Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Bakemonogatari már lement, viszont Nishio Ishin szériájának többi kötete még animálásra vár.
Nem hiszem, hogy mindegyiknek külön kellene témát nyitni, elég lesz ez az egy is.

Jöhetnek a vélemények. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kíváncsi leszek a Kizumono hány részes lesz. o.O

Szal össz-vissz egy kötet az egész novel, na meg - ahogy Titkos is említette már - Hitagi és a lolik nincsenek is benne, úgyhogy nem tartom kizártnak, hogy egy ~5-6 részes OVA lesz csak belőle.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elképzelhetô, viszont a Nise ismét kétkötetes. Viszont ha a producerek nagyon akarják, szerintem a Kizuból is ki tudnak hozni egy 12-13 részes sorozatot. A Blícsnél is látható, hogy a semmivel is ki lehet tölteni a mûsoridôt. :dirr:
Bár nagyon remélem, hogy ez nem fog hasonló sorsra jutni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igazából már én is gondoltam rá, hogy jó lenne ezeknek egy egységes topic, de hülyén nézett volna ki, ha pont én nyitom meg, aki inkább a regényeket pártolja. ^^" Szóval köszi. :) A light noveleket szeretem, igaz nem mondom, hogy 10/10-es remekművek, vagy bármi ilyesmi, de szerintem aminek eredetileg szánta őket az író (slice of life + némi romantikával kevert karakterfejlődés + "misztikus horror", bár ez utóbbiból inkább maradjunk csak a misztikusnál XD), arra tökéletesek, valamint ami végképp a regény irányába billenti nálam a mérleget, azok a poénok. Amíg nem olvastam bele a light novelbe, nem értettem, hogy miért dicsérik annyira a fanok Nisio Isint (az író), de tényleg tök jól össze tudja hozni, hogy teljesen váratlan módon szője bele egy-egy párbeszédbe a poénos, cinikus, vagy épp más animére utaló beszólásokat. XD A fanservice sem zavart, sőt, kevés író érte el eddig nálam, hogy a loli-fanservice-től ne undorodjak, hanem röhögjek rajta, de neki sikerült. XD (Nise-ben nagy volt Araragi beszólása: "Majdnem átléptük azt a határt, amit megközelítenünk sem lett volna szabad". XD) Szóval ha valaha kiadnák a regényeket angol nyelven, madarat lehetne fogatni velem, de egy fanfordításnak is nagyon örülnék, bár szerencsére haladnak, csak baromi lassan. ^^"

Az animéről: Már máshol is írtam, hogy nekem nem jött be túlzottan, és nem egy "regényt olvasó, animéből kiábránduló" fan vagyok, hanem fordítva: az anime közepén elkezdtem nyomozni, hogy ez eredetileg ennyire semmitmondó, vagy van valami elődje. A regény-részletek elolvasása után pedig az esett nehezemre, hogy befejezzem az animét. Nem mondom, hogy nézhetetlenül rossz lenne, de önmagában hiheteltenül sovány, és unalmas darab, a regényt pedig szinte megölte a szememben. Nézzük sorban:

-A zenék nagyon jók, minden lány kapott külön openinget, az ED pedig Araragi karakterdala, hiába nő énekli. (Persze lehet velem vitázni nyugodtan, de a szöveg alapján nekem ez tűnt a leglogikusabbnak.) Az egyesek által piszkált "tinglitangli" háttérzenékkel sem volt bajom, sőt 1-2 igen gyönyörű is akadt köztük, pl. az ED theme ének nélkül, lassítva, zongorán. (Passzolom a címét, de megfogadtam, hogy leszedem majd az OST-ot. ^^")

-Karakterdizájn: Nem lett rossz ez sem, úgy kb. mindenki olyan lett, amilyennek leírják őket, illetve ahogy a regényillusztráción festenek. (Bocs Junchi, ezt most a blogodról copy-pasteltem be, de így volt a leggyorsabb. XD) Ami itt zavart, az a következetlenség volt. Senjou-nak lila haja lett, aztán egy epizód erejéig beugrik nekik, hogy amúgy barna hajú, Nadeko az OP-ban zöld, de az animében barna, illetve a színek mellett néha elég idióta szögekből mutatták a karaktereket, hihetetlen, hogy pl. Hanekawa egyes képeken tök cuki, más képeken bűnronda lett. (Apropó, többször éltek azzal az "effekttel", hogy ráközelítettek beszéd közben a női szereplők ajkaira, amiket még szándékosan meg is vastagítottak olyankor. Ezt lehet, hogy rohadt erotikusnak szánták, de....nem volt az. ^^") De olyan nagy baj még itt sem lett volna.

-Történet: Végülis kimaradni nem maradt ki jelenet, meg a regény sem a mélyenszántó története miatt lett népszerű, de azért elég szomorú volt látnom, hogy pl. azt a kevés harcjelenetet is "diavetítésben" csinálták meg, ami egyáltalán szerepelt a sztoriban. A beszélgetések közül elég sokminden kimaradt, nem tudom, hogy miért pont a legjobb poénokat, vagy az olyan mondatokat kellett kiszedni, amik a karakter mélyebb megértését segítenék elő. Talán ha nem arról dumáltak volna öt percekig, hogy kinek milyen kanjival írják a nevét, akkor esetleg még idő is jutott volna a fontosabb dolgokra. -__- Összességében viszont a Bake történetet végig feldolgozták, sok infó kimaradt, de legalább tényleg a végére értek, és nem lett olyan brutálisan átírva, mint teszem azt a Trinity Blood anime.

-Rendezés, hangulat ilyesmi: Na nálam itt vérzett el végleg az egész. ^^" A rendező úr hihetetlen ingerenciát érez az álművészkedés valamint a "bevágott állóképek támadása" nevű technika használatára. Ez más animében lehet, hogy jól is vette volna ki magát, de itt szerintem egy alapvetően nem túl mély sztorit próbált valami nagyon filozofikusnak beállítani. Minden epizód elején olyan sebességgel villogtat pl. regényből kiszedett mondatrészeket, amit az átlag TV néző úgysem bír szemmel követni, hacsak nem ő Superman ("höhö, nem gond, legalább megveszik majd a DVD-t" :dirr:), és az epizódok későbbi részeire is jellemző, hogy bevagdos fehér-vörös képeket, vagy pl. olyan szürrealista elemekkel él, hogy hajt a kocsi az úton, és az aszfaltra van írva a felirat, vagy éppan az utcán elhajtó összes kocsi oldalán ott figyel egy 11-es, mivel épp a 11-edik epizód ment. Emiatt egyébként teljesen úgy éreztem magam nézés közben, mintha nem is Japánban járnánk, hanem valami elvont fantáziavilágban. XD A "legjobbak" az olyan random bevágások voltak, amiket szinte sehogy sem lehet még csak belemagyarázni sem az eredeti történetbe, pl. a "28 napos embrió" nálam aranyérmes lett, de volt még pár ilyen finomság. XD (Apropó, amikor a végén az Araragi vs. Bakeneko "harc" folyik, és mindenfélét összehallucinálnak, az nagyon érdekelne regényben, mert animében kb. egy katyvasz mindfuck volt legalább a fele.) Sajnos a művészkedés nem csak rendkívül zavaró, és "out of story" volt, de elvette az időt olyan (szerintem ötvenszer fontosabb) dolgoktól, mint pl. a kevés harcjelenet tisztességes meganimálása, a párbeszédek adaptálása olyan módon, hogy ha nem is minden mondat, de legalább azok benne legyenek, amik a szereplők hátteréről/jelleméről szólnak, és talán a jó poénok 90%-át sem volt épp nyerő ötlet célzatosan kivagdosni a szövegkönyvből... :? Továbbá hatalmas hülyeség volt, hogy Araragi belső monológjait is igen ritkán halljuk, a beleélésben is segítené a nézőt, meg eleve minden egyes jelenetnek sokkal nagyobb súlya van így, legyen az fanservice, vagy komoly rész. Apropó fanservice: nem tudom, lehet nekem túl élénk a fantáziám, de valahogy olvasva sokkal jobbak voltak ezek a jelenetek is. XD Volt pl. a sorozat legeleje, ahol lassítva ráfókuszálnak Hanekawa bugyijára, amit speciel jól megcsináltak, mivel a regényben is kb. fél oldalon át ezt elemzi Araragi. XD (Amúgy Araragi rohadt perverz tud lenni, de ez is inkább a regényben jön át. XD) Viszont pl. a "Senjou vetkőzik" jelenet elég bénácska volt, OK, tudjuk, hogy Araragi mindent lát, de beledöglöttek volna, ha legalább a felsőtestét mutatják? XD Milyen sávban ment ez, hogy ennyire vigyáztak? XD Főleg, hogy a véres részekkel bezzeg nem spóroltak. XD Amúgy a Kizuban lesz egy fanservice jelenet, amit nem is a látvány, inkább a gondolatok/elhangzott szövegek tesznek elég perverzzé, épp ezért leszek nagyon kíváncsi, hogy SHAFTék mit hoznak ki belőle, már ha egyáltalán belerakják ugye... (Habár ettől valszeg nem kell félnem, a Bake-ben is kvázi feláldozták a fanservice oltárán a karakterábrázolást, és a minimális történetet.) Továbbá ez nem annyira rendezés, mint inkább készítés, de az is nagyon zavaró volt, hogy 15 részt kb. egy évbe telt a stúdiónak kiizzadni.

Mindezek ellenéra a regény fanjaként úgyis meg fogom nézni az összes animés adaptációt, így a Kizut is várom. Igazából mivel ez csak egy kötet, két választásuk is van, mindkettő jobb lenne, mint amit a Bake-vel csináltak:

1. Jól felpörgetik, nincs unalmas filozofálás, helyette van Oshino bemutatása, a három vámpírvadász, Kiss-shot (Shinobu, amikor még ereje teljében volt), Araragi, Hanekawa. Nem unatkoznánk, ha lenne egy jó rendezőnk... :wink: Mondjuk azt meg kell jegyeznem, hogy a Bake első részének elején szereplő "AMV" a Kizuból nem lett rossz, ha azt a színvonalat tudná nyújtani három részen át, még egész jól járnánk. (Tudjátok, amikor arra a rulez zenére tépik le egymás végtagjait, meg ilyesmi... XD)

2. Lassabb lesz a tempó, de ezúttal majdnem pontosan követik még a párbeszédeket is (poénok itt is lesznek, legalábbis a regényben nem volt zavaró a szokásos vontatottság... :D), szóval nem arra használnák fel a játékidőt, hogy még több idióta grafikai elemet, meg villogó képet tolnának a néző arcába, hanem normális adaptálnának.

Tőlem bármelyik jöhetne, csak félek, hogy egyik sem fog megvalósulni, a rendező üzleti szempontból hülye lenne azon változtatni, amit az otakuk egyszer már megkajáltak. Apropó, kíváncsi leszek, hogy az eredetileg itt még nem szereplő "stáb" (Senjou, Kanbaru, Mayoi, Nadeko) tiszteletét teszi-e. Elvileg rohadt nagy plot-rape lenne, ha megtennék, viszont mivel pl. Senjou-t annyira túlsztárolták a Bake-ben, lehet, hogy kénytelen lesz valahogy behozni legalább úgy, hogy elsétáljon a háttérben, különben a fanboyok rágyújtják a stúdiót. (Félreértés ne essék, a Bake főszereplői a regényben is elsősorban Araragi és Senjougahara, viszont valahogy nem éreztem azt, hogy miattuk háttérbe szorítanak 3-4 másik szereplőt, ellentétben az animével, ahol igen.) Ami engem a legjobban érdekel, az Kiss-shot seiyuu-ja. Még nem lehet tudni, hogy ki lesz, ráadásul közben Aya Hirano (aki a Bake-ben volt a hangja, noha egyszer sem szólalt meg XD) abbahagyta a szinkronszínészkedést. Mondjuk mondták, hogy ő amúgy sem lett volna jó hang a felnőtt Kiss-shothoz, de hallottam jó alternatívákat, pl. mondták, hogy az Uminekós Beatrice seiyuu-ja perfekt lenne, és egyetértek, az a nő nagyon jól hozza az érzelmes, de közben mégis szadista gonoszt, ergo tökéletes választás egy vámpírnak. XD

Szóval tényleg kíváncsi vagyok, hogy ebből mit hoznak ki, és milyen formátumban (TV, OVA, netán Movie), regényben bejött ez a fanservice x vámpírok x Oshino x Hanekawa kombó. :3
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem jöhetnek ide a Light Novellel kapcsolatos gondoltatok is.

Poénokra én most nem tudnék konkrét példát mondani, de én is találkoztam már párral, ami nem volt benne az animében. Most ott tartok, hogy felmentek Senjougahara lakására.
Kizumonogarati borítóján amúgy az Shinobu akar lenni? Visszafiatalodik idôvel?
Titkos írta:nem értettem, hogy miért dicsérik annyira a fanok Nisio Isint
Nekem tetszik ugyan a stílusa, de nem hiszem, hogy akedvenc íróm lesz. De annyira viszont van jó, hogy érdekeljen a többi írománya is. Jó lenne, ha a Katanagatari is fordításra kerülne, mivel nézem az animét és határozottan teszik.
Titkos írta:-Rendezés, hangulat ilyesmi: Na nálam itt vérzett el végleg az egész.
Szerintem ez lehet az a pont, ami valakinél vagy kiveri a biztosítékot, vagy megveszi kele kilóra. Velem az utóbbi történt. Bizony, még a Nadeko Snake-féle nem-látszik-semmi-az-eseményekbôl is maradéktalanul tetszett. Úgyhogy ha ezen a vonalon haladnak tovább, én elégedett leszek, de akkor sem fogom az alkotók felmenôit emlegetni, ha esetleg szakítanak ezzel a stílussal.
Titkos írta:Emiatt egyébként teljesen úgy éreztem magam nézés közben, mintha nem is Japánban járnánk, hanem valami elvont fantáziavilágban. XD
Ez nálam is megvolt, nekem pont, hogy tetszett, hogy gyakorlatilag az összes jelenelbôl lehetett volna háttérképet készíteni.
Titkos írta:a párbeszédek adaptálása olyan módon, hogy ha nem is minden mondat, de legalább azok benne legyenek, amik a szereplők hátteréről/jelleméről szólnak
Igazából ami nekem nagyon nem jött át, hogy miért is akar Araragi mindenkinek olyannyira segíteni. Nem tudom, ez a LN-ben benne van-e?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Szerintem jöhetnek ide a Light Novellel kapcsolatos gondoltatok is.
Rendben, legalább nem kell mindig fehérítenem a postjaim. XD
anubys írta:Kizumonogarati borítóján amúgy az Shinobu akar lenni? Visszafiatalodik idôvel?
Igen, az ő. :) Ekkor még "Kiss-shot" néven fut. ("Kiss-shot Acelora-orion Heart-under-blade". XD) A Shinobu nevet Oshino adta neki, ha jól tudom köze van a "heart-under-blade" részhez az eredeti nevében, de ezt egy japánul tudó nálam jobban el tudná magyarázni. Amúgy igen, felnőttként jelenik meg először, ekkor még tápos, de a Kizu többek között arról is fog szólni (már ha jól megcsinálják ugye...), hogy hogyan lesz Kiss-shotból Shinobu, miért veszíti el az erejét ezzel együtt, illetve milyen mester-gazda kapcsolat alakul ki közte és Araragi között. (Meg ugye amit Mariko még a Bake alatt kérdezett jogosan: "Hogyan lett Araragi 1% vámpír?") Sajnos többet azért nem tudok mondani, mivel a regénynek a második fele még nincs lefordítva, és a fórumban sem láttam erről bővebb infókat. Annyi biztos, hogy ezután minél többet iszik Araragi véréből, annál jobban visszanyeri a felnőtt formáját, Araragi pedig a vámpír-erejét. A Nise-ben lesz valami fight, amihez nagyon kell Arának a vámpír-erő, emiatt addig "szivatja" Shinobut (:dirr:), amíg visszafelnőttesedik kamaszlánnyá. XD Sajnos az átváltozás, nem végleges, később megint loli lesz. XD Egyébként szerintem valami olyasmi lesz a Kizuban, hogy Oshino "kibűvészkedik" nekik valami olyan megoldást, hogy mindketten elvesztik az erejüket, Araragi 1-2 extra képességtől eltekintve (jobb látás, gyorsabb gyógyulás) szinte teljesen ember lesz, Shinobu pedig "egy vámpír árnyéka", ahogy Senjou-nak is bemutatja Araragi, amikor először felviszi, vagyis szintén eléggé lelimitálják az erejét, de Araragival ellentétben neki innia kell továbbra is a vért. Nem emlékszem, a Bake animében benne volt-e, de ha Araragi úgy dönt, hogy nem itatja tovább Shinobut, akkor újra 100%-os emberré válik, viszont Shinobu meghal.
anubys írta:Nekem tetszik ugyan a stílusa, de nem hiszem, hogy akedvenc íróm lesz. De annyira viszont van jó, hogy érdekeljen a többi írománya is. Jó lenne, ha a Katanagatari is fordításra kerülne, mivel nézem az animét és határozottan teszik.
Na igen, kedvenc szerintem nálam sem lesz, túlságosan csapongó az írási stílusa, vagy nem is tudom, mi lenne rá a jó szó. ^^" Persze ez nyilván azért is van, mert kvázi Araragi "fejében" vagyunk, és az ember gondolatai tényleg nagyon széles skálán tudnak váltakozni akár másodpercenként is. XD Persze ez attól is függ, hogy melyik fordítást olvassa az ember, vannak nagyon nyersfordítók, meg volt olyan is, aki próbálta azért úgy áthozni a poénokat, hogy ha nem is szó szerint mondanak mindent, de jobban illeszkedjen az angol nyelvhez. Utóbbit pl. sokkal könnyebb volt olvasni, de mivel nem tudok japánul, nem annyira tudom megítélni, hogy van-e "best" fordítás. (Bár megnéztem, és a lényeges mondatok kb. mindegyik verzióban megegyeztek. :)) Katanagatarin én is gondolkodtam, de:

1. Ezek a szamurájtörténetek nem annyira kötöttek le soha. ^^"
2. Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha azt is szintén a SHAFT csinálná animében, ami nekem már nem egy jó ajánlólevél. :dirr:
3. A Bake fősztorija a topic címében is szereplő három cím, ami már együtt is 5 kötet + még jön a Nekomonogatari (vagyis a nyáron jelent meg, ha minden igaz), valamint még elvileg lesz egy Mayoi-side story. Ez akkor már hét kötet, és ugye még alig van belőlük lefordítva bármi. A Katanagatari valami 15 körül jár, ha jól láttam a Wikin, és tudtommal még nincs vége. :dirr: Pillanatnyilag azt hiszem elleszek a Bake-fanolással is. XD
anubys írta:Ez nálam is megvolt, nekem pont, hogy tetszett, hogy gyakorlatilag az összes jelenelbôl lehetett volna háttérképet készíteni.
Ez igaz, pár jelenet egyébként még nekem is bejött, pl. pont a legelső rész "oldalról süt be a napfény az osztályterembe" ábrázolása, vagy a 12-es részben amikor a csillagos ég alatt fekszenek Senjouval. Igazából a "művészkedésmentes" hátterekkel nem volt sok bajom.
anubys írta:Igazából ami nekem nagyon nem jött át, hogy miért is akar Araragi mindenkinek olyannyira segíteni. Nem tudom, ez a LN-ben benne van-e?
Ezt többen kérdezték Animesukin is, de erre speciel a LN-ben sem kapunk magyarázatot. XD Araragi biztos "Kurosaki Ichigo-szindrómában" szenved, vagyis mindig segítenie kell/mindenkit meg kell védenie. XD Úgy tudom eleve azért lesz pl. a Kizuban vámpír, mert nem bírja otthagyni az út szélén haldokló Kiss-shotot, aki mondja neki, hogy új erőre kap, ha engedi, hogy igyon a véréből. Illetve nagy valószínűséggel azért nem lesz soha teljesen ember, mert ahhoz hagynia kellene, hogy Shinobu meghaljon. Mondjuk szerintem a Bake részben erről is szólt, hogy Araraginak meg kell tanulnia, hogy bár fontos a jó szándék, de nem segíthet mindig mindenkin. Lásd a Nadekós sztorit, ahol nem csak kiszedni akarta a kigyókat belőle, de meg is akadályozni, hogy visszatérjenek az osztálytárshoz, aki küldte őket. (Itt asszem az animében is benne volt az a rész, amikor Kanbaru lefogja, hogy álljon le, mert Nadekót már megmentették, és nem segíthet egyszerre mindenkin.) Illetve ugye az anime végén is valami olyasmiről volt szó (de mondom, ezt nagyon szeretném regényben olvasni), hogy Araraginak ne az legyen az első, hogy "törlesszen" Hanekawának, és akár haljon is meg érte mártírként, hanem, hogy most kivételesen elsősorban magára gondoljon, meg arra, hogy most már ott van neki Senjou, nem játszhatja a drámai hőst folyton.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A Katanagatari 12 kötetes, legalább is remélem, mert pont azért lelkesedtem be az anime miatt, hogy végre egy teljesen fel lesz dolgozva valami.
A stúdió meg a White Fox.

Nekem tetszik a Kataganatari, csak az előzetesek és az op kicsit látványosabbnak állították be. A havi egy órányi epizódok feldobják a kalandozó hangulatot.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:A Katanagatari 12 kötetes, legalább is remélem, mert pont azért lelkesedtem be az anime miatt, hogy végre egy teljesen fel lesz dolgozva valami.
A stúdió meg a White Fox.

Nekem tetszik a Kataganatari, csak az előzetesek és az op kicsit látványosabbnak állították be. A havi egy órányi epizódok feldobják a kalandozó hangulatot.
Igazad van, közben újra utánanéztem, és valamivel nagyon keverhettem, mert még a rendező sem ugyanaz, mint aki a Bake-nél volt. :) Ez esetben lehet, hogy egyszer még ezt is elkezdem, bár magamat ismerve kivárom, amíg végigadják, akkor is, ha havonta csak egy rész jön ki. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Katanagatari 12 kötetes és érdekes mód ugyan úgy jött ki, mint most az anime, havonta egy kötet. Azért is érdekelne a LN- mivel erôsen kétlem, hogy 2-300 oldalból minden érdemi dolgot bele tudnának sûríteni egy 50 perces részbe. Amúgy ma fejeztem be a negyedi epizódot és ez volt eddig a legjobb. Elôször úgy voltam vele, hogy én is megvárom, míg mind a 12-t leadják, de jólesô idônkét egy-egy részt megnézni két sorozat között.
Titkos írta:Illetve ugye az anime végén is valami olyasmiről volt szó (de mondom, ezt nagyon szeretném regényben olvasni), hogy Araraginak ne az legyen az első, hogy "törlesszen" Hanekawának, és akár haljon is meg érte mártírként, hanem, hogy most kivételesen elsősorban magára gondoljon, meg arra, hogy most már ott van neki Senjou, nem játszhatja a drámai hőst folyton.
Ennél a jelenetnél csodálkoztam is, hogy végül elôhívta Shinobut, azt hittem, valami más megoldás lesz, mondjuk megkegyelmez neki a macsek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Ennél a jelenetnél csodálkoztam is, hogy végül elôhívta Shinobut, azt hittem, valami más megoldás lesz, mondjuk megkegyelmez neki a macsek.
Aha, én is gondoltam ilyesmire, de az anime alapján én úgy értelmeztem, hogy direkt a végsőkig akarta feszíteni Araraginál a húrt. Kipróbálta, hogy annyi életösztön van-e benne, hogy azért meghalni nem fog más kedvéért, hiába "Ichigo-szindrómás". Meg gondolom az is benne volt, hogy a macsak Hanekawa elfojtott agresszíója/stressze, aki azt akarja, hogy neki legyen jó, és miután tisztázták, hogy Araragi tőle úgy nem akar semmit, letesztelte, hogy Senjou tényleg az "igazi"-e neki, akiért még a démon-macskával is képes szembeszállni. Mégse egy kósza nőcske miatt utasítja már vissza Hanekawát.. XD (Mondjuk...így megint vitatható, hogy akkor most önmaga miatt, vagy Senjou miatt támadott-e vissza Shinobuval, de vehetjük úgy, hogy Senjou nem csak emberként fontos neki, hanem mint a szerelme, így a saját boldogsága része is. Bár Senjou meg lehet van annyira yandere, hogy ha esetleg Araragi hagyta volna, hogy kinyírja őt a macsek, akkor Senjou meg Hanekawát nyírta volna ki. :dirr:) Egyébként arra már nem emlékszem, hogy Araragi hogyan jött rá, hogy Shinobu az árnyékában bújt el? Lehet, hogy mondta, az mindenesetre biztos, hogy a macska tudta, mert akkor támadta meg, amikor már előzőleg kellően "beállította" a lámpafénybe. (Mert ha nincs lámpa, nincs árnyék, Shinobu nem tud honnan előugrani. XD)

Egyébként fanboyként és "magánemberként" is érdekelne, hogy ezek a memóriatörlések pontosan milyen szinten feledtetik el Hanekawával az eseményeket. Pl. a Golden Week után annyira emlékezett, hogy Hoshino segített neki valamiben, de a macska totál kiesett neki, a Bake végi eseményekre pedig elvileg a következő napon nem emlékezett, de az animéből nem derült ki, hogy az emlékek később visszatértek-e valamilyen formában. Csak azért, mert ez azon kevés dolgok egyike, ami a regényben is így volt, és ott is "olcsó" megoldásnak tűnt. Elvégre ezt a macskát így akárhányszor el lehetne lőni. Macska támad, Araragi leveri, Hanekawa meg úgyis elfelejt mindent...amíg újra fel nem gyűlik benne a stressz, és kezdődik elölről. :dirr: Persze a regényben lehet, hogy jobban megmagyarázták ezt az egészet, a Nekomonogatari eleve nem olyan régen jött ki LN-ben.

Btw, most látom, hogy kismilló side-story-szerűség jelent meg, ilyenek, mint "Suruga Devil, Nadeko Medusa, Hitagi End, stb." O__O Mondjuk Nisio azt mondta, hogy csak a fősztorit zárta le, de nem gondoltam, hogy ennyi melléksztori lesz. XD (Bár tőlem jöhet mind, csak tartsa a színvonalat, meg fordítsa le valaki. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Koimonogatari DO WANT! :3

Meg persze jöhet(ne) a többi is.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta: Btw, most látom, hogy kismilló side-story-szerűség jelent meg, ilyenek, mint "Suruga Devil, Nadeko Medusa, Hitagi End, stb." O__O Mondjuk Nisio azt mondta, hogy csak a fősztorit zárta le, de nem gondoltam, hogy ennyi melléksztori lesz. XD (Bár tőlem jöhet mind, csak tartsa a színvonalat, meg fordítsa le valaki. XD)
Gondolom, vérszemet kaphatott a sok 10000 yenestôl. Ráadásul úgy, hogy mindegyik megjelenik a tervek szerint legkésôbb 2011-ben. Elég durva tempó. Tényleg ne legyen alkotói válság belôle.
Titkos írta:Egyébként arra már nem emlékszem, hogy Araragi hogyan jött rá, hogy Shinobu az árnyékában bújt el? Lehet, hogy mondta, az mindenesetre biztos, hogy a macska tudta, mert akkor támadta meg, amikor már előzőleg kellően "beállította" a lámpafénybe. (Mert ha nincs lámpa, nincs árnyék, Shinobu nem tud honnan előugrani. XD)
Nekem az sem volt teljesen világos, hogy egyáltalán miért akarta, hogy Shinobu elôjöjjön?

Lehet, hogy az lesz, ha már mind a két kötetet teljesen lefordították, és az egésznek a végére érek, akkor újranézem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Gondolom, vérszemet kaphatott a sok 10000 yenestôl. Ráadásul úgy, hogy mindegyik egjelenik a tervek szerint legkésôbb 2011-ben. Elég durva tempó. Tényleg ne legyen alkotói válság belôle.
Az első mondat nyert. :D Amúgy egyetértek, bár így újra végignézve a listát, annyira azért nem durva a helyzet, "csupán" minden csajhoz ír egy side-story-t, legalábbis a címekből ítélve ilyesmi lesz.
anubys írta:Nekem az sem volt teljesen világos, hogy egyáltalán miért akarta, hogy Shinobu elôjöjjön?
Szerintem:

1. Belátta, hogy a macsek túl erős ellenfél számára, az ő "1% vámpírt tartalmaz" ereje ide kevés, Shinobu viszont még tehet valamit. Vicces, mert pontosan én sem értem, de elvileg Shinobu még így "lolivá degradálva" is teljes értékű vámpír, szóval Araraginál erősebbnek számít. Remélhetőleg a Kizu novel fordítása, vagy az anime majd bővebben megmagyarázza, hogy Shinobu pontosan milyen szinten tápos. (Megjegyzem, Ara vámpír ereje még Kanbaru ellen sem lett volna elég, pedig azelőtt a harc előtt direkt jól megitatta Shinobut, ami Ara erejét is felturbózza. És lehet, hogy itt csak a fanboy beszél belőlem, de a macsek nekem táposabb ellenfélnek tűnt. XD)

2. Mire Ara eldöntötte, hogy most mártírhalált hal, vagy ellenáll és küzd, a macsek már jól helybenhagyta, és folyamatosan szívta le az erejét, szóval szerintem eleve későn is kapcsolt. (A macsek is pont úgy intézte szerintem, hogy Araragi egyedül ne tudjon ebből kikecmeregni, ez lett volna az egész támadásának a nevelő célzata, hogy Ara is merjen már néha mástól segítséget kérni, ne csak mindig ő legyen a "messiás". Persze ehhez majd kell a regény idevágó része... ^^")

3. A Golden Week alatt is csak Shinobuval sikerült a macskát "elzárni" Hanekawába, gondolom úgy okoskodott, hogy "egyszer már bejött, lássuk megint". (Ebben mondjuk csalódtam, én pont ezt vártam, hogy ezúttal valami furmányosabb módszerre lesz szükség, így elég uncsi volt, meg ahogy már fentebb is írtam, mi a biztosíték arra, hogy a macsek nem jön újra elő? A tapasztalat azt mutatja, hogy Shinobu vérszívásos elzárása inkább a kényszermegoldás, mint a tényleges.)
anubys írta:Lehet, hogy az lesz, ha már mind a két kötetet teljesen lefordították, és az egésznek a végére érek, akkor újranézem.
Igen, egyébként a fentebb felsorolt dolgok mellett számomra ez is elég erős negatívum volt, hogy aki nem olvasta a regényeket, annak egy csomó dolog nem lesz tiszta. Mint amikor Peter Jackson mondta, hogy ne csodálkozzunk, ha nem fogjuk érteni a GyU trilógiát, mivel eleve a könyv fanjainak készül. Csak az a különbség, hogy az egy világszerte híres fantasy alapmű, amibe még a műfajt nem kedvelők is minimum kíváncsiságból belenéznek (sőt, ha jól tudom, Angliában pl. kötelező olvasmány az iskolákban), a Bake regények pedig lehet, hogy kellően népszerűek az otakuk körében, de azért kissé "szemétségnek" éreztem az animét ilyenre csinálni, mivel még Japánban sem hiszem, hogy mindenki olvasta őket. És nem is arról volt szó, mint pl. az Uminekónál, hogy egyszerűen túl hosszú volt a játék ahhoz, hogy minden fontos rész beleférjen 26 részbe, hanem ha nem művészkednek, meg nyújtanak el párbeszédeket hosszú percekig, simán lett volna idő a fontos dolgokra is. Vagy ha már elnyújtott párbeszéd: a lényeges mondatokat nyújtsák, ne a "milyen kanjival írják?" épületes témákat, amik amúgy a regényben nem is voltak ennyire hangsúlyosak (már amennyit olvastam belőle), inkább csak "extra poén", a számos másik mellett, amik jobbak. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most jutottam el odáig, hogy a végére értem az ötödik fejezetnek (mikor felmennek Senjou-hoz). A sorozatból nem jött át, hogy Senjou mekkora tajparaszt. :dirr:
Egyre jobban érzem, hogy elkélne egy hivatalos angol kiadás ebbôl. ::^_^::
Tokyopop elég sokat kiadott már, ahogy nézem. Hogyhogy pont erre nem csapott még le?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Most jutottam el odáig, hogy a végére értem az ötödik fejezetnek (mikor felmennek Senjou-hoz). A sorozatból nem jött át, hogy Senjou mekkora tajparaszt. :dirr:
Pontosan. XD És az a legviccesebb, hogy valahogy még ezzel együtt is (vagy talán pont ezért?) szerethetőbbnek találtam a regényben. XD Az animében tsunderéskedett/yanderéskedett egy kicsit, meg beszólt párat, de mintha Shafték úgy lettek volna, hogy "csak finoman, nem akarjuk elriasztani a fanboyokat", míg Nisio kb. tett rá. :vigyor: De szerintem így szórakoztatóbb lett a novelben. XD (Plusz így az is jobban átjön, hogy Araragi segítségével hogyan tud majd újfent "szocializálódni", de én főleg a fun miatt bírom a parasztkodásait. XD)
anubys írta:Egyre jobban érzem, hogy elkélne egy hivatalos angol kiadás ebbôl. ::^_^::
Ugye? :wink:
anubys írta:Tokyopop elég sokat kiadott már, ahogy nézem. Hogyhogy pont erre nem csapott még le?
Gondolom még nincs elég hype-ja, előbb az animét kéne licenszelni, aztán ha a DVD-k jól fogynak, esetleg akkor... ^^"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Most már 100, hogy valamikor el kell kezdjem a novelt, bár valszeg azt fogom majd csinálni, hogy mikor (hamarosan) revaccsolom az animét, akkor ejtem meg mellé a novelt is. :3

Mellesleg ATM AnimeSuki Bakemono image thread-jén függök. El sem tudnátok képzelni, mennyi gyöngyszemet linkelgetnek be a szorgos anonok. *O* Itt van mindjárt egy remek példa: http://img413.imageshack.us/img413/4844/81772899.jpg - MMMMMMMM, ceca + megane fanservice. *.* Hanekawa rulz!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi: Naná, novel thread mellett a másik legjobb az image thread. XD Ezt a képet már láttam, de változatlanul fincsi. :3 (Nocsak, máris átpártoltál Senjou-tól? :twisted: )
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:(Nocsak, máris átpártoltál Senjou-tól? :twisted: )
Ugyaaan. :P

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy én mindenkit bírtam a Bakemonóban, a lolikon kívül (na jó, Sengokunak azért voltak jó pillanatai), szal nem tartom Hanekawát sem kevesebbre, mint Senjout, épp csak nem kapott olyan hatásos fanservice-t, mint lila hajú kolleginája. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Gondolom még nincs elég hype-ja, előbb az animét kéne licenszelni, aztán ha a DVD-k jól fogynak, esetleg akkor... ^^"
Pedig elég sok olyan LN is ki lett adva, aminek még anime-megfelelôje sincs.

Junchi írta:szal nem tartom Hanekawát sem kevesebbre, mint Senjout, épp csak nem kapott olyan hatásos fanservice-t, mint lila hajú kolleginája.
Számomra a Tsubasa Cat hálóinges jelenetei épp elég hatásosak voltak. Meg amikor el kellett "nyávognia" azt a mondókát, amit Araragi adott a szájába. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Meg amikor el kellett "nyávognia" azt a mondókát, amit Araragi adott a szájába. :D
+Horie Yui. :3 Ha nem ő lett volna a ceca hangja imho feleannyira se lett volna hatásos az a jelenet. ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Pedig elég sok olyan LN is ki lett adva, aminek még anime-megfelelôje sincs.
Akkor passz. Még csak azt sem lehet rá mondani, hogy annyira brutális vagy ecchi lenne.
anubys írta:Számomra a Tsubasa Cat hálóinges jelenetei épp elég hatásosak voltak. Meg amikor el kellett "nyávognia" azt a mondókát, amit Araragi adott a szájába. :D
Az pizsama! :D Bocs, de nem mindegy, már csak a fétis szempontjából sem. XD A mondóka meg nálam az egész sorozat fénypontja, na speciel az egy olyan rész, amihez kellett az anime, kb. tényleg a seiyuu hangja vitte el a vállán az egészet, ahogy Junchi is írja. :D Meg az a "macskás beszéd" eleve rulez volt, amit végig használt a sok "nya"-val. XD Amúgy nálam sosem volt kérdés, hogy Hanekawa a nyerő, rajta kívül van három loli, egy közveszélyes Senjou, meg egy Kanbaru, aki ugyan egy nagyon fun karakter, de sikerült olyan fiúsra csinálni, hogy előbb gondol rá az ember mondjuk haverként, akivel leül sörözni, mint nőként. XD (Ja, és az is bónusz nála, hogy míg a többi csajnál a "megszállójuk" csak nyűg volt, addig Hanekawánál egy önálló személyiséggel rendelkező lény. :))
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Jól értem, most erről a epizódról van szó: http://img59.imageshack.us/g/bscap0112.jpg/

Ez nekem is tetszett. XD

Közben véletlenül ezt is megtaláltam le mentve. :D
"nyanyame nyanyaju nyanyadono nyarabide
nyakunyaku inyanyaku nyanyahan nyanyadai
nyan nyaku nyarabete nyaganyagame "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kdanni 2010.10.22. 16:34-kor.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Jól értem, most erről a epizódról van szó: http://img59.imageshack.us/g/bscap0112.jpg/

Ez nekem is tetszett. XD

Bizonyám. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Senjougahara taplósága, ami az animében inkább Tsun-tsunsága, nekem úgy tűnt, hogy csak megjátszott vagy rájátszott azért, hogy ne jöjjenek a közelébe és ne derüljön ki a problémája. Mikor Kanbaru mesél a régi Senjouról ez még inkább megerősödött.
A regény szerint is van ennek valami alapja?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, a regény többek között arról is szól, hogy Senjou hogyan lesz ismét nyíltabb Araragi által, és hogyan kezd el újra emberi kapcsolatokat kialakítani jópár antiszociális év után. :) Az animének a végén ez már egy kissé látszik, legalábbis én úgy vettem észre, mintha kedvesebb lenne Araragival, de igazából a regényben is csak a Nisemonogatariból tűnik ki igazán, ott mindenki kap egy jó nagy adagnyi jellemfejlődést. :D (Mondjuk, hogy teljesen normális lesz, azt nem állítanám, a szélsőséges érzelmi megnyilvánulások mintha a személyisége részét képeznék, de legalább már nem tapló. XD)
Kép
Válasz küldése