Shiki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Na, most már én is szeretnék látni egy tökös vámpírvadászt, mert hihetetlen, hogy már többen is tudják, hogy mi folyik, de semmit sem tesznek. A falusiak is elég ostobák, ennyi haláleset mellett fel sem tűnik számukra semmi. :roll: Sajnos úgy érzem, hogy a sorozat nagyon kezd elmenni egy illogikus irányba.
Natsuno shiki létére leszek kíváncsi, mivel eléggé rühelli őket. Amúgy anyuci szívfájdalom nélkül lelépett a temetés előtt, vagy már vele is van valami? Mert elég roncsnak nézett ki, amikor múltkor a két gyerkőc bezörgetett hozzájuk.
Én személy szerint a pap félholt apjából nézek ki a legtöbbet a sok tutyi-mutyi barom közül, a doktor úr pedig félőrülten bezárkózik majd egy műtőbe és eszeveszetten mészárolni kezdi a feleségét. Hullagyalázás rulz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem anyuci nem lelépett, hanem már hulla, és valószínűleg aput is látogatja már egy vámpír.
Én a dokiból nézem ki a legtöbbet a szereplők közül, talán most majd a nején végzett kísérletek közben rájön valamire, ami hasznos lehet a vámpírok ellen.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem kell azért ennyire aggódni azért fognak akadni tökös emberek akik tudnak alkotni csak azt mennyire lesznek sikeresek azt nem árulom el :D.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jó volt ez a rész! Öröm volt nézni, ahogy Megumi szétverte annak a kis patkány Masaonak a fejét. XD A doki meg tényleg bekattant, de legalább most már tudjuk, hogy a karós módszer működik a vámpírok ellen. ^^

A korosodó, dundi nővérke babydollja viszont eléggé WTF! volt. :drop:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Őszintén szólva én már a végét várom, kíváncsi vagyok dobnak e valami újat, vagy maradnak a horror kliséknél aztán cső. :)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

olvas mangát ne epekedj :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nem különösebben vagyok oda a mangákért, inkább anime. =) Egyébként nem rossz a sorozat, csak várom mit hoznak ki belőle, mire a végére érnek.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tényleg, errôl jut eszembe. Egyáltalán a végére fognak érni? Vagy ez is kap egy ideiglenes féllezárást?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez volt eddig a leg élvezhetőbb rész! :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys: A light novel elvileg még fut, szóval szerintem minden attól függ, hogy mennyire népszerű a sorozat, ha kelendőek a DVD-k, akkor szerintem még egy folytatásra is lehet esély, ha meg nem, akkor valószínűleg valamiféle alternatív lezárást fogunk kapni.

Szerk.: Most nézem, hogy a regénysorozat már befejeződött, csak a manga fut, szóval így biztos, hogy le fogják zárni teljesen a sztorit. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem is tudtam, hogy light novel is van belôle. Én eddig csak a mangáról hallottam.
A legutóbbi rész igen erôteljes volt. Remélem, csak még további fokozás várható. :twisted:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem tudom miért, de a light novel nincs benne egyik nagyobb mangás adatbázisban sem, pedig az volt az eredeti, és az alapján készül az anime és a manga is. :weh:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is próbáltam keresni, de nem akadtam nyomára. Amúgy több olyan alkotás is van, amibôl jobban érdekelne a LN. Pl a Durarara!t nem néztem végig, viszont elolvasni elolvasnám, ha lenne rá lehetôségem. (Azaz a lehetôség megvan, csak elôtte meg kéne tanulni japánul :dirr: )
Valamint az ugyan nem LN, de annak örélnék, ha a Kemono no Souja Erint kiadnák valami általam is értelmezhetô nyelven.

A Shikiben meg most már az érdekelne, hogy mi a fene fog Natsunoval történni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

ehh olvastam mangát én tudom de nem mondom meg mert akkor lelőném a poént... :-P
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Legalább bíztató, hogy van poén, amit le lehetne lôni. :mosoly:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Ozaki jól nyomta a 14. részben, a szerzetes feje nagy volt, amikor belépett a vérrel teli szobába. (Amúgy annyian ki voltak akadva ezen a részen, de szerintem nem volt annyira brutális, horrorfilmekben ennél ezerszer gusztustalanabbak vannak.) Remélem most már akciózni is fognak. Amúgy meg: Stephen King: Borzalmak városa. Éppen a napokban tévedt a szemem a kötet gerincére a könyvespolcon és rögtön leesett a hasonlóság. :wink: Nektek nem? Nagy lenne, ha Natsunot elhamvasztanák és nem térne vissza shikiként. :vigyor:
Amúgy a manga jelenleg hanyadik fejezeténél tart? Mert leszedtem, amit találtam, de kíváncsi vagyok, hogy annyi, vagy még keresgéljek-e tovább. :?:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mangafoxon látom a frissen feltöltött fejezetek között: "Ch.024.1: Sidestory: Maeda Motoko". Sidestory, gondoltam túl nagy meglepetés nem érhet. Habár már nem lepődöm meg a Shikivel kapcsolatban azért jó kis fejezet volt. Pont benne volt Ozaki doki kísérletezése is. De a 2. oldal durva volt, főleg a végéről vissza lapozva.

És múlt héten, meg volt a kedvenc jelenetem: "Seishin jó hogy jössz, segíts ezt feltakarítani." XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Dark-san írta:Amúgy annyian ki voltak akadva ezen a részen, de szerintem nem volt annyira brutális, horrorfilmekben ennél ezerszer gusztustalanabbak vannak.
Én is olvastam a figyelmeztetéseket, hogy na most aztán... Ahhoz képest tényleg nem volt annyira durva, bár maga az élveboncolás ténye is elég beteg.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

élveboncolás...fincsi :twisted:
nekem tetszett! :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tulajdonképpen a doki szemszögéből csak egy mozgó hulla volt úgy hogy csak fasírtot csinált egy holtestből.

Legalábbis a tettei és habitusa alapján erre következtettem.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

végül is ha innen nézzük....
mikor jön ki a kövi rész? unatkozom...kell egy kis vér....
remélem tartják a továbbiakban ezt a horrorszínvonalat!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

15. rész hááát.... lelapult, bár gyengébb idegzetűeknek kell egy kis pihenés.
majd este írok a 16. részről is :vigyor:

oké megvolt! :vigyor: ez olyan fele arányú horror és egyébb.kiderül a kiscsaj élete, meg egy pár mellékszereplő kerül előtérbe. egész jó volt!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

OMG Seishin nem segített feltakarítani és minden csupa mocsok lett!

17. rész is jó volt: amikor a doki a karókat hegyezte epic win. :D
Kaori jelenete is durva volt, ki ásta saját sírját.
Ritsu-sant is leteperte két sötét alak, és el vitték az egyik fanservice produkáló ápoló nénit.
A végén meg nagy volt Kirishiki beszólása: "Arra gondolni, segítek a feleségemnek az afférjában..."


Most már tényleg nagyon érdekel mi lesz vége, egyre nehezebb elképzelni, hogy valami klisés vámpír irtás lesz a vége.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én is arra számítok.
a dokci totál megkattant vagy mi? nem baj, hátha több lesz benne a horror. :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shiki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pár hét kihagyás után tegnap végignéztem egyben a 15-16-17. részeket. Tényleg egyre kevésbé tudom elképzelni, hova fog az egész kilyukadni. Most azt tudom elképzelni, hogy Natsuno összefogja a lázadásra jahlamos egyedeket és velük indít egy ellentámadást. Ami mondjuk furcsa volt, hogy Natsuno mitôl bírja a napfényt?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése