Bounen no Xamdou

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ahogy látom, rajtam kívül is elég sok ember figyelmét felkeltette ez a sorozat, és az eddigi 2 rész alapján azt mondom, nem ok nélkül. Mint sokakat, engem is az fogott meg, hogy a RahXephonért és az FMA-ért is felelős BONES követte el. A karakterdizájn nagyon megfogott (emlékeztet a RahXephonra kicsit), valamint a háborúban (de legalábbis annak fenyegetésében) álló világot nagyon tetszetősen lefestették pl a karszalagos résszel. A rajzolás nekem nagyon bejön, az animáción viszont a nem-harcjeleneteknél látszik, hogy kicsit spóroltak. A történetről egyelőre még korai lenne nyilatkozni, többen emlegették a Lagannt, egy rész alapján amit abból láttam, ennek lehet alapja (organikus "buta" mecha-design), csakúgy, mint a Last Exile-nak, bár a steampunk stílusjegyeket azért nem lehet annyira variálni. Érzek még egy kis Code Geass-t is az első részben, szóval lehet hogy nem a szezon legeredetibb darabja lesz, de ha az összetevőket jól keverik, akkor szerintem egy nagyon élvezetes sorozat is kerekedhet belőle, úgyhogy várom a további részeket.

Ja, és az opening úgy ahogy van (zene és képi világ) csillagos ötös.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: anubys »

A 2. rész is megvolt. Ezek alapján stabilan bent van a nézendők listáján.
Opening nagyon tetszik.
A sztori tényleg elég sokminden keveréke, de szerintem így is jónak ígérkezik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az eddigi elérhető 9 rész alapján érdemes folytatni. Igazából semmilyen szempontból nem találok benne kiemelkedőt, viszont semmilyen téren nem is gyenge. Kellőképpen leköt, úgyhogy várom is, hogy jöjjön a következő rész. ::^_^::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már kezdtem megijedni, hogy van valami a sorozattal, de szerencsére másfél hónap szünez után folytatták, méghozzá nem is akárhogyan. a 14. rész iszonyat durvára sikerült, volt jónéhány Akira flash-back-em. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ez a sorozat is véget ért. :(
Viszont mindenképp pozitív élmény volt számomra, volt benne jónéhány megindító jelenet, főleg az utolsó két rész volt nagyon erőteljes. Külön pozitívum a boss-fight, amit szerintem ritka jól eltaláltak.

Persze voltak benne részletek, amiket nem nagyon értettem.
Pl.:
A Hiruken-Emperor honnan tudta, hogy pont Akiyuki lesz, akiből teljesen felébredt Xam lesz?
Valamit nekem furcsa volt Akiyuki viselkedése a Furuichi-val vívott csata után. Miért hagyta magát lelövetni?

Remélem, más is nézte rajtam kívül a sorozatot, és tudja ezekre a választ.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ hát igen sok kérdésre nem kaptunk választ, meg sok akcióra nem kaptuk meg a "miértet".
De hát ez nagyjából a Bones stúdio védőmárkája :)
Legtöbben az Eureka7-hos hasonlitják, én azt nem birom mert nem néztem.
A animácijó nagyon jól meglett csinálva.
Kicsit skeptikus voltam hogy nézem e mert azt hitem valami mecha fazon lesz, valamenyire tévedtem meg nem is, mert ez biomecha féleség mégis különbözik egy robottól. Itten egy genetikai mutációrol van szó amit simmán jó megcsináltak.
Voltak olyan pillanatok amikor szó nélkül maradtam pl. az öngyilkoság, meg még egy pár alkalomal, de voltak benne komikus pillanatok is szóval a balanszt is eltaláltá.
A legjobb animek között van ami 2008-ban jött ki.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bounen no Xamdou

Hozzászólás Szerző: anubys »

ElemenT írta:Voltak olyan pillanatok amikor szó nélkül maradtam pl. az öngyilkoság
Annál kerekedett rendesen nekem is a szemem. Na meg a boss-fight volt zseniális húzás. Azóta sem láttam hasonlót.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése