Umineko no naku koro ni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Azt azért nem hiszem, de hogy gyorsolvasók és vakon gépelők, az fix. Délelőtt már volt biztosan volt valódi screenshot is, a torrent most került fel, 4chanon valaki most szedegette ki belőle a képeket, és párnál azért csalódtunk, hogy nem fake, de evvan.^^" Enyhe EP7 spoiler: fiatal Kinzo arcra egy az egyben Battler lett, csak a haja fehér és más a frizurája. o.O Viszont végre látjuk az eredeti Beatricével, kiderült, honnan az arany, ki volt a Natsuhinak adott gyerek és a Rosa által látott Beatrice. Új szereplő tudtommal 3 van, Claire (aki arcra Beato^^"), Willard H. Wright (elvileg ez a helyes), aki ezúttal a detektív (az aranyszemű fickó) és Leon (a szőke a portréról). Utóbbit nem lövöm le, hogy ki is valójában. Ja, meg maid!Stakes. :D

Akit érdekel bővebben is, 4chanon pörög a thread nagyon, ill. LJ-n is folyamatosan frissítik.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ahogy a "Mit néztél...?" topicban is írtam, bekerült a sorozat a kedvenceim közé, itt már nem akarok áradozni róla, viszont lenne pár kérdésem, főleg azokhoz, akik játszanak a sound novellel, gondolom azokban ezekre már van válasz:

1. Battler a második játékot nem elvesztette volna? (A pórázas/családtagokból terülj-terülj asztalkám végkifejletre gondolok. XD) Ott eléggé magába zuhant, mintha el is ismerte volna a mágia és a boszik létezését, bár igaz, hogy én sem tegnap láttam már azt a részt. Persze a fene tudja, lehet csak blöffölt, de akkor rohadt jól. XD

2. Ange '98-as kiadását látjuk még? Az anime végén csúnya vége lett szegénynek, és Bern vagy Lambda mondta is neki, hogy ezzel ő csak annyit nyerhet, hogy Battlernek segít, mivel hozzá már nem térhetnek vissza a családtagok, de azzal, hogy elárulta magát Battlernek, vége is lett örökre?

3. Szintén az utolsó részhez: Akkor ha jól értem, nem elég, ha Battler felállít arról egy hihető elméletet, hogy a gyilkos hogyan csinálta, még pontosan el is kell találnia? Vagy ott Beato is hagyta magát? (Végülis nem cáfolta/erősítette meg a dolgot, csak hagyta, hogy a "kék mondatok" ledöfködjék, és kérte, hogy ölje meg.) Aztán az utolsó pár percben Bern mondta, hogy Battler összes elmélete távol áll az igazságtól. (Ami azért érdekes, mert nem feltétlenül az volt a feladat, hogy rögtön fejtse is meg, hogy pontosan hogyan történtek a dolgok, csak azt kellett bizonyítania, hogy mágia nélkül is ki lehetett vitelezni az összes gyilkosságot. Én legalábbis így láttam, bár lehet, hogy Bern kavarása ismét egy újabb játékszabály, amire az animében már nem tértek ki.) Illetve ide tartozik még, hogy Battlernek eddig jórészt azért volt megkötve a keze, mert ódzkodott attól, hogy valamelyik családtagját gyanúsítsa, és a "17-18 + X" elméletével próbálkozott. Ehhez képest a végén kapásból belekever pár embert, pl. hogy az egyiknél (második vagy harmadik játék) Rosa segített a gyilkosnak, ő adta neki a kulcsot, majd vette vissza. Most akkor már őket is gyanúsítgatja, vagy az nem okoz neki lelki törést, ha egy családtag a gyilkos segítője, de azt visszautasítja, hogy ők maguk ölnének? XD (Szvsz ez már annyira tökmindegy lenne... XD)

4. Emlékszik valaki, hogy Ange mikor szerepel legelőször az animében? Battler flashbackel rá, meg ő menti ki B-t Beato újabb trükkjéből a harmadik játék végén, de én teljesen úgy emlékszem, hogy mintha már a kettes végén vagy a hármas elején is mutatták volna, konkrétan a sokszor látott "leugrom az épület tetejéről" jelenetsorban, de nem sikerült megtalálnom, persze lehet, hogy rosszul emlékszem. ^^"

Egyelőre ennyi, ezek tényleg csak a legfontosabb kérdések, amúgy is kénytelen leszek letölteni a játékot, mivel egyrészt túl jó a sztori, és érdekel, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége, másrészt mindenki mondta, hogy ha tetszett az anime, essek neki a novelnek, harmadrészt meg nem is biztos, hogy animében lesz folytatása, így meg nem lehet félbehagyni. :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Potenciális spoilerek kicsit lejjebb:
Titkos írta:1. Battler a második játékot nem elvesztette volna? (A pórázas/családtagokból terülj-terülj asztalkám végkifejletre gondolok. XD) Ott eléggé magába zuhant, mintha el is ismerte volna a mágia és a boszik létezését, bár igaz, hogy én sem tegnap láttam már azt a részt. Persze a fene tudja, lehet csak blöffölt, de akkor rohadt jól. XD
Igazából ez egy kicsit erőltetett magyarázat lesz, de aki elhitte a mágia létezését az nem a Battler volt a játékon kívül, hanem a bábú Battler. Kb. Úgy képzeld el, hogy a játékos Battler feladta, azt mondta ezt itt és most nem tudja megoldani, mireföl a bábú teljesen behódolt Beatonak. Mivel azonban a végére a játékos összeszedte magát, nem vesztett, mert ő (a játékos Battler) továbbra sem hiszi el, hogy mágia volt. Mondtam, hogy erőltetett lesz. ^^"
Titkos írta:2. Ange '98-as kiadását látjuk még? Az anime végén csúnya vége lett szegénynek, és Bern vagy Lambda mondta is neki, hogy ezzel ő csak annyit nyerhet, hogy Battlernek segít, mivel hozzá már nem térhetnek vissza a családtagok, de azzal, hogy elárulta magát Battlernek, vége is lett örökre?
EP6-ban szerepelt, valszeg még fog.
Titkos írta:3. Szintén az utolsó részhez: Akkor ha jól értem, nem elég, ha Battler felállít arról egy hihető elméletet, hogy a gyilkos hogyan csinálta, még pontosan el is kell találnia? Vagy ott Beato is hagyta magát? (Végülis nem cáfolta/erősítette meg a dolgot, csak hagyta, hogy a "kék mondatok" ledöfködjék, és kérte, hogy ölje meg.) Aztán az utolsó pár percben Bern mondta, hogy Battler összes elmélete távol áll az igazságtól. (Ami azért érdekes, mert nem feltétlenül az volt a feladat, hogy rögtön fejtse is meg, hogy pontosan hogyan történtek a dolgok, csak azt kellett bizonyítania, hogy mágia nélkül is ki lehetett vitelezni az összes gyilkosságot. Én legalábbis így láttam, bár lehet, hogy Bern kavarása ismét egy újabb játékszabály, amire az animében már nem tértek ki.) Illetve ide tartozik még, hogy Battlernek eddig jórészt azért volt megkötve a keze, mert ódzkodott attól, hogy valamelyik családtagját gyanúsítsa, és a "17-18 + X" elméletével próbálkozott. Ehhez képest a végén kapásból belekever pár embert, pl. hogy az egyiknél (második vagy harmadik játék) Rosa segített a gyilkosnak, ő adta neki a kulcsot, majd vette vissza. Most akkor már őket is gyanúsítgatja, vagy az nem okoz neki lelki törést, ha egy családtag a gyilkos segítője, de azt visszautasítja, hogy ők maguk ölnének? XD (Szvsz ez már annyira tökmindegy lenne... XD)
Én úgy értelmezem, hogy Beato minden kérdésére hihető választ kell adnia, úgy, hogy azt Beato ne húzhassa át egy piros igazsággal. Ugyanakkor viszont úgy tűnik Beatonak volt egy hátsószándéka személyesen Battlerrel. Azaz az egész játékot azért hozta létre, hogy Battler megértsen valamit. ("Mi Ushiromiya Battler bűne?") Beato a negyedik játék végére gyakorlatilag elunta az egész színjátékot. Ezért nem szólt közbe Battler kék igazságaira, hogy azok nem igazak, mivel a gyilkosságok konkrét megvalósításai majdnem lényegtelenek, a lényeg, hogy megértse Battler, hogy ki Beato, mi a bűne Battlernek és Beato hogy ölheti meg Battlert.
Titkos írta:4. Emlékszik valaki, hogy Ange mikor szerepel legelőször az animében? Battler flashbackel rá, meg ő menti ki B-t Beato újabb trükkjéből a harmadik játék végén, de én teljesen úgy emlékszem, hogy mintha már a kettes végén vagy a hármas elején is mutatták volna, konkrétan a sokszor látott "leugrom az épület tetejéről" jelenetsorban, de nem sikerült megtalálnom, persze lehet, hogy rosszul emlékszem. ^^"
Szerintem az animében Battler flashbackjében látjuk először. A sound novelben, viszont már EP1ben az első reptéren gyülekedik a család jelentben szóbakerül, hogy nem jöhetett sajnos mert beteg.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elnézést, hogy erre csak most reagálok, közben igyekeztem kissé "kiművelni" magam a témában, végigolvastam SunyiNyufi blogját, mert ott volt anime vs. játék összehasonlítás a sorozat első feléből, meg ilyenek. XD Köszi a magyarázatokat Cruel, reagálok is. :)
Cruel Angel írta:Potenciális spoilerek kicsit lejjebb:
Nyugodtan, a játék első négy részéből, amiket az anime is feldolgozott, felőlem jöhetnek spoilerek minden mennyiségben. :) (A válaszfejezetekből azért ne nagyon, valamikor úgyis végig akarom vinni az egészet a legelejéről, de mondhatjuk úgy, hogy a kérdés részeket már úgyis "lespoilerezte" az anime. XD) Bár azért 1-2 dolgot már tudok, pl. "Battler the golden sorcerer", na ez az egyik ok, amiért nagyon szeretnék már a válaszfejezeteknél járni. :D
Cruel Angel írta:Igazából ez egy kicsit erőltetett magyarázat lesz, de aki elhitte a mágia létezését az nem a Battler volt a játékon kívül, hanem a bábú Battler. Kb. Úgy képzeld el, hogy a játékos Battler feladta, azt mondta ezt itt és most nem tudja megoldani, mireföl a bábú teljesen behódolt Beatonak. Mivel azonban a végére a játékos összeszedte magát, nem vesztett, mert ő (a játékos Battler) továbbra sem hiszi el, hogy mágia volt. Mondtam, hogy erőltetett lesz. ^^"
Végülis Nyufi is pont ezt írta, hogy meta-Battler nyugodtan elfogadhatja a mágia/boszi létezését, amíg az igazi nem hódol be, csak ez mondjuk az animében nem volt egyértelmű. XD (Jó, tudom, sokminden más sem, de az első két sztoriban még viszonylag tudtam követni, hogy mi történik. XD) Viszont nekem úgy tűnt, hogy nincs is sok kapcsolat az "igazi" és a meta között, kb. mintha Battler olyan valóságshow szerűen nézné a "műsort", de közben a "figurája" tőle függetlenül cselekszik, szóval nem úgy tűnt, mintha irányítaná az érzelmeivel, vagy valamilyen más módon, legfeljebb azért viselkedtek sokszor egybevágóan, mert végülis mindkettő ugyanaz az ember, sanszos, hogy ugyanúgy reagálnak ugyanarra a dologra, csak a meta világos Battler egyre többet tud, míg ugye a "normál" folyton "resetelődik". XD
Cruel Angel írta:EP6-ban szerepelt, valszeg még fog.
Ezt örömmel hallom, engem is meglepett, hogy ennyire bejött, mert nem az ilyen szereplők szoktak az eseteim lenni. XD
Cruel Angel írta:Én úgy értelmezem, hogy Beato minden kérdésére hihető választ kell adnia, úgy, hogy azt Beato ne húzhassa át egy piros igazsággal. Ugyanakkor viszont úgy tűnik Beatonak volt egy hátsószándéka személyesen Battlerrel. Azaz az egész játékot azért hozta létre, hogy Battler megértsen valamit. ("Mi Ushiromiya Battler bűne?") Beato a negyedik játék végére gyakorlatilag elunta az egész színjátékot. Ezért nem szólt közbe Battler kék igazságaira, hogy azok nem igazak, mivel a gyilkosságok konkrét megvalósításai majdnem lényegtelenek, a lényeg, hogy megértse Battler, hogy ki Beato, mi a bűne Battlernek és Beato hogy ölheti meg Battlert.
Á, értem. :) Ebből sajnos nem sok derült ki, elég hirtelen adta fel Beato, és nekem igazából az sem volt világos, hogy ez a "keresd meg az igazi Beatrice-t, aki a szigeten van" ki lehet. Gondolom a játék majd megmagyarázza. (Az sem volt mondjuk semmi, hogy a kisgyerek Rosa találkozik az emberi-Beatóval, aki viszont utána meghal, így kijön belőle a boszorkány-Beato lelke, akit Kinzo "belesealelt" egy emberi testbe, de utána a boszi is materializálódik...:dirr: Ezért nem gondoltam nagyon bele egyes eseményekbe, ki tudja készíteni az embert. XD)
Cruel Angel írta:Szerintem az animében Battler flashbackjében látjuk először. A sound novelben, viszont már EP1ben az első reptéren gyülekedik a család jelentben szóbakerül, hogy nem jöhetett sajnos mert beteg.
Igen, közben Maront is megkérdeztem erről, és valszeg az kavart be, hogy beletekertem egy későbbi részbe. XD Szóval Ange tényleg a flashbackben tűnik fel először, csak én egy későbbi részben láttam hamarabb, és ez zavart meg. XD (El kéne már kezdenem a sound novelt. ^^")
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos Higu topikba írt ezen posztjára: viewtopic.php?f=8&t=1048&p=146095#p146093

Bár ep. 8-cal én is várok, ameddig Witch Hunt le nem fordítja végig, a spoilerek hozzám is eljutottak. Elsőre baromira szíven ütöttek, és egy valamire még mindig várom a választ Ryutól. Ugyanakkor most, hogy így közben eltelt félév lenyugodtam, sort of "megbocsájtottam" neki. Nem volt jó húzást a 8. fejezetet egy ilyen hosszúra nyújtott, végére Anget körbe nyáladzó epilógussá tenni, lehetett volna ezt rövidebben is, de ha már beleírt Anget, kétségtelen, hogy valami fajta lezárást neki is kellett kapnia. (Még akkor is ha Anget én rohadtul nem bírom, hála a négyes fejezetnek, ami az ő életét is mutatná be, de ezek a jelenetek számomra halál unalmas hely kitöltő időhúzásnak hatottak.)

És most a spoilerek:
Első pont, nekem úgy jött le eddigi infóim alapján, hogy az első 2 (vagy 3?) epizód történetét Shanontrice írta, mivel ezeket találták meg palackpostában, olyan írással mint az "idegen írás" Maria naplójában. Ezekből már többé kevésbé meg lehet fejteni a sztorit. A későbbiek azok tényleg részben Battler, részben egyéb népek tollából születtek.
Kicsit hülye húzás, de ha úgy vesszük, ez is egy módja a tájm reszetnek, elmeséljük a történetet, úgyhogy a háttér infókat és a végeredményt tudjuk, de a mikéntet különbözőképpen meséljük el úgyhogy a szereplők személyiségét megpróbáljuk tiszteletben tartani. Mondom, számomra is kicsit gáz, de végül is oké. Ha meg akarjuk fejteni a rejtélyt magunk, sok nézőpontból és sok lehetséges változatban kell azt a három napot megnézni.
Magyarázatokat sajnos szájbarágva nem kapunk minden egyes gyilkosságra (sajnos), de nagyjából azzal az infóval, hogy Sanon és Kanon egy személy, és a szülők hajlamosak egymást ölni, bármi megoldható. Legfeljebb nem egyértelműen. Pl. az említett karóba húzás 100 méter magasról, ott végeredményben csak azt láttuk, hogy karóba vannak húzva. Azt közelről is lehet, ha elég éles az a kerítés. Sanszos módon Eva tette.
Kicsit dühítő volt elsőre, de igazából nem a miként hanem a végeredmény megfejtése a fontos, ami az, hogy akár tetszik akár nem a szülők is gyilkolnak az aranyért. Bármelyikük, ha úgy adódik. De rajtuk kívül még ott van a Skanon "duó", a saját elmebajával.
Második pont olvass mindenképp vnt, én a hetes epizódnak hála én abszolút Shanon × Battler shipper lettem. :dirr: Cutest artwork ever. ::bawl::

És akkor a dolog, amire igazából várom a választ: Minimum Jessica hogy nem jött rá, hogy Shanon és Kanon egy személy? Mikor Shanonnal még jó barátnők is? És napi szinten az ő házában dolgozik/nak? ::are::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, az a vicc, hogy Angét még kedvelem is (pedig tényleg az a fanboycsapda "awwww, szegény angsty lány, meg az ő angsty múltja", csak most érdekes módon engem is megfogott XD), de valóban, nem kellett volna ennyire arra kihegyezni a sztorit, hogy "csak az ő lelki üdve meglegyen a végén". ^^" A vn-t amúgy feltétlenül végig akarom majd vinni, már csak azért is, mert abban reménykedem, hogy talán azt végigolvasva nem fog ennyire wtf-nek hatni a vége sem. (Imádom az animét is, de ugye azért nem egy jelenetet kihagytak belőle időhiány, meg hasonlók miatt.) Meg még egy nagyon picit reménykedem benne, hogy a nyolcadik fejezet sem lesz annyira gáz olvasva, mint spoilerként hallva, de mondjuk a koncepció nem fog változni, és engem is az ütött szíven. ^^" Ez a fanart meg tényleg nagyon aranyos, és nincs is bajom Shanonnal, csak én már túlságosan megkedveltem Beato-t. XD Istenem, ha arra gondolok, hogy az epic "Battler is the Golden Sorcerer! O_O" jelenet is csak egy kitaláció...:( Nem igaz, hogy nem lehetett volna úgy megcsinálni a dolgot, hogy a mágia is létezik minimális formában, csak éppen a gyilkosságokat nem azzal követték el. Amúgy a te kérdésed is jó, és akkor még tegyük hozzá, hogy Kanonba meg szerelmes volt...:dirr: XD Apropó, akkor most kedvenc sokszemélyiséges skizónk igazából férfi vagy nő? XD Gondolom az utóbbi, és akkor Jessica amúgy is koppant volna a végén, de valóban fura, hogy nem tűnt fel neki. XD És kissé más téma, meg biztos láttad is már, de fene a PS 3-asokba. XD Ilyen grafika mellett (+ szinkronhangok!) én is szívesebben olvasnám a vn-t. :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kérdésedre válaszolva: Sanszos, hogy egyik sem. Kisbaba kori baleset. Ez sem egyértelmű.
Kép
Válasz küldése