Gintama

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Junchi írta: 2020.10.09. 11:02 Egyébként közben megnéztem, és csak két 12 részes szezonjával vagyok elmaradva (azt hittem, többel), szóval lehet, hogy ha küszöbön lesz ez a film, akkor behozom
Nos, hogy ne csak a számat jártassam, közben be is hoztam a lemaradt adagot, amíg volt rá időm.

A Gintama volt igazából az egyetlen long-running shounen, amivel úgy voltam, hogy mindenképp befejezem, vagy így, vagy úgy. Persze kellett hozzá egyfajta sajátságos löket, tekintve, hogy valahol menet közben ez a széria is eltolt nem egy dolgot, de úgy voltam vele, hogy ha már ennyi időt és energiát beleinvesztáltam, hát kár lenne "félbehagyni", ráadásul pont a célegyenesben.

A visszamaradt két sorozat... hát, vegyes az összkép. Az első fele mindenképp a gyengébbik, aminek persze a "bámulatos" shounen jegyei volt a legfőbb degradáló faktora (meg a diavetítéssel egybekötött förtelmes animáció). A következőkre gondolok:
- Harc, harc hátán. Oké, ez volt elvileg a végső összecsapás a naaaagy gonoccal, de itt konkrétan nem történt szinte semmi más, pár valóban érdekes flashbacken kívül (Jirochou például).
- Az egész harc a Bleach legrosszabb pillanatait idézte. Végig tudta az ember, hogy hiába a sok karakter, meg fröccsenő vér, a jófiúk igazából egyetlen percig sincsenek veszélyben. A gonoszok kínosan ügyelnek rá, hogy véletlenül se vigyenek be a jó oldalnak halálos sérüléseket, a nagynyomású, spriccelő vér a következő pillanatban már el is áll, a delikvens pedig ugyanúgy harcol tovább, mint a bekapott vágás előtt, stbstb. Persze, volt egy-két nem túl major halál, de semmi lényegeset nem mertek meglépni. Ergo komolyan vehetetlen volt az egész harc, amit ha megtoldunk még a DBZ-ből ismert időhúzásokkal, mmm~. *chef's kiss*
- Legnagyobb "kedvencem" viszont a formulatic jellege volt az első felének: Valahányszor bajba kerülünk, az utolsó pillanatban bukkan fel erősítésnek valaki, aki valamikor a sorozat egy adott pontján kapott némi félkomoly szerepet. Erős a gyanúm, hogy az összes minimálisan fontos vagy népszerű karakter meg lett itt mozgatva, kicsit komikus lett már egy idő után, ráadásul olyan sokan lettek, hogy szinte fuldoklott az egész show. Persze ennek lett azért egy előnye is: Pár karakter, akiket valóban hiányoltam, végre szerepeltek többet is, például a Kiheitai banda, a már említett Jirochou vagy Hasegawa.

Lényegesen jobb volt viszont a második széria, ahol az elején bár folytatódott ez a lolsónenkedés, a második felétől viszont visszakaptuk a régi jó Gintamát. Érdekes volt ez a két éves time jump, ráadásul a sztori, amit írtak hozzá, sem volt rossz, viszont az igazi fun persze az ökörködésekből jött. Az utolsó két részen szerintem többet nevettem, mint az előtte lévő 24 részen összesen, szóval bevallom, ez egy kicsit hiányzott, illetve külön vigadtam, hogy itt nem csak a fárasztó, fullretard altesti poénkodáson volt hangsúly, hanem azon a hamisítatlan őrületen, miközben újra megcsillogtatta parodizáló képességeit a cucc. Oké, Kaiji-Akagi referenciák eddig is voltak, de messze ez volt eddig a legjobb és legváratlanabb. :D

All in all, behoztam, a filmmel pedig alighanem lezárul majd egy eposz.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Örülök, hogy sikerült pótolni a lemaradásodat, Junchi. :D A film előtt azonban még van egy 2 epizódos prequel, ami kissé silány minőségben ugyan, de már elérhető angol felirattal (bár igazából érdemes lehet majd ténylegesen a Gintama: The Final előtt megnézni). :D
Gintama: The Semi-Final: Javarészt a 687-698. fejezetekből szemezget. Feltételezem, hogy a rengeteg kimaradt jelenet oroszlánrésze a filmben lehet benne (azaz valójában a Semi-Finalben azokat a végső leszámolást felvezető eseményeket láthatjuk, amik a mozifilmbe már nem fértek bele, de azokkal párhuzamosan történtek, és szükségesek a történet folytonosságának szempontjából - ez megmagyarázza a címet is). Kicsit vegyesek az érzéseim ezzel a megoldással kapcsolatban, mert tetszett, ahogy a mangában egyszerre több szálon futottak az események. Oh well.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2021.02.07. 10:27 - Harc, harc hátán. Oké, ez volt elvileg a végső összecsapás a naaaagy gonoccal, de itt konkrétan nem történt szinte semmi más, pár valóban érdekes flashbacken kívül (Jirochou például).
- Az egész harc a Bleach legrosszabb pillanatait idézte. Végig tudta az ember, hogy hiába a sok karakter, meg fröccsenő vér, a jófiúk igazából egyetlen percig sincsenek veszélyben. A gonoszok kínosan ügyelnek rá, hogy véletlenül se vigyenek be a jó oldalnak halálos sérüléseket, a nagynyomású, spriccelő vér a következő pillanatban már el is áll, a delikvens pedig ugyanúgy harcol tovább, mint a bekapott vágás előtt, stbstb. Persze, volt egy-két nem túl major halál, de semmi lényegeset nem mertek meglépni. Ergo komolyan vehetetlen volt az egész harc, amit ha megtoldunk még a DBZ-ből ismert időhúzásokkal, mmm~. *chef's kiss*
Amúgy így "kívülállóként" (értsd: megnéztem anno egy random részt, plusz pár jelenetet XD) nekem mindig baromi furcsa volt, hogy minek kellett ebbe a szériába is komoly harcokat, gonoszok táborát, meg big bad főgonoszt beleerőltetni. Ez valami "Jump-kötelesség"? XD (Csodálom, hogy pl. a Death Note-nak nem úgy lett vége, hogy előjön valami shinigami-vezér, akiről kiderül, hogy mindkét világot el akarja pusztítani, így a Light-Near duónak össze kell fognia ellene... XDDD) Oké, nem vagyok egy Gintama-szakértő, de amennyit láttam belőle, nekem ez hangulatra kb. úgy a régebbi Rumiko cuccok (UY & Ranma) stílusát hozta, ergo totális ökörködés, ami részben a karakterek jelleméből/helyzetkomikumokból, részben meg a mindenféle parodizálniavaló anyagból gyűlt össze, legyen az 1-1 egyéb Jump cím kifigurázása, vagy éppen real life események, pl. amikor a japán politikus bőgve kért bocsánatot, amiért elnyaralta a közpénzt és ez egy hét múlva már benne volt az aktuális Gintama epizódban is. :lol: Ha volt is valami konfliktus, vagy harc, azt is csak arra használták fel, hogy közben még többet hülyéskedjenek. XD Szóval a fentiek fényében eléggé wtf hatást keltett, hogy hirtelen így az utolsó arcokra átment az egész full shounen fightba, amit még véresen komolyan is vesznek, bár lehet, hogy aki rendszeresen követte, annak megmagyarázta a sorozat, hogy miért volt erre szükség.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2021.02.07. 13:42 Amúgy így "kívülállóként" (értsd: megnéztem anno egy random részt, plusz pár jelenetet XD) nekem mindig baromi furcsa volt, hogy minek kellett ebbe a szériába is komoly harcokat, gonoszok táborát, meg big bad főgonoszt beleerőltetni.
A kutyus szerintem valahol ott van elásva, hogy a cucc karakterei túlságosan gyorsan népszerűvé váltak. Na mármost, ha van egy népszerű szereplőkből álló karaktergárdád, akkor egy idő után kevés lesz, hogy csakis ilyen helyzetkomikumok, paródiák és egyéb gagek főszereplői, mert ad1) hamar "kimennek a divatból", ad2) és ez szerintem a lényegesebb: a rajongók egyszerűen követelik (konkrétan, vagy csak legbelül, érzésből), hogy rakjanak alájuk valami drámát, valami karaktermúltat, meg úgy egyáltalán valami komolykodást, mert bár hiába a rendkívül változatos igényekkel megáldott nézőközönség, azért valahol azok a karakterek maradnak jobban meg az ember emlékeiben (IMO), akik jobban eleget tesznek ezeknek a kritériumoknak.

Mondok egy másik példát, ami állításom hitelességét igazolja: School Rumble. Az is valami hasonló agypusztítás volt kezdetben, mint a Gintama, de láss csodát, egy idő után bejött a képbe a valamivel komplexebb szerelmi szál, Eri és Harima "will they or won't they"-vonala, a szereplők látványos kibontása és voilá, még mindig emlékszünk a sorozat karaktereire (a főbbekre), de nem szükségszerűen a poénkodás miatt.

Persze nem azt mondom, hogy egy "A-tól Z-ig vígjáték" karakterei ne érhetnének el hasonló státuszt, de a Gintama esete ennél jóval fajsúlyosabb volt, már csak a millió+egy rajongó miatt. (Az már más kérdés, hogy én spec a "komolyabb" arc-ok kb. 1/10-e felé tápláltam bármiféle szimpátiát, mert a legtöbbje meglehetősen generic és felejthető lett.)
Válasz küldése