Shiki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: BSW »

Anubys: erre létezik válasz, de ez olyan spoiler, ami az animéből még nem derült ki, és én is csak hallottam:
Natsuno werewolf.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BSW írta:Anubys: erre létezik válasz, de ez olyan spoiler, ami az animéből még nem derült ki, és én is csak hallottam:
Natsuno werewolf.
Semmi bajom a sorozattal, sőt, mivel mindenhonnan csak jókat hallok róla, még lehet el is kezdem majd, de, ha a spoiler rész igaz lenne: a francnak kell lassan minden "újhullámos" vámpírsztoriba behozni a vérfarkasokat, mint "ősellenségeiket". -__- Már arra sem emlékszem, hogy melyik franchise kezdte ezt el (bőven a Twilight előtt, talán az Underworld, de lehet, annál is korábbi), de kezdem baromira unni, hogy ha a vámpírok "aratni" kezdenek, akkor tuti, hogy a "nagy rivális" egy vérfarkas lesz. Semmi bajom velük, csak uncsi már. Kivétel, ha a Shiki esetében képesek lesznek olyan egyedien megoldani a dolgot, mint a vámpírok bemutatását, ahogy itt írjátok, ők sem lettek épp átlagosak. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

BSW:
Ha ez igaz, az hatalmas fail. És nem csak a Titkos által leírtak miatt.
Miért lesz valaki vérfarkas attól, hogy egy vámpír megharapja? Valamint ezzel az erôvel Tatsumi is vérfarkas kellene, hogy legyen. De akkor miért szolgálna vámpírokat? Szeintem inkább valami olyasmi lesz (ha mégsem igaz a spoilerben leírt), hogy Natsuno amolyan Penge-féle fényben járól lett valamitôl. Ja igen, és ott volt, hogy mondta a dokinak, hogy a végén vele is végezni kell. Ez is azt mondja számomra, hogy ô bizony vámpír.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

BSW írta:Anubys: erre létezik válasz, de ez olyan spoiler, ami az animéből még nem derült ki, és én is csak hallottam:
Natsuno werewolf.
Remélem, félrehallottad... Szal hadd ne keljen már izomból beleverni a fejem a falba, illetve hadd ne rontsák már el a végére ezt a zseniális animét...
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: BSW »

Egészen őszintén?
Én is remélem hogy félrehallottam a dolgot, de ha nem akkor facepalm kategória az egész.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Vámpír vs bundás eset (ha igaz) azért is dögunalom kategória már, mert folyton csak a vérszopók szemszögéből mutatják be a témát, és általában őket is hozzák ki győztesnek, fordítva lehet érdekesebb lenne. Egyébként én speciel már marhára unom a vámpíros stuffokat, lassan a még lerágottabb zombis téma is jobban leköt. :neutral:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Megvan már valakinek a Shiki OST? Nagyon kéne... nem lelem sehol. És nem az op, ed re gondolok...

szóval... tegnap leültem és végignéztem egy szuszra az eddig kijött részeket.

Bár az ismertetőben volt figyelmeztető, hogy Higurshi fíling várhaó, azért nekifogtam, mert vámpíros és egész jó a grafikája.

Nos, 18 rész után:

-eléggé gyenge, hiába van húzva mint a Higurashi itt mindig csak azt várod, hogy mi lesz a vége, ideiglenes válaszokat sem kapsz, míg a Higurashinak minden része után vártad a következőt, de már volt min gondolkodni, volt egy kielégítő válaszgenerálás benne.
-hozzá kellett szokjak a világos világító körökhöz, melyek szem gyanánt bukkanak elő a semmiből

Az openingjei nagyonjól animáltak és rajzoltak :D :D

-aztán a sablonossága végtelen, de azért ülünk le megnézni.
- igazából már csak a vége érdekelt
ja és jó cosplay materiál, ha veleki engem kérdez.

:)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:ja és jó cosplay materiál, ha veleki engem kérdez.
Ja, lehet majd extrém-fodrászkodni. :D

Nem értem, minek kellett ôket vérkarkasoknak elnevezni, miért nem lehetett simán egy vámpír-alfaj? Na mindegy, érdekel már, miként fog véget érni, bár most épp úgy néz ki, mégis cséphadarásba fog átválatni. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jap. Kíváncsi vagyok majd a ,,hivatalos" cosplay parókákat miből csinálják? Mert nemhinném, hogy parókaműanyaghajszálakból ... inkább ragasztott lesz....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jól kiszúrtak a cosplayerekkel ezekel a frizurákkal. :dirr:
Az elsô rész után majdnem el is riasztott a sorozattól, de most, így a vége felé már kezdek megbarátkozni velük. (Bár továbbra is idiótaságnak tartom, hogy egy ilyen hangvételû sorozathoz pakoltak ilyen frizurákat...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem tudom, tálán mintha már írtam volna pont ebben a topicban véleményemet a hajakról.
Nekem kifejezetten tetszettek az elejétől. Mindig bírom a kicsit weird karakter dizájnt. Az "átlagos" kicsit unalmas, ingerszegény.
Mostanában még fokozza az egyes karakterek őrületét vagy menő pózolásait.
Ozaki doki borostás képe is sokat segít abban, hogy egy jó avatár alapanyag. A 18. részben is vágott pár epic képet. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

profi shiki cosplayerek: http://shiroang.deviantart.com/#/d34udv9

persze egyikük sem a fura frizurák közül való, de szerintem állati. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

20. rész: IMÁDOM!!!dokci szöge végre kibújt a zsákból és elkezdte a vérengzést!!! :D
remélem Megumit éa Natsunot nem kapják el...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tényleg érdekes látni, ahogy fordult a kocka és hogy az emberek sem olyan jófiúk ám. :D
Nekem úgy tetszene a vége, ha mindenkit bedarálnának.
:D Persze akkor alacsonyabb lenne az esély a folytatásra.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nem lesz ebből folytatás! kivégeztem és a vége...háát vérengzés szempontjából nem volt rossz!azért én a shikiknek drukkoltam... :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

SPOILER mindenkinek aki még nem nézte végig.

nekem abszolút nem jött be ez az anime. A shiki elmélet jó, azt kellett volna vinni, nem a lerágott vámpírt meg még szörnyebben febáboztatott vérfarkasszerűséget, megjegyzem rohadtul nem vérfarkasosak.

Annyira vártam már hogy vége legyen, hátha akkor lesz valami nagy értelem, de áh dehogy. MIndenki perish in the fire és kész.

Pedig azért kezdtem el nézni, mert shiki.

Gyenge, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Minimum azt vártam, hogy a végén látjuk ahogy Sunako megint egyedül van, mondjuk Párizsban vagy ilyesmi. Na az szomorú. Nem az, hogy Muroi is shiki és a tűzben Istenről beszélgetnek és elmélkednek a semmin.

btw: jó volt az hogy a doki szólt, hogy el kell tüntessenek minden nyomot, de egyszer sem tisztálkodtak meg, még akkor sem amikor mennek be a városba XD Az is poén lett volna, hogy ott mit szólnak hozzájuk és ők mit válaszolnak.

nekem ez a sorozat egy 5-ös a 10-ből.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ezt már kitárgyaltam Junchi komával, szóval igen, szokás szerint az anime vége nem lett a legjobb, de összességében azért nem volt egy rossz sorozat. Legalább is jobb, mint az átlag vámpíros cumók. =)
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

bár Megumi az egyik kedvenc karakterem volt, azért tetszett amikor rámentek a fejére a kerékkel. a vicc az, hogy még utána élt!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A végével nekem is vannak fenntartásaim. Sunakót igazán megölhették volna a végén, mert a „rémült kislány” című műsora egy idő után borzasztóan irritálóvá tette. Akinek százak élete szárad a lelkén, az ne rinyáljon már, ha meg akarják ölni!
Ezt leszámítva viszont jó sorozat volt. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Összességében én is elégedett voltam a sorozattal, volt benne nem kevés epic jelent, viszont sajnos pont a végét sikerült alaposan elbaltázni. Mondjuk ez általános tapasztalat, hogy nagyon ritkán látok olyat, hogy egy film/anime/sorozat/könyv végét igazán jól zárják le. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

20.5 rész

Nem csodálom, hogy ezt az epizódot kihagyták a TV-sorozatból, még a 14.résznél is brutálisabb lett, a vége pedig egyenesen szívfacsaró. Szegény Nao-chan :cry:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

21.5 rész
Motoko története nem hatott meg különösebben, talán azért mert eddig szinte egyáltalán nem találkoztunk vele, viszont érdekes volt látni, hogy minden fontosabb eseménynél Ő is ott volt a háttérben, valamint a fokozódó őrületét is egész jól ábrázolták.

És most már azt is tudjuk, honnan eredt a nagy erdőtűz. Ezen a kérdésen valahogy átsiklottam a sorozat nézése közben :shock:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Te ezt RAW-ban nézted, mert én sehol sem találok feliratos verziót?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Abban :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, így már értem, hogy miért nem találtam. ^^'
Kép
Válasz küldése