Bakuman.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerencsére csak a nevüket illetôen hasonlítanak egymásra. Igaz, egyetlen részt sem láttam a Bakugan egyetlen sorozatából sem, de nem is tervezem, hogy ezt a "hiányosságot" pótoljam. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én csak egy-egy jelenetbe kaptam bele, aztán már nyomtam is el. A leggyilkosabb eddig szerintem Duel Masters volt, vagyis inkább az amit humornak szánt, emlékszem megnéztem egy részt, és ott az volt az egyik "poén" hogy az egyik csaj elkezdett rinyálni, a többiek megkérdezték mi baja, mire az egy ilyet dobott: "A rajzolók leradírozták a szemem". XD Szóval igen... ez az a fajta humor, ami közben érzed, hogy rohad az agyad.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A hatodik részből kiderül, hogy milyen lehet egy anime és egy manga keveréke. :D De gratulációm a készítőknek, igényes lett a rész és a Two Earth-öt is részletesebben bemutatták, mint annak idején a mangában.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Imádom! Ma ki kell jöjjön az új rész, ugye? *_*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még mindig az elsô résznél vagyok leragadva. :)
Még van idôm behozni a lemaradást, úgyis menni fog még jövôre is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

öh a Bakuman manga az hetente jön ki? és ha igen, melyik napon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem olvasom a mangát, de úgy tudom a Shounen JUMP-ban fut, ami hétfőnként jelenik meg, az viszont már a fordító csapat tempójától függ, hogy scanlation mikor lesz belőle (pl. a Bleach csütörtök-péntek tájékán szokott kijönni).
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

köszi szépen.

Én épp tegnap éjjel fejeztem be a mangát :D ajánlom figyelmetekbe! Kicsit sok a szöveg néha, de legalább haladsz a sztorival, és még a mangáéban is vannak olyan részek, mintha ,,filler" lenne. Mindenesetre félek belegondolni, hogy mi lesz az animével.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem eddig tetszett az anime. A ggnél folyton rinyáltak a tempója miatt, de szerintem jó lett úgy, hogy nem kapkodták el, nem siettetik.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Valaki tud harsubos avi-t belôle? Nincs kedvem feliratot égetni, meg annyit konvertálgatni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ki mit szól Koogyhoz illetve Hydehoz a 21. bakuman részben? :D

Amikor utánakeresgéltem a neten, akkor írták, hogy 20-asban meg Gackt volt, hol? ...

nekem szimpi ez a töltelék :) Bár annyira nyúzva van az anime a mngához képest, szerintem pöröghetne jobban...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most, hogy utolértem magam, végre van időm folytatni ezt is. Igaz, még csak az első négy részen vagyok túl, de már így is nagyon beindult a sztori. Elképesztő, hogy nincs se világmegváltás, se nagy dráma vagy bármi hasonló, mégis simán a kijelző el szegez. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végül elég gyorsan végigpörgettem és eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Nagyon hamar elszállt a 25 rész annak ellenére, hogy elvileg olyan nagyon sok dolog nem történt. (Mármint ahhoz képest, hogy mennyire az akcióra vagyok kondicionálva). Máris nagyon várom, hogy folytatódjon a történet, persze nem olyan áron, hogy belerondítsanak a manga eseményeibe.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Kár, hogy ezt senki sem nézi. A második sorozat is jónak ígérkezik, bár kötve hiszem, hogy a végén kapunk megfelelő lezárást. Az igaz, hogy az anime lassabbnak tűnik a mangánál, az első sorozat olyan volt, mintha csak pár fejezetet dolgoztak volna föl (persze valójában jóval többet), de szerintem jó, hogy nem kapkodják el és mindent megpróbálnak mangahűen feldolgozni. Igaz, nem pörgős sorozat, de a rengeteg jó szereplő feledteti ezt. Nekem a kedvencem a Kaya-Akito páros. :D
Miurát viszont továbbra sem szeretem, szerencse, hogy a srácok az új mangasorozatukkal egy időben visszakapják majd Hattori-sant.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Én is nézem és eddig ugyanolyan jó, mint az első sorozat. (Csak hát nem kimondottan az a cucc, amiről túl sokat tudok beszélni.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nézem, persze. Azt az idióta love storyt háttérbe szorították egyelőre, és a mangakáskodásra koncentrálnak szerencsére. Bár Mihoshi kaphatna több szerepet az abszolút töltelék helyett, ő szimpatikus. Azt viszont nagyon bírtam, ahogy a szerkesztők egymásnak estek. És legalább nem mentek el random shounen shit irányba Mashirónak hála. Meg Miurának, aki tényleg kezdő.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

scineram írta: Meg Miurának, aki tényleg kezdő.
Hát ja, nem kicsit. :D Mondjuk nem tudom, milyen valójában ez a mangaszerkesztősdi, de néha olyan szövegeket bevág, hogy nekem, mint laikusnak is leesik tőle az állam. Nem tudom, hogy Jump szintű cuccoknál hogy bírja az iramot, de két év alatt már kicsit belerázódhatott volna. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem volt rossz rész, de eléggé rusholtak. Gondolom sok fejezetet zsúfoltak bele, mert csak úgy pörögtek a hetek.

A SKET DANCE cameo amúgy hatalmas volt! Ha minden igaz, out of character is hallhattuk őket egy csöppet.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nem, egyébként van úgy, hogy a mangában is heteket pörgetnek egy fejezetben. Amikor a Sket Dance crossovert bejelentették, akkor kicsit másra gondoltam.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bejelentették, hogy a másodikat követően jön a harmadik széria is. Csak abban reménykedem, hogy végig hűen fogják követni a mangát és nem kezdenek el fillerezni (bár jelen esetben az nem is lenne egyszerű XD).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szerinted a mangabeli mangákból is fognak valaha animálni valamit?

Most egyébként nagyon jó, Azuki a háttérben, csak a karrierépítéssel foglalkoznak. Miura állása rezeg.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

szerintem egy-egy OVA-t még ha filler is, nagyon el tudnánk viselni a CROW-ból, a PCP-ból meg a többiből is :D :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hűha, nagyon tud Takagi balfaszkodni. Olyan szinten, hogy már Mashirót is dobta Azuki. Mihez kezd, ha nem láthatja soha többé? Hogy fog tudni Azuki nélkül élni?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Szerinted a mangabeli mangákból is fognak valaha animálni valamit?

Most egyébként nagyon jó, Azuki a háttérben, csak a karrierépítéssel foglalkoznak. Miura állása rezeg.
Úgy emlékszem, a Jump egyszer tényleg leközölt egy fejezetet valamelyik mangából, szóval egy OVA-t, vagy legalább azt, hogy az egyik rész egy jelentős része arról szóljon, el tudnék képzelni.
A második szériát én még pihentetem, várom, hogy befejezéshez közeledjen, majd inkább akkor kezdek bele. Nem szeretek mindig egy hetet várni az újabb epizódra... :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakuman.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az Otter11-ből volt egy fejezet. Szerintem nagyon nagy volt.
Bár igazából engem azon kívül más nem is nagyon érdekelne. Igaz én magát a Bakumant is dobtam...
scineram írta:Hűha, nagyon tud Takagi balfaszkodni. Olyan szinten, hogy már Mashirót is dobta Azuki. Mihez kezd, ha nem láthatja soha többé? Hogy fog tudni Azuki nélkül élni?


... valahol ez után.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése