Koi Kaze

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Nem találtam aktuális témát, gondoltam megcsinálom, remélem nem tilalom/régebbi okok ellenére.

Jelenleg egy részletes tanulmányt készítek a sorozatról illetve a témáról, amihez igen jól jön mindenféle hozzászólás, illetve persze várok minden véleményt. Hajrá, hajrá! :)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem tetszett :3
Es mi a tanulmany lenyege? O_o (ha hasonlo helyzetben volnal, hogyan cselekednel? :dirr:)
Szal sztem erdekes egy darab, es ambar a temaja eleg necces az animet sikerult ugy megoldani, h ne legyen gyomorforgato...
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A témák végigfutnak egészen a Japán és "Nyugat" kultúrális különbségein, a Nyugati befolyáson a Japán kultúrára, Japán jelenlegi - igen kettős - társadalmi értékrendszerén és ezzel kapcsolatban mindenféle szexuális kissebbség és különbözőség megközelítésén. Az írás központja a sorozat filmesztétikai elemzése, amit több hasonló témájú animével való párhuzammal egészítek ki.

kimerítő válasz :dirr:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hmmm..es akkor mi masrol irtok meg? Pl a Boku wa Imouto ni Koi wo Suru-rol? (nem tudom milyen hasonlo temaju anime van meg ebben a temaban, de sztem ez eleg erdekes lehet..)
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Más, témába eső animék, függetlenül a stílustól: Onegai Twins, Da Capo, Angel sanctuary, Papa to Kiss in the Dark, They are My Noble Masters és az említett.

Róluk mindről írok (egyébként egyedül dolgozom a témán), mert ugye illik teljes tanulmányt készíteni, ha már készít az ember. (Illetve remélem, hogy mindenről fogok tudni írni, mert a Papa to Kiss-hez nincs sok kedvem, valamiért nem olyan kibírható számomra az apa-fia kapcsolat.)

Illetve úgy érzem ma sem folytatom a dolgot, mert majd leszakad a kezem. Ma jót bográcsoztunk kinn a zöldben, meg szerepjátszottunk, íjaztunk és bokeneztünk az ég alatt... :dirr:

De hogy tényleg legyen ON is: egészen a tegnapi napig azt hittem, hogy ez a film az elfogadást, meghurcoltatást és a szerelem erejét egy szintjét mutatja be művészi szinten, de amióta bizonyos tanulmányokra rábukkantam úgy érzem, inkább a Japán szexualitás abnormalitásának kiegyenlítése, illetve a saját romantikus tapasztalat sokkal valószínűbb motívum lehetett a készítés során.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Khaos 2008.05.18. 22:31-kor.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Khaos írta:Más témába eső animék, függetlenül a stílustól: Onegai Twins, Da Capo, Angel sanctuary, Papa to Kiss in the Dark, They are My Noble Masters és az említett.
+ Candy Boy
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Máris rávetem magamat. Köszi az inputot. :dirr:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nemtudom,lehet hogy a topik nevét meg kéne változtatni incest-re,az találóbb lenne. :lol:
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Lehet, de nem tudom annak mennyivel több az értelme. Igazából vártam, hátha valaki elmondja mit és hogyan gondol az animéről, de vagy nem nézik sokan, vagy nem akarnak nyilatkozni. Végülis ez is érthető...
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én még azért nem tudok nyilatkozni erről a témáról,mert még nem láttam a sorozat,jobban mondva még nem jött le a netről, de ha megnézem,akkor írok valami véleményfélét.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Khaos írta:Igazából vártam, hátha valaki elmondja mit és hogyan gondol az animéről, de vagy nem nézik sokan, vagy nem akarnak nyilatkozni.
Én láttam (bizonyíték XD), és végülis tetszett, bár valóban sokak számára felkavaró lehet a témája. *egyke* :dirr:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én nyilatkoznék,éppen egy negyed órája végeztem az utolsó résszel.Én teljesen meg vagyok elégedve ezzel a sorozattal.Nem is nagyon éreztem,és nem is nagyon éreztették a sorozatban azt,hogy itt most kérem incest ténye forog fenn.Egyébként Koishiro és Nanoka tényleg nem hasonlít egymásra,mintha tényleg nem lennének testvérek.Ez tovább csökkentette bennem azt az érzést,hogy ezen anime témája a vérfertőzés.Észrevettem azt is,hogy az egész anime alatt vagy sötét van,vagy felhős az ég.Soha sem sütött olyan verőfényesen a Nap az égen.Talán ezzel is hozzá akartak adni valamit a hangulathoz.A grafika némely helyen zavaróan hiányos és egyszerű volt,gondolok itt arra,hogy minden szereplő szája,illetve szájürege fehér.Gondolom ez az anime témájából fakadóan kicsi költségvetés maitt van.Nem is volt meg éppen ezért az embernek az a furcsa gondolata,hogy itt nagyban megy az angst,nekem módfelett könnyed volt nézni.Azért voltak benne erős jelenetek...Gondolok itt arra,hogy miután Koishiro a húga alsóneműjét szagolgatta,hosszasan elmerengett annak illatáról,majd később Nanokára gondolva maszturbált.Nos nekem ez egy kicsit erős volt....
De ami még tetszett,az a szülőknek aza a módja,ahogyan közölték Koishiro-val,hogy elválnak.Némely váló pár ezt igazán elleshetné.Mulatságos volt még az,amikor a kis Nanoka mindí sírt,ha a bátyja ránézett,és kérdezett tőle valamit.Ilyen nálunk is van,apukámtól is félnek a kisgyerekek,nem tudni hogy miért,apa akármit csinál,mindíg megríkatja őket. :weh: .A kicsi Nanoka nagyon ari.
Koishiro a sorozat végére egy kicsit lesüllyed,és nagyon ápolatlan lesz.Néha mintha magamat látnám e téren.
Egyszóval ajánlom mindenkinek,nekem legalábbis tetszett,és a téma sem zavart.Ha majd még eszembe jut valami,akkor azzal kibővítem ezt a postot.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Shiro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.05.12. 12:53
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Fellegekben

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: Shiro »

Én se rég néztem meg, először csak lestem, hogy akkor most belezúgott a hugába, vagy csak testileg vonzzódik hozzá...Végülis mind1, a lényeg ugyan az maradt.
Összességében jól eltalált, nem mindennapi témát boncolgató anime, aminek sikerült elkapni a hangulatot, amivel életszagúnak tűnik.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Talán azért tűnik valóságközelinek,mert hasonló dolgok rengetegszer megtörténnek a világban,pl az, hogy egy testvérpárt kicsi korukban szétválasztanak,és nem látják és nem is hallanak egymás felől semmit 20 évíg,utána meg találkoznak,és szerelmesek lesznek,ha jól emlékszem láttam már ilyen hírt a tv-ben.
Amúgy hogy Koshiro szerelmes volt-e,vagy csak vonzódott a kicsi lányokhoz,nos azt én se tudom megmondani,bár lehet h a kislány direkt lett loli.Mert bizony az volt.15 évesnek volt mondva,de inkább nézett ki tíznek.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom, lehet h en nem nezek eleg televiziot vagy nem olvasok eleg ujsagot, de en meg ilyet nem nagyon olvastam O_o azert sztem ez nem egy olyan altalanos tema mint a sport rovatban szereplo dolgok..de az teny h olyan finoman lett "megoldva" a dolog, mint amennyire ez lehetseges..
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Elöször is szeretném megdicsérni az Endinget :D

Klaszikus romantikus anime csak hogy ebben a romantika két testvér között történik, de persze az anime világában az incest nem újdonság, és vannak is nagyon jó és szép animek evvel a témával, mint ahogy már emlitetetek egy párat:
Yuriko-chan írta:
Khaos írta:Más témába eső animék, függetlenül a stílustól: Onegai Twins, Da Capo, Angel sanctuary, Papa to Kiss in the Dark, They are My Noble Masters és az említett.
+ Candy Boy
+ Elfen Lied, KissXSis meg sok másikban ahol csak egy kicsit a felszinen úszkál a dolog :)

Egy amiben nem voltam biztos hogy mit dolgozik Koshiro azt hitem valami party-decor de nem voltam messze:
At 27, Koshiro is a great bear of a man with a rarely-shaven beard, who works for a marriage-arranging company.
Ami még nagyon tetszet/kellemes volt az Nanoka hangja vagyis a seiyuja hangaja (Nakamura Yuki)!
Az elsö rész nagyon tetszet jobban nem is lehetet volna megcsinálni, de a többi kicsit gyöngébb volt amit Koshiro viselkedésére fogok, de útána egyik pillanatról a másikra az megváltozott amire nagyon magyarázatott nem kaptunk, de valószinú egyes dolgokat megértet/analizált/fölfogott de azért megbirták volna csinálni hogy mondjuk beszél magával és analizája nekünk érdekelt volna. :)
A vége meg olyan kvázi happy ending ...
Egy nagyon jó dráma amelyik nem vizuális noveláról lett készitve :D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: scineram »

Meggyőztetek, megnézem. Bár kurva wikipédia lespoilerezte.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Koi Kaze

Hozzászólás Szerző: scineram »

Végeztem is, mint itt jeleztem.Egyetértek a méltatókkal, sokkal jobb volt, mint vártam, de főleg másabb.
Kép
Válasz küldése