nem volt akkora siker, mint a Macross Saga, sőt megközelíteni sem közelítette meg igazán.

Egyébként meg szerintem iszonyúan nevetséges volt a sorozat nagyobbiik részében, főleg amikor előjöttek a spéci zenefelszerelésű Valkyrie-kkel. Úgy összesítve két epizód tetszett igazán az egész sorozatból az egyiket eredetileg nem is etítették le TVben. Az amelyiket vetítették az volt, mikor "Blue" Max kapitány és az ex neje, a polgármester újra vadszgépbe ülnek és irtják az ellent, na az pöpec kis epizód volt, amolyan tribute to Macross saga feelinggel, ahol szintén volt egy ilyen közös akciós epizódja a két szereplőnek. A másik a nem vetített epizód meg az, amikor egy "renegát" meltrandi flottába futnak bele; ahol is a Fire bomber énekese hatalmas sikert ér el, és az elenséges csatahajó egy őrült visongó nőtemeget vonultat fel egy koncert erejéig, ahogy azt a Beatles legjobb napjaiban megszokhattuk itt a Földön is.

Egyébként a zenéje tényleg jó, de ez a zenei-pszihológiai hadviselésazé erős rossz pont volt. Az eredeti Macross sagaból most visszatérődeculture dolog sokal hihetőbb.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Mint a sorozatot abszolút nem ismerőnek, melyikkel ajánljátok kezdeni az ismerkedést?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Sephiroth írta:Mint a sorozatot abszolút nem ismerőnek, melyikkel ajánljátok kezdeni az ismerkedést?
Akkor egy kis időrendiség következzék. Lustaság okán nem fogom odaírni melyik sorozat melyik évben jelent meg.

Az alapmű, amely megteremtette a franchise-t az 1982-ben indult Macross saga, ha ezt nem sikerül megnéznik ott van a kissé átalakított de 90%-ig egyező USA verzió, a Robotech.

A Macross sagahoz készült egy egészestés mozifilm is, amely részben összefoglaló jellegű, címe: Macross Do you remember love ?

Majd következett a Macross Plus OVA 1991-ben, majd ezt követte az szvsz pocsék Macross 7, amelyben egy két szereplő visszatér az eredeti Macross Sagaból.

2002-ben 20 éves évforduló keretében fééves időközönként megjelentettve kiadták a Macross Zero OVA-t, uptodate Cgvel, és bombasztikus hangulattal, harcijelenetekkel. A rajongók megkapták azt amire mindig is vágytak, a vadászgép, lépegető módba alakuilása lassított felvételben, akorát kopant az állam, hogy csak na. És persze mivel ez az előjátéka, előzménye az eredeti sorozatnak, kötelező jelleggel főszerepet kap az eredeti sorozat emblematikus, szerintem legsmertebb figurája, Roy Fokker, aki az első halálfejes repülősszázad kapitánya volt. ^^

És most itt a Macross Frontier 20+ epizód erejéig. Ami azt illeti kezdheted ezzel is, ugyanis ez a legfrissebb darab, és tartalmazza lényegében az eredeti sorozat összes ismertetőjegyét is, azzal, hogy emlékeim szerint az eredeti sorozatban nem volt meleg karakter, itt meg van legalább egy. ^^

És a sorrend nem igazán számít, mert a művek csak lazán függnek össze.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

AniDb ezeket dobta ki. Kronológiailag rendezve.

Nekem csak az alapsorozat van meg, bár még az is vár a megtekintésre. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos halad tovább a Macross Frontier sztorija. TOvábbi családi drámával bővült, ezúttal Michael hátteréről tuidtunk meg többet. Az a kép nagyon vicces volt, mikor Klan mesélt, hogy ő meg Michael gyerekkori barátok, az ahogy a meltrandi gyerek hintáztat egy embergyreeket nagyon aranyos. Meg persze kiderült miért jó meltrandi/zentraedinek lenni, még egy valkyriet is pofonvághat batroid módban. ^^

Egyébként vajon a Macross saga beli Max szerepét akarták Michaelra szabni ? Ugyanis ő is kék színben nyomul, nam eg a mesterlövész képességek is valamelyest arra utalnak, de a viselkedése inkább Roy Fokkert idézik.

Másrészt a Macross saga tribute ( My boyfriend is a pilot ) után a következő epizódra Macross Zero tribute-ot jelentettek be. Vajon lesz tribute a többi Macross sorozathoz/OVA-hoz is ?
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Most lett csak kedvem/időm elkezdeni az ismerkedést, a tanácsnak megfelelően az új jelentkezővel nyitottam.
Kevés olyan Anime van, ahol ekkorát fordult a véleményem egy rész alatt. Az eyecatch előtt kb 3x indult el a kezem a kikapcsolás irányába. A látvány ugyan már az elején látszott, hogy igen jó minőség, de maguk a karakterek ( regular Random János, akiről a hülye is látja, hogy mechára termett, de egyelőre még havat lapátol minimális elszántsággal, regular ügyetlen de kedves lány) nem igazán mozgattak meg. Aztán ott a fanservice. Engem általában nem zavar a dolog egy bizonyos határon belül, de ha az arcomba tolják (szó szerint :D gravitációs-mellek) akkor az azért nem az igazi. A becsillanó fogsor pedig életem első olyan pillanata, amikor a döbbenettől hangosan felkiáltottam a monitor előtt (azt hittem, ilyen csak vígjátékokban van). Aztán amikor elindult a koncert, már valahogy kezdett a hangulat is előjönni (kicsit FFX-2 intróhangulat, ami nálam pozitív).
Aztán beindult a tépés.
A rész maradékát szó szerint tátott szájjal néztem végig....
Nem csak a látvány, hanem a hangulat, a koreográfia, a vágások... minden tökéletesen a helyén volt. Számtalan anime alulanimált "állóképes" harcjelenetei után döbbenet látni valamit, ahol ennyire nem spóroltak. Persze, ez csak króm, és az első részek amúgy is csak arra valók, hogy felkeltsék az ember érdeklődését, de nálam ezt elérte, úgyhogy nézni fogom. Amit várok a további részektől, hogy hosszú távon is lekössön a dolog: több, és érdekesebb karakter, valamint érdekes, koherens plot. De ezekről 1 rész után még korai lenne nyilatkozni...

__________________________________________

nem tudom miért csinál valaki ilyet de nekem nehezemre esik kikapcsolni.... :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah, elérkeztünk a Frontier 15. epizódjáig. Kellemes egy összefoglaló epizód volt, egyfajta AMVre emlékeztetett, ahol a már szereplő dalokat és akciójeleneteket mixelték. És szokás szerint a háttérben zajló esemányek egy pillanatra előtérbe kerültek. Kezd körvonalazódni az összeesküvés, és annak főbb résztvevői, illetve a szerepük. Határozottan az eddigi legizgalmasabb Macross sztori.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Most nézvén MF 15-öst... azt kell, hogy mondjam: ilyennek kell lennie egy recap epizódnak.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Macross

Az elmúlt pár hónap animézése leginkább annak jegyében telt, hogy próbáltam ezt a közepesen nagy franchise-t magamévá tenni, már legalábbis az érdekesebb szeleteit. Így, kábé 70 epizódnyi Macross után elmondhatom, decens franchise ez, ámbár távolról sem zseniális. De nézzük az egyes címeket külön-külön:

Macross (1982)

Alapvetően ez volt az egyik legérdekesebb darabja a sagának, ámbár úgy érzem, ennél sokkal több és jobb is lehetett volna a végeredmény. Kezdve a szurkálódást mindjárt azzal, hogy a 27. epizód után egyszerűen véget kellett volna érjen. Ami utána jött, az már csak egy nagy adag erőlködés volt, semmi egyéb. Aztán a hibák sorát lehetne folytatni a korához képest is szegényes, sokszor fájóan gagyi animációval (alacsony frame rate = not rulz) és arttal, az (egyébként az összes Macrossba csúnyán beleromboló) idétlen szerelmi háromszöggel vagy azzal, hogy a számomra legszimpatikusabb, az "óriások megpróbálják értelmezni az embereket" szálat nem használták ki eléggé. Pedig reméltem, hogy ez azért nagyobb fókuszt kap majd, szal a sorozat valahol a 11-12. epizódok környékén volt a csúcson, mikor a zentradi foglyul ejtette Hikaruékat és az alapvetően militarista berendezkedésű faj döbbenten figyeli a férfi-nő kapcsolatot és társaikat. Később viszont ledegradálódott az egész "OMG kultúrába", meg a "dalolászástól lefagyunk" hülyeségbe, ami kicsit fájt, mert ennél sokkal több lehetőség rejlett ebben a sub-plotban.
Aztán lehetne még folytatni a furcsaságok felemlegetését, mint például Minmay slágereit, amik két év eltelte után is slágerek, az inkonzisztens technológiát (telefonfülke? RLY?), Kamjin magánakcióit, amiket valahogy mindig megúszott büntetlenül vagy legnagyobb "kedvencemet", a zentradi mindent látó monitorját, amin keresztül valahogy mindig képesek voltak megfigyelni az emberek életét.
Mindezek ellenére azért nem volt rossz sorozat a klasszikus Macross, haragudni például ezeken felül sem tudok rá, noha a katarzis, amit vártam tőle, végül nem jött el.
6/10

Macross movie: Do You Remember Love?

Avagy a '82-es sorozat újragondolása. Amiért külön érdemes foglalkozni vele, hogy készült hozzá magyar szinkron, amin annyira meglepődtem, hogy muszáj volt feltúrnom ezt a változatot. Hiba volt. Óriási hiba. Nem túlzok, ha azt mondom, a Macross film magyar szinkronja pályázhat minden idők leggagyibb animés szinkronára. Egyszerűen borzadály volt az egész, össze-vissza cserélték menet közben a hangokat, a szinkront a szájmozgáshoz illeszteni luxusnak számított, volt, hogy nőt férfi szinkronizált egy rövid snitt erejéig és egyszerűen látszott, hogy szarnak bele az egészbe... Lehet, hogy ha eredetiben néztem volna, végül magasabb pontot adtam volna rá, mert amúgy nem volt rossz, bár épp csak annyira volt jó, amennyire a sima sorozat is. Ami értékelhetőbb volt, az az animáció, a sokszor jófajta szürrealitásba átcsapó design és a fájó szerelmi háromszög visszafogása. (Szal itt azért egyértelműbb volt, hogy Hikaru inkább Misa felé húz, aminek mondjuk örültem, mert ő kétszázszor jobb karakter, mint az irritáló Minmay bármikor.)
5/10

Macross Frontier

Ismerkedésem a franchise-zal ezzel a cuccal kezdődött és mikor a végére értem, megmondom őszintén, kicsit megijedtem, hogy itt véget is ér, ugyanis a Frontier IMHO egy rettenetesen középszerű, erőltetett próbálkozás. Ennek számos oka van, kezdve a főszereplő "transzvesztita" sráccal, akit valamiért agyonvertem volna, folytatva a sort a többi karakterrel (és az itteni szerelmi háromszöggel, mert hát megunhatatlan), a fárasztó plottal, a kaotikus harcjelenetekkel, az ostoba dramaturgiával (Michael a végén = TE JÓ ÉG, a papás szál szőnyeg alá söprése, a karakterek motiválatlansága, etc.) és a Vajrával, akik pályázhatnak az "anime-történelem legérdektelenebb alienjei" díjra. Ami volt is pozitívum, az is csak ideig-óráig tartott ki, ami nagy kár, mert az összes Macross közül ez indított a legjobban.
5/10

Macross Plus

Alighanem a franchise legjobb darabja, bár ez inkább volt a szememben cyberpunk, semmint mecha action, már csak azért is, mert effektíve ellenfelekről, mint olyanról, nem is lehet beszélni. A sztori mondjuk nem túl eredeti, lévén az Űrodüsszeia-féle "meghülyül az MI" forgatókönyvet vették kölcsön, amihez hozzácsapták a szokásos "vannak-e érzelmek az áramkörökben" szálat és a kötelező filozofálgatást, bár ez a része nekem kimondottan tetszett. Ami már kevésbé, hogy közben valahogy megfeledkeztek a karakterekről, ami nem volt túl bölcs dolog. A főszereplőt itt sem bírtam, mert egy forrófejű barom, aki a végére sem változik túlságosan, szal ezen a departmenten lehetett volna még mit csiszolni.
A technikai kivitelezés itt viszont első osztályú - az animáció sokszor lehengerlő, az összecsapások baromi hangulatosak és az egész úgy általában nagyon jól néz ki. A belbecs bizonyos részein kellett volna még kicsit gyúrni; akkor egy maradandó OVA is lehetett volna.
6/10

Macross Zero

Végül a fősodor előzményeinek számító OVA, ami viszont simán a leggyengébb eresztés az összes közül. Fogalmam sincs például, hogy ez most mitől is előzmény, meg egyáltalán, hogy hogyan kapcsolódik ez BÁRMIHEZ, ami Macross. Ezzel az erővel Lekváros Kenyér is lehetett volna a cím, szal most az, hogy a régi sorozatból áthozták ide Fockert (amire abszolút nem volt semmi szükség, ráadásul a fickó kicsit sem hasonlított a korábbi énjére), meg itt is vadászgép-mechával irtják egymást, attól ez még nem fog előzményként funkcionálni. Egyébiránt az egész OVA rettenetesen unalmas (talán az 5. rész csatája húzza fel a lagymatagság tengeréből), sokszor kimondottan frusztráló, a karakterek felszínesek és a CG-uralom betörése erős nyomot hagyott ezen az OVA-n, épp csak nem pozitív értelemben.
4/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Macross movie: Do You Remember Love?
Avagy a '82-es sorozat újragondolása. Amiért külön érdemes foglalkozni vele, hogy készült hozzá magyar szinkron, amin annyira meglepődtem, hogy muszáj volt feltúrnom ezt a változatot. Hiba volt. Óriási hiba. Nem túlzok, ha azt mondom, a Macross film magyar szinkronja pályázhat minden idők leggagyibb animés szinkronára.
Juj, erre emlékszem! Tökre meglepődtem, amikor megláttam, hogy készül hozzá magyar szinkron és gondoltam jó alkalom lesz újranézni. 5 perc után kinyomtam és arra gondoltam, hogy most valaki lőjön le. :dirr:
Junchi írta:Macross Plus
Alighanem a franchise legjobb darabja
Szerintem meg a legrosszabb. :drop: Ezt viszonylag későn néztem meg a többihez képest és akkorát koppantam vele, mint ide Moszkva. Az alapsztori egyébként még tetszett is volna, de az összes többi eleme annyira kikészített, hogy félig lemartam az arcomat. Az android énekesnő pedig elég nagy WTF, a két csávó közötti ellentét nem különben. A grafika mondjuk pöpec volt, azt elismerem, viszont már alig emlékszem belőle valamire, plusz 0 darab zenét kedveltem meg belőle, pedig a többi széria lemezeit rongyosra hallgattam.
Junchi írta:Macross Zero
Fogalmam sincs például, hogy ez most mitől is előzmény, meg egyáltalán, hogy hogyan kapcsolódik ez BÁRMIHEZ, ami Macross.
Bár ezt nem rágták a szánkba, de Mao Nome Sheryl (Macross F) nagymamája, itt van az elég erős kapcsolódási pont. Illetve vicces, mert a Frontierben meg erről az eseményről forgatnak filmet, amiben Ranka kap szerepet. :D Meg azzal a lezuhant repülővel kapcsolatban van valami, ami kihatott a későbbi történetekre. (Na jó, vagyis inkább ezt úgy írták meg, hogy az ebben történtek kihassanak a jövőben játszódó sorozatokra, amik ugye előbb jöttek ki. XD)

Gondolom ezek után esélyem sincs, hogy rávegyelek, nézd meg a Frontier movie-kat, mert azokban kijavítottak pár hibát, már ami a karaktereket illeti, illetve a szerelmi háromszöget is lezárták. Mondjuk nem úgy, ahogy én reméltem, de ez most mellékes.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:már legalábbis az érdekesebb szeleteit.
Szerintem a Macross 7-nél (minden baromsága/önismétlése ellenére/miatt) nincs érdekesebb szelete a franchise-nak, persze kizárólag az első sorozat ismeretében igaz ez (önállóan is wtf lenne, de így nagyobb). Ettől függetlenül nem ajánlom neked, mert kvázi kizárt, hogy megszeretnéd, még úgy sem, hogy szerintem szórakoztatóbb/jobb a többinél (mivel ezzel a nézettel kb. egyedül vagyok :D).

Örülök, hogy megnézted ezeket a cuccokat, ahogy annak is, hogy végül megszülted ezt a posztot. Nagyjából mindennel egyet is értek, persze nálam hozzájön az egészhez egy hatalmas vigyorgós fangirlség.

Az egészben az a legrosszabb, hogy túl sok lehetőség van az M-univerzumban, amit nem használtak ki és nem is fognak soha (tipikus animés problémaXD). Pl. a sima vége valóban gyenge, ahogy a Plus szereplőiért is kár, mert az nagyon is jó lenne, ha nem fárasztana benne kb. mindenki.

Ami a Frontier filmeket illeti: igaza van Ruinak, azok objektíven nézve jobbak, normálisabbak a sorozatnál, így valamivel szerintem is jobban tetszenének neked. De valószínű nem sokkal, mert azért a vajrás sztori dettó, mondjuk a karakterek elviselhetőbbek (egy kicsit).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Bár ezt nem rágták a szánkba, de Mao Nome Sheryl (Macross F) nagymamája, itt van az elég erős kapcsolódási pont. Illetve vicces, mert a Frontierben meg erről az eseményről forgatnak filmet, amiben Ranka kap szerepet.
Jé, tényleg! Látod, erre már nem is emlékeztem. :D
Rui-chan írta:Gondolom ezek után esélyem sincs, hogy rávegyelek, nézd meg a Frontier movie-kat, mert azokban kijavítottak pár hibát, már ami a karaktereket illeti, illetve a szerelmi háromszöget is lezárták.
Az utóbbi különösen felkeltette az érdeklődésem, így lehet, hogy egyszer bepróbálom őket.
Catrin írta:Az egészben az a legrosszabb, hogy túl sok lehetőség van az M-univerzumban, amit nem használtak ki
Itt inkább a prioritásokat kellett volna kicsit jobban átgondolni, hogy mit is szeretnének valójában kezdeni a cuccal, de sokszor inkább csak a szerelmi háromszögeket nyomatták, a plot rovására.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ezt most találtam, a BD-Boxra remasterelték az eredeti sorozat openingjét, bár azt megkérdezném, melyik készítő adta ehhez a vállalhatatlan CG-hez a nevét. Külön bántó, hogy a karakterdesign viszont kimondottan jó lett (olyasmi ügyes kompenzálás, mint a Yamato 2199-nél, hogy a retrós stílusjegyek maradtak, mégis valahogy modern az egész), ezzel még újra is néztem volna a sorozatot, főleg, hogy azért a mai technológiával a Minmayes/idolos részek is jókora boostot kaphattak volna.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jah, ezt a 30. évfordulóra csinálták (pedig anno talán mondtam/linkeltem is xd), itt a teljes 16 perces verzió a többi zenére.^^ Egy ideig volt malon, de aztán levették.>_<
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Macross - Avagy Makuroszu foreva

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ó, vagy úgy, akkor jár nekem egy gigantikus slowpoke.jpg. (Mondjuk igaz, akkor még nem néztem Macrosst.)

Egyébként nem rossz, de mi ez az egyoldalú Minmay pártolás? Oké, ő az idol, meg minden, de mi van a Misa pártiakkal? Persze nem a shippingre gondolok, mert a Hikaru × Misa annyira nem gyere be, már csak azért sem, mert tojok Hikarura nagy ívben, de ez így akkor is túl részrehajló.
Válasz küldése