Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Kizu3 valahogy így nálam is. Szóval csak röviden, mert ezt muszáj:
A Kiss vs Ara gore fighton konkrétan könnyesre röhögtem magam, de valami őrületesen jó lett. Nem szimplán a shaft látvány, hanem a kreatív agymenéseik ütöttek! Csak ezért megérte elkészíteni/megnézni. XD
Kár, hogy ez a film 20 perccel hosszabb volt a többinél... Hanekawa majdnem csöcsörészése dugása után újra kellett építenem az agyam, olyan szinten fárasztó volt.
Tetszett még az arc evés, elmenős volt a várt zárás.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Owarimono 2nd

Volt egy olyasmi kijelentésem jó múltkor, hogy nem bánnám, ha végre véget érne ez az egész Monogatari móka, mert már eléggé kifutott és vergődős az egész, a bazári majom túlórás mutogatása, illendő lenne lassan leengedni a függönyt.

Úgy tűnik, kvázi-imáim meghallgatást nyertek, és lezárult végül az eposz. "De van még LN-ben a zárásnak is folytatá-" Csitt! Lezárult végül az eposz. Véget ért... DE MÉG HOGY!

Nem tudom, lehet, hogy csak a hirtelen feltörő hype-gejzír beszéltet éppen, de ennél jobban ezt akkor sem lehetett volna lezárni, ha éveket tökölnek el csak az utolsó 5 perccel. Nyolc év! Nyolc éven át követtem ennek a franchise-nak az alakulását, formálódását, és bár voltak itt upok és downok szép számmal, de ez a 7 epizódos finálé olyan volt, ahogy a Nagy Könyvben megvan írva. Ahogy az összes szál végül összefutott, ahogy mindegyik karakter kapott egy utolsó kis szeletet a jelleméhez, ahogy (szinte) minden sub-plot konkludálódott, hogy végül Araragi coming of age sztorija méltóan fejeződjön be. Ahogy megtudtuk, ki is az az Oshino Ougi (eszméletlen profizmus áll ennek háttérében, főleg, hogy értelme is van), ahogy Hitagi ismét egy csapással a sorozat best girlje lett, és egyszerűen sokszor tényleg azt éreztem, mint amit anno a Bakemonogatarinál, mikor először találkoztam össze ezzel a franchise-zal.

Egy élmény volt nah, minden dicséretem a Shafté - így kell egy klasszikus, de hatékony befejezést írni egy olyan óriásnak, mint amilyen a Monogatari-franchise.

8/10
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Most ugye tudod, hogy naggggyon durva elvárásokkal fogok leülni elé?... pedig csesztem rá az eddigi hozzáállásaikat tekintve... de ha azt mondod, hogy VÉGRE összefut minden, ahogy annak már rég lennie kéne a fiszfaszok után!!! végre végre VÉÉÉGRE!!!???!!!! Akkor...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Egy-két loose end ugyan maradt bizonyos karaktereket illetően, de amúgy teljesen jól lezárt, amolyan "a kör bezárult, a szálak összefutottak" jellegű, egy jókora "good bye, my adolescence" ízesítéssel. Nekem bejött, egy ilyen kaliberű zárás meg kimondottan méltó egy ilyen hosszú cuccnak.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta: 2017.08.25. 07:09Nem tudom, lehet, hogy csak a hirtelen feltörő hype-gejzír beszéltet éppen, de ennél jobban ezt akkor sem lehetett volna lezárni, ha éveket tökölnek el csak az utolsó 5 perccel. Nyolc év! Nyolc éven át követtem ennek a franchise-nak az alakulását, formálódását, és bár voltak itt upok és downok szép számmal, de ez a 7 epizódos finálé olyan volt, ahogy a Nagy Könyvben megvan írva. Ahogy az összes szál végül összefutott, ahogy mindegyik karakter kapott egy utolsó kis szeletet a jelleméhez, ahogy (szinte) minden sub-plot konkludálódott, hogy végül Araragi coming of age sztorija méltóan fejeződjön be. Ahogy megtudtuk, ki is az az Oshino Ougi (eszméletlen profizmus áll ennek háttérében, főleg, hogy értelme is van), ahogy Hitagi ismét egy csapással a sorozat best girlje lett, és egyszerűen sokszor tényleg azt éreztem, mint amit anno a Bakemonogatarinál, mikor először találkoztam össze ezzel a franchise-zal.

Egy élmény volt nah, minden dicséretem a Shafté - így kell egy klasszikus, de hatékony befejezést írni egy olyan óriásnak, mint amilyen a Monogatari-franchise.
:goodpost:
Gyönyörűen jött ki a folytatás a Koyomimonogatari csattanóját követően, majd az imádnivaló Rendezous. A hangulatcsinálás végig zseniálisan ment, különösen Ougi jeleneteiben. Amikor ominózusan elcsalta Tsukihit az iskolához, akit imádok, és gyakorlatilag felvázolta neki kettejük helyzetét, ott belém fagyott a szar. Szerencsére nem lett baj. :drop: Ougi pedig enyhén stílusos negatív karakterként végezte

Mindig örvendetes egy szép, kerek befejezés, különösen egy ekkora valami esetén. Bár az én olvasatomban ez 3 rész, mert így hozta a Crunchyroll, és ennyi részből állt az uccsó regény is, noha két nap ment a tévében. De valóban hagyományos epizódhosszal számolva az egész 82 + 3 film + 12 rövidebb Koyomimonogatari rész. Ez már tekintélyes, simán klasszikus sódzsó manga hosszúság. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kizu III

Végül én is kipipáltam a trilógia harmadik darabját, ami a végére imho némileg leült. Kevesebb volt a poén mint az előző két moziban, ellenben több az angst, ami ugyan csak amolyan monogataris kvázi-deep rinya, de pont emiatt nem hiányzott. Az Ara vs. Kisszü fájtra megy a +ROTFLOL, ha másért nem akkor ezért érdemes volt végignézni, ott igencsak sokat nevettem :D Ezenkívül az a "Hanekawás" kvázi-dugás is csak a rémesen ízléstelen tejcsárdák miatt húzott fel, mert a dumán és magán a szituáción szintén kaccantottam.

Viszont gyengébbnek ítélem mint az első kettőt, és nemcsak a sok picsogás miatt, hanem mert SEMMI nem maradt az első múvi cinematográfiájából és emlékezetes jeleneteiből, a directing meg csak a kötelezőt hozta, pedig az előzőekben Shinbounak volt 1-2 jobb pillanata. Plusz ami még iszonyúan zavart, az hogy a hátterektől MENNYIRE elütöttek az animált szereplők. Az előzőekben is érezni lehetett, de nem ennyire. Aztán ott van még ez a "Hanekawás" dolog, de erről már írtam az előző mozis postomban, ez a "Hanekawa" nemtom ki, de hogy nem a monogataris Hanekawa az tuti (lehet jelzésértékűen fújták túl a csöcseit? :dirr: ), meg persze a továbbra is megszokhatatlan karadizájnok.

Összességében nem volt rossz, sőt szórakoztató pillanatai is akadtak, de az első kettő simán lealázza.

6/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Kizumonogatari

Az első filmben hihetetlenül élveztem Kiss és Araragi találkozását. Fel volt építve, amitől Araragi és a franchise egyik legjobb és legőszintébb pillanatai lettek ezek. Teljesen tudtam Araragival azonosulni: hiszen itt van egy 16-17 éves srác, tavaszi szünet van, találkozik az iskola egyik legszebb csajával, aki egyértelmű jelét adja annak, hogy tetszik neki, ez benne persze nem tudatosul, de mindenesetre felébred az érdeklődése a csajok iránt, és aztán késő este bemegy a városba venni egy erotikus magazint. Szóval ezzel a háttérrel fut bele abba a sok véres nyomba, amely már tényleg olyan nevetségesen sok, hogy az ember nem tudja nem kíváncsisággal követni. Aztán eljut így Kisshez, aki bár szebb napokat is megélt, kétségtelenül 10/10 pontos nő (csak jelzem, hogy egy kamasz fiú akárhány pontos nőtől is el tud pösszenni, ha ilyen közel kerülhet hozzá, mint most Araragi Kisshez), és hirtelen Arargi lesz számára a MINDEN. Ez a srác reggel még bárgyún fecsegett egy csajjal az iskolájából, most pedig az ő döntésétől függ egy különleges nőnek a sorsa. Annyira megértettem és annyira óriási jelenet volt, amikor Kiss meglepődötten megkérdezi tőle, hogy "Biztos fel akarod áldozni magad?", és ekkor Araragi Kiss mellei közé helyezi a fejét, és úgy mondja el a kis béna monológját, aminek a lényege, hogy "igen". Na, ez nem a fanservice, mert ennek jelentése van; ha ez a jelenet nem lenne, akkor itt kevesebb lenne ez a rész. Sőt fontosabb annál, mint amit fecseg közben. Lényegtelen Araragi béna monológja, mert nem gondolja komolyan, és a döntései sem komolyak, mert nem lehet az; egyszerűen csak a pillanatban él, sodródik éppen. Legszívesebben elfutna megint, ahogy korábban tette, de közben meg nem akar kimaradni abból az élményből, hogy Kisshez ennyire végtelenül közel kerülhet. És tudja, hogy belefér a csöcsörészés, mert felülemelkedett már mindenen, lebeg a srác a történések felett. Szóval kurva jó volt, zseniális, imádtam.

Aztán persze minden más shaftos volt és elcseszett, kezdve ott, hogy lolival ébredt ezután a jelenet után. És erre a franchise-ra mindig is ez volt a jellemző, hogy emlékezetes és kínos pillanatok váltakozásából áll, egyet-egyet nagyon jól megragadnak, de aztán telepakolják ízléstelenséggel, majd az egész szétesik. Utáltam például, hogy utólag megideologizálták az előbb leírt jelenetet azzal, hogy Araragi valójában azért segített Kissnek, mert az elesetteknek nem bír nem segíteni. Üres fecsegés volt megint, ami szerintem csak annyiban igaz, hogy igen, segíteni akart, mert nem akart kimaradni az élményből bármit is tartogat. Valójában annyi történt, hogy egy szűz kamasz fiú eldobta volna könnyelműen az életét, mert megbabonázta a pillanat, a nő és az a helyzet.

A második rész gyenge volt, az egyik mélypontja pedig az a vérgagyi óriáskeresztet hajigálós harc. Nem hittem volna, hogy aztán tudnak csinálni egy tényleg élvezetes, szórakoztató párbajt Kiss és Araragi között. Viszont a történet vége megint csak nem tetszett. Kurvára megutáltam Araragit, amiért nem ölte meg Kisst. Persze tudtam, hogy nem fogja, de nagyon felhúzott, hogy ez így történt. Egyszerűen nem értek egyet ezzel a döntéssel (vagy megoldással, mivel Araragi sokkal inkább megúszta azt, hogy döntést hozzon), illetve ennek az animének a moráljával. A végén egy jelenetben egyébként Meme hangot is ad annak, amit én érzek, de ez persze semmit nem jelent, ha ez az egész sorozat meg az ellenkezőjét támogatja.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése