Gintama

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 1-2: az első rész a 632. fejezettel indult, de még előtte gyorsan megnyugtatták a nézőket egy népszerű műsor kifigurázása közben, hogy a két beharangozott, de a harcmezőről hiányzó karakter nincs elfeledve. (A mangában csak mostanában derült ki, hogy mi történt velük. xD) Kaptunk némi Kiheitai háttérsztorit, majd pedig a 634. fejezet első oldalaival zárult az epizód.
A fejezet maradékával folytatódott a héten az adaptáció, és egészen a 637. fejezet végéig jutottunk el. Az animáció szempontjából az első rész nem nyűgözött le. A héten is igyekeztek takarékoskodni, de a lényeges jeleneteket egészen tűrhetően oldották meg, az arcokat pedig kifejezetten szépre rajzolták meg a fontos pillanatokban. Az e heti harc a kedvenceim közé tartozik, szóval nagyon örülök neki, hogy nem rontották el. :')

Ep. 3: Meh. A tescós rajzolás/animáció mellett a héten sajnos a rendezés sem volt éppen tökéletes (a mangában jobban ütöttek egyes jelenetek). Kb. a 643. fejezet felénél fejeződött be az epizód. Jövő héten a változatosság kedvéért még több harcra számíthatunk, gondolom arra spórolhattak a mai részben. /sigh
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Risa »

Komolyan mondom, fölösleges volt meganimálni ezt az ívet, ha nem képesek méltó módon adaptálni. Teljesen odavan az egésznek az impactje ezzel a nemlétező animációval. Csupa megindító, komoly jelenet, fantasztikus seiyuu-munkával (Koyasu Takehito büntetett a legutóbbi részben, és Maeno Tomoaki is egész jól hozta Ume-chant :')), de egyszerűen nem tudom átélni, mert folyton azon jár az agyam, hogy hol hagyta ez a sorozat az épkézláb vizuált. ::argh::
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 4: Az adaptáció minőségét inkább már nem firtatom (bár pont ez a rész még nem is volt annyira borzalmas, de persze lehetett volna sokkal jobb is). A 648. fejezet elejéig jutottunk el. A befejező arc egyébként a 669. fejezettel zárul le, szóval ebben a tempóban még olyan 4-5 részt kell kibírni. Továbbra is kérdéses, hogy a mangában jelenleg is futó ív mikor ér véget, azt viszont kétlem, hogy bele lehetne sűríteni a Silver Soul arc adaptálása után fennmaradó ~4 epizódba.
-----
A Shirogane no Tamashii-hen meganimálása sajnos nem lehet éppen olcsó mulatság a végtelen csaták és a rengeteg közelharc miatt (bár a látványos animáció nem feltétlenül pénz kérdése), de hiába tudom ezt, engem is dühít kicsit a helyzet. Az viszont jobban bosszant, hogy már az előző részben is hagytak ki nem is annyira jelentéktelen jeleneteket a mangából, így most félek, hogy a számomra kedves kis bohóckodásokat is megnyírbálják majd...
-----
Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 5: Egészen tűrhető rész, bár nem is kellett túl sok harcot meganimálni. Persze lehet csak azért vagyok most ennyire elnéző, mert ez a csodás jelenet elfogadható minőségben lett kivitelezve. <3 A 652. fejezet harmadáig dolgozta fel a mai epizód a mangát.

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 6: Sokat nevettem ezen a részen. Kínomban. Előfordul, hogy nincs pénz/idő/energia mindent meganimálni, emiatt tele kell nyomni állóképekkel az epizódot, ezt megértem. De mik ezek az állóképek?...:drop: :drop: :drop: :thumb: Némi tömörítés árán most a 656. fejezet végéig adaptálta az anime a mangát, így kb. 14 fejezet maradt hátra, ami olyan 3-4 részre elegendő. /sigh
-----
A héten nem volt új fejezet az ünnep miatt, ám felröppent a hír, hogy 5 fejezeten belül véget ér a manga. Nehéz elhinni ezt az aktuális történetszál tempójának fényében, de érhetnek még bennünket meglepetések.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2018.07.31. 18:26 A héten nem volt új fejezet az ünnep miatt, ám felröppent a hír, hogy 5 fejezeten belül véget ér a manga. Nehéz elhinni ezt az aktuális történetszál tempójának fényében, de érhetnek még bennünket meglepetések.
Én ebben már csak akkor tudok hinni, ha látom is.

Egyébként olvasgatom azért, miket írtok a mostani szezonjáról, de valahol elég szomorú és ledöbbentő, hogy pont ez a sorozat műveli ezt, ami azért mindig is igényes volt annyira, hogy minimum decens animációt, meg egyáltalán feldolgozást hozzon, erre most tele az egész spórolással, meg QUALITYvel. :roll:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Mentségére szóljon a stúdiónak, hogy ebben az évadban szinte folyamatosan harcolnak a szereplők, nincs lehetőség láthatatlanul kigazdálkodni a pénzt és az energiát a fontos összecsapásokra. :/

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 7: Akadt ugyan néha egy-két elrajzolt fej, de összességében ez egy bőven felvállalható epizód lett, az elvárt minőséget hozta a legtöbb harcjelenet. A szinkronszínészek mindig jól teljesítenek, de külön kiemelném a mai részben Sugita Tomokazu játékát, lenyűgözően hozta John Wicket. Pörgött a csata rendesen, ami annak köszönhető, hogy alaposan tömörítették az adaptált 7(!) fejezetet, kihagyták az időhúzó csevegéseket és magyarázatokat, viszont így pl. ez a menő Kondou-sor is kimaradt. A 663. fejezet végével fejeztünk. Az előzetes alapján úgy fest, hogy jövő héten megkaphatjuk a bossfight végét is.

694. fejezet:
SPOILER
Omg, Kondou-san! :'D Szólhatott volna már korábban is a hercegnő, hogy megtanulta az emberi nyelvet. xD Vajon végre Sakamoto is összeszedi magát, esetleg Kamuiék segítenek az űrből, vagy ez a támadás már Kondou családjától jött?
Elvileg hivatalos, hogy csak 5 fejezet maradt hátra. Még mindig szkeptikus vagyok egy kicsit azzal kapcsolatban, hogy elég lesz-e ez az összes szál lezárására (valószínűleg marad a hárem...), de egy újabb feleslegesen a végtelenségig nyújtott történetív sem hiányzik, szóval hajrá, gorilla!

695. fejezet:
SPOILER
Sakamoto (akinek egyébként meglepően jól áll a borosta) és a Kaientai támadt fentről, de végül a banán adta a kegyelemdöfést. x'D UHOoooooo!! :')
3 fejezet maradt, tűkön ülve várom a befejezést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annarancs 2018.08.25. 11:31-kor.
Avatar
XXSephirothXX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.19. 22:43
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: XXSephirothXX »

Na ez a az az anime amit apránként nézem, mert olyan szintem kiég tőle az agyam, hogy szünetet kell tartsak. XDD
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 8: Huhh. Ezek tényleg befejezték a háborút ebben a részben (és még csak tömöríteniük sem kellett igazán - ez is mutatja, mennyire megrövidültek tartalmilag az ív utolsó fejezetei). Akármennyire is elcsépelt a klisé, amely segítségével legyőzték megállították Utsurót, én is a magasba tartottam a kezeimet, hogy küldjem az energiát kedvenc ebünknek. :') Egészen oké volt egyébként megint az animáció, maradjon is ez így a szezon végéig! :D A hosszú stáblista után a 699. fejezet egy kellemesen nosztalgikus részletével fejeződött be az epizód, jövő héten már a Végső Fantázia kezdődik. :3
A Silver Soul történetív adaptációjának második fele igen változatosra sikerült. A szinkronszínészek hozták a szokásos kiváló teljesítményt, már csak miattuk is megéri megnézni az animét. Az animáció minősége erősen hullámzott, de a mélypont után az utolsó két részre összeszedte magát a stúdió (látszik, hogy a végső összecsapásra spóroltak). Eleinte egy feszes, de tartható tempóban kezdték el adaptálni a mangát, viszont az utolsó előtti epizódok már egyes [nem feltétlenül csak időhúzó] jelenetek kihagyásától/egyszerűsítésétől sem riadtak vissza. Adott a kérdés, hogy miért kezdtek el így rohanni: ebben a szezonban befejeződik az anime? Ugye nem akarják a maradék ~30 fejezetet 4-5 részbe belezsúfolni? Persze még jól is elsülhet egy Gintama: Kanketsu-hen, de azért egyelőre inkább maradok károgó vészmadár, mert a pozitív csalódás kellemesebb a negatívnál. :D

Szerk.: Kíváncsiságból beleolvastam az ANN epizódblogjába, és a szerző szerint Komako csillapította le az altanát a lakosság segítségével ("with Ane and Mone acting as mediums, the denizens of the Kabuki District are able to convert their life forces to Zen energy, which Komako uses to calm the ley lines"). Én nem erre emlékeztem, szóval újranéztem a 8. epizódban a jelenetet, és az animében valóban nem szembetűnő, hogy melyik kutyáról van szó (noha a szemöldöknek árulkodnia kellene: a kérdéses eb, Sadaharu, Komako). A mangában viszont maga Utsuro is meglepődik, hogy még mindig hátráltatja Sadaharu, pedig már a fél testét elveszítette... egy újabb aprócska részlet, ami az animéből kimaradt. /sigh

Szerk.2: Ezen felnevettem, pedig nem kellene. xD

696. fejezet: Oké, vicces volt meg minden, de hogy a francba fogja a mangaka az egészet 2 (3?) fejezet alatt lezárni???
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 9: Elindult a Final Fantasy. Néhány helyen egy picit megvágták a párbeszédeket, de így legalább vállalható tempóban eljutottunk a 671. fejezet végéig, a bajuszig! :3 Fogalmam sincs, meddig akarják/tudják adaptálni a maradékot ebben a tempóban, egyelőre csak annyi biztos, hogy a mai résszel nem volt baj. :D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Elkezdtem felzárkózni, most kezdtem a Porori-hen-t. Nem ellenőriztem a fejezetszámokban, de ide tették volna a 4. évadból kihagyott gag epizódokat?
Mindenesetre a SnK paródiának szánt Kagura fiúja ív elég közepesre sikeredett.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

pintergreg írta:Elkezdtem felzárkózni, most kezdtem a Porori-hen-t. Nem ellenőriztem a fejezetszámokban, de ide tették volna a 4. évadból kihagyott gag epizódokat?
Mindenesetre a SnK paródiának szánt Kagura fiúja ív elég közepesre sikeredett.
Ugyan számomra elég vicces volt az az első ív, de mégis inkább a szívmelengető karakterinterakciók miatt marad emlékezetes. :3 És igen, a korábban kimaradt vicces történetíveket adaptálja a Porori-hen, így elég tömény benne a humor.

697. fejezet: Jövő héten befejeződik a manga. Elég nyálasra sikerült az utolsó előtti fejezet. Már reménykedni sem merek a lezárást illetően, egyszerűen csak várom.

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 10: Megint tömörítették egy kicsit a párbeszédeket, de az enyhén sietős tempó ellenére nem volt rossz a rész. A 675. fejezet elejéig dolgozták fel a héten a mangát.

Találtam egy tweetet, amely szerint a Gintama anime a 367. epizóddal [az aktuális szezonban ez lenne a 14. rész] fejeződik be az egyik TV csatorna műsorrendje alapján. Ha tényleg így lesz, kíváncsian várom, hogy ezúttal mit vágnak ki, hogy nagyjából beleférjenek a maradék 4 epizódba (Takasugi karakterfejlődését már sikeresen eltüntették)...

Nem ér még véget a manga! :'D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Vasárnap befejeztem a Porori-hent, azóta meg a Silver Soul Arc első felét is.

Most meg azon szenvedek, hogy elkezdjem-e a második felét úgy, hogy nincs vége (nem szoktam futó sorozatot nézni).
annarancs írta: 2018.09.04. 19:32 Találtam egy tweetet, amely szerint a Gintama anime a 367. epizóddal [az aktuális szezonban ez lenne a 14. rész] fejeződik be az egyik TV csatorna műsorrendje alapján.
Épp most néztem az AniDB-t, hogy hátha kint van-e befejezés, gondolom innen vehették.

De 4 hetet várni, wááá.. Sehogy se lesz ez így jó. Valószínűleg elkezdem nézni, aztán félreteszem egy nyugisabb ponton, már ha létezik ilyen.
annarancs írta: 2018.09.04. 19:32 És igen, a korábban kimaradt vicces történetíveket adaptálja a Porori-hen, így elég tömény benne a humor.
Nekem fárasztó volt egy kicsit, főleg az eleje. A vége felé egyre jobb lett, vagy csak visszarázódtam. :D Ha lesz egyszer Gintama rewatch, akkor a helyén fogom ezeket megnézni, úgy hátha nem lesz ilyen „idegen”, „fillerszerű”.

A Shirogane no Tamashii-hen viszont eddig tetszett. (Esetleg írok részletesebb véleményt is, de nem biztos, hogy ráveszem magam. XD)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

pintergreg írta:(Esetleg írok részletesebb véleményt is, de nem biztos, hogy ráveszem magam. XD)
Tessék írni, egy olvasó legalább biztosan lesz. :)

Utolsó fejezet: Sírok! XD Viszlát Gintama a Jumpban, találkozunk decemberben(?) a Jump GIGA-ban. :D Sok sikert az anime készítőinek, jól kitolt velük (is) a gorilla mangaka. xD Egyébként milyen kis aranyos volt már a chibi bátyó. :3

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 11: A rajzolás/animáció nem volt mindig a helyzet magaslatán, szokás szerint tömörítettek is a párbeszédeken, de azért nem mondanám rossznak a részt. A 678. fejezet végével zártunk.

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 12: A 682. fejezet végéig dolgozták fel a héten a mangát, elhanyagolható párbeszédtömörítéssel és normális rajzolással, szóval nem panaszkodhatunk. Kaptunk Dadtokit, emós visszaemlékezést, még egy kis bajszot is. :D

Shirogane no Tamashii-hen 2 ep. 13: Kuwah! :DDDDD Nagyon régen kaptunk ilyen remek epizódot, szerintem ez az eddigi legjobb rész az egész Shirogane no Tamashii-hen ívben (az idevágó fejezetek olvasásakor is visítva nevettem, de meganimálva ha lehet, még teljesebb az élmény). Nagyon jól eltalálták a tempót a héten, minden poén úgy működött, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. A jövő heti utolsó epizód is hasonlóan zseniálisnak ígérkezik. A 685. fejezet végéig jutottunk el, de újfent kihagytak néhány kevésbé fontos(?) jelenetet. Úgy tippelem, hogy az évadot a 689. fejezettel zárják le, bár ehhez kicsit rohanniuk kell majd...
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Leara »

Kíváncsi voltam, hogyan fogják feldolgozni a manga "végét", de te jó ég, baromi jól megoldották :DDD. Még azt is megtudtuk, anno miért maradtak ki azok a rövidebb arc-ok, amiket aztán utólag mégis feldolgozták. Nem irigylem az anime készítőit, jó pár trollkodásnak voltak kitéve az évek során XDDD. Szerintem ezen az utolsó 10 percen többet nevettem, mint az évad többi részén összesen :D.

Azért egész biztos vagyok abban, hogy lesz még Gintama anime, bár most fogalmam sincs, hogy a manga milyen tempóban fog haladni (havi magazinba került át, vagy milyenbe?). Meg hogy vajon már tényleg közelítünk-e a végéhez, vagy a gorillának még eszébe jut pár dolog időközben XD.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Shirogane no Tamashii-hen 2: Kár az első nyolc részért. A Silver Soul arc második fele már a mangában sem volt a kedvencem egy-két mozzanatot leszámítva, az animében pedig a pénz(?)hiány még rá is tett erre egy lapáttal: gyakran kaptunk igénytelen rajzolást/animációt, de a nagy sietségben kihagyták pl. Takasugi jellemfejlődését is. A kilencedik epizódtól azonban újra azt a Gintamát nézhettük, amit oly sokan szeretünk (oké, talán az egyik epizód grafikája nem volt az igazi, illetve itt is kimaradt néha egy-két jelenet, de ezeket leszámítva kifogástalanul folytatódott a sorozat). A mai utolsó rész viszont feltette az i-re a pontot. A már megszokott kegyetlen őszinteséggel vázolta fel a kialakult helyzetet, néhány olyan információt is felfedve, amit a manga olvasói is legfeljebb csak sejthettek idáig. A labda a gorilla mangaka térfelén pattog, remélem nem okoz csalódást. :D Összegzésül: az eleje legfeljebb 6-ost ér, a folytatás 8-ast, a befejezés 10/10, szóval tőlem egy 7/10-et kap ez az évad.

Szerk.: Amennyire én tudom, a Jump GIGA irreguláris megjelenésű magazin (néhány hónapon keresztül havonta jön ki belőle egy szám, aztán egy darabig semmi?), szóval passz, hogy mikor folytatódik a manga.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Sikerült elszámolnom, hogy mikor jön ki a 14. rész, azt hittem botor módon, hogy ma (tegnap), és a múlt hétvégére koncentráltam egyben a cuccot.
Az egyben nézésnek vannak előnyei is hátrányai. Előnye, hogy az ember jobban belemerül és kevésbé irritálják a grafikai hibák és társai, hátránya ha részletes elemzést akar írni részenkénti stílusban. :D

Az előző évaddal is így voltam és azóta sem pótoltam, szerintem már nem is fogom a részletezést. Az Utsuro szál nem különösebben jött be úgy alapból, de a harc vele szerintem elég jó volt. (Mangát nem olvasom.) De rendkívül örültem, hogy „vége”.

A 359-ben imádtam Hasegawa jeleneteit, a 360-ból az egyik kedvenc momentumom mikor Gintoki megjelenik, hogy „Hé, az az én kutyám!”. :D A 361 végén Shinpachi jelenete zseniális. Utána pedig Gintamásan végződik az egész szegénykémnek. :D A 362-ből a Zurampu ja nai, Katsura da-n nevettem egy jóízűt. És utána nem jegyzeteltem tovább. XD
Kanna-chan abból a szempontból nem volt jó trollkodás, hogy meglehetősen számítottam a kifejletre. A Takasugi-Gintoki részek lehettek volna erősebbek, bár a szív/csomagok körüli jelenetek jók voltak.
annarancs írta: 2018.10.07. 21:57 A kilencedik epizódtól azonban újra azt a Gintamát nézhettük, amit oly sokan szeretünk
Ezzel eléggé egyet tudok érteni, felüdülés volt a hosszú komor részek után, a harsány, vidám Gintama, ahol is az utolsó két rész a legerősebb agymenések közé tartozik a manikin részekkel.
A 14. rész második fele pedig zseniális, a legjobb stílusú Gintama. Bár pár infót lespoilereztek már, azért így is ütött. A Gorilla megjelenése és levele különösen bejött. Szóval várom a folytatást. Igazából innentől nyitva áll az út a végtelenségig, vissza lehet térni a poénkodós őrületre, bár valahol nem várom az Utsuro szál újra elővételét.
A teljesen szétcseszett világrend meg igazából zavar. Shinsengumit akarok meg Yorozuyát a szokásos egy-két résznyi arc-okkal még sokáig. Pont. ::^_^::
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Risa »

Silver Soul 2

Az anime első kétharmadára nagyon haragszom. Engem ezen a ponton a főszál már nem igazán köt le, eléggé önismétlőnek és unalmasnak találom ezt az Utsuro-mizériát, de ezzel együtt még élvezhető lett volna a cucc, ha nem olyan hányadék animációval tálalják. A Gintamától azért alapvetően eddig azt szoktuk meg, hogy bár igazi harc viszonylag kevés van benne, de ha van, annak megadják a módját. Itt meg csak lestem, hogy a franchise elméletileg utolsó sorozata kap egy ilyen megvalósítást? Szóval azt kell, hogy mondjam, a nagy harc végén az anime nálam olyan 5/10 körül mozgott, de az időugrás utáni részek visszahozták a régi jó, fetrengve röhögős Gintama-fílinget, ezzel felhúzva a pontszámot 7/10-re.

Kíváncsi vagyok, hogyan tovább. :'D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

December 28-án folytatódik a manga, és ennek örömére kiadtak egy enyhén spoileres videót. :vigyor: Nagyon remélem, hogy ez egyben egy befejező anime évadra is utal (egyébként miért szórakoztak volna az animációval és a szinkronnal?), és hogy meg tudják szerezni a Tenipuri tte Ii na jogait, mert azt már ebben a videóban is szívesen hallgattam volna. :'D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

annarancs írta: 2018.12.23. 10:55 Nagyon remélem, hogy ez egyben egy befejező anime évadra is utal
A befejező anime évadhoz kellene egy befejezett manga is, nem? :D
Sorachi Hideaki most kapott (még) egy ultimátumot, hogy fejezze be? Én egy kicsit úgy értékeltem a JUMP GIGÁba költözést, hogy innentől kitudja mikor lesz rendesen vége. Eleve a jelenlegi (anime alapján) szál, egy nyugisabb időszakot feltételez az utolsó nagy Utsuro összecsapás előtt. Ezzel meg „csak” az a „baj”, hogy akármilyen hosszú lehet. :D
Sőt, én kifejezetten igénylem, hogy legyen most egy adag gag/slice-of-life rész az újjáépülő városban. Túl tömény volt ez az elmúlt időszak...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Biztosan még senki sem tudja, hogy mikor ér véget a manga. Én annak örülnék, ha most a Gigában lezárná a történetet a gorilla, és utána néha rajzolna egy-egy SoL komédia fejezetet (akár a shipekkel is foglalkozhatna érdemben ezekben a ráadásokban). /sigh

699. fejezet (Giga #1):
SPOILER
53 oldalas, de ennek az első harmadát az egyébként vicces Silver Ball recap viszi el, a maradékban meg érzelgős harc megy (normális esetben ezzel sem lenne bajom), a történet megint alig halad. Azért a kialakult helyzetet sikerült még kilátástalanabbá tenni (RIP zombi Takasugi?). Úgy sejtem, hogy az Utsuro sereget nem ők, hanem Shouyou győzi majd le, egyszerűen azért, mert más erre jelenleg nem képes.
A korábban linkelt Jump Festa trailerben a 698. (WSJ utolsó) és a 699. (Giga első) fejezet részletei elevenednek meg.

700. fejezet (Giga #2):
SPOILER
Annak ellenére, hogy ha logikusan állunk a dolgokhoz, Takasuginak már régen meg kellett volna halnia, egyáltalán nem bánom, hogy még él. A harcjeleneteket most nem éreztem feleslegesnek/időhúzásnak, mert közben a sztori nem toporgott egy helyben, mint a múltkor. Ennél a jelenetnél egészen meghatódtam. :') A következő számban talán már Sadaharut is visszakapjuk. :) Egyébként elvileg (bár már a magazin is elbizonytalanodott xD) egy fejezet maradt, de őszintén szólva még mindig elbírna az egész legalább 3-4-et. Legrosszabb esetben egy hónap múlva majd dadcut!Gintoki visszaemlékezését olvassuk. >.<
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Véletlenül belefutottam a legújabb Gintama karakter pollba, és örömmel látom, hogy a japánoknak legalább itt még mindig jó ízlése van. Gintoki az első helyéről szerencsére kirobbanthatatlan, de azért az előtt is emelem kalapom, hogy még mindig Hijikata a legnépszerűbb a Shinsengumi-brancsból. Shinpachi meg most is nyolcadik, hát ilyen nincs! Ezt már tuti direkt csinálják. :vigyor:

Egyébként mi ez a halottportré ott Yamazakinál? Csak nem kiírta a gorilla?! Remélem azért nem, ő egy jelenség (bár a hatodik helye azért túlzás).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:Csak nem kiírta a gorilla?!
Nézd végig az animét! :D A befejező évad úgysem mostanában érkezik... Kijött az utolsó GIGA fejezet, amiben bejelentette a mangaka, hogy majd a Gintama appban folytatja a történetet [ki tudja mikor és milyen rendszerességgel...]. >.<
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

702. fejezet (Gintama app 1.): Visszatért a manga, és vele együtt én is feltámadtam a hamvaimból (ezt most megpróbálom újra rendszeresen véleményezni).
Valaki állítsa meg a gorillát!!!!!
SPOILER
Hát ezért kellett Takasugit építeni? Ezért??? Oh well, legalább kapunk talán egy igazi végső leszámolást, de akkor is dühös vagyok kicsit. In other news Kagura csodásan néz ki azon a néhány képkockán, ahol megjelenik (remélem ez majd egy bizonyos Shinsengumi tisztnek is feltűnik), kicsit úgy érzem magam, mint egy büszke szülő, akinek felcseperedett a kislánya. :3
Folyt. köv. két hét múlva.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

703. fejezet (Gintama app 2.): Az előző fejezetben elhamarkodottan mérgelődtem, nem volt itt semmilyen karakterrombolás, a lehetőségekhez mérten (hol volt a Kiheitai???) méltó lezárást kapott a szóban forgó szereplő. Már régóta unalmas a múltidézés harc közben, de ide kellett, pont. A shipperek is ki lettek szolgálva... :')
Június 17-én érkezik az elvileg immár ténylegesen utolsó fejezet. Még le kell zárni néhány szálat, kíváncsian várom, mit hoz a befejezés.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

704. fejezet [END]: Hát vége. Nyitott befejezéssel zárult a manga, révbe ért shipek nélkül (it's something I'm salty about, but oh well, that's why we have fanfics). A Kiheitai végül mégis megkapta, ami megillette, és ennek nagyon örülök. :') Régóta trollkodott már a befejezés halasztgatásával a gorilla, remélem ezúttal úgy tréfálja majd meg az olvasóit, hogy váratlanul folytatja tovább a történetet valamilyen formában...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez mi ez?

Azt ki tudtam következtetni, hogy a manga szerinti zárás egy anime-filmben, de tényleg ennyi adaptálatlan fejezet van csak hátra, hogy elég rá uszkve 90-120 perc?

Egyébként közben megnéztem, és csak két 12 részes szezonjával vagyok elmaradva (azt hittem, többel), szóval lehet, hogy ha küszöbön lesz ez a film, akkor behozom, hogy legalább egy never ending súnen legyen, amiről elmondhatom, hogy tényleg a végére is értem. (Igen, sajnos a Gintama is elég sokat vesztett a varázsából az utóbbi években.)
Válasz küldése