Tengen Toppa Gurren Lagann

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2017.03.05. 13:26 kissé elrugaszkodunk az agyonhasznált Jump-metódustól". :D
Na igen, ennek kapásból örülni tudtam én is, se Jump neverending, se szánrájzkodás vagy tóejkedés, már újszerűre adhat okot.
alvaro írta: 2017.03.05. 16:51 Én meg nagyjából úgy vagyok vele, mint a csajok. Megnéztem, nem volt rossz, de nem is váltotta meg a világomat. Nem is lenne érdekes, hogy ez a véleményem, de gondoltam, statisztikai adatnak bedobom ::^_^::
:goodpost:
Jalapegnome
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.05.16. 09:38
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Jalapegnome »

Huhh, most előre leszögezném hogy vélemény gyanánt egy nagyon elszállt ömlengés fog következni, mert akkora élményt adott nekem ez a cucc hogy max 2 - 3 ilyen volt eddig életemben (Code Geass, Steins Gate, Death Note: mondjuk ennél még kb. 14 körül lehettem, 20 éves fejjel lehet nem ütne akkorát), de kb. 3 - 4 hónapja rántott be úgy igazán az animés világ, mert kb. 13 éves korom óta próbálkozom ezzel a műfajjal de a fentebbi nagyon pozitív élményeket leszámítva hiába jött be a dolog, mindig belefásultam és jöttek ilyen 1 - 2 éves kihagyások. De aztán mostanra sikerült felfogni hogy lehet nem a fősodorbeli dolgokkal kéne próbálkozni, hanem az egyedibb cuccok felé kaccsintgatni (mondjuk ha jól tudom ezek a címek pont mind hype - olva vannak, na mindegy :D). Junchi listájára bukkantam rá valahogy a neten, és onnan választottam ezt ki, és asszem jóóó darabig el leszek ezzel a listával, mert ha a többi anime is ilyen minőségű lesz amiket láttam rajta és érdekelnek akkor asszem most már tényleg totálisan be fog szippantani ez a szubkultúra. :D

Az egészben azt imádtam a legjobban hogy tényleg nem a sztori itt a fő erény, a karakterek vagy a mondanivaló hanem minden együtt egy rettentően férfias hangulatot, életérzést ad át. Teszi ezt olyan szinten hogy totálisan megváltoztatta a hozzáállásom az IRL életben is, mert ha 0.00001 százalék esély is van a sikerre az egy férfinak olyan mint a 100 százalék. ;)
Maga az alap sztori elég egyszerű szerintem, de az egész spirál vs. anti-spirál konfliktus nagyon tetszett, aminek a sorozat leírja a spirál energiát az szerintem tényleg az emberiség legnagyobb erénye(i).

A karakterek meg hiába csak konkrétan 2 - 3 személyiségjeggyel leírhatóak, a hangjuk, külsejük és stílusuk a legutolsó mellékszereplőket is megszerette velem, Kamina - ért és Kittan - ért megszakad a szívem. :( Az utolsó rész vége felé meg imádkoztam hogy Nia halála után Yoko le ne kapja Simon - t mer' mégis csak legyen egy párja, mert ha őt is megöli nincs az a fanservice ami megbocsáttatja velem. (Tényleg, nem is tudom hogy láttam e már bárhol ilyen igényes fanservice - t mint a TTGL - ben.)

Az egész stílus, zenék és látványvilág annyira magával vitt hogy legszívesebben rögtön újrakezdeném, de inkább várok kicsit hogy halványuljon az élmény és nagyobbat üssön. Addig is sz*rrá hallgatom az OST - ot.
Egyedül a végét nem tudom hova tenni. Valahogy dühítő hogy az ember aki megállította a holdat, szembeszállt a végzetével és egy univerzum erejű mechát vezetett nem tudja megmenteni a szerelmét. :/ Hol van itt a túl a lehetetlenen és tovább? Ez a sorozat simán happy endet érdemelt volna, főleg hogy shounenhez képest így is meglepő áldozatokat hoztak benne. De nekem még így is simán 10/10, mert egy olyan feelinget, életérzést ad amit nem hiszem hogy bármi más is tudna, és a hibáit egyszerűen így teljesen el tudom felejteni. (Bár ha alszok még párat a vége miatt lehet lemegy 9/10 - re.)
Válasz küldése