Bakuman.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igaz ugyan, hogy csak ôsszel indul a Deat Note alkotóinak mangájából készülô adaptáció, de szerintem olyan címrôl van szó, amit sokan várnak és reményeim szerint meg is éri a várakozást.
Ezúttal ugyan teljesen más vizekre eveztek, de úgy hírlik, a munkájuk a folyamatos plot-twistek nélkül is mûködik. Az eredetivel nem ismerkedtem eddig meg, inkább megvárom, míg meganimálják. Viszont úgy tudom, még folymatban van a manga, a sorozat pedig 25 részes lesz, úgyhogy lezáratlan történetre számíthatunk.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nagyon úgy néz ki, hogy ez is egyike lesz azoknak a sorozatoknak, amiket nem fogok tudni nézni az ősszel, mert túl sok többszezonos sorozatba kezdem bele a nyáron. :( Azért persze a véleményeket várom róla, mert, hacsak nem lesz nagy csalódás, utólag biztos meg fogom ejteni.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Igen, többek között én is nagyon várom a sorozatot, bár nem biztos, hogy befejezetlen lesz, mert addig még van idő lezárni a mangát. Tényleg teljesen más a Death Note-hoz képest, de a szerzőpáros itt sem hazudtolja meg magát, a nyugis téma ellenére olvastatja magát a manga, meg eleve hiteles, hiszen szakmabeliek írnak mangakákról, itt sem fenékig tejföl minden, úgyhogy lehet izgulni a kedvenceink miatt. Annyit azért megsúgok, hogy flúgos alak ebben is lesz. :wink:
Mariko írta:Nagyon úgy néz ki, hogy ez is egyike lesz azoknak a sorozatoknak, amiket nem fogok tudni nézni az ősszel, mert túl sok többszezonos sorozatba kezdem bele a nyáron.
Pedig ha hűek lesznek a mangához, szerintem minden idei sorozatot verni fog, úgyhogy érdemes lesz követni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért remélem nem az lesz, hogy amint elindul, mindenki, aki csak annyit tudott róla, hogy "a Death Note szerzőpárosától", jön majd sírni, hogy "mekkora csalódás, hol áll ez a DN-től", mert kb. annyi értelme van hasonlítgatni őket, mint amikor az Uminekót húzzák le azzal az indokkal, hogy nem olyan, mint a Higurashi.

Amúgy az animéről: Mangában valahogy nem fogott meg, de az alapsztori miatt azért az első pár részt animeként megnézem majd, nem egyszer történt már olyan, hogy animálva jobban le tudott kötni 1-1 sorozat. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:"a Death Note szerzőpárosától"
Akkor jól gondoltam a promókép alapján. Elég jellegzetes stílusban tolják. ::^_^::

Btw: A mangáról semmit sem tudok, csak azt látom, h mindenki mennyire várja. :vigyor: Ez picit el is riasztott-meg nem is, de a sztorija érdekesnek tűnik, szóval, nézni fogom. Aztán majd eldől, mi lesz a sorsa pár rész múlva.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Már most sokan hype-ot várnak (meg Bakuman/FMA párbajt a jövő évi szavazásokon), nem tudom, szerintem annyira nem közismert még ez a sorozat, főleg az FMA-hoz képest, amúgy is ég és föld a kettő, de mindegy. Nyilván, aki olvassa a mangát, tudja mit várjon, de...
Titkos írta:Azért remélem nem az lesz, hogy amint elindul, mindenki, aki csak annyit tudott róla, hogy "a Death Note szerzőpárosától", jön majd sírni, hogy "mekkora csalódás, hol áll ez a DN-től"
... sajnos nagy valószínűséggel ez lesz, már előre félek. :roll: Külföldön, egyes körökben már a manga indulásakor megvolt. :wwall:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Milyen szavazásra gondolsz? Az FMA animének már vége lett, még egy movie-t ígérnek, de nem tudom, hogy abban mi lesz, a sztorit a TV sorozatban lezárták. Amúgy egyetértek, a két manga kb. semmiben sem hasonlít egymásra, nem tudom, hogy miért pont ezeket mérnék össze.
Dark-san írta:... sajnos nagy valószínűséggel ez lesz, már előre félek. :roll: Külföldön, egyes körökben már a manga indulásakor megvolt. :wwall:
Anyám borogass... ^^" Imádom, amikor egy készítő össze későbbi művét a legelsőhöz hasonlítják. Ha el mer tőle térni, akkor csalódnak, ha meg túlságosan hajaz rá, akkor "önmagától lopott". :roll: (Tényleg, a DN-re valahogy senki nem panaszkodott, hogy miért nem olyan, mint a Hikaru no go, pedig a mangaka ugyanaz volt, még ha az író nem is. :D)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Imádom, amikor egy készítő össze későbbi művét a legelsőhöz hasonlítják. Ha el mer tőle térni, akkor csalódnak, ha meg túlságosan hajaz rá, akkor "önmagától lopott". :roll:
Éljen a következetesség. :vigyor:

Btw: A zenekaroknál is ez van...
Szoktam szeretni, amikor azzal jönnek a fanok, h csak az 1. lemez a trú, a többi leült/átment mainstream-be/eladták magukat/önmagukat vagy másokat nyúlnak, stb. :drop:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta:Milyen szavazásra gondolsz?
Pl. Animereactoron is szokott lenni, hogy egyes kategóriákban lehet szavazni. Amúgy gondolom a Bakuman a 2010-ben elkezdett animék kategóriájába még belefér. Bár szerintem nem lesz olyan nagy visszhangja, mint a DN-nak (vagy ki tudja, mivel a mangának is van egy elég biztos rajongói bázisa, max nem fog a csapból is folyni, mint a DN), de azért remélem, hogy Takeshiék továbbra is fognak együtt dolgozni, nekem nagyon bejön a stílusuk. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Dark-san írta:Igen, többek között én is nagyon várom a sorozatot, bár nem biztos, hogy befejezetlen lesz, mert addig még van idő lezárni a mangát.
Nem tudom ugyan, hogy hogy halad a történet, de ha egy 25 részes sorozatba most belekezdenek úgy, hogy az egészet fel akarják vele dolgozni, akkor már most kéne tudniuk, pontosan hogyan fog véget érni. Szerintem vagy félbehagyják valahol, vagy lesz egy alternatív lezárás (remélhetôleg az elôbbi) és folytatják majd egy másik szezonnal.

Amúgy ha nem lesz benne egy zseni-ôrült világmegváltó és részenkénti két plot-twis akkor kíméletlenül dobni fogom. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

anubys írta:Amúgy ha nem lesz benne egy zseni-ôrült világmegváltó és részenkénti két plot-twis akkor kíméletlenül dobni fogom. :dirr:
Nem akarok senkit kiábrándítani, de ahonnan indul a dolog, az inkább iskolai románc műfajba illik.
És habár vannak plot-twistek bőven azok se a látványos fajtából kerülnek ki.
Bár lehet egy jó rendező látványossá tudja tenni. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni, szerintem anubys csak viccelt. XD (Lásd a korábbi postokat a topicban, amikor arról beszéltünk, hogy sokan tényleg azért csalódtak a cuccban, mert egy Death Note 2-t vártak.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bizony, nem ok nélkül volt a végén az az emoticon. :wink:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Kdanni írta:iskolai románc műfajba illik.
Végül is az is, de nem azt mondanám (legalábbis számomra)igazán fajsúlyosnak a történetben.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

anubys írta:Bizony, nem ok nélkül volt a végén az az emoticon. :wink:
Bocs azt hittem a vérző fej a kíméletlenséget hangsúlyozza. :hammer:
Dark-san írta:
Kdanni írta:iskolai románc műfajba illik.
Végül is az is, de nem azt mondanám (legalábbis számomra)igazán fajsúlyosnak a történetben.
Viszont ez is ki lett ragadva a kontextusból:
Kdanni írta:de ahonnan indul a dolog, az inkább iskolai románc műfajba illik.
Amúgy olvasta valki az Otter11-et.
Nagyon poén, főleg ha tudja az ember ki a "mangakája". :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kdanni írta:Amúgy olvasta valki az Otter11-et.
Nagyon poén, főleg ha tudja az ember ki a "mangakája". :D
Akkor ez az, amirôl már korábban szó volt, hogy a Shounen Jump a valóságban is le fog közölni egy fejezetet a Bakumanban futó mangából? :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Igen az. És ráadásul nem egy plot vagy one-shot fejezetet, hanem hetvenvalahányidik fejezetet, mintha tényleg most is futna.
Ami leginkább tetszett benne, hogy tényleg olyan volt mintha a Bakuman egyik karaktere írta volna. És pont ő a kedvenc karakterem. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Kdanni írta: Otter11-
Na ezzel még nem találkoztam, bár ahogy elnézem, nem csoda, még alig másfél hónapja jött ki. Mindenesetre kösz az ajánlást, feltétlenül elolvasom. :wink:
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Végre kijött az első rész, és határozottan tetszett. :D Sikerült itt is, mint a Death Note-ban megtartani Obata és Ohba stílusát, aminek szívből örülök, ugyanis nagyon bírom mindkettőjüket. A J.C. Staff amúgy is jó stúdió, tehát a minőségért nem aggódtam, a karakterrajzok és az animáció is nagyon jól sikerült. Bár egy kicsit másmilyennek képzeltem Akitot és Moritakát személyiségét a manga alapján. Akito kinézetben hasonlít kicsit Lightra, amit már a mangában is észrevettem, de nekem az animében még jobban átjött ez. :lol: Nagyon várom már a többi szereplő felbukkanását is. Amúgy Miho nagyon aranyos lett animálva, ez azért is furcsa, mert a mangában nem hatott meg különösebben a személye. Annak ellenére, hogy nem túl ismert seiyuuk játszanak, minőségi munkát végezetek az első részben. Igaz, Akitohoz egy kicsit idősnek érzem a hangot. Kicsit meglepődtem az első képsorokon, ugyanis azt hittem, hogy az már az opening. :D
A részt elnézve nem fogják elsietni, ami nem is nagy baj, hiszen legjobb információim szerint még mindig nem tudni, mikorra ér véget a manga, bár gondolom nem túl soká, lassan két éve lesz, hogy kezdődött. Amúgy sem nagyon szeretem az alternatív befejezéseket, kár lenne elrontani vele ezt a jó sztorit. Szóval már most várom a következő részt, de legalább lesz miért visszaszámolni a napokat. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már vagy négy napja itt figyel az elsô rész a gépemen, de még mindig nem tudtam rá sort keríteni. Pedig már nagyon érdekel, mit hoznak össze most az alkotók.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végre tudtam idôt keríteni az elsô részre. Eddig nagyon tetszik, jól beépítették a korábbi munkáikra való utalásokat (a DN-os mondjuk "kissé" direkt volt).
Egyetlen gyenge pont, az a Samurai Champloo-díjas "én is szeretlek, a feleséged leszek, de ne találkozzunk addig, míg mindketten sikeresek nem leszünk" nyitás. Ennél nagyon remélem, hogy nem lesz gyengébb pont benne, mert az már fájdalmas lenne. Minden más területen rendesen odatették magukat, úgyhogy remek 25 résznek nézünk elébe. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

anubys írta:"én is szeretlek, a feleséged leszek, de ne találkozzunk addig, míg mindketten sikeresek nem leszünk" :)
Na igen, elsőre a manga olvasásakor én is húztam a számat erre, nem igazán látom ma sem értelmét az egésznek (talán motiváció?). Bár az is igaz, hogy elég, ha ott van Kaya a srácok nyakán. :) Én a mangában nem nagyon kedveltem Mihot, de az animében egész aranyos lett. :oops:
Ettől furább dolog viszont már nem lesz benne.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Péter »

Először azt hittem, ez az a golyós merch cucc a cartoon-ról... XD Meg is lepett, hogy ennyien írtak rá.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ohh... akkor úgy látom nem csak én értem, olvasom rendszeresen félre. :vigyor:
Kép
Válasz küldése