Umineko no naku koro ni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Csak, hogy egy kis életet leheljünk a fórumba... itt egy téma.
Ki nézi rajtam kívül? Vélemény? Aki netán nem találkozott a készítők korábbi művével, a Higurashival, az, hogy viseli a történet, hogy úgy mondjam "érdekességét"?
Részemről folyamatosan "játszom" közben a visual novellel, ott már a negyedik fejezetben járok. Így az anime annyira nagy meglepetéseket nem tud okozni, de ennek ellenére némi grafikai minőségbeli hibákon kívül azt kell, hogy mondjam viszonylag jó adaptáció.
Ja és természetesen pluszkérdés: Anti-Fantasy vs. Anti-Mistery?
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Én nézem is, ill. végigvittem a VN-t is. Az animével kapcsolatban egyetértek CruelAngellel, viszonylag tényleg jó és korrekt, a leglényegesebb információk elhangzottak többnyire. A cenzúrától kicsit féltem, hogy mennyit mernek megmutatni, sikerült meglepniük, többre számítottam, ehhez képest elég bevállalós volt. A hangulaton meg az is dob, hogy a háttérzene az eredeti játéké, néhol némi áthangszereléssel.

Anti-Fantasy vs. Anti-Mystery: valahol a kettő között, de a szigeten történtekre van magyarázat, a tettes ember természetesen, viszont a meta világot nem lehet megmagyarázni nagyon másként.


+ meglepetés, amit találtam AS fórumon, nem tudom, kinek kell köszönni, de lefordította a hivatalos oldal első Tea Party részét, szép összefoglaló az eseményekről.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maron 2009.08.23. 10:57-kor.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nézem folyamatosan, a Higurashi nagy kedvencem (főleg az első szezon), viszont rájöttem, hogy ezt a sorozatot nem szabad higurashi-s szemmel nézni, mert teljesen tévútra vezeti az embert. Az első chapter alatt még kombináltam, hogy ki lehet, mi lehet a háttérben, de a második fejezet kb olyan módon ver szét minden elképzelést, mint annó a tatarigoroshi-hen a higurashiban. Mindent látunk, csak éppen semminek nincs értelme. Nagyon várom, mit hoznak ki belőle, továbbá hogy milyen kapcsolatban fog állni a higurashival. Ezzel kapcsolatban a személyes teóriám az, hogy (Frede)Rika elveszíti a "fogadást", és ezért a Higurashi csapdájába kerül büntetésképp...legalábbis Beatricének éppen ez a képessége. Persze, elvileg a Higurashi korábban játszódik, de a fene tudja, ez biztosíték e bármire.
A VN-eket én párhuzamosan próbálom meg játszani, hiába állítja szinte mindenki, hogy hangulatosabb, valahogy nekem hiányzik a voice-acting, meg néhány karakter nagyon fura dizájnnal bír (eh, Battler a parasztgyerek, Beatrice meg úgy néz ki, mint aki fölfalt egy ágyat), szóval éppen most játszom az első VN-t, és kiváncsian várom, mit tesz hozzá a történethez...
Cenzúra éppen most volt a hétvégi részben. Bár kicsit illúzióromboló, azt hiszem azért az életem teljes marad emberi gyomrokba tuszkolt sütemények nélkül is...
Minent összevetve, kivételesen érdekes sorozat, folyamatosan várom az új részeket!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Foglalkozni érdemes a VN-nel, mert éppenséggel sokkal részletesebb, bár a karakterdizájn tényleg nem a legjobb, nekem pár tetszik mondjuk belőle, a szinkron hiánya egyáltalán nem zavart valamiért.
Cenzúra meg nem csak a mostani részben volt, hanem az előzőekben is, pl. a szétroncsolt arcokat eléggé kitakarták, mangában (Figyelem! A következő képek tényleg véresek, aki nem bírja, ne kattintson rá!) kissé részletesebben megrajzolták. A többieket is. Persze ez a DVD kiadásra valószínűleg cenzúra nélkül kerül rá, a kockázást is hanyagolták a flashbackeknél.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Sephiroth: VNt olvasva (negyedik epizód első felénél tartok) elképzelésed igen igen sanszos, hogy nem helytálló. Olyannyira nem, hogy Bernkastel és Lambdaelta nevű boszink határozottan Beato fölött áll sok sok szinttel.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Közben kiolvastam az első VN-t, azt kell hogy mondjam, még a történet ismeretében is borzongató élmény volt. Azért az Anime adaptáció előtt is le a kalappal, gyakorlatilag a karakterdizájnokon és egy pár elnagyolt hátteren kívül a nulláról építették fel a látványvilágot, és nem sikerült rosszul!

Nagyon vívódok, hogy előreolvassak e, amíg várunk a második szezonra. Egyrészről az Anime a higurashihoz hasonlóan nagyon hangulatos, elsőrangú a seiyuu gárda, és nagyon jó két epizód között egy hétig azon gondolkodni, hogy vajon ez most mi is volt. Másrészt viszont a VN ráérősebb tempójában jóval több információhoz jutunk, amik a rejtély kibogozásában fontos szerepet játszhatnak...és persze ennek is megvan a maga hangulata.

Jelenlegi teóriám (csak az anime alapján, szal aki nézi, annak nem SPOILER, a többiek ne olvassák tovább), hogy bár Boszorkányok valszeg vannak, de a gyilkosságokért nem Beatrice a felelős, legalábbis nem direkt, hiszen, mint kiderült, ő még nem tért magához, ereje nagy részét nem használhatja. Az első 6 halottat az a valaki választotta ki, aki a kulcs birtokában megpróbál végigmenni az "úton", de nem kizárt, hogy csak imitálja feliratot, hogy megszabaduljon valakitől. Ez alapján az első 6 gyilkosság valódi célpontja Rudolf, Kyrie, vagy Klauss lehet, mivel ők haltak meg mindkét alkalommal. Persze erre a harmadik "rész" még rácáfolhat... A többihez egyelőre nincs még elég infóm, de valszeg a második esetben már rituális gyilkosságról van szó, hiszen az áldozatok változtak, de a helyzet nem. Jó eséllyel egyszer el fogja kapni ez a vég George-ot és Shannont is....

A második "rész"-t amúgy se nagyon venném készpénznek, az eddigiek alapján az itt látható "csodás" dolgok nagy részét Beatrice kreálja mint illúziót Battler megvezetésére.... persze, nem kizárt hogy Kinzo feketemágus "hobbija" is a képben van (hiszen a szolgákat is ő hozhatta létre).

Mindez csak elmélet persze, ez egy olyan sorozat ahol hetente tudnék új teóriákat kitalálni...az első "rész" alapján azt gondoltam, egy már "halott" valaki a valódi tettes, akit csak a többiek hisznek halottnak, de a második "rész" erre rácáfolni látszik...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Szerintem kezdj bele többibe is, a második arcnak mindjárt vége, a 3-ast meg szintén vagy utána vagy párhuzamosan, úgy haladva, hogy lefedd az aktuális részt kb. a történettel. :) Én most újraviszem, és előzetes alapján saccolom be, hogy kb. mennyit fednek le a következő részben, próbálok aszerint haladni.

Elvileg a következő rész a Turn of the golden witch lezárása lesz, viszont tegnap megnéztem a rawot, és eléggé meglepődtem. Spoiler az anime nézőinek, a fehér részt csak saját felelősségre. A tempó elég "ráérős volt", nem jutottak el addig, ameddig számítottam, Gohdát megölték és Beato berontott Natsuhi szobájában, itt lett vége. De a következő elvileg az utolsó rész lesz ebből, kissé sok dolog lesz bezsúfolva - a lezárás, Tea Party Rosával és ????, ahol meg ugye bemutatják Lamdadeltát. Szerintem még min. 10 percnyi plusz műsoridő kéne, hogy rövidítve, de tisztességesen benne legyen a lényeg. o.O Hacsak nem lesz még egy rész belőle, előzetessel nagyon titkolóznak, mára már kinn volt eddig mindig, de fórumokon írták, hogy holnap kerül csak fel valamiért.

Sephiroth írta:Mindez csak elmélet persze, ez egy olyan sorozat ahol hetente tudnék új teóriákat kitalálni...az első "rész" alapján azt gondoltam, egy már "halott" valaki a valódi tettes, akit csak a többiek hisznek halottnak, de a második "rész" erre rácáfolni látszik...
:goodpost:
Én komolyabban emiatt nem is kezdtem bele elméletgyártásba a 4. játék végéig, mert gyanítottam, hogy a következő játékkal úgyis menne nagy valószínűséggel a kukába.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még csak belekóstoltam a sorozatba, de ha beértem a Kemono no souja Erin-t,valamint gyorsan végignéztem a Tokyo Magnitude 8.0-at, ez lesz a soros.
Elsőre kissé zavaró volt, hogy fél percenként bemutattak egy új szereplőt, de aztán megnyugtattak, hogy nem sokukra kell majd emlékezni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Azért kell rájuk emlékezni, ha láttad a Higurashit, hasonló ismétlődésre kell számítani. :wink:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

A higurashi egyenlőre kimaradt, pedig régóta tervbe van véve. Viszont az opening theme-et már kismilliószor végighallgattam :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Túl vagyok a TM 8.0-n, úgyhogy most ezen a sor. :D
Az első "felvonást" végig is néztem, és eddig nagyon tetszik. Ritka beteg fejeket tudnak rajzolni a készítők. :vigyor:
Nem tudja valaki, hogy a harmadik nagyobb egység meddig fog tartani? Mert csak akkor szándékozom majd belefogni, ha már az egész elérhető.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jövő héten lesz vége a harmadik - jobb szót nem tudok rá - fejezetnek.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Most a héten lesz vége a harmadik etápnak. Bár sokan mondták előttem, de nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a teljes élmény eléréséhez legalább párhuzamonsan érdemes a VN-t hozzáolvasni. Egyrészt mert sokkal több minden apróság (és a 3. fejezet esetén nem is annyira apróság) benne van, amitől érthetőbb lesz pár igen WTF dolog, másrészt néhány dolgot nem lehet az animében rendesen megoldani :D

Nekem most az a gondom, hogy a 4. ep még bele fog férni az animébe, de ha aztán várni kell a köv. szerzonra, fix hogy el fogom olvasni legalább az ötödik epizódot...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ma végeztem a második fejezettel. :)
Számomra kissé furcsa volt Battler fafejűsége. Az nem elég bizonyíték a mágia létezésére, hogy szemtanúként végig figyelték az eseményeket?
A cenzúra pedig igen szokatlan látvány volt számomra (Gondolom, ez a DVD/BR kiadásból már kimarad).

A VN leginkább a mérete miatt ijesztő számomra, VNDB szerint több, mint 50 órás, úgyhogy kétlem, hogy a közeljövőben belefognék. Még ha ez azzal jár is, hogy sok minden érthetetlen lesz az animében.

Továbbá láttam, hogy már folytatása is van "Chiru" alcímmel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@anubys: Nem bizonyíték, mivel senki nem mondta, hogy Beato az igazat mutatja meg. Azaz, ami nem volt pirossal mondva, az akár illúzió, halucináció, bármi is lehet.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most, hogy már a teljes harmadik fejezet elérhető, bele is kezdtem. Legutóbb a 14. résszel végeztem.
Ha az egyik szolgáló volt a korábbi Beatrice, akkor elvileg már az első "fordulóban" meg kellett, hogy haljon. Miért csak most jött elő? És ha most halt meg, mi garantálja, hogy most tényleg halott?
Egyre inkább érzem annak a hátrányát, hogy nem játszottam a játékkal...
Ha jól láttam, a negyedik felvonás lesz az utolsó, aztán majd Chiru keretén belül folytatódik majd a történet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A VN-ben benne van, amit itt kihagytak, pedig nem kellett volna: Ahogy Beato egyre jobban bevonja Battlert a játékba, és egyre inkább a boszorkányok elfogadása felé viszi, az ereje egyre nő, és egyre több "fentezi" elemet tud bevinni a játékba. Ez okozta, hogy míg az első epizód teljesen Agatha Christie-s volt, addig a másodikban már volt seven sisters of purgatory, meg cross-dresser démonkecske is, a harmadikba is így kerül be Ronove és Virgilia is, akinek a szolgálóhoz (valszeg) köze nincs, csak Beato épp így találta jónak behozni., szal ez már tényleg inkább fantasy. A negyedik epizódra meg a VN alapján csak azt tudom mondani, hogy a címe lehetne akár "Mahou shoujo Ange".
Úgy általában ajánlom a VN-t, főleg a 3. epizód VN-je sokkal jobb, mint az Anime változat, a 4.-es eddig egész jó átdolgozás. Az 5ödikről még nem tudok nyilatkozni, mert a Witch-huntnál teadélután van, és bár én próbálkoztam, de a Kanji és Kana+szótárgép+rikaichan+2kyuu közeli tudás se segít abban, hogy 10 perc alatt tudjak haladni egy képernyőt, szal egyelőre jegelem...

Ja, és most már ötletem sincs, mi lehet a háttérben. Bár Kanon valamiért gyanús: 4 esetből 3szor nem egyértelmű, hogy meghalt, bárki bármit mond.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A legutóbbi anime epizód alapján sejthető, hogy miért de nekem Nanjó sensei baromi gyanus.

BTW bad news: MyAnimeListen az a hír járja, hogy ha az Umineko tv dvd eladásai nem javulnak, akkor nem lesz második sorozat. (Persze ha lesz, akkor is csak másfél év múlva a vn fél évente megjelenésének hála.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm, így némileg tisztult a kép. :)
Ezek szerint Virgilia már régóta halott volt, csak Beato egy kis színjátékra kapta elő, hogy Battlert egyre jobban bezavarja?
Amúgy rövidre vághatná azzal, hogy pirossal kimondja, hogy ő egy boszorkány. Csak gondolom, azt nem akarja, mert véget vetne a szórakozásának.
Néztem képeket a VN-ből, és meglepő volt számomra, hogy mennyire másként néznek ki a karakterek. Másnak ez nem volt zavaró?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@anubys: igen, ez tűnik sanszosnak, Virgiliával kapcsolatban

Nem mondhatja ki. Vn-ben ki is fejti szerintem a második epizódban, hogy csak olyat mondhat pirossal ami ambivalens. Tehát amiből sem nem következik az, hogy boszorkány varázslattal volt a gyilkos, sem nem emberi módszerrel. És nem azért, mert ezzel bevégződne a szórakozása, hanem mert nem teheti, maga a "játék" szabálya nem engedi. Természetesen sanszos, hogy valójában előbb utóbb mindenképp "veszteni" fog. Mivel nem boszorkány gyilkolt egyik játékban sem és nem varázslattal.

A vn rajzokkal kapcsolatban: Ryukishi07 rajzstílusa ilyen, elsőre szerintem RANDA. De megszokható. Mindenesetre én örülök, hogy az animében szebb karakterdizájnt alkalmaztak.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Én másra emlékszem: mintha azért nem mondja ki azt, hogy ő boszorkány, mert alapvetően akkor tud csak nyerni, ha Battler SZABAD AKARATÁBÓL ELISMERI hogy ő egy boszorkány. Ha egyszerűen kimondaná vörössel, az Battlert nem győzné meg, max azt mondaná, hogy jó, ezt mondod, de nem hiszem el, hiába nem hazudik a vörös, nem vagyok meggyőzve. Épp ezért vagyok kicsit gondban a harmadik epizód végével , mivel még ha össze is jött volna a terv, akkor se lett volna ez szabályos...
A VN képeket szokni kell, mindenki nagyon "ormótlan". Nekem az elején nagyon nem tetszett, de most már pl az olyan karaktereknél, akik először a VN-ben jöttek nekem elő, az Anime az, ami fura...mindenki olyan vékony....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végére értem a harmadik fejezetnek. Erőteljesen megvezettek.
Furcsa volt Beato hirtelen jellemváltása, de annak tudtam be, hogy valószínűleg a név/rang hordozza magában ezt a töltést, ami logikus is lett volna, mert Eva akkor gajdult meg, mikor ő lett az új Beatrice. Így fel sem merült bennem, hogy ez az egész egy újabb színjáték, hogy Battler végre beadja a derekát.
Amúgy ki az az Ange? Így is volt már bőven elég szereplő, erre újabb érkezik. A fejezet végén, a halálos ágyon az Eva akart lenni?

Cruel Angel írta:A vn rajzokkal kapcsolatban: Ryukishi07 rajzstílusa ilyen, elsőre szerintem RANDA. De megszokható.
Gondoltam, hogy nem használok ilyen jelzőt, nehogy valaki lelkébe gázoljak, de osztom a véleményt. :D

Sephiroth:
Azt hittem, hogy azért a 2kyuu elég egy VN-hez. (Persze gondolom, nagyon nem mindegy, hogy milyen kanjikat, szerkezeteket használnak.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@anubys: Ez különösebben nem spoiler de azért fehérrel írom. Ushiromiya Ange Rudolf és Kyrie lánya, tehát hivatalosan Battler féltestvére. A 86 októberi családi konferencián nem tudott résztvenni, mert lázas beteg volt, így ő nem halt meg. Az animében asszem a harmadik menet utolsó elötti részében volt egy gyors flashback rá. Amúgy a vnben már az első menet legelején szóbakerül, azt hiszem Rosa vagy Eva kérdez rá, hogy és a kis Anget hol hagyták.
És végül igen: Az ott a beteg ágyon Eva volt.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bele is kezdtem a negyedik felvonásba. Az első három részt egyben megnéztem. Eddig eléggé WTF. Leginkább, hogy hiába a negyedi menet, most nem is a történet újrajátszásával foglalkoznak. Az egész egyre kaotikusabb számomra. ::jcrazy::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nálam az Umineko bekerült a jelenlegi TOP 10-be :)

A Higurashit végignéztem és hihetetlenül élveztem. Remekmű számomra.

Az Uminekonál azonban tényleg nem abból a szemszögbl kell vizsgálni a dolgokat, mint a Higurashinál. Itt más dolgokon állnak vagy buknak az események. Bár a történetvezetés majdnem ugyanolyan ( a napos szép és aranyos jelenetektől a lehető legmorbidzabb vagy legmegdöbbentőbb végkifejletekig), a mágia nem szerepel a Higurashiban (Oyashiro-sama az már hit, hitvallás nem a pure magic), de itt perdöntő értéke van.

Az Uminekon már nem aludtam be egyszer sem, míg a Higurashi néha már untatott (sorozatban néztem meg minden áldott nap). Meg aztán nekem egyik kedvenc műfajom a fantasy. Beato igazán jó karakternek tetszik, friss top 5-ben van nálam :D

Karakterdizájn: ugyanazok a végletekig eltorzuló arcikefezések mint a Higurashiban, de itt legalább a tinédzser tinédzsernek néz ki nem 10 éves kislánynak.

Ja és a pletykák: Furude Rika az Frederika Bernkastel és Furudo Erika az Uminekoban két részre bontott jellemmel. Valamint Maria az Hanyuu, ha emberi alakot kapott volna és Lambadelta meg Takano Miyo evil kibontakozása.
Vélemények?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése