Shiki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végül erre halyeztem most a hangsúlyt a Five Leaves után, pedig általában meg szoktam várni, míg egy sorozat a végére ér, hogy ne kelljen várakoznom az újabb részekre.
Eddig az elsô 4 epizódon vagyok túl és egész jónak tûnik. Bár nagyon sok mindenben eltér, mégis a Higurashira emlékeztet. Mivel tudtommal most három hét szünet van, így lesz idôm beérni a sorozatot, és onnantól én is várhatok az újabb részekre. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Már annyit látom, hogy írtok, hogy belenéztem. 8 részt daráltam be és elég jó.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tovább haladtam vele, az elsô 8 részen vagyok túl. Ami tetszik, hogy lassan építkeznek, viszont itt is vannak bôven baromságok.

A doki már az elsô alkalmakkor látta a harapásnyomokat, mégsem foglalkozott velük.

Eddig tetszik, viszont kizártnak tartom, hogy ez legyen az év animéje.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Hát én mindössze 2 epizódot néztem meg belőle úgy 1 hónapja, de utána rögtön el is dobtam. A rózsaszínhajú csaj valami idegesítő egy karakter volt, a grafikája se tetszik, a hapika se valami kibírható karakter. Tudom, a csaj hála isten meghal, de egyszerűen nem tudom rászánni magam, hogy én ezt tovább nézzem. Talán jobbak az ezutáni epizódok, de most inkább nézek valami jobbat. :| Majd egyszer előveszem droppedből, mint régen néhány animét, aztán vagy tetszik, vagy nem, de végignézem, ha már kiveszem.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

anubys írta: A doki már az elsô alkalmakkor látta a harapásnyomokat, mégsem foglalkozott velük.
Lehet, hogy ez a rész biceg egy csöppet, de először bogárcsípésre gyanakodott. Mondjuk egy orvosnál nem nagy hiba szerintem, ha inkább racionálisan közelíti meg a problémát, nem pedig vámpírokra gyanakszik rögtön. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

_Anime Wynter_ írta:Hát én mindössze 2 epizódot néztem meg belőle úgy 1 hónapja, de utána rögtön el is dobtam. A rózsaszínhajú csaj valami idegesítő egy karakter volt, a grafikája se tetszik, a hapika se valami kibírható karakter.
Nekem se volt szimpi karakter, ráadásul vanlami elképesztôen idióta a hajak formája. Ezért is vaciláltam sokat, hogy folytassam-e, de gyakorlatilag kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy érdemes, és eddig tényleg nem bántam meg.
Dark-san írta:Lehet, hogy ez a rész biceg egy csöppet, de először bogárcsípésre gyanakodott. Mondjuk egy orvosnál nem nagy hiba szerintem, ha inkább racionálisan közelíti meg a problémát, nem pedig vámpírokra gyanakszik rögtön. :D
Nekem pont az a gondom, hogy ez számára is jó kiindulási alap lett volna. A bogarak ugyanúgy tudnak kórságokat terjeszteni. Mindenkin ott a csípés nyoma? Ok, akkor nagyon valószínû, hogy ez a bogár hozhatta be a kórt, ergo meg kell keresni, mégsem foglelkozott vele.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

_Anime Wynter_ írta:A rózsaszínhajú csaj valami idegesítő egy karakter volt, a grafikája se tetszik, a hapika se valami kibírható karakter. Tudom, a csaj hála isten meghal, de egyszerűen nem tudom rászánni magam, hogy én ezt tovább nézzem.
Csak szólok, hogy ebben az animében az, hogy valaki meghal még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ki is írják a sztoriból. :wink:
Egyébként az elején nekem is minden szereplő unszimpatikus volt, de most már ott tartok, hogy a három főszereplőt, Natsunót, a dokit és a papot, kifejezetten bírom. ^^

A doki meg szerintem azért nem foglalkozott a bogárcsípése témával, mivel nem találtak semmilyen vírust vagy baktériumot a betegek szervezetében, amit a rovarok terjeszthetnének. Igazából még arra sem volt bizonyítéka, hogy járványról van szó, így aztán nem is jelentette a dolgot.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem talált rá bizonyítékot persze ahogy semmire se ezért volt össze omolva is.

kövi rész mikor jön?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na arra jó volt ez a kicsit hosszabb szünet, hogy behozzam a lemaradásom, végeztem is a sorozat elsô felével.

A doki sok szempontból számomra továbbra is furcsa.
Miért játssza el, hogy nem tud a vámpírokról? Valamint arra hogyan jött rá, hogy a felesége is vámpír (vagy shiki)?

Következô rész október 14-re van ígérve, szóval még majdnem egy hét. Addig behozom a Nurarihyon-ból is a lemaradásom. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mi van!? A doki neje shiki? Lemaradtam valamiről? :shock:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Te is Mariko? :D
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

11.rész végén az előzetesben láthatjuk, hogy kísérletez a feleségén, aki vámpír lesz.

szentem azért nem teszi közzé a vámpírokról való tudomását, hogy előbb kivizsgálhassa őket, megtudja mik a gyengéik, hogy lehet őket kinyírni. aztán meg jöhet a néplázítás!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ti milyen verziót néztek? Amit én nézek, annak a végén sosincs előzetes. :weh:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem elôzetes volt, hanem olyan volt, mintha direkt hagynának ekkora szünetet a sorozat két fele között, ezért az egész ending teljesen más volt. Ott voltak olyan jelenetek, hogy a feleségén kísérletezik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Újra ugyanaz a kérdés: Ti melyik verziót nézitek? Nekem ugyanaz az ending volt a 11. réz végén is, mint az összes többién. :?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az furcsa. Elvileg a default az, hogy más volt, mint a normál. Amúgy az AA-féle verziót néztem. De ha csak az eltérésre vagy kíváncsi, ez is elég lesz. 5:30-tól indul az ending.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Corpse Demon néven találtam rá, de azt hiszem én vártam túl sokat, amikor úgy gondoltam hogy a cím majd tükrözi a tartalmat, mert ha már ugye tetem démon, akkor valami ilyesmire számítottam volna. Ehelyett... Vámpírok... Már megint? Most komolyan nem unják még? Kisváros... Már megint? Hanyadszor? Rejtélynyomozós emo... Már megint?

A grafika elég vegyes képet ad, a legtöbb jelenet olyan, mint ha valaki elállította volna a fényerőt, máskor meg mint ha lebutulna, egy-két nyakkitörős fail is becsúszott. A karikról nem sok jót tudok elmondani, megkedvelni egyiket se különösebben tudtam, a rózsaszín hajú csaj jól néz ki amikor átmegy darkba, de amúgy semmi extra.

Befejezem e? Még elválik, annyira nem rossz.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Érdekes ezt az endinget sehol se láttam...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Köszi anubys! Így már világos, amit írtál, bár szerintem a doki neje még nem shiki, mert elég lazán grasszál a napsütésben, sztem csak ezután fogja azzá tenni az újonnan szerzett cicafüles barátja.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Az általam látott verzióban is volt a kísérletezős előzetes, de az anubys által leírt fordulat nekem is újdonság volt, míg le nem nyugodtam, hogy nem csak én maradtam le róla és csak egy feltételezés. :D
Még szerintem sem Shiki, legfeljebb a következő részben válik azzá, ha egyáltalán azért kötözte le jó doktorunk és nem az elmebaj kezdeti tünetei mutatkoznak nála. :-P
Még mindig sokára lesz az új rész. :cry:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Érdekes mód nekem elsôre nem az az érzésem volt, hogy ez az elôzetes, hanem idônként, ha vége van egy sorozatnak, szokott olyan lezárás lenni, ami mutatja, hogy folytatódik a szereplôk élete. Persze így utólag már szinte biztos, hogy ez volt az elôzetes, elsôre mégis a másik volt a benyomásom.

Amúgy még pár apróság:
Elég furcsak a doki részérôl, hogy olyan simán kísérletezik a nején, gyakorlatilag semmi aggályt nem mutat e felé. Persze majd valószínûleg meglátjuk hamarosan, hogy jut eddig, de mégis szokatlan ez a közömbösség még akkor is, ha nincsenek jó viszonyban. És itt egy másik nagy gondom a sorozattal, hogy a szereplôk sokszor inkább csak eszközök, mint reális személyiségek. Ott van pl. a Megumi - Masao - Tohru-chan trió. Láthatóan a shikivé válás után is megôrizték az alaphabitusukat (Megumi kevésbé), kötôdéseiket. Ehhez képest viszont ott volt pl a korházban ôrzött nônek a lánya, aki nyugodt lélekkel vadászta le az anyját, mintha ahhoz semmi köze nem lenne, és valahogy a többi mellékszereplô shiki is hasonlóan érzelemmentes. Legalább akkor lettek volna következetesek az alkotók.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ami a dokit illet, nekem nagyon úgy tűnik, hogy lassan de biztosan kezd becsavarodni, úgyhogy simán belefér nála, hogy a shikivé változott nején kísérletezgessen. :mrgreen:
A nénike lánya meg meg volt győződve róla, hogy jót tesz a nénivel, hiszen majd shiki lesz ő is, és akkor milyen jó lesz neki. Akkor is eléggé kiakadt, amikor megemlítették neki, hogy a férje és a fia nem tértek vissza, szóval valamilyen szinten szerintem nála is megmaradtak az emberi kötödések.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen talán megumi elvesztette az érzéseit, de a kórházban őrzött nő lány is boldogan ment az anyjához, és az a szőke srác is sírt. a legérzéketlenebb natsuno, pedig nem is shiki.
a doki neje meg vagy különleges, vagy még átalakuló fázisban van
ja és az a kék hajú csávó: az a haja és nem macsekfülek, pedig először én is azt hittem :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

anubys írta:Ehhez képest viszont ott volt pl a korházban ôrzött nônek a lánya, aki nyugodt lélekkel vadászta le az anyját, mintha ahhoz semmi köze nem lenne, és valahogy a többi mellékszereplô shiki is hasonlóan érzelemmentes.
Szerintem a nő pont, hogy a kötődés és az érzelmek miatt harapta meg az anyját, mert azt hitte, majd úgy ismét együtt lesz legalább a család egy része (azt hiszem valami hasonlót említettek is egy fél mondatban, ha jól emlékszem), hátha ő is visszatér. Szerintem az alaphabitus nem nagyon változott egyik szereplőnél sem, legalábbis azok alapján mondom ezt, akiket jobban megismertünk a sorozatban. Sok szereplő "töltelék" és nem szerepeltek annyit, hogy ezt meg lehessen állapítani szvsz.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Ami a dokit illet, nekem nagyon úgy tűnik, hogy lassan de biztosan kezd becsavarodni, úgyhogy simán belefér nála, hogy a shikivé változott nején kísérletezgessen. :mrgreen:

Ez bizony nekem még tetszen is. Egy fôszereplô, akinek végignézhetjük megkattanását.
Hakuma Riyuichi írta:legérzéketlenebb natsuno, pedig nem is shiki
Egyáltalán nem érzéketlen. Látszott ez azon is, hogy simán elhagyta a háza védettségét, mikor kiderült, hogy Tohru jött el hozzá.
Dark-san írta:Szerintem a nő pont, hogy a kötődés és az érzelmek miatt harapta meg az anyját, mert azt hitte, majd úgy ismét együtt lesz legalább a család egy része (azt hiszem valami hasonlót említettek is egy fél mondatban, ha jól emlékszem), hátha ő is visszatér.
Nekem akkor is nagyon érzéketlennek tûnt, ahogy az egész végbement.

Nagyon érdekel már, merre fog haladni a történet, most, hogy ilyen közel áll a falu a háborúhoz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése