Casshern Sins

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

// az ismertető hosszúságú szövegelést a sorozat befejezése utánra tartogatom, úgyhogy az egy kicsivel később //

Nagy vonalakban a sztoriról
Poszt apokaliptikus világ, robot-uralom, elsivatagosodott területek, kevés ember, sok-sok robot. Ezek azok a körülmények, ahova Casshern (キャシャ--ン) visszatér több ezer évvel azután, hogy el tette láb alól Lunát, a napot, akinek a neve hold. A dolog pikantériája, hogy a jelenlegi pusztulást a The Ruin néven ismert folyamat idézi elő (kicsit olyan, mint a végtelen történet nagy Semmije), a pusztulás pedig Luna halálával vette kezdetét, akit ugye Casshern ölt meg. Visszatérve főhősünk nem emlékszik semmire, és nem igazán tudja ki ő, vagy hogy mi ez az egész, úgyhogy jóérzésének megfelelően elkezdi gyilkolni a robotokat, akik a The Ruin következtében az épületekkel, a termőföldekkel és minden mással egyetemben szépen lassan pusztulnak.

Vélemény, ajánló, miegyéb
A 4. részen vagyok túl. Nem igazán tudtam, mire számítsak, hiszen sem az élőszereplős filmet, sem az anime eredetijét nem láttam. Annyit tudtam, hogy mecha és tetszik a plakátja. Ennek következtében mindenre nyitottan vártam az első részt, ami kicsit kaotikus volt számomra (In medias res ftw) de némi utánajárás következtében teljesen érthetővé vált a dolog.

Eleddig minden epizód hozott valami pluszt (szereplőt, helyzetet, információt), úgyhogy egyelőre még épül a történet és a körülmények, de az alapvető igényesség mindenképpen megtalálható az alkotásban. A rajzok és az eltúlzott (gyorsaságú, erősségű) harcok pedig kifejezetten kedvemre valók. A grafika nagyon szép és stílusos, beleértve a karakterek beállásait, harcmozdulatait, kinézetét. Olyannyira szívembe zártam a dizájnt, hogy egyből csinálnom is kellett egy Casshern avatart.

A megszerezhető részeken még ma átrágom magam és érdeklődés illetve minimális topik aktivitás következtében megosztom a tapasztalatokat, illetve természetesen ahogy ez ilyenkor lenni szokott várom mások pro-, és kontra véleményét az animéval kapcsolatban.

// kedvcsinálónak néhány kép (klikkrá), valamint utánuk pár hivatalos infó //

Kép Kép Kép
Kép Kép

Hivatalos oldal .:|:. AniDB .:|:. ANN .:|:. Eredeti anime .:|:. Élőszereplős film
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: zebra »

DeluksZ írta:a pusztulás pedig Luna halálával vette kezdetét, akit ugye Casshern ölt meg. Visszatérve főhősünk nem emlékszik semmire, és nem igazán tudja ki ő, vagy hogy mi ez az egész
DeluksZ írta:A grafika nagyon szép és stílusos
Nahh, igen, ezek miatt tettem wishlistre már egy ideje. :) Úgyhogy, ha végre lesz egy kis időm, és újratelepítjük a winf0st, akkor letöltöm és meg is nézem a letölthető epizódokat, mert nagyon érdekel ez a történet.

Nem mondod, hogy eleve tudjuk, h a főhős mit tett, és nem a végén derül ki az igazság? Kááár. :cry: Én szeretem, ha a főkarival egyetemben én sem vágom, mi a valóság, és a végén én is csak pislogok, mikor kiderül. Ezt imádom pl. a nagy kedvenc Phil K. Dick-könyveimben is (Pl. Ubik). Nahh, mindegy, ez csak a személyes perverzióm, ettől függetlenül úgyis megnézem, amint tudom. ::^_^::

A véleményed meg személy szerint érdekel, szívesen elolvasom...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Fokozódik a helyzet. Új szereplők, új helyszínek, új harcok. Alapvetően tartja a színvonalat az anime, sőt, mondhatni ezalatt a 8 rész alatt folyamatosan nőtt az érdeklődésem az alkotást illetően, ami azért rossz, mert most még inkább terhes a várakozás időszaka.

Zebra: igen, ez így van, nem spoiler, de azt, hogy ki a főhős és mit tett a múltban tudjuk. Ettől függetlenül nem zavaró a helyzet, hiszen nem kifejezetten e köré épül a dolog. Az, hogy Casshern kinyírta Lunát és ezt többé-kevésbé mindenki tudja még több ezer év múltán is, szinte szemet sem szúr. Viszont abból a szempontból pozitív az előismeret, hogy gyakorlatilag meggebedsz, hogy minden apró infómorzsát megkapj a dologgal kapcsolatban, mert habár a konkrét történés már ismert előtted, fogalmad sincs, ki is igazából az a Luna, miért kellett meghalnia, miért hozta magával a halála a pusztulást, ésatöbbi... Szóval ne csüggedj, észre sem fogod venni, hiszen nem ez a fő szál. Az egész sztori egyelőre nem a Mi történt?, hanem a Miért történt, ami történt? Miért tettem, amit tettem? keresése köré épül.

Nah, már a 9. rész is szedhető

A 9. rész után (amihez kellett a 7. rész harangépítése, meg a 8. rész éneklése) jutott el az anime a posztapok-mecha-fight-tól a színtiszta drámáig. Majdhogynem megkönnyeztem egyes részeket, és nem maradhatott ki itt sem a szépzenéregyilkolós plot. Persze fájtok vannak, a sztori is megy, csak valahogy kezdünk átmenni mélyérzelműbe. Habár haldoklik a világ, még mindig gyönyörű. Mindennek van értelme. Én az életért énekelek. Tessék, virág. Meg a többi közhely. Igazi ínyenc darab. Eddig csak ajánlottam, most már kifejezetten javaslom mindenkinek!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az első részt néztem meg egyenlőre, és rögtön beketült a kötelezően megtekintendők közé. A 9. részig már lejöttek, de most leginkább a Natsume-val, meg Real Drive-val vagyok elfoglalva, de amint azokkal végeztem, ezt fogom folytatni. (Már át is vannak konvertálva wmv-be :D)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

anubys írta:Az első részt néztem meg egyenlőre, és rögtön beketült a kötelezően megtekintendők közé. A 9. részig már lejöttek, de most leginkább a Natsume-val, meg Real Drive-val vagyok elfoglalva, de amint azokkal végeztem, ezt fogom folytatni. (Már át is vannak konvertálva wmv-be :D)
Natsumet én most egy időre félreraktam. Egyébként nem jön túl gyorsan, úgyhogy a részek közt bőven lesz időd egyéb dolgokkal is foglalkozni. Várom a reakciókat:)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: zebra »

A Natsume-t végignéztem, gyönyörű darab.
Ha sikerül újrarakni a winf0st, elkezdem nézni a Casshern-t. A vizsgáktól már úgysem kell paráznom, mert nyomok egy logout-ot innét, szal időm lesz bőven. (...)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: anubys »

7. részig megtekintve, és az őszi szezonból egyértelműen a kedvencem, sőt, ha ilyen színvonalon folyattódik jó eséllyel a top10-be is bekerül. Remélem, lesz olyan hosszú, mint az eredeti sorozat (35 rész).
Egyik kedvenc momentum számomra a részek eleje, mikor egy-egy apró mozaikdarabot kapunk a múltból.

Most rokonlátogatások sora, de két ünnep között garantáltan folytatom! ::^_^::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

No, van e változás fiatalok? A sorozat jön szépen, folyamatosan, a dologk meg egyre inkább elcsúsznak a durva önmarcangolás, énképkeresés és egyéb mentális kihívások felé. Azt kell mondjam folyamatosan csak nő az érdeklődésem a vég kifejlettet illetően. Most vacsinál megnézem a 18. és 19. részeket. Meglátjuk mi lesz.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: anubys »

Huh, azóta sok idő eltelt, de még csak egy résszel jutottam előrébb, úgyhogy itt várja most már 10 rész felhalmozódva, hogy időt tudjak rájuk keríteni. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Véget ért a sorozat. Ráadásul úgy, ahogy kellett neki. Erősen. Bennem jóleső űrt hagyott a vég. nem is szaporítanám a szót addig, míg ki nem kerül az oldalra az animéról írt ismertetőm, aztán kicsit bővebben kifejtem a véleményemet. Azt kell mondjam értem, hogy miért nem olyan népszerű ez a topik és az anime. Nem túl egyszerű, az egyszer biztos. Van egyébként a fórumon bárki, aki rajtam kívül végig követte az animét?:)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: anubys »

A héten én is befejeztem, és nálam szépen a dobogó felső fokára is került, a 2008-as sorozatokat tekintetbe vége, úgyhogy maximálisan elégedett vagyok. :)
Be is szereztem a live-action movie-t, már csak a régi, 35 részes sorozat érdekelne, de sehol nem találtam meg. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:már csak a régi, 35 részes sorozat érdekelne, de sehol nem találtam meg. :(
Ahhoz van egyáltalán angol felirat? Én csak az OP-ját láttam, az alapján nagyon aranyosnak tűnik. :)
DeluksZ írta:Azt kell mondjam értem, hogy miért nem olyan népszerű ez a topik és az anime. Nem túl egyszerű, az egyszer biztos.
Ma néztem meg tesómmal a 4. részt, és én is kezdem érteni, miért nem foglalkoznak annyira ezzel az animével. (Nekem a Kaiji nagy szívfájdalmam amúgy: nálam 10/10-es anime, de kb annyira sem ismerik, mint a Casshern-t.) Az Akoes-es rész nagyon durva volt eddig - gondolom, ennél csak mélyebb és tragikusabb lesz a mű.
Az art tényleg gyönyörű és egyedi, tetszik ahogy megjelenítették ezt a reménytelen, posztapokaliptikus világot. Sztem pár nap alatt be is fejezem, mert nagyon-nagyon érdekel, mit hoznak ki belőle.

DeluksZ, köszi, h felhívtad rá a figyelmem! ::^_^::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Casshern Sins

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Ahhoz van egyáltalán angol felirat? Én csak az OP-ját láttam, az alapján nagyon aranyosnak tűnik. :)
Ahogy elnéztem, nem nagyon. :(
Pedig tényleg szívesen végignézném azt is.
A live-actiont a sorozat befejezése után megtekintettem, de eléggé WFT élmény volt. :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése